Gönderen Konu: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell  (Okunma sayısı 7479 defa)

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell
« Yanıtla #30 : 12 Ağustos 2022, 23:45:46 »
Tamam belki ben seni anlamadım ama sen de beni anlamadın. Ben burada DHT bloklayıcı ilaçların testosteronu arttırması ile bazı insanların dökülmeyi yavaşlatmak yerine hızlandırdığını söylüyorum. Çünkü bazı insanlar DHT kadar olmasa da testosterona fazlaca hassas olabiliyorr. Bu kişiler DHT bloklayıcı ilaçlar sebebi ile (özellikle dutasteride kafada %99 arttırıyor T yi) aşırı artan testosteronun kurbanı olabiliyorlar. Ve tabi ki agresif dökülmesi olan insanlar için bu ilaçlar pek fayda etmiyor. Ama bu agresif dökülme daha çok DHT isimli androjen ile ilgili ve kişi diğer androjenlere karşı o kadar hassas değilse işe yarayabilir. Kısacası saç dökülme sebebinizi %100 bilmiyorsanız bu ilaçları kullanmak biraz şans ve kumar. Oynadık kumarımızı hadi hayırlısı :)
Ama testesteron dht kadar saç dökemezzzx

« Yanıtla #31 : 13 Ağustos 2022, 00:07:50 »
Ama testesteron dht kadar saç dökemezzzx
Burada bir arkadaş belirmişti. dht den 2 ile 10 kat daha etkili diye. Ama yeterli seviye de tetosteronla bu etkiyi yakalayabilir hatta daha fazla olabilir. O nedenle testler önemli doktorla bugün görüştüm. Pazartesi sabahı için tiroid ve cinsel hormonlar testleri yapılacak. Burada paylaşacağım.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

« Yanıtla #32 : 13 Ağustos 2022, 00:12:01 »
En merak ettiğim soruları sormuşsun,takipteyim.Ben de sırf bu problemler yüzünden dutu bırakmayı düşünüyorum
Ne kadar süredir kullanıyorsun?
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 13 Ağustos 2022, 02:36:06 »
Burada bir arkadaş belirmişti. dht den 2 ile 10 kat daha etkili diye. Ama yeterli seviye de tetosteronla bu etkiyi yakalayabilir hatta daha fazla olabilir. O nedenle testler önemli doktorla bugün görüştüm. Pazartesi sabahı için tiroid ve cinsel hormonlar testleri yapılacak. Burada paylaşacağım.
Tam tersini söyledi :D Dht, testesterondan 2 kat-10 kat daha etkili saç dökme konusunda dedi

« Yanıtla #34 : 13 Ağustos 2022, 14:52:55 »
Tam tersini söyledi :D Dht, testesterondan 2 kat-10 kat daha etkili saç dökme konusunda dedi
ay pardon ben de onu diyecektim eller,m yanlış yazmış :D çalışıyorumda bazen yazarken kafam dağılıyor kusura bakmayın.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Kaan Sayalioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #35 : 13 Ağustos 2022, 15:02:20 »
ardaşlar elınızde hıc mınoxıdıl tablet formlarından varmı çok acıl donus yaparmısınız

« Yanıtla #36 : 13 Ağustos 2022, 17:11:21 »
oral minoxidili ben de merak ediyorum. Kullanan var mı?
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 13 Ağustos 2022, 18:35:46 »
Fin ve dut karışık gidiyorum mayıs ayından beri.Bariz bir güçlenme yok saçlarımda,sol şakağım hala aynı şekilde gerilemeye devam ediyor.Bence bu olayın özü,kişinin saçını dht mi yoksa testosteron mu döküyor bunu belirlemek.Dut ile %90 baskıladığın dht tutup testosteronu serbest bırakınca bu defa testosteron dht’den daha suçlu oluyor.Ne yapacağımı şaşırdım
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Kaan Sayalioglu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #38 : 13 Ağustos 2022, 20:36:35 »
arakadaşlar yogun saç dökülmeniz varsa ben bir ecz.teknisyeni olarak size rogaıne foam ve priorin tablet teavsiye ederim fin ve avodart ilerleyen yaşlarınızda sıze büyük sorunlar yaşatcaktır meme büyümes
 veya idrar hipofizs gibi yaