Gönderen Konu: Dutasterid perişan ediyor  (Okunma sayısı 8916 defa)

Alfaromeo

• Full Member
Ynt: Dutasterid perişan ediyor
« Yanıtla #30 : 19 Eylül 2022, 21:32:22 »
yani bu kadar hızlı seyrelmeler ve çıkışlar var mıdır bilmiyorum ama psikolojikte olabilir her neyse ama ben ne olursa olsun dutasteride zaman vermekten yanayım emin olun dutasterid saçlarınızı olduğundan daha kötü hale getirmez bundan emin olabilirsiniz.

Dht sıfırlanmışsa, ve kafa derin testoya duyarlı değilse, elbetde dutas saçları koruyacakdır minyatürleşmiş saçlar zamanla döngüler halinde dökülecektir yerine kaliteli saçlar gelecektir. Yok eğerki kafa deriniz, testoya duyarlı ise , minaytür yok , hep kalın kaliteli saçlar dökülecektir, yani Androjen olan hormon  kafa derisinde yıkıcıdır,  bunundan üstesinden bir etken gele biliyor oda fiyatı pahalı olam RU 58841 di.   Gerisi boş boş, şeyler çaylar losyon mosyon hepsi fos .

Hiç düşundünzmü neden dihitorandrojen denilmiyor şu olaya, Androgentik denilyor, Androjen hormon tek bir Testodur.

Hep suçlu dht değildir.

Mesela ben, dht sıfırlarda ama testom.kafa derimde yülseklerde , ve ne oldu? Cevap : Saçlar dökülüyor. Yani sen dışarıdan testo alsan, bir kac aya kanında yülselenen testo androjenik bir dökülme yaparak.saçlarını yağlandırıp eşit şekilde tüm organlara dağılarak etkisini gösterecedir, ama bende olay şuki , dht baskılanınca eşit değil yalnızaca kafa derisinde yükseliyor testo, bende ara verdim dutasa,  diğer etkili tedavilere baş vurduktdan sonra  Ru gibi, sonra avodarta geçmeyi düşünüyorum.

« Yanıtla #31 : 19 Eylül 2022, 21:44:26 »

Kafa derinde artmış testodan , testoya hassa saçlar dökülüyor, kimisinde kalıcı kimisinde geçici dökülme .   Ben finasa geçiş yapmayı düşünüyorum
Androjenlere bağlı dökülmeler kalıcı oluyor genellikle.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #32 : 20 Eylül 2022, 00:02:15 »
Testosteron değerinizi bi ölçtürebilir misiniz ?

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #33 : 20 Eylül 2022, 02:22:17 »
Androjenlere bağlı dökülmeler kalıcı oluyor genellikle.

Zaten sende dahil, Forumun, sitenin üyelerinin yüzde 99 oranı, Androjenlere bağlı dökülmeden acı çekiyor.  Yani kalıcılık aklında bulunsun 😊. Önlemleri biliyorsundur elbet

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #34 : 20 Eylül 2022, 09:10:50 »
Arkadaşlar, hiç oldumu böyle birini gördünüzmü .

Dutastan Finasa geçsin.  Ben hep finastan dutasa geçenleri gördüm.  Forumda dutdan fine geçen arkadaşlar varsa yorum yaparsa çok iyi olur

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #35 : 20 Eylül 2022, 11:04:42 »
Eylül sonua kadar dutası almayı bırakıyorum, hem biraz karaciğer toksinlerden arınmış olur dinlenir, hemde testo biraz yavaşlasın, ekimden itibaren haftada 2 yada 3 günde bir devam edeceğim, yada 6 gün finas 7 ci gün dutas, ve yahut tamamen finasa 1 mg ile başlayacağim, şu an dökülme sayısı elimi atdığımda 1 tel ancak geliyor bazende gelmiyor,

Tedavime gıda ilaveleri denekleyecegim.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 20 Eylül 2022, 14:16:05 »
Zaten sende dahil, Forumun, sitenin üyelerinin yüzde 99 oranı, Androjenlere bağlı dökülmeden acı çekiyor.  Yani kalıcılık aklında bulunsun 😊. Önlemleri biliyorsundur elbet
Testosteron dht kadar fazla saç döküyo mu yoksa az bile olsa döktüğü bölgelerden şikayetçi olduğun için mi böyle

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 20 Eylül 2022, 14:55:13 »
Şu konuya “testosteron dht kadar dökmez” diyen herkes şuanda testonun etkisini sorgulamaya başlamış.Testo da döküyor Zaten bu ilaçların tek eksi yönü testoyu serbest bırakması çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 20 Eylül 2022, 16:05:31 »
Şu konuya “testosteron dht kadar dökmez” diyen herkes şuanda testonun etkisini sorgulamaya başlamış.Testo da döküyor Zaten bu ilaçların tek eksi yönü testoyu serbest bırakması çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi
Çünkü ilaç kullanıp istediğini elde edemediğine inananlar testesteronu suçlamaya başlıyor insanlara sorgulatanlar sizsiniz.İlacı inatla kullanmaya devam etseniz 1-2seneye sonucu görürüz hepimiz. Başka şeyler de söylerim de cevabı net bilemeyeceğimiz için bişey demiyorum sizin dediğiniz doğrultusunda inanıp konuşalım, testesteronu nasıl düşürebilirsin ki testesterondan dökülüyorsa bence o kısımda kadere razı ol dhtden dökülecekleri korumaya çalış

