Gönderen Konu: Minoxil Yardım  (Okunma sayısı 599 defa)

ramazanzzz

• Jr. Member
  • **
Ynt: Minoxil Yardım
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2022, 20:18:28 »
Fin için doktora Yazdrman gerekmiyor , gidip herhangi bir eczanedn alabilirsin .
Maddi Yönden skntin Yoksa propecia al 1mg homojen şekilde hazır . Fiyatı 400 falandı sanırım .
Değilse proscar al 5'e eşit bölmeye calis her gün bir parçasını alırsan 1 mg almış olursun böylelikle bir kutu proscar 28x5 140 gün gitmiş olur fiyatıda 60 lira . Propecia 1 ay gidiyor .

Xpecia ile başla saw palmettodan kaynaklı dht Yine baskilanacak ama fine göre daha düşük %20 civarlarında Fin saçlı deride %60 en azından 3-5 ay alistirms olursun.
Ünlüler kamera karşısında sürekli işi gereği topik bakım protez saç ekimi vs .
Sen onları birde kamera arkasında gör .
Günümüzün son örneği kurtuluş kuş protezin alası var . Para kazanıyor adam ayda bir tane yaptırsa dokunmaz 3 günde bir bakım yaptırıyodur proteze , terlemiyor yorulmuyr toz toprak görmüyor saatinde güneşe çıkıp giriyor neler neler bizle onlar bir değiliz .
Birde saçlara düşkünüm demişsin ya İnanın buraya üyelik açanların hepsi öyle .
Mesela benim bir kuzenim var günlük bakarım foruma ekranı görünce niye ikidebir giriyosun buraya ektirdin saçında çıktı bakma artık diyor . 26 yaşında kel kafasına takmıyor umrunda değil, cidden kellik umrunda olmayan hatta berber parasından kurtuldum evde 2 dakikada 3 nuamarayla saçın yanları dönüyorum bitiyor diyen çok insan var , saçları sırma gibi olup bakımsız gezen insanda var , sans kader baht ne ararsan :)

Scatha

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2022, 21:29:38 »
Aynen öyle kimisi takmıyor ama ben şu son 1 ay dökülmem olduğundan beri inanın yatamıyorum proscarın reçetesiz satılmasına sevindim yalnız forumda araştırdım pek procapil şampuan (topikal hariç) kullanan yok halbuki yorumlarda baya etkili olduğu söylenmiş.
Minox belaymış onu anladım döngüsü olsun giderek azalan performansı olsun tekrar başlamayı düşünmüyorum kulaklarımda kıllanma yaptı yanaklarım üstü kıllandı.

Araştırmalarımda etkili tedaviler olan lazer tedavi şapka ve otolog mikro greft yeni çözümler gibi görünüyor ancak forumda hakkında pek bilgi yok tıp gelişiyor inş bu işe bi çözüm bulunur.
Fin ve xpecia birliktemi kullansam diye düşünüyorum.

Birde saç ektirmişsiniz saç ekiminden sonra fin kullanımına başlamanızmı söylendi merak ettim?

ramazanzzz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 24 Ekim 2022, 00:33:10 »
Aynen öyle kimisi takmıyor ama ben şu son 1 ay dökülmem olduğundan beri inanın yatamıyorum proscarın reçetesiz satılmasına sevindim yalnız forumda araştırdım pek procapil şampuan (topikal hariç) kullanan yok halbuki yorumlarda baya etkili olduğu söylenmiş.
Minox belaymış onu anladım döngüsü olsun giderek azalan performansı olsun tekrar başlamayı düşünmüyorum kulaklarımda kıllanma yaptı yanaklarım üstü kıllandı.

Araştırmalarımda etkili tedaviler olan lazer tedavi şapka ve otolog mikro greft yeni çözümler gibi görünüyor ancak forumda hakkında pek bilgi yok tıp gelişiyor inş bu işe bi çözüm bulunur.
Fin ve xpecia birliktemi kullansam diye düşünüyorum.

