Gönderen Konu: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell  (Okunma sayısı 7478 defa)

Ynt: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell
« Yanıtla #45 : 15 Ağustos 2022, 23:28:05 »
FSH referans aralığında görünüyor evet ama düşük geldi o yüzden dikkatimi çekti. tabii ki doktor en iyisini bilir söyler.
aga TSH seviyem normal olmasına rağmen saç döküyorsa kazıtırım valla her hormonu nasıol kontrol edeyim. DHT TESTOSTERON TSH LH ay ay. öldürür adamı :D

ber134

• Full Member
« Yanıtla #46 : 16 Ağustos 2022, 01:11:53 »
aga TSH seviyem normal olmasına rağmen saç döküyorsa kazıtırım valla her hormonu nasıol kontrol edeyim. DHT TESTOSTERON TSH LH ay ay. öldürür adamı :D

FSH sıkıntı kanka, FSH düşüklüğü infertilite demek
  • Yaşınız 25

« Yanıtla #47 : 16 Ağustos 2022, 09:50:22 »
FSH sıkıntı kanka, FSH düşüklüğü infertilite demek
Evet ama ilacı kullanırken böyle bir durumla karşılaşmak normal değil mi? Hala iş görür seviyede. İlacı bıraktıktan sonra zamanla yükseleceğini düşünüyorum. Doktorla bugün konuşacağım, her şeyi aktaracağım.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

ber134

• Full Member
« Yanıtla #48 : 16 Ağustos 2022, 09:53:06 »
Evet ama ilacı kullanırken böyle bir durumla karşılaşmak normal değil mi? Hala iş görür seviyede. İlacı bıraktıktan sonra zamanla yükseleceğini düşünüyorum. Doktorla bugün konuşacağım, her şeyi aktaracağım.

doğrudur kanka ilacı bıraktıktan sonra geri düzelebilir evet. şu anda da iş görür seviyede zaten ama düşük geldi gözüme o yüzden söyledim. beni yanlış anlama kötü bir amacım yok kısırlık gibi bir sorun teşkili çıkmadan önce bi doktora sor demek istedim. Eyvallah aktarırsın beklemedeyim.
  • Yaşınız 25

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #49 : 16 Ağustos 2022, 12:03:05 »
Asıl fshnin yüksekliği erkeklerde ürüme bozukluğu anlamına geliyormuş yani normalsin

ber134

• Full Member
« Yanıtla #50 : 16 Ağustos 2022, 12:07:34 »
Asıl fshnin yüksekliği erkeklerde ürüme bozukluğu anlamına geliyormuş yani normalsin

düşük olması da bozar. yüksek olması da bozar kardeşim. buyur;

FSH hormon düşüklüğü beyinde hipofiz bölgesinde hormonun az salgılandığı, hiç salgılanmadığı ya da beyindeki hipotalamus adlı bölgeden GnRH hormonunun az salgılandığı anlamına gelir. Dolayısıyla her iki durumda da sağlıklı bir erkekte çocuk sahibi olma potansiyeli azalır.

• Yaşınız 25

« Yanıtla #51 : 16 Ağustos 2022, 12:15:06 »
doğrudur kanka ilacı bıraktıktan sonra geri düzelebilir evet. şu anda da iş görür seviyede zaten ama düşük geldi gözüme o yüzden söyledim. beni yanlış anlama kötü bir amacım yok kısırlık gibi bir sorun teşkili çıkmadan önce bi doktora sor demek istedim. Eyvallah aktarırsın beklemedeyim.
yok yok anlıyorum seni.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

