Gönderen Konu: İlaçsız saç ekiminden Verim alabilir miyim?  (Okunma sayısı 687 defa)

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İlaçsız saç ekiminden Verim alabilir miyim?
« : 28 Ekim 2022, 16:17:07 »
Merhabalar, 35 yaşındayım. Özellikle tepedeki açılma canımı sıkıyor. Saç dökülmem ne derece tamamlandı bilemiyorum. Şimdi ektirsem, gelecekte tekrar bir operasyona gerek olup olmayacağını nasıl anlayabilirim?

4 yıldır saç için herhangi özel bir ürün kullanmıyorum. 4 yıl öncesine kadar Bioxcin şampuan ve bazen de serum kullanıyordum o kadar. Saçları güçlendirmeye yönelik kullanılan ilaçların yan etkisine maruz kalmak istemiyorum. İlaçlara bağımlı olarak yaşamak istemiyorum. Forumda bu tarz bahsedilen ilaçları kullanmadan da saç ekiminden verim alabilir miyim?

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: Verim alabilir miyim?
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2022, 17:49:11 »
bu donörle sen ömrün boyunca bir daha kel dolasmazsin,

masallah cok güclü donör var , iyi yere ekim yaptir .... bütce nekadar ?

Musa Turcan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2022, 19:52:01 »
Abi bu nasıl donör belgrat ormanı gibi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekiminden Verim alabilir miyim?
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2022, 20:46:49 »
Bu bölgedeki ince saçları medikal destrk alarak 7/8 ay da toparlarsın kalınlaşırsa sıklaşır sırıtmaz
Global Moderator

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2022, 21:50:27 »
masallah cok güclü donör var , iyi yere ekim yaptir .... bütce nekadar ?
Serkan Aygın veya ona denk bir merkeze ekim yaptırabilecek kadar bütçem var. Greft başı 1,5 dolar civarı isteyenler biraz abartı gibi geldi, o kadar fark edecek ne yapıyorlar bilmiyorum.

Bu bölgedeki ince saçları medikal destrk alarak 7/8 ay da toparlarsın kalınlaşırsa sıklaşır sırıtmaz
Medikal derken ilaç mı alacağız hocam? Başta belirttiğim gibi ilaç kullanmak istemiyorum. Farklı tedavi önerilerine de açığım işe yarayacaksa.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2022, 14:18:39 »
Anladım ama ben doğru olanı yazarım
Tepeye bu durumda bu kadar incelmiş saç varken saç ekmek onların kaybı demek
O yüzden güçlendirmek burada doğru olan.

Ekim değil şu aşamada
Global Moderator

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2022, 06:24:35 »
Anladım ama ben doğru olanı yazarım
Tepeye bu durumda bu kadar incelmiş saç varken saç ekmek onların kaybı demek
O yüzden güçlendirmek burada doğru olan.

Ekim değil şu aşamada
Peki finasterid ve minoksidil gibi yan etkileri olan ilaçlardan arındırılmış bir mezoterapinin ve prpnin faydası olur mu @Hintell ?

Öte yandan faydası olsa bile belli bir süre sonra yine aynı noktaya geleceğim ve saç ektirmek isteyeceğim. Bu yüzden bu tür tedavilere boşa zaman ve para harcayacakmış gibi hissediyorum. Bioxcin'i de bu motivasyonsuzluktan dolayı bırakmıştım. Bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 06:34:19 Gönderen: d.c. »

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İlaçsız saç ekiminden Verim alabilir miyim?
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2024, 01:12:34 »
Evet arkadaşlar aradan 1,5 yıl geçmiş; 36,5 yaşındayım ve saçlarımın son durumu aşağıdaki gibidir. Bu durumda bazı soruları tekrarlamak istiyorum:

1 - 1,5 yıllık süre içerisindeki dökülme hızı dikkate alındığında; şimdi ektirsem, devam eden dökülme yüzünden tekrar ektirmeye ihtiyaç duyar mıyım?
2 - DHI yöntemiyle tepedeki zayıf saçlara zarar vermeden ekim yapmak mümkün olabilir mi? Ekim sonrası bakım ile beraber bu saçların da güçleneceğini umuyorum.
3 - Finasterid gibi ciddi yan etkileri olan ilaçları ne içerim ne de kafama sürerim. Sadece minoxidil ve buna benzer ciddi yan etkisi olmayan ilaçları kafaya sürerek uygulayacağım ya da prp falan yaptırırım. Bu durumda ekimden verim alabilir miyim ve ekilen saçlar minimum kaç yıl dayanır?

Deneyimli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2024, 13:05:08 »
Merhaba, donör açısından şanslısınız. Bu sebeple doğru bir Ekim merkezinde hem ön çizgi hem de vertex ekimimi yaptırırsanız defteri kapatırsınız. Belki en fazla akabinde destekleyici olarak xpecia kullanırsınız.