Birde saç ektirmişsiniz saç ekiminden sonra fin kullanımına başlamanızmı söylendi merak ettim?
Şampuan olarak pek bişey bekleme , sonuç olarak kafanda en fazla 5 dakika bekletiyosun , emilim sıfıra Yakın . Kaldı ki paraben slikon sls asl binturlu kimyasal var , saçını temizlesin deriyi temizlesin zaten saçları besleyen kandır şampuan kana karışmıyor .fazlasını beklemek hayal kırıklığı yaşatır .
Markası ne olursa olsun .
Saç ekiminin belki 30-40 Yıllık bir özgeçmişi var hala düzgün Yapamayan yerler var . Otolog şapka vs tutsa bile zaman alacaktir biz elimizdekilere bakalım . Büyük ihtimalle yaşlanmış olacagiz .
Saç ekim merkezi adı sanı farketmiyor . Kendini kanıtlamış Yerler mesela Koray hoca bile finasa başla 6 ay sonra gel görüşelim diyor .
Ben kendi isteğimle beraber ekimden 5 ay önce xpecia ve 1 mg Fin almaya başladım .
Ekim merkezi sadece Xpecia önerdi . Ben sadece sordum kullansam bir sknti olurmu diye hayır kullanabilirsinz denildi
1.5 yıla yakın oluyor hala kullanıyorum .
Kendi varolan saçlarımı korumak için kullanmak zorundayım .
Çünkü benim işim merkzle bitti adamların ektikleri çıktı şu saatten sonra muhatap olacağım kimse Yok ben ve saçlarım var durumunda farkındayım dökülen ve incelen saçlarım var bundan merkez sorumlu değil donorden alıp başka bir yere nakil ediyorlar sonuçta grefti alıp kalinlastirip geri ekmiyorlar bu mümkün değil. Kayıpların yerine henüz kaybetmediklerini ekiyorlar sadece , çıktımı çıktı tuttumu tuttu . Gerisi sende .
Yani birilerinin bana bişey söylemesine gerek Yok ,  araştırınca anliyosun neyin neden olduğunu :)
  • Ekim Tarihi: 15.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair transplus
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasterid xpecia prozinc plus şampuan ve Vichy dercos ds

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2022, 07:49:50 »
Yanlis bir yaklasim acisida finn olmadan basarili ekim olmayacagİ algisi yaratmak..ben ne saclar gordum bayagi kalin ekilmeye musait ve aciklik az.ona ragmen riske girmek istemeyen ekimci dayiyor finansi.birde su var recete yaz diyorsun yazmiyor oda biliyor yan etkilerini.beyler doganin kanununu vucudunuzun hormon zincirini bozmayin cinsellik buz daginin gorunun kismi.ilerleyen donemlerde uzun sure kullananlar icin diyorum ne gibi sorunlar cikar kimse bilemez cunki dht super bir hormondur ve cok faydalidir.benim ekimimnde birak fin x pecia bile kullanmadim hocayada dedimki simdi ben finn minoxodil kullanmiycam one gore yapalim ekimi cikmazsa telefi ekimi icin bahane olusturmasin oda finn zaten kullanmiyorum benim hastalarim demisti.cogu ekimde cikistan ziyade kalinlasma sorunu oluyor.benim kendi yontemim kerozan sifir dht baskilayicidir kerozan + biotin+ omega 3 tu suan 11 .ayima gidiyorum ve memnunum.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Scatha

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 28 Ekim 2022, 19:51:42 »
Hocam benim anlamadığım bu tip ilaçlar kaç yaşına kadar kullanılmalı yani tamam faydası dokunuyor ama her gün insan vitamin içse bıkar bir noktadan sonra.

Bir de kerozan dediğiniz ilacın içeriği nerdeyse xpecia ile aynı.

