Gönderen Konu: Dutasterid perişan ediyor  (Okunma sayısı 8921 defa)

Alfaromeo

• Full Member
Ynt: Dutasterid perişan ediyor
« Yanıtla #16 : 18 Eylül 2022, 14:58:23 »
cinsel istekte değişiklik yok eskisi gibi bende

Ben kendimi söyledim Haydar kardeş, inşallahki 10 gün ara vermeyi düşünüyorum

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #17 : 18 Eylül 2022, 15:02:41 »
Resimdeki işaretlediyim yerler neredeyse 8 aydır falan yağlanıyor, antianndrojen kullanmadan önce yalnız şakaklar ve ön saç çizgisi front hep yağlanıyordu,

Dutasterid etken maddesi kullanımından sonra, yalnız işaretlediğim yerler yaglanıyor, (alın saç çizgisi front bölgesi yağlanması sıfır yağ.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2022, 15:45:17 Gönderen: Alfaromeo »

« Yanıtla #18 : 18 Eylül 2022, 15:15:05 »
gardaşlarım, şu shedding dönemi kaç ay sürer .?

Jamesblond kardeş shedding olayı işinden çok tecrübeli abimiz, lütfen fikrini yazarsa memnun oluruz.
Shedding evresi max 3 4 ay sürüyor. Fazlası zarar
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 18 Eylül 2022, 17:04:50 »
Mevsim gecisinden dolayi dökülme artmis olabilir
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #20 : 18 Eylül 2022, 17:07:46 »
Mevsim gecisinden dolayi dökülme artmis olabilir

Daha ne kadar sürer . ?

« Yanıtla #21 : 18 Eylül 2022, 17:43:39 »
dostum minimum 5 6 ay kullanmam gerekiyor görebilmem adına ben ek olarak oral min de kullanıyorum beraber başladım dut ile bende o da dökülme yapabilir belki onun hakkında da bilgisi olan cevap verebilir
Oral mine nasıl ulaştın
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #22 : 18 Eylül 2022, 18:19:04 »
Oral mine nasıl ulaştın
kanka normal topikal olanı kullanıyorum içerik olarak bir farkı yok hap olanından bir fıs 10mg
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #23 : 18 Eylül 2022, 18:19:32 »
Daha ne kadar sürer . ?
Kasım Aralık biter herhalde
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #24 : 18 Eylül 2022, 21:19:19 »
Herkese merhaba, öncelikle hepinize dilediğiniz saçlara kuvuşmanızı dilerim

2021 ekim ayının sonlarından Neredeyse 3 ay finas kullanmıştım, ön saç çizgisi mahv oldu, geriye gitdi , ama saç dökülmesi olmadı, cinsel yan etkilerden dolayı bıraktım, sık sık idrara çıkma olayı beni çok üzdü, 2 ay 24 günün tamamında bıraktım

(Finasın Artıları, saç dökülmesi durdu tamamen, vertex denilen yer sanki biraz kapanmış gibi oldu, başka iyi yönden hiç bir etkisini görmedim

(Finasın Eksileri, kalın telli biriyim, saçlarım inceldi genel olarak tüm saçların kalitesi inceldi, ince telli gibi biri oldum, şakaklarda dahil ön saç çizgisi 0.3 mm geriye gitdi, bunu alın çizgimdeki küçük leke  noktadan bildim, alnımın çizgisindeki tam ortası seyrekleşdi sanki.  saç yağlanması tepede vertexde azalmadı, şakaklarda ve alın saç cizgisindede öyle.

Bıraktıkdan ertesi gün 2022-  1 şubat tarihinden itibaren dutas almaya başladım, ilk 15 gün her gün 0.5 mg,
daha sonra 2 günde bir kullandım, şu anda dutasta 7.5 aydayım 2 günde birle devam ediyorum.

(Dutasın Artıları sanki ön çizgim biraz düzeldi, şakakalarda küçük vellüs tüyler oluşmaya başladi, minicik kıllar yani. Onlar hiç uzamadılar hep minicik bebe tüyü gibi kaldılar alın saç çizgisi yağlanması azaldı ve sağ şakak 1 gün sonra yine yağlanıyor. Genel olarak saç kalitesi kalınlaştı eskisi gibi)
Cinsel yönden hiç bir yan etki görmedim, dahada iyi oldu cinsel bakımdan.

(Dutasın Eksileri 7.5 ayda olmama rağmen, saç dökülmesi ağustos ortalarından bu güne kadar her elimi attığımda 30-35  tel geliyor elime, duşta 50-70 tel dökülüyor belkide daha fazlası. ,nazikce saça davransam bile yine uzun kalın teller dökülüyor, genel olarak kafanın üst tarafından dökülüyor her yerden, telogen effluvium şekilde uzun- kısa kalın kaliteli  saçlar, aralarında azda olsa minyatürleşmiş saçlarda var tamda minyatür yok kalitesiz cansız saçlar yani.
Saçın vertex (saç gülü, saç döneri, saç döneği denilen yer ) her yıkamadan 1 gün sonra yağ oluyor parlıyor , çok yağlı oluyor ,  o yer seyrekleşiyor dahada , şakaklarda ise sağ şakağım sol şakakdan bır tık çok yağlanıyor, alın saç çizgisi yağlanmıyor. 7.5 ayda böyle dökülme görmemiştim, ilk aylarda hiç dökülme olmuyordu, sonra ara sıra dökülmeler olurdu günde 10 -20 tel falan. Alın saç çizgisinde boşluklar  var fırça gibi değil yani,
Vücut kılları seyrekleşti , sakalllar geç uzanıyor

Şu şekilde dökülmesi durumu benim pskiolojimi bozuyor, bırakmalımıyım yoksa devam etmeliyim, ek olarak konazol sampuamdan başka hiç bir şey kullanmıyorum.

