Gönderen Konu: Dutasterid perişan ediyor  (Okunma sayısı 8905 defa)

bohemian

• Hero Member
Ynt: Dutasterid perişan ediyor
« Yanıtla #46 : 22 Eylül 2022, 13:16:38 »
Arkadaşlar androjenler genel olarak sac doker. Gecen baska bi konuda da yazmistim yaşlanınca sac dokulmesinin sebebi sac koklerinin artik testosteron gibi androjenlere daha duyarli olmasi. 10ay kadar fin kullandim cok etki alamadım 1ay kadar birakip tekrar devam ettim sonra 1.5 ay daha devam ettim(yan etki testi icin). Su an kullanmıyorum cunku on çizgim hic olmadığı kadar geriledi(sacim ve cildim de cok yaglaniyordu. Her gun dus almam gerekiyodu). Ben bunu tamamen testosterona olan duyarliligim olarak yorumluyorum. Ayrica ben gerek vucut killari gerek sac icin olsun babamin klonuyum ve ona benim yasimdayken saclarin nasildi diye sordum gecen gun ve seninkinden iyiydi dedi :(  ayrica bunu 3yillik min kullanmama ragmen soyledi. Bu arada sacima en cok etki eden ilac xpecia oldu muhtemelen içindeki soya yuzunden ostrojen degerimi arttirdi
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #47 : 22 Eylül 2022, 13:59:13 »
Arkadaşlar androjenler genel olarak sac doker. Gecen baska bi konuda da yazmistim yaşlanınca sac dokulmesinin sebebi sac koklerinin artik testosteron gibi androjenlere daha duyarli olmasi. 10ay kadar fin kullandim cok etki alamadım 1ay kadar birakip tekrar devam ettim sonra 1.5 ay daha devam ettim(yan etki testi icin). Su an kullanmıyorum cunku on çizgim hic olmadığı kadar geriledi(sacim ve cildim de cok yaglaniyordu. Her gun dus almam gerekiyodu). Ben bunu tamamen testosterona olan duyarliligim olarak yorumluyorum. Ayrica ben gerek vucut killari gerek sac icin olsun babamin klonuyum ve ona benim yasimdayken saclarin nasildi diye sordum gecen gun ve seninkinden iyiydi dedi :(  ayrica bunu 3yillik min kullanmama ragmen soyledi. Bu arada sacima en cok etki eden ilac xpecia oldu muhtemelen içindeki soya yuzunden ostrojen degerimi arttirdi
Dhtye duyarlılığın yok mu yani ne alaka gelip de fin kullandığım için daha kötü oldu testesterona duyarlılığım varmış diyebiliyorsun, fin kullanmasan da dökülürdü.Fin kullandığın halde de düzelmiyorsa şansına kalmış,bişey denemez ama “fin kullanmasam saçım daha güzel olurdu” mantığına çıkartıyorsunuz bu çok saçma bence öyle bir şey olmazdı. Babanın klonu olduğunu söylüyorsun ama senden daha iyi saçı varsa demekki değilsin

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 22 Eylül 2022, 14:23:31 »
Dhtye duyarlılığın yok mu yani ne alaka gelip de fin kullandığım için daha kötü oldu testesterona duyarlılığım varmış diyebiliyorsun, fin kullanmasan da dökülürdü.Fin kullandığın halde de düzelmiyorsa şansına kalmış,bişey denemez ama “fin kullanmasam saçım daha güzel olurdu” mantığına çıkartıyorsunuz bu çok saçma bence öyle bir şey olmazdı. Babanın klonu olduğunu söylüyorsun ama senden daha iyi saçı varsa demekki değilsin

