Gönderen Konu: Aşırı saç dökülmesi ve saç ekimi yaş 24  (Okunma sayısı 784 defa)

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Aşırı saç dökülmesi ve saç ekimi yaş 24
« : 26 Ekim 2022, 22:06:45 »
Arkadaşlar, iyi günler yaklaşık 2022 mayıs  itibari ile 6 mezoterapi 2 saç lazeri yaptırdım. Doktor tarafından etki görülmediği için iptal ettik. İptal edince minoxil kullanıyordum 4 senedir onu bıraktım. (Temmuz gibi)
Hiç bir sıkıntım yoktu dökülme aynı ayarda gidiyordu. Taki son 1 aya kadar bir saçım dökülmele başladı aşağıya fotoğrafları ekleyeceğim. Sanki böyle devam ederse başımda saç kalmayacak. Üstelik tepe ve arka çok iyidi oralar bile aşırı açılmaya başladı. Eklediğim fotoğrafın ilk 3 ü 9 eylül diğerleri geçen hafta. minoxil ve xpecia başladıl 10 gündür kullanıyorum aşırı dökülme devam ediyor. Ben hayatım boyunca böyle bir dökülme görmedim saç ektirmeyi düşünüyorum artık ne tavsiye edersiniz? Finasterid kullanamıyorum bazı şahsi problemlerden dolayı. Hintell hocam fikirlerin benim için çok önemli...

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Aşırı saç dökülmesi ve saç ekimi yaş 24
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2022, 22:09:03 »
Arka bölge

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2022, 00:11:55 »
Mevsimsel dökülme hızlandırmış olabilir durumunu .Bunun için ketoral krem deneyebilirsin özellikle saç derinde kuruluk ve kaşıntı varsa.

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2022, 00:19:07 »
Hocam bir çok kez ketoral kullandım. Minoxil kullandıgım için hiç bir yararı olmuyor bana minoxil kullanmasam gene kaşıntım, pullanma baya bi azalıyor. Minoxu bir tek gece 6 fıs sürüyorum ona rağmen full kaşınıyor saç diplerim bembeyaz oluyor.

Furious_Mia

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2022, 02:39:45 »
minoxidil dökülmesi- bazıları geri çıkar saçların çoğu çıkmaz

ilaç kurtarmaz artık ekim şart.
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasteride
Tedaviler:

Finasteride 1.25 mg

Konu Başlığım:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=28837.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2022, 22:16:52 »
minoxil kes hemen kullanma daha kötü olur

yaş 24 finasterid araştır xpecia biraz kullan sorun olmaz ise finasterid  araştırıp karar ver doktora danış okey verirse kullanırsın

kendi saçların güçlenmeden de saç ekimi düşünme  dökülme durmadan
yoksa yama yapmış gibi olursun

daha sonra bu planlama ile bir saç ekimi düşünürsün ileride o zamana kadarda bütün ekimleri süreçleri incele saç ekimini öğren ektireceğin insana karar ver zamanla sindire sindire bu zaman içinde paranı da ayarla ekim için
Global Moderator

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2022, 22:25:57 »
Hintell hocam minoxu neden önermediğinizi öğrenebilirmiyim? Çünkü 4 senedir kullandığım minox bıraktığım için çok döküldü gibi geldi bana. Finası kullanamıyorum yasak sayılır bana. Mesela saç güçlendirmek için ne yapabilirim? 6 mezo 2 saç lazeri fayda etmedi. Prp yaptırmak istemiyorum. Kök hücre tedavisi kalıyor tek ama mezoterapinin etki etmediği yerde kök hücre yaptırmakta mantıklı gelmiyor ne dersiniz?

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2022, 00:40:30 »
minoxil sadece günü kurtarır bu doğru ama saç dökülmesini arttırmaz sadece döngüleri geciktirir.

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2022, 00:46:53 »
Hintell hocam, arkadaşlar ekim yöntemi olarak dhi düşünüyordum artık pek düşünemiyorum ektirsem bile dediğiniz gibi ekilme durunca ektirmek daha mantıklı safir fue mi yoksa choi dhi mı öğrenirsiniz? Şöyle bir sıkıntı var o kadar saçım dökülüyor ki bir kaç sene beklersem psikoloji kalmaz. 2023 nisan gibi ektirmeyi düşünüyorum.

hellred

• Full Member
  • 👻
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2022, 11:37:25 »
Hintell hocam, arkadaşlar ekim yöntemi olarak dhi düşünüyordum artık pek düşünemiyorum ektirsem bile dediğiniz gibi ekilme durunca ektirmek daha mantıklı safir fue mi yoksa choi dhi mı öğrenirsiniz? Şöyle bir sıkıntı var o kadar saçım dökülüyor ki bir kaç sene beklersem psikoloji kalmaz. 2023 nisan gibi ektirmeyi düşünüyorum.

2023 nisanda bile bu şekilde agresif dökülmen devam ediyorsa ekim yaptırmamalısın. Agresif dökülmenin durması lazım. Şimdiden dht blocker kullanman lazım. Fin kullanmıyorsun sanırım xpecia var onu kullan xpecia da kullanmam diyorsan kerozan kullan. Buna da yok dersen en azından bioitin kullan 5000mg olan
  • Ekim Tarihi: 23.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Xpecia + Solgar Biotin 5000mg

mastro

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2022, 01:31:31 »
Hellred fikirlerin için teşekkürler. Diğer arkadaşlarda, hintell hocem da bir üstteki yorumuma cevap verebilirseniz sevinirim. Üstteki yorumuma ayrıca tek ekimmi çft ekimmi planlamalıyım? Fikirleriniz benim için değerli arkadaşlar. Xpecia ve minox kullanıyorum tekrar 1 aydır.

Facebook Twitter Instagram