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2024, 01:13:34 »
Merhaba, donör açısından şanslısınız. Bu sebeple doğru bir Ekim merkezinde hem ön çizgi hem de vertex ekimimi yaptırırsanız defteri kapatırsınız. Belki en fazla akabinde destekleyici olarak xpecia kullanırsınız.

Yorumunuz için teşekkürler. Ben Ankara'da yaşıyorum, Serkan Aygın ve Life Hair Şahin Çelik arasında kaldım. Forumda paylaşımları incelediğimde genelde Şahin Çelik'in operasyonlarında kafa çok yara içindeymiş gibi görünüyor, Serkan Aygın'da ise çok temiz. Serkan Aygın kendini ispatlamış bir klinik ancak ekime girecek ekibin farklılığından dolayı bir kalite farkı oluşur mu endişe içerisindeyim. Öte yandan ekim sonrası İstanbul'dan evime döndüğümde tekrar doktora görünemeyeceğim, prp gibi bir operasyon yaptırırmam gerekirse Ankara'da gerekli işlemi yapacak bir yer bulmam mı gerekecek?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Serkan Aygın için İstanbul'a gitmeme değer mi yoksa ekim sonrası desteğe kolay erişim için Şahin Çelik'e mi yaptırayım?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2024, 09:13:57 »
Yorumunuz için teşekkürler. Ben Ankara'da yaşıyorum, Serkan Aygın ve Life Hair Şahin Çelik arasında kaldım. Forumda paylaşımları incelediğimde genelde Şahin Çelik'in operasyonlarında kafa çok yara içindeymiş gibi görünüyor, Serkan Aygın'da ise çok temiz. Serkan Aygın kendini ispatlamış bir klinik ancak ekime girecek ekibin farklılığından dolayı bir kalite farkı oluşur mu endişe içerisindeyim. Öte yandan ekim sonrası İstanbul'dan evime döndüğümde tekrar doktora görünemeyeceğim, prp gibi bir operasyon yaptırırmam gerekirse Ankara'da gerekli işlemi yapacak bir yer bulmam mı gerekecek?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Serkan Aygın için İstanbul'a gitmeme değer mi yoksa ekim sonrası desteğe kolay erişim için Şahin Çelik'e mi yaptırayım?

Asuman hanım’ı araştırdınız mı?

ysyr11

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2024, 07:29:17 »

Ankaradaysanız çok şanslısınız Dr. Bekir Bek ile görüşün. Kullandığı teknik muttalip keser ile aynı  ekimi kendi yapıyor forumda konuları da var araştırın tavsiye ederim.
  • Ekim Tarihi: 22.04.2024
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Bekir Bek
  • Greft Miktarı 3823
  • Yaşınız 31

karaprens

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2024, 09:25:31 »
Diğerlerini bilmem ama Şahin çelik iyidir. Ekim sonrası çok yardımcı oluyorlar.

Yamato Ishida

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2024, 14:13:17 »
ekim yaptıracaksanız Ankara'da Bekir Bek iyi bir seçim olur, forumda ekimlerini inceleyin. ekim yaptırmak istemiyorsanız tepe bölgesine dermaroller ve minoksidil uygularsanız yeterli sonuç alabilirsiniz. ama bence asıl tepede değil önlerde açılma var, donör de sağlam görünüyor. ben olsam ekim yaptırırım.
  • Ekim Tarihi: 23.12.2023
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aydın
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 44
  • Medikal Tedavi Topikal Finasteride ve Minoksidil

d.c.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2024, 18:17:13 »
Cevaplarınız için teşekkürler. Evet ben de dünden beri Bekir Bek'in konularına bakıyorum ancak ekim kalitesinden anlayacak tecrübeye sahip olamadım malesef :). Bu konuda kafama takılanları sorayım öyleyse;
 - Bekir Bek'in kullandığı ekim yöntemi ile, DHI ekim yöntemi ile yapılan sık saç ekimi yapılabilir mi? Kanalları manuel açınca sık ekim yapılamayacakmış gibi bir algım var ve tepe bölgem için uygun bir yöntem değil gibi sanki.
 - Tahmini kaç greft önleri ve tepeyi kapatmak için yeterli olur? Bekir Bek seansı ikiye bölüp yaklaşık 3000 greft ekiyormuş, bu benim için yeterli mi?
 - Bekir Bek'in ekimlerinde yandan çekimlere baktığımda, hep şakaklar boş gibi duruyor, sadece tepeden öne geliyor gibi. Ön çizgi ve şakak tasarımını yeterli buluyor musunuz?

Facebook Twitter Instagram