« Yanıtla #52 : 17 Ağustos 2022, 21:03:56 »
Evet arkadaşlar doktorla konuştum. 300-1000 ortalama ve iyi bir sonuç kabul ediliyormuş. Benimki ise 414 çıktı. Yani herhangi bir terslik yok hatta biraz düşük. Diğer hormonlara da geldiğimizde herhangi bir sorun tamamen sorunsuz. Ama ben hala saçım neden dökülüyor olabilir diye sorunda. Doktor: Hormonları ne kadar kontrol altında tutarsan tut en önemlisi senin saç reseptörlerinin hassasiyetidir, ne kadar uğraşırsan uğraş alacağın önlemler kısa süreli geçici şeyler olur., dedi. Ve ben hayal kırıklığıyla çıktım. Depresif ve umutsuz bir şekilde takılıyorum işte.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

ber134

• Full Member
« Yanıtla #53 : 17 Ağustos 2022, 22:05:57 »
Evet arkadaşlar doktorla konuştum. 300-1000 ortalama ve iyi bir sonuç kabul ediliyormuş. Benimki ise 414 çıktı. Yani herhangi bir terslik yok hatta biraz düşük. Diğer hormonlara da geldiğimizde herhangi bir sorun tamamen sorunsuz. Ama ben hala saçım neden dökülüyor olabilir diye sorunda. Doktor: Hormonları ne kadar kontrol altında tutarsan tut en önemlisi senin saç reseptörlerinin hassasiyetidir, ne kadar uğraşırsan uğraş alacağın önlemler kısa süreli geçici şeyler olur., dedi. Ve ben hayal kırıklığıyla çıktım. Depresif ve umutsuz bir şekilde takılıyorum işte.

sağlığında hiçbir sorun çıkmamasına canı gönülden sevindim dostum. fakat son 3 cümlene de bi o kadar üzüldüm... geçmiş olsun...
  • Yaşınız 25

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 19 Ağustos 2022, 20:50:26 »

Dostum evet AGA nın sebebi yüksek androjen hormonu değil de, genetik olarak androjen hormonlarına karşı saç foliküllerinin hassasiyeti. Yoksa hormon tedavisi olup kadın olan transların hepsinin fulll saçı çıkardı, bazılarında çıksa da %100lük bir durum yok.

Bu arada yaşınız kaç ve DHT değerlerinize baktırdınız mı acaba?

T ve DHT konusuna gelince, DHT nin bağlanma özelliği çok daha yüksek. İkisi de saç dökülmesine neden olsa da, DHT nin zararı bu konuda çok daha yüksek. Biliyoruz ki dutasteride DHTyi neredeyse sıfırlıyor, ancak T'den dolayı yine saç dökülmesi devam edebilir.

Sizin saçlarınızla birlikte kaşlarınız vs dökülüyorsa başka bir sorununuz olabilir, AGA olduğundan emin misiniz?

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #55 : 19 Ağustos 2022, 23:42:15 »
O nasıl nick ya hahahaha
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

« Yanıtla #56 : 21 Ağustos 2022, 14:14:45 »
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

« Yanıtla #57 : 23 Ağustos 2022, 02:27:48 »
Evet arkadaşlar 2 kez prp işlemi uyguladım bu son 3 hafta içinde. Ama dökülme halen devam etmekte. saç çizgimin gerilediğini söyleyebilirim. Aynı zamanda yoğunlukta kaybediyorum. Ama hala iyimser düşünüp sadece dökülme evresi diyorum. Aklımda finasteride ve xpecia başlamak var. Sizce ne diyorsunuz? 1 ayı tamamladım dutasteridde

Bu arada Dutaseridein saç dökülmesine karşı 52 hafta kullanılar bir deney:https://clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT01831791
gayet detaylı bir araştıma içeriyor.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #58 : 26 Ağustos 2022, 09:56:14 »
Aynı durumdayız kardeşim.3 ay önce duşta en fazla 2-3 tel gelen saçlarım şimdi en az 50-60 tel geliyor,fin ve duttan önce böyle birşey yoktu.Elimi attığımda sert çeksem bile gelmeyen saçlarım şuan elimi gezdirsem bile en az 4-5 tel takılıyor elime.Ne yapacagım bilmiyorum
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

« Yanıtla #59 : 26 Ağustos 2022, 10:28:54 »
Aynı durumdayız kardeşim.3 ay önce duşta en fazla 2-3 tel gelen saçlarım şimdi en az 50-60 tel geliyor,fin ve duttan önce böyle birşey yoktu.Elimi attığımda sert çeksem bile gelmeyen saçlarım şuan elimi gezdirsem bile en az 4-5 tel takılıyor elime.Ne yapacagım bilmiyorum
İkisini de mi kullanıyorsun?
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Facebook Twitter Instagram