Dhtye duyarliligim elbette var ama vucuduma yabanci madde alip dengeyi bozunca ortalik karisti iste. Yani bilmiyorum yabancı forumlarda dolasiyo musun ama istersen reddite girip bakabilirsin orda da 1.5-2 yil fin kullanip gerileme görenler var kimse burda yalan atmiyo yani. Ayrica benim son medikal silahimdi fin çokça araştırma yaparak ve kesin işe yarayacak gozuyle bakiyordum(dhtye cok duyarli oldugumu düşünüyodum sakal ve vucut killari yuzunden). Ama bırak ileri gitmeyi sac cizgim gercekten mahvoldu sakaklarim iyice açıldı. Fin kullanmasaydin daha kotusu olabilir falan diyosun da bunu asla bilemeyiz. Ayirca dht daha guclu bi androjen olmasina ragmen bloklaninca sac kotulesiyorsa bu soyledigin mantiksiz. Muhtemelen anti andojenlerin işe yaramadigi insanlarin dhtye ve testosterona duyarliligi yakin oranlarda. Fin icip dhtyi bloklaninca vucut tepki olarak daha fazla testosteron salgılıyor ve dolayısıyla dokuntu artiyor. Benim teorim boyle. Bu arada şunu da soyleyeyim babamin parmaklarin boğumlarındaki kil sayimiz bile aynidir :)
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 22 Eylül 2022, 14:50:29 »
Dhtye duyarliligim elbette var ama vucuduma yabanci madde alip dengeyi bozunca ortalik karisti iste. Yani bilmiyorum yabancı forumlarda dolasiyo musun ama istersen reddite girip bakabilirsin orda da 1.5-2 yil fin kullanip gerileme görenler var kimse burda yalan atmiyo yani. Ayrica benim son medikal silahimdi fin çokça araştırma yaparak ve kesin işe yarayacak gozuyle bakiyordum(dhtye cok duyarli oldugumu düşünüyodum sakal ve vucut killari yuzunden). Ama bırak ileri gitmeyi sac cizgim gercekten mahvoldu sakaklarim iyice açıldı. Fin kullanmasaydin daha kotusu olabilir falan diyosun da bunu asla bilemeyiz. Ayirca dht daha guclu bi androjen olmasina ragmen bloklaninca sac kotulesiyorsa bu soyledigin mantiksiz. Muhtemelen anti andojenlerin işe yaramadigi insanlarin dhtye ve testosterona duyarliligi yakin oranlarda. Fin icip dhtyi bloklaninca vucut tepki olarak daha fazla testosteron salgılıyor ve dolayısıyla dokuntu artiyor. Benim teorim boyle. Bu arada şunu da soyleyeyim babamin parmaklarin boğumlarındaki kil sayimiz bile aynidir :)
Zaten kullanmasan nolacağını asla bilemeyeceğimiz için atıp tutuyorsun neyse işe yaramadıysa kötü olmuş şansına küs.Benim finasteridele saçımı kötüleştirme gibi bir durumum olmadı o yüzden sürekli o tarz bir konu hakkında araştırma yapmıyorum forumda önüme çıkan konulara doğaçlama cevap yazıyorum sdece yakında bırakırım forumu da , araştırdığım zamanlar güzel şeyler söyleyen de bir sürü kişi gördüm, kötü gidişat yaşayanların bir süre sonra bittiğini düzeldiğini söyleyenler vs vs ama sen kafana hangisini soktuysan ona inanırsın iki tarafı da var yani bu işin.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #50 : 22 Eylül 2022, 15:23:11 »
Zaten kullanmasan nolacağını asla bilemeyeceğimiz için atıp tutuyorsun neyse işe yaramadıysa kötü olmuş şansına küs.Benim finasteridele saçımı kötüleştirme gibi bir durumum olmadı o yüzden sürekli o tarz bir konu hakkında araştırma yapmıyorum forumda önüme çıkan konulara doğaçlama cevap yazıyorum sdece yakında bırakırım forumu da , araştırdığım zamanlar güzel şeyler söyleyen de bir sürü kişi gördüm, kötü gidişat yaşayanların bir süre sonra bittiğini düzeldiğini söyleyenler vs vs ama sen kafana hangisini soktuysan ona inanırsın iki tarafı da var yani bu işin.
Aynen kullanmasam ne olacağını bilemedigimiz icin sen de atip tutuyosun. Onune cikan konulara dogaclama cevap yaziyosan kesin ifadeler kullanmamak lazim ben bu isin icindeyim cogu forumu takip ediyorum saatlerimi ayiriyorum hatta kendimi denek olarak kullaniyorum insanlara sadece kendi gelisimime gore yargilama yapmiyorum. Ilac sende ise yaramis ne güzel umarim sirma saçların olur keske bende de yarasaydi
  • Yaşınız 21

