Gönderen Konu: duşta kemoterapi görmüş gibi saçlarım dökülüyor lütfen yardım edin  (Okunma sayısı 1788 defa)

Ayaz Comeback

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hocam bu çıkarımı nerden yaptınız, bilmek isterim. hangi tip olduğunu bileyim ki en azından bir sorum olduğunda söyleyebilirim... saçlı derimin azaldığı nerden belli oluyor yani çok bir kayıbım var mı, sence stres ve B12 sorunları çözülse biter mi bitmez mi ?
Dostum hemen endişelenip karalara bağlama önce git bir vitamin değerlerini ölçtür çok basit bir vitamin eksikliği de olabilir benim net birşey demem yanlış olur.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
hocam şuanki durumu nasıl sizce. 3 4 aydır devam ediyor.

Ayaz Comeback

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hocam şuanki durumu nasıl sizce. 3 4 aydır devam ediyor.
Kötü değil gördüğüm kadarıyla saçlar kalınlığını korumuş, dediğim gibi gidip bir vitamin testi yaptırırsan ve bir dermatologa görürsen daha iyi olur senin için zaten bir önceki mesajlarda izleyebileceğin tedavi yöntemlerini az çok anlattım umarım en kısa zamanda saçların toparlar.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Kötü değil gördüğüm kadarıyla saçlar kalınlığını korumuş, dediğim gibi gidip bir vitamin testi yaptırırsan ve bir dermatologa görürsen daha iyi olur senin için zaten bir önceki mesajlarda izleyebileceğin tedavi yöntemlerini az çok anlattım umarım en kısa zamanda saçların toparlar.

hocam doktora gittim zaten. b12 eksik çıktığı için b12 verdi yukarıda dediğim gibi. artı olarak loprox ve betasalic verdi. 3 yıkama loprox 1 yıkama kendi şampuanımı kullanmamı önerdi. b12 ise 7 gün sonra biticek. o zaman gidip tekrar görüneceğim... olmadı artık yapacak bir şey yok. deneyeceğiz.

emekli kel

• Hero Member
 genetik dememiş egzama sedef falan demiş dr.saç kökünden çok deride sorundan şüphelenmiş.bende genetik minyaturleşme gormedim.deri sorunu gereği dokulmen o zaman.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

vidci1

• Yeni üye
  • *
Bunun dökülmeyle pek alakası olmayabiliyor. Genetik olarak duşta kopan saç sayısı bazı kişilerde inanılmaz fazla olabiliyor. Benim babam da böyle her duşa girdiğinde deliler gibi tıkanıyor heryer ama 65 yaşında hala kazık gibi saçları.

Benim saçım çocukluktan 32 yaşıma kadar bunun iki katı döküldü duşta. Hatta bu dökülenler etrafı kirletmesin diye 15 senedir çok sert fırçalarım ama sonradan zararlı olduğunu gördüm.

Dayım tarafından gelen genetik ağır bastı ve  32de başladı hafiften saç çizgisi incelmeye. Ama kalın olan tarafı hala fırçalıyordum ta ki kısa halini görene kadar.
Öne saç ektirdiğimde saçlar kesilince kafamın üstündeki sağlam saçların kısa halini gördüm ve aralarda boşluklar olduğunu farkettim. Evet bunlar yola yola yola yola seyrelttiğim saçlarım malesef. Köklerini öldürdüğüm saçlar.

Sen sen ol sıklığı koru saçı yolup durmak iyi bişey değil. İstersen LOREAL SERIOXYL al 6 ay bi kullan yan etkisiz seninki gibi durumlarda güçlendirici bişey. Veya 2 günde bir %2 minox ve haftada bir 1mm dermapen de ekleyebilirisn. 3-6 aya baya sağlamlaştırır saçını.
Dermapenle minoxu beraber kullandın mı minoxdan kazandığım 1 sene boyunca gitmiyor ara ara kullan bırak yaparak hayatına devam edersin. Genlerinde varsa ilerde dökülecekse onu da geciktirir hem.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Bunun dökülmeyle pek alakası olmayabiliyor. Genetik olarak duşta kopan saç sayısı bazı kişilerde inanılmaz fazla olabiliyor. Benim babam da böyle her duşa girdiğinde deliler gibi tıkanıyor heryer ama 65 yaşında hala kazık gibi saçları.

Benim saçım çocukluktan 32 yaşıma kadar bunun iki katı döküldü duşta. Hatta bu dökülenler etrafı kirletmesin diye 15 senedir çok sert fırçalarım ama sonradan zararlı olduğunu gördüm.