Yaş 30, NW skala 2.5 , diffuse thining androgenetic alopecia.  Hiperandrogenetic agresif miniyatürleşme yok, ve dökülmem yok, normal androgenetic alopecia.

Genetiğe gelince dayılarım 55-60 yaşda nw 4-5 gibiler.
Baba tarfım nw 0- nw 1.

Şua anki dökülmem,
D.U.P.A (Diffuz Un Patterned Allopecia) gibi Telogen Efluviuim gibi dökülme, yani yaygın dökülme

Dutasa şans vermelimiyim yoksa bırakmalımıyım bilmiyorum,  finasa geçmelimiyim? Hiç bir şey bilmiyorum. bu konuya değerli finasdanndutas geçmiş , dutasdan finasa geçmiş tecrübeli kardeşler, arkadaşlar yorum yazarsa çok sevinirim,

Bubarada fazla testolu fazla dht li biride değilim, bunu vücut kıllarımdan sakal seyrekliğinden hemen hemen anlaya biliyorum, hiç bir zaman fazla testom olmadı, hep normal sınırlarda oldu testo seviyem. Finastan dutastan öncede seyrek sakallı, ve seyrek vücut kıllı birisiydim.

Bence dutas benim kafa derimdeki testoyu yülseltmiş, yükselen tetoda sačları hemen yıkıyor, psikolojiminbozuyior, saç telleri testoyamı hassas ?  garip olan durum neden 7 aydan itibaren oldu, 3, 4, 5 aylarda olamdıda şimdi oldu bu kadar zaman sonra . Yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
aynı durumu yaşıyoruz bu ağustos eylül ayları erkeklerin en çok saç döktüğü aylardır bende dudasterid kullanıyorum bendede saçımın ön çizgi dahil ön bölgeyi tamamen seyreltti ama ben sence ne yapıyorum biliyormusun daha inat ediyorum  her gün almaya başlıyorum çünkü saçı döken testonun ilaçtan dolayı artması değil mevsimsel dökülmenin takip ettiği ilacın daha etkili kalın saç kılı çıkarması için güçsüzlerin dökülmesini hızlandırması geçen yılda yaşadım kasım ayında saçların daha gür ve kalın çıkacak sabret....

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #25 : 18 Eylül 2022, 22:03:27 »
aynı durumu yaşıyoruz bu ağustos eylül ayları erkeklerin en çok saç döktüğü aylardır bende dudasterid kullanıyorum bendede saçımın ön çizgi dahil ön bölgeyi tamamen seyreltti ama ben sence ne yapıyorum biliyormusun daha inat ediyorum  her gün almaya başlıyorum çünkü saçı döken testonun ilaçtan dolayı artması değil mevsimsel dökülmenin takip ettiği ilacın daha etkili kalın saç kılı çıkarması için güçsüzlerin dökülmesini hızlandırması geçen yılda yaşadım kasım ayında saçların daha gür ve kalın çıkacak sabret....

Yorumun için teşekkürler, kaç aydır kullanıyorsun dutası

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 18 Eylül 2022, 22:27:29 »
umut doguran cümleler
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 19 Eylül 2022, 11:00:48 »
3 aydır fin ve 20 gündür de dut kullanıyorum.Temmuz sonlarında dökülmem aşırı arttı.Duşta en az 30-40 tel görüyorum,ön çizgim yok olmak üzere.Eskiden elimle çeksem bile gelmeyen saçlarım şuan hafif oynasam bile en az 2-3 tel kalıyor elimde.Ne yapacagımı şaşırdım
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #28 : 19 Eylül 2022, 12:12:49 »
3 aydır fin ve 20 gündür de dut kullanıyorum.Temmuz sonlarında dökülmem aşırı arttı.Duşta en az 30-40 tel görüyorum,ön çizgim yok olmak üzere.Eskiden elimle çeksem bile gelmeyen saçlarım şuan hafif oynasam bile en az 2-3 tel kalıyor elimde.Ne yapacagımı şaşırdım

Kafa derinde artmış testodan , testoya hassa saçlar dökülüyor, kimisinde kalıcı kimisinde geçici dökülme .   Ben finasa geçiş yapmayı düşünüyorum

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 19 Eylül 2022, 15:40:49 »
yani bu kadar hızlı seyrelmeler ve çıkışlar var mıdır bilmiyorum ama psikolojikte olabilir her neyse ama ben ne olursa olsun dutasteride zaman vermekten yanayım emin olun dutasterid saçlarınızı olduğundan daha kötü hale getirmez bundan emin olabilirsiniz.

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Facebook Twitter Instagram