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 22 Eylül 2022, 16:04:19 »
Reis sen Fin`in kurucusu falan mısın yoksa bu şirkette bir görevli mi ? Zira ancak bu kadar iyi savunup,insanları tersleyebilirsin.Israrla şu konuda yazdıklarına bakıyorum,herkes dut ve fin`in ön çizgisini mahvettiğinden şikayet etmiş sen insanlarla normal şekilde tartışmak yerine terslemeyi azarlamayı tercih ediyorsun.Bu konudaki çoğu kişi senin aksine,daha keskin bir tedaviyi benimseyip son çare fin`den sonra duta geçmiş ve yaşadığı tecrübeyi anlatmış buna ben de dahil.Ama sen ısrarla bize kötü geldiğini kabul etmeyip,ilacı kötülediğimizi sanıyorsun.Benim 6 aylık bir ilaç serüvenim var,1 ayı dutasteride 5 ayı finasteride.Ama malesef ön çizgimi daha kötü yaptılar ve 3-4 tel dökülen saçlarım şuan 30-40 tel dökülüyor.Bizler yalan söylemiyoruz,aksine çözüm bulmaya çalışıyoruz.Daha sakin ve ılımlı olabilirsin bence
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #52 : 22 Eylül 2022, 18:04:08 »
Çözüm bulmaya çalışıyoruz desen de hiç öyle görünmüyor ve çözümü yok bence sizin iddia ettiğiniz şeyin hatta eldeki tedaviyi de psikoloji olarak bitiriyorsunuz, ben kısaca kullanmaya devam edin saçlarınız ilerde düzelebilir diyorum.Evet kurucusu benim :D “Saçımı ilaç mahvetti kullanmasam çok güzel saçım olcaktı” falan diye düşünene, çoktan ilacı bırakmış olana ne anlatabilirim ki nasıl ılımlı davranayım.4 ay fin kullandıysan belki döktüklerini anca yeniden çıkaracaktı kimin kaçıncı ayda ne yaşayacağı değişiyor ama fin döküyorsa güçlendirmek için döküyodurr elbet geri çıkar. Fin 1.5sene sonra etkisini yitirdi diyene yeni shedding phasein gelmiştir devam etseydin diyenler gördüm redditte. Ama ben de sizi inandıramam siz o zamanne istiyosanız onu yapın bırakın bişey kullanmayın

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #53 : 23 Eylül 2022, 15:13:05 »
Çözüm bulmaya çalışıyoruz desen de hiç öyle görünmüyor ve çözümü yok bence sizin iddia ettiğiniz şeyin hatta eldeki tedaviyi de psikoloji olarak bitiriyorsunuz, ben kısaca kullanmaya devam edin saçlarınız ilerde düzelebilir diyorum.Evet kurucusu benim :D “Saçımı ilaç mahvetti kullanmasam çok güzel saçım olcaktı” falan diye düşünene, çoktan ilacı bırakmış olana ne anlatabilirim ki nasıl ılımlı davranayım.4 ay fin kullandıysan belki döktüklerini anca yeniden çıkaracaktı kimin kaçıncı ayda ne yaşayacağı değişiyor ama fin döküyorsa güçlendirmek için döküyodurr elbet geri çıkar. Fin 1.5sene sonra etkisini yitirdi diyene yeni shedding phasein gelmiştir devam etseydin diyenler gördüm redditte. Ama ben de sizi inandıramam siz o zamanne istiyosanız onu yapın bırakın bişey kullanmayın

Jamesblondcum  😊 nw 3-4-5 , gibi kişiler anti dht ve diğer minox ve s ve s kullandıkları zaman, testonun sac domulmesini zaten anlamaz cunku kafa derilerinde sac sayisi oldukca az, yani dokulme oldugunda analamazlar.