Dayım tarafından gelen genetik ağır bastı ve  32de başladı hafiften saç çizgisi incelmeye. Ama kalın olan tarafı hala fırçalıyordum ta ki kısa halini görene kadar.
Öne saç ektirdiğimde saçlar kesilince kafamın üstündeki sağlam saçların kısa halini gördüm ve aralarda boşluklar olduğunu farkettim. Evet bunlar yola yola yola yola seyrelttiğim saçlarım malesef. Köklerini öldürdüğüm saçlar.

Sen sen ol sıklığı koru saçı yolup durmak iyi bişey değil. İstersen LOREAL SERIOXYL al 6 ay bi kullan yan etkisiz seninki gibi durumlarda güçlendirici bişey. Veya 2 günde bir %2 minox ve haftada bir 1mm dermapen de ekleyebilirisn. 3-6 aya baya sağlamlaştırır saçını.
Dermapenle minoxu beraber kullandın mı minoxdan kazandığım 1 sene boyunca gitmiyor ara ara kullan bırak yaparak hayatına devam edersin. Genlerinde varsa ilerde dökülecekse onu da geciktirir hem.

abi yazdıkların için çok sağ ol. minox tarzı şeyler için daha erken diye düşünüyorum. ama diğer dediğini doktora gidince ona da danışıp duruma göre bakacağım. çok teşekkürler tekrardan

Spencer

• Hero Member

Fırçalamaktan kastın duş sonrası ıslak iken taramak mı? Öyle ise ben onu yıllardır epey uzun ve sert yapıyorum
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

emekli kel

• Hero Member

abi yazdıkların için çok sağ ol. minox tarzı şeyler için daha erken diye düşünüyorum. ama diğer dediğini doktora gidince ona da danışıp duruma göre bakacağım. çok teşekkürler tekrardan
dr egzama sedef gormuş sende.minox o derii daha kotu yapabilir.uğraşma.gunde 100e kadar dokulme normal.dusta saçlar en hassas anında fazla yıpratma kurularken.genetik goremiyorum saçında.stres vitaminsizlik egzama var gibi .genetik olmasında bir ilaçla halledersin.bir genc biraz saçlanmıştı askerden once keldi.saç tedavisi yaptığımıda bilmio.abi dedi saçlar gelmemiş dimi dedi dra gitmişsana verdiğini vermiş batilisicmi ne o.guzel sonuç almış ama onun sulaleside kel.genetik ve egzama vardı saçında.bırakmış galiba gene ilacı saçları azalmıştı.saçlarını koruyacağını sanıom.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim yaşın daha genç şuan genetik başlamış bir durum göremedim mevsim geçişleri ve saçın gazını bazalilarsak efam yapmamı tavsiye ederim sürümü gayet iyi duruyor dökülecek saç once incelir gayet diri duruyor saçların yaşında itibariyle beslenmeme ve vitaminlerini dikkat etsac derine masaj uugula ve yaşının keyfini cikar

bk_61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba, özel mesajlarınıza bakabilir misiniz? :)

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim yaşın genç oncelikle kan tahlilleri ne baktır önemli olan saçın dokulmesinden ziyade minyatürlesme sende minyatürlesme göremiyorum dökülen saçlar kalinmi ona bak kalınsa zaten yerine gelecektir bir arkadaşın konusunda vardı defne yaprağı ve karanfil kürünü hiç aksatmadan devamlı kullan ve masajla destekle kafanda çok kurcalama ki aman bir durum yok

UMERIS

• Jr. Member
  • **
hocam arada ince geliyor ama geneli normal. aslında saçım hep ince ve yumuşaktı hiçbir zaman kalın telli olmadılar. anlayamıyorum pek.

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
hocam arada ince geliyor ama geneli normal. aslında saçım hep ince ve yumuşaktı hiçbir zaman kalın telli olmadılar. anlayamıyorum pek.
Elindeki dökülen saçlara bakılırsa ben çok sağlıksız görmedim açıkçası dönemsel olarak olabilir yaşın itibari ile de çok takma çünkü sorunlu bir durum görünmüyor

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
buradaki kafana su yagi bu yagi sur diyen kisileri dinleme. saclarinin dokulmesi normal. sac dokulmesi ile sac kaybi yani hairloss farkli seyler. eger diffuse thinning yani sacinda genel bir seyreklesme sozkonusuysa, zaten bu fotografla anlasilabilir oldugunda cok fazla sac kaybetmissin demek olacak.

o yuzden bir an once doktora gorunebilirsin. en saglikli olan sey doktorun uygun aletlerle yakindan inceleme yapmasi ve saclarinda minyaturlesme sureci baslamis mi onu incelemesi olacaktir. senin durumun icin buradan tavsiye aramak yanlis bence.

Facebook Twitter Instagram