Gönderen Konu: Tedavi&Saç Ekim Tavsiyesi  (Okunma sayısı 479 defa)

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Tedavi&Saç Ekim Tavsiyesi
« : 07 Ağustos 2022, 17:20:24 »
Merhabalar, 26 yaşındayım ve yaklaşık 8 senedir saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Artık görünüşümü de etkilediği için saç ektirmeye karar verdim ve Life Hair’da Şahin Çelik Bey ile görüştüm. Kendisi saçımı analiz edip her elini attığında 3-4 tel saç gelmesi sonrası çok şaşırdı ve saç ekiminin şu anda doğru bir karar olmayacağını, saçımın hala çok fazla döküldüğünü ve ekim sonrası görünüşün tekrar bozulabileceğini söyledi. Hatta “7-8 senedir böyle dökülüyorsa kafanda saç kalması imkansız” dedi. Yaşımdan ve olumsuz yorumlardan dolayı Finasterid, Minoxil kullanmak istemiyorum ancak elim kolum da bağlı, hala çok fazla saçım dökülüyor. Şu an sadece saçımın dökülmesini izlemekle yetiniyorum, tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler…

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Tedavi&Saç Ekim Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2022, 17:23:20 »
Minoxil kullan ma zaten bu saçı finasterid toparlaya bilir çok bir açıklık görünmüyor tabi kullanmak istemiyorsan ayrı konu ama saç ekimi düşünmeden önce senin medikal ürünlerle bu saçı toparlama şansın var tabi kullanırsan.
Global Moderator

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2022, 17:27:15 »
Hocam gerçekten sanki hiç durmayacakmışçasına dökülüyor. Yastıkta tek bir saç yok, su değdiği anda veya elle oynadığımda devamlı saç geliyor elime. Her şeyi geçtim saç ektireyim dedim, onu da başaramadım :) Medikal tedavi durumuna da biraz uzağım açıkçası, neyi nasıl yapmam gerektiğini pek bilmiyorum. Biraz aydınlatabilirseniz çok sevinirim...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2022, 17:35:17 »
Şu an saç dökülmeni engelleyecek bir ürün kullanımıyorsun yani kısaca hiç bir adım atmadığın için o kadar emin olma bu saç dökülmesini durduran ve saçı güçlendiren ürünler belli dostum.
Ve dht hızlanmış hormonların hızlı bu ara sanırım ondan da dökülme hızlanmış olabilir
Global Moderator

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2022, 17:53:19 »
Şu an saç dökülmeni engelleyecek bir ürün kullanımıyorsun yani kısaca hiç bir adım atmadığın için o kadar emin olma bu saç dökülmesini durduran ve saçı güçlendiren ürünler belli dostum.
Ve dht hızlanmış hormonların hızlı bu ara sanırım ondan da dökülme hızlanmış olabilir

Teşekkürler… Peki saç ekimi için görüşün nedir hocam?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2022, 17:56:45 »
Bence şu an saç ekimi değil tedavi senin için uygun olan

Tabi saçları 5 6 nurma yapsan altından ne çıkar şu an uzun olduğu içinde kapacılık yüksek

Bence saçları kısalt uzun saçım beslenmesi zor olur kırılma dökülme daha fazla olur

Saçlarını 9 numara yap yanlar 3 numara
Sonra medikal ürünlerle destekle

Dökülmen azalacak ve daha güçlü olacaktır saçların

Yapıncada 1 kaç açıdan resim ay yaparsan tabi
Sonra tedaviyi ay ay paylaş takip edelim

İleriye dönük yapacaklarımızın haritasını çıkaralım.
Global Moderator

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2022, 18:10:27 »

Tabi saçları 5 6 nurma yapsan altından ne çıkar şu an uzun olduğu içinde kapacılık yüksek

Bence saçları kısalt uzun saçım beslenmesi zor olur kırılma dökülme daha fazla olur

Teşekkürler hocam, tedavileri iyice bir araştırayım forumdan. Şahin Bey de uzaktan görünce pek açık yok sandım ama içeride açıklık fazlaymış, şimdilik 4000-4500’e tamamen kapatırım ama dökülmeyi göz önüne alınca iki ekim planlamak daha doğru dedi.

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2022, 18:13:27 »
Teşekkürler hocam, iyice bir araştırayım tedavileri forumdan. Şahin Bey de ilk bakışta çok az açık var sandım ama içeride açıklık fazlaymış, 4000-4500’e şu anda komple kapatabilirim ama saç dökülmesini de hesaba katarak iki ekim şimdilik daha mantıklı duruyor dedi.

DieAnotherDay

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2022, 18:14:32 »

Bence çok doğru bir tavsiye sizin için.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2022, 18:15:44 »
Teşekkürler hocam, iyice bir araştırayım tedavileri forumdan. Şahin Bey de ilk bakışta çok az açık var sandım ama içeride açıklık fazlaymış, 4000-4500’e şu anda komple kapatabilirim ama saç dökülmesini de hesaba katarak iki ekim şimdilik daha mantıklı duruyor dedi.

İşte bende bu durumu ön görerek tavsiyede bulundum
Global Moderator

don1283

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2022, 18:18:07 »
Bence çok doğru bir tavsiye sizin için.

teşekkürler…

Facebook Twitter Instagram