Ama nw 1 2.2.5 kafasinda saci olam kişiler, dokulmesi olanlar ilacala baslayinca, artan testodan sac dokulmesini hemen hemen anliyor. 

Bu olay her kişide olmuyor, testoya kafa derisi duyarlı olan kişilierde oluyor, her kesde olmuyor.

Bilmiyor senin nw seviyeni, ve hanginilac kullandığını, şu anki hangi durumda olduğunu bi açıllarsın bana

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #54 : 23 Eylül 2022, 15:47:38 »
Ayrıca shedding dönemi minox kullanıcılarının, döngü dönemine deniliyor, shedding çevirisi dökülme demektir, dökülme olayıda antidht kullanıcılarında minaytür olanları bir günde değil 1 aya falan döker ve yerine kalınlar çıkar bu 1.

2 cisi testodan dolayı kalın uzin teller dökülür, zamanla yerine kalınları değil zayıf saçlar çılar o, zayıflar zamanla 3 yıla 5 yıla zamanla minyatürleşir, dht 2 yıla minaytür ediyorsuda,

Testo 5 yıla ediyor, tabiki ant dht kullanınca artan testodan dolayı.

Olayın adı dihidroandrojen değil,

Androjenetik alopesi.

Ben yinede anlatayım sana, git ezcaneden testo al kullan, bak sivilcelerin nasıl çılar, saçların nasıl avuc avuc 3 aya azalır dökülür.

Bb sporcularının 95 % saç ekimi yaptırdılar diye anlamak imkansız.

Testo saçın ana duşmanı, o testoyuda azalan dht artırıyor.

Belkide sen nw 0 diye şimdi böyle mudafa ediyorsun ilacları.

Ama nw 2,2.5 olsan direk anlarsın.

Sheddingci James 😁

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 23 Eylül 2022, 21:35:45 »
Minoxilin 1 günde döktüğü saçlarla dht blockerların güçlendirmek için döktüğü minyatirüze olmuş saçlar aynı şey demedim zaten ben. Ama  shedding dönemi olarak geçiyor sen başka bir şey anlıyorsan bilemem.O sheddingte dökülen saçların geri geldiğini de görülüyor.Ben senin neye inandığını ve nereye varmak istediğini anlayamıyorum dht bloklayınca yerine testesteron gelir ve o da saçını döker diyorsun. Peki saç dökülmesiyle baş etmek için ne yapmayı düşünüyorsun o zaman? çözümün yok demekki.Ama finasteridele güzel sonuçlar alanlar varken böyle diyerek ilacın işe yaramayacağını iddia ediyorsun eldeki tedaviyi de yok ediyosun.Ben burda yazıyorsam sadece belki kullanmaya devam etseler zamanla güzel sonuçlar görecek kişileri, daha  yolun başında 3-5ayda pes etme kafasına sokmanızı güzel bulmadığım için yazıyorum ama uğraşmıcam. Daha fazla bişey demicem, sana sorduğum tek şey madem  fin de içsen dut da içsen testesteron yüzünden saçın yine dökülüyor hiçbir şey kurtarmıyor,ilaçları da etkisiz hatta daha kötü ediyo diye kodladın,  sen ne yapmayı planlıyorsun dökülmen için?