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #39 : 20 Eylül 2022, 22:58:53 »
Testosteron saç dökülmesi sebebi değildir.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #40 : 21 Eylül 2022, 00:42:16 »
Testosteron saç dökülmesi sebebi değildir.

kişiden kişiyi değişiyor, sistemde EKSOGEN TESTOSTERON denilen hormon var, dutas  3 tıp reduktazı bloke etdiği için, testo androjenik olayı kafa derisinde başlıyor.

Finasta ise durum tam.başka, finasta yalnız 5 Alfa 2 ci reduktaz bloke olduğu için,  dutas kadar tüm kafaya değil yalnız çizigide saçları döker , geri cekilme minyatürleşme testonun işi, finas kullanıcılarının şikayetinde, hep jinekomasti oldum, libidom düstü, kilo alıyorum şikayetleri geliyor , sakalım hızlı uzamaya başlıyor

Bunuda yükselen testo ile, yukselen ostrojen (estradiol yapıyor)

Ama dutasta olay tam başka , tüm kafa derisine eşit şekilde gidiyor  sadece ön çizgi istisna olmakla, . Buda testoya duyarlı insanlarda oluyor,

Testoya yatkın olmayan kişilerde hiç bir sıkıntı olmuyor,.  finasta yükselen serbest testo hem ostrojeni hem testoyu eşit şekilde artıyor, propecianının kullanma kağıtındada bile bu sözler var 15% oranda artırıyor, jinekomasti olma olayıda ostrojn yükslemesinden ortaya çıkıyor, ama dutasta ise ostrojen değil yalnızca serbest testo ,26-30 % oranda yükseliyor, ve Eksogen Testostereon olaya karışıyor.   

Bu arada Rokkutanla kara ciğeri faxla yorma, karacigere çok toksin bir ilaç, aynı anda toksin ilaçları kullanmanı tavsoye etmiyorum, sana, Eğer sivilce olayı bitmişse bırakarsın rokkutanı,  Xpecia, + Dut + Rokkutan, karaciğerine yazık olur. Zaten biliyorum sivilceyae göre aldığını, ama insalalh sivilcen biter bitmez hemen bırak. Dutastan çoool toksinli , fazla izoterition vitamin değil, bazıları A vitamini ile karıştırır izoterition maddesini.

« Yanıtla #41 : 21 Eylül 2022, 07:25:36 »
Testosteron değerinizi bi ölçtürebilir misiniz ?
Vücut genelindeki ve kafa derisindeki testosteron değerleri ve yoğunluğu farklı olabiliyor. Yani testo yüksek çıkmasa bile, kafadaki yoğunluğu fazla olabiliyor.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 21 Eylül 2022, 18:14:29 »
Tekrar söylüyorum testosteron saç dökülmesi yapmaz bu dedikleriniz sadece bilimsel teorilerdir daha ispatlanılmamıştır size özet geçeyim. Genetik saç dökülmesinin sebebi saç foliküllerinizin DHT hormonuna karşı olan duyarlılığıdır finasterid ve dutasteridi kullandıktan sonra bile saç dökülmeniz devam ediyorsa malesef saçlarınız baskılanmanın dışında kalan DHT hormonundan etkilenmektedir.

Ben dutasteride biraz daha zaman vermeniz gerektiğini düşünüyorum ve saçlarınızı kesinlikle uzun süreli durumda kurtaracağınızı düşünüyorum yine de daha etkili sonuçlar için her gün dutasterid kullanmayı deneyebilirsiniz.

Saçlarınız resmini ekleyebilirseniz daha iyi olur.

GÜNLÜK 2 AGA E TABLET

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #43 : 21 Eylül 2022, 23:03:13 »
Tekrar söylüyorum testosteron saç dökülmesi yapmaz bu dedikleriniz sadece bilimsel teorilerdir daha ispatlanılmamıştır size özet geçeyim. Genetik saç dökülmesinin sebebi saç foliküllerinizin DHT hormonuna karşı olan duyarlılığıdır finasterid ve dutasteridi kullandıktan sonra bile saç dökülmeniz devam ediyorsa malesef saçlarınız baskılanmanın dışında kalan DHT hormonundan etkilenmektedir.

Ben dutasteride biraz daha zaman vermeniz gerektiğini düşünüyorum ve saçlarınızı kesinlikle uzun süreli durumda kurtaracağınızı düşünüyorum yine de daha etkili sonuçlar için her gün dutasterid kullanmayı deneyebilirsiniz.

Saçlarınız resmini ekleyebilirseniz daha iyi olur.

