Gönderen Konu: Microneedling + Masaj + Saw Palmetto tedavisi Agustos 2022  (Okunma sayısı 2659 defa)

ican

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar forumdan ve internetten ogrendigim bilgilerle kendimce bir tedaviye baslama karari aldim. Tabii ki merak edenler olursa diye kendi tecrubelerimi burada paylasmak istiyorum. Sadece diger insanlarin yazdiklarini okumakla olmaz :)

Her gun 15-20 dakika videodaki gibi kafa derime masaj uyguluyorum ve 5-10 dakika arasi yatakta bas asagi yatiyorum.
10 gunde bir microneedling ile kafa derime islem yapiyorum. Dr. Pen Ultima A6 kullaniyorum.
Her gun 500mg saw palmetto karisimi aliyorum.
Her gun dus alirken PURA D'OR Anti-Thinning Biotin Shampoo & Conditioner Setini kullaniyorum.

Saclarimi duzenli olarak sifira vuruyorum ama sac durumu belli olsun diye 1-2 hafta kesmedim fotograflari ekliyorum. Fotograflarda gorebileceginiz gibi sacimin on kisminda cok fazla vellus kili var, acikcasi en cok beklentim olanlar onlar. Ne olur bilmiyorum ama yuksek bir motivasyonla basliyorum tedaviye. Yorumlariniza ve onerilerinize acigim.

2 haftada bir veya ayda bir buraya guncelleme fotograflarini atarim, umarim ise yarar.

Urunleri merak eden arkadaslar icin linklerini birakiyorum.
Dr.Pen = https://www.amazon.com/dp/B07QC446BQ?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
Sampuan ve krem seti = https://www.amazon.com/dp/B07BHCB9Y2?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
Saw palmetto = https://www.amazon.com/dp/B01LQPZ8BS?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
Masaj videosu =

ican

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Microneedling + Masaj + Saw Palmetto tedavisi Agustos 2022
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2022, 08:19:13 »
Ilk microneedling sonrasi fotograflari ekliyorum ayni zamanda vellus killarini da burda gorebilirsiniz. Microneedling Tecrubesine gelecek olursak canim gercekten acidi, kendim yapmadim arkadasimdan istedim o yapti yaklasik 10-15 dakika surdu ben islemi 5-6 kez koltuktan kacarak yarida kestim  ;D. Bir kac islemden sonra aci azaliyor deniyor ama bilmiyorum en kotu lokal anestezi kremi alacagim. Ilk islem oldugu icin ikimizin de tecrubesi yoktu ve bu sabah kafa derimde 3 tane sivilce ciktigi icin bazi yerleri eksik yapmak zorunda kaldik ama 2. ve 3. islemlerden sonra daha dogru yapariz gibi geliyor.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2022, 10:18:10 »
Neden o kadar acıdı ki belki de fazla sert bastırdı kendin de yapabilirsin hissederek acıyı ayarlarsın, çok bastırmana kan akmasına gerek yok

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2022, 14:03:17 »
Dermapenin iğnesini biraz uzun kullanmışsın heralde ,ilk uygulama için bu kadar agresif yapmana gerek yoktu bence .
Madem bu tedaviye başladın işlemi yaptığın günler 100 mgr coraspin başlamanı tavsiye ederim .Ayrıca işlemden sonra procapil içeren bir sprey kullanmak microneedling ten sonra saçlara çok iyi geliyor .Bir diğer konu saw palmetto kullanmaktansa xpecia kullanmak bence çok daha etkili olur.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2022, 19:01:38 »
Dermapenin iğnesini biraz uzun kullanmışsın heralde ,ilk uygulama için bu kadar agresif yapmana gerek yoktu bence .
Madem bu tedaviye başladın işlemi yaptığın günler 100 mgr coraspin başlamanı tavsiye ederim .Ayrıca işlemden sonra procapil içeren bir sprey kullanmak microneedling ten sonra saçlara çok iyi geliyor .Bir diğer konu saw palmetto kullanmaktansa xpecia kullanmak bence çok daha etkili olur.
Needlingden once asprin kullanirsan kafan cok kanar
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2022, 00:25:31 »
Needlingden once asprin kullanirsan kafan cok kanar

Kanasa ne olacakki aspirin sadece kanamayı bir tık arttırır ama tamamen pıhtılaşmasını engellemez.

Neverbackdown

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2023, 03:20:02 »
İcan sonuç ne saç çıktımı kanki?

m.ekin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2023, 11:39:59 »
Sonuç?

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2023, 13:37:15 »
muhtemelen saçı çıkmamaıştır arkadaşın tedaviyi yarım bırakmıştır hatta kafasındaki sivilce benzeri oluşumlardan dolayı dermarollerdan zarar görmüştür.
böyle basit tedavi olmaz .dermarollerdan sonra kontrollü minoxil dozu uygulasa ve finasterid kullansa eminim çok iyi sonuç alırdı ama tabi devamlılığı yok nu tedavilerin çok uğraşmak lazım ve minox fin kullanımına ömür boyu devam etmesi gerekirdi.

m.ekin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2023, 12:51:28 »
Şu DHT derdinden biraz kurtulabilsek Fin olmadan ne güzel olurdu.

ican

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2023, 08:43:03 »
maalesef devam etmedim arkadaslar artik onumuzdeki maclara bakicaz gibi

cengover21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2023, 20:54:11 »
maalesef devam etmedim arkadaslar artik onumuzdeki maclara bakicaz gibi

iyi olmuş zaten bu şekilde sonuç alamazdın senin çaren saç ekimi yaptırmak.

Facebook Twitter Instagram