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #56 : 24 Eylül 2022, 12:59:40 »
Minoxilin 1 günde döktüğü saçlarla dht blockerların güçlendirmek için döktüğü minyatirüze olmuş saçlar aynı şey demedim zaten ben. Ama  shedding dönemi olarak geçiyor sen başka bir şey anlıyorsan bilemem.O sheddingte dökülen saçların geri geldiğini de görülüyor.Ben senin neye inandığını ve nereye varmak istediğini anlayamıyorum dht bloklayınca yerine testesteron gelir ve o da saçını döker diyorsun. Peki saç dökülmesiyle baş etmek için ne yapmayı düşünüyorsun o zaman? çözümün yok demekki.Ama finasteridele güzel sonuçlar alanlar varken böyle diyerek ilacın işe yaramayacağını iddia ediyorsun eldeki tedaviyi de yok ediyosun.Ben burda yazıyorsam sadece belki kullanmaya devam etseler zamanla güzel sonuçlar görecek kişileri, daha  yolun başında 3-5ayda pes etme kafasına sokmanızı güzel bulmadığım için yazıyorum ama uğraşmıcam. Daha fazla bişey demicem, sana sorduğum tek şey madem  fin de içsen dut da içsen testesteron yüzünden saçın yine dökülüyor hiçbir şey kurtarmıyor,ilaçları da etkisiz hatta daha kötü ediyo diye kodladın,  sen ne yapmayı planlıyorsun dökülmen için?

Bak ciğerim) koçum,  sen beni tamamen anlamak istemiyorsun

Ben ilaca karşı değilim, ben zaten hangi ilaçları nasıl ne tür, kaç ay, artıları eksileri detaylıca yazmışım, aklından çıkmış senin, tekraren okursun, ve ilaclarada kötü demiyorum yani bende etikilerini söyledim,. Belkide nw 3.5 falan olsaydım bende etki ederdi iyi yönden falan.   Sana kac defa söyledim bende olan olaylar her kesde olmayacaktır, testoya duyarlı kişilierde oluyor.

Shedding - dökülme demektir, çevirisi , ingiliz sözüdür, dökülme dönemi yani, shedding i sen, bu kada niye büyütüyorsun anlamıyorum seni.

Dutas icin 2 gunde 1___ 7 .5 ay az vakit zaman değil, ama bende iyi etki yapmadı,  yapması gerekirdi, ama kimisinde 5 ayda bile iyi çıkışlar ve dökülmeler tamamen durması lazımdı ama olmadı bende.

Ben tedaviyi düşük başka etkenlerle devam etdirmeyi düşünüyorum, RU 58841 mesela.

Duta yada finasa bilemiyorum, biraz kara ciğer dinlensin, her gün ilaç almak toksin demek, 12 yıl dutas 23 yıl finas kullanıcılara karaciğer değişimi yapdılar iran ve almanyada. 

Etken madde zaten toksin zehir. O.yüzden şu anlık yaşıma göre saçlar iyi, çok kötü olursa sac ekimi yaparım sadece tepeye ve şakakalara,  ama sende bi açıklama yap kendi durumunu nw seviyeni hangi ilac kullandığını, ve nasıl.etki aldğını.

Sheddingci abim))))

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #57 : 24 Eylül 2022, 19:16:37 »
Tartışmak yerine dutasterid mi kullanacağız finasterid mi buna karar verelim. Sırf kullanıyoruz diye desteklemeyelim forum dışı okuyup geçen arkadaşlar bilginiz varsa sizde bilgilerinizi eksik etmeyin
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 24 Eylül 2022, 19:55:13 »
ben daha fazla bişey yazmıyorum zaten bir önemi yok kendi tedavim belli duracak da değilim, siz tartışın kendi sorunlarınızı

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #59 : 25 Eylül 2022, 16:10:41 »
ben daha fazla bişey yazmıyorum zaten bir önemi yok kendi tedavim belli duracak da değilim, siz tartışın kendi sorunlarınızı

Çok basit sorulardan kaçtın ama🙂

Facebook Twitter Instagram