Gardaşım, benim dht hormonum 0 , nasıl olurda dökülme devam ediyor.   2 haftalık 0.5 mg dutas kullanımında serum dht konsantrosyonları dht hormonun 90% , 6 ayda neredeyse 96 % oranda iniyor.  1 yıl kullanımdada oranlar aynı.

Sisteminde dht si olmayan binlerce dutas kullanıcıları var, şikayeti saç dökülmesi.

Tek androjen dht değil, dht sadece minyatürleşme yapar, testo ise kalın ince ne varsa döker, ver yerine çıkan saçlar kalitesiz olur, çünkü dht nin yerine geçmiş, dht kadarda değil, zamanla saçlara gemirmeye başlar testo.

bak, sana şöyle anlatayım, dışarıdan testo ilacı, al sporcular teste enantat falan, yani içerigi testo olan her neyse, haftalık testo ilacı alırsan, teston yükselor, ve testonun yan etkisi akne, sac yağlanma, + androjenik dökülme.

Demem şuki, dht alt sınırlara indikce, testo diger organalar degil kafa derisi sklabınna gitmeye başlıyor.  Bunu snaa nasıl ispat ede bilirim? Link atacağım , yabancının linkini.  Slade abimizde çıkışları minox sağladı, hep minox.  Dutas öyle kısa sürede hiç bir zaman saç çıkarmıyor, nw 0 olsan bile dutas kullansan , dökülmeyen saçlar testodan dökülücek. 

Haaa bu arada genetiginde saç dökülmesi olmayaların kafa derilerinde 5 alfa reduktaz  enzimi olmuyyor, diger organlarda oluyor. Sacı dökülmeyen erkelerde olay şu .  Dünyadaki ekreklerin 20 % kafa derilerinde o enzim olmuyor, genetik kodlaşma onlarda yani , asıl kusurlu doğuş bizleriz 80 % .

bak bana nw 3 opan birisin getir, sadece finas ve minoxla nw 1.5 düşürmek oluyir o adamı, ama gerek minoxu yıllarca ömrünün sonuna kadar kullansın, döngüler hep olucak,

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 22 Eylül 2022, 11:00:52 »
Yuh ama sen iyice olayı “bunları kullanan dökülmesi yoksa bile dökülme yaşamaya başlayacak”a getirdin o zaman kullanmasın kimse?! Testesteron gerçekten döküyorsa bile dht kadar büyük kellik yapmıyodurr.Dökülmeyi engelliyor tersine çeviriyor bu ilaçlar.Slade 35inde başlamıştı yanlış hatırlamıyorsam.Kaç senelik yok olmuş saçını geri getirmeye çalışıyor o kadar da olsun.Erken müdahale her zaman önemli. Sadece bu ilaçlarla da gayet güzel sonuçla ilerleyenler var.Minox daha da başarılı sonuç verir ama tek başına fin veya minoxla da kel görünmeyeceğin güzel sonuçlar alınıyor.Hem başka şansın mı var anlamadım ilaç kullanmazsan dht dökecek, ilaç kullanınca da testesteron döküyor diyorsun e ne yapmayı düşünüyosun??  Dht zaten saç köklerine saldırıp öldürüyor onu baskılayınca yerine testesteron geliyo o öldürüyo saçları diyorsun da dht kadar yok ediyor mudur saçları sanmıyorum. Ayrıca sheddingi hafife alıyorsunuz saçını sürekli 10cm uzatıyorsun diyelim. 2-3cm kalmış tel dökülse anlarsın shedding dersin ama 9cmlik dökülse kalın teli döktü dersin.O da sheddingin başlangıcındaki bir tel olabilir? Bir günde 10cmden 1cme düşüp yok olmuyo saç telleri.İlaç onları da döküp yeniden çıkartıyo olabilir. Forumda az da olsa örnekleri var ilk aylar büyük fark olmamasına rağmen ilerleyen senelerde sonucu baya iyiye gitmiş kişilerin. Lütfen sabırsızlık etmeyin nocebo da yapmayın ya da saçımı illa şu döküyo, o dökmese bu döküyo her türlü dökülecek diyip suçlu bulmaya çalışmayın.Bunları da sürekli gelip birileri okuyacak insanların aklına her türlü bir şeyler saçı dökeri empoze etmeyin.  İlaçlar işe yarayan ilaçlar, ama erken müdahalesi, zamanı sabır etmesi ve psikoloji çok önemli şeyler.Forumda sürekli bu savaşı vermekten sıkıldım hep böyle şeyler tartışılıp duruyo ekim konuları daha güzel.Ama ekim yaptıranı bile çıkmayacak mı korkusu yaşıyor :D ekim gibi bir gerçek var olmasına rağmen.Ekimsiz İlaç kullananın, sürekli arka planda devam edecek bir dökülmesi olanın girebileceği psikolojileri,takıntılı sürecini siz düşünün..  Onun haricinde dökülürse zaten dökülür kurtarabildiğini kurtar. Ben de alone45 gibi düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2022, 11:34:17 Gönderen: jamesblond »

Facebook Twitter Instagram