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2022, 20:02:21 Gönderen: Scatha »

ramazanzzz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #20 : 28 Ekim 2022, 22:27:02 »
Vitamininin azının zarar olduğu gibi fazlasıda zarar .
Senin cinkon demirin eksik diyelimki mesela . Sen sırf saça faydali diye gidip çinko demir alırsan zaten hata yapıyorsun .
Kan tahlili Yaptırırsın eksikler varsa tamamlarsin Yoksa zorlama,
Yani zorlasan bile boş, çünkü saçının dokulmesiyle o vitaminin bir alakası Yok .
Genelde kel olanlarin alayı genetik stres tetikler vitamin eksikliği tetikler daha erkene çeker , ama sadece vitamin eksikliğinden stresten dolayı birisi kel olmamıştır.
Bizim aslında hormonlada bir düşmanlığımiz Yok . Bizim sorunumuz saçlarimizin dht'ye duyarlı olması .
Ve bu hormon salgilandikca DHT olacak olmak zorunda , ve bu hormon salgılandikca bu findir duttur minoxdur kullanmak zorundasın bu bir tedavi değil bir baskıdır , vücuda dengeye müdahale ediyosun dışardan tüm sistemi bozmaya çalışıyorsun kanındaki dht oranını düşüruyorsun ve bu ilaçlar düşürüyor da .
Yani sen bu ilacı kesmeye çalışirsan bu baskı ortadan kalkmaya başladıkça DHT coşacak yine ve kaldığı yerden devam edecek tekrar başa doneceksin .
Haaa birde şu var tabi Yaş ilerledikçe yani ihtiyarladikca testesteron seviyen düşer doğal olarak az testesteron az DHT
Yani 20'li Yaşlarda başlayıp 35-40'lara kadar olanı koruyup bırakirsak 40'tan sonra belki dökülme daha Yavaş olur .
Aslında çok şey var herşey ortada ama çözüm malesef Yok ,
Hiç olacağınıda sanmıyorum bu hormon var olmak zorunda var olduğu sürece de topikal hariç kalıcı bir çözüm bulunamayacak benim tahminim .
  • Ekim Tarihi: 15.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair transplus
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasterid xpecia prozinc plus şampuan ve Vichy dercos ds

Scatha

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 28 Ekim 2022, 22:55:53 »
Benim tahminim şu saçların dht den bir zarar görme eşiği var kimisinde saw palmetto bile etki ederken kimilerinde fin bile az bir farkla fayda sağlıyor ancak özellikle fin ve dut uzun süreli kullanımda cidddi etkileri var görünen o erkeklikten ziyade karaciger ve böbreklere ciddi etkilerinin oldugu söyleniyor.

Kullanan biri ileride bu organlarda bir problem yaşayıpda bırakmak zorunda kaldığı zaman nasıl bir tablo oluşuyor bunu merak ediyorum tabi yaşa bağlı degişir etkisi heralde saçlara dht etki yaşı mutlaka vardır tabi bu kişiden kişiye değişir.

Ömürlük bir ilacı hatta takviye kullanmak bile bana mantıklı gelmiyor. Bu süreci yaşayan 45 yaş üstü biri örnegin bu yaşta dht engelleyici bırakıldıgında etkisi nasıl olur bu merak konusu.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 29 Ekim 2022, 12:47:53 »
 dhtden zarar gorme eşiği kodlanmış genetik dokulmenin agresifliğine göre
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 29 Ekim 2022, 12:50:47 »
Benim tahminim şu saçların dht den bir zarar görme eşiği var kimisinde saw palmetto bile etki ederken kimilerinde fin bile az bir farkla fayda sağlıyor ancak özellikle fin ve dut uzun süreli kullanımda cidddi etkileri var görünen o erkeklikten ziyade karaciger ve böbreklere ciddi etkilerinin oldugu söyleniyor.

Kullanan biri ileride bu organlarda bir problem yaşayıpda bırakmak zorunda kaldığı zaman nasıl bir tablo oluşuyor bunu merak ediyorum tabi yaşa bağlı degişir etkisi heralde saçlara dht etki yaşı mutlaka vardır tabi bu kişiden kişiye değişir.

Ömürlük bir ilacı hatta takviye kullanmak bile bana mantıklı gelmiyor. Bu süreci yaşayan 45 yaş üstü biri örnegin bu yaşta dht engelleyici bırakıldıgında etkisi nasıl olur bu merak konusu.
Bende merak ediyorum finasteridi ne kadar kullanabiliriz diye özellikle genç yaşta başlamak zorunda kalan kişiler
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Facebook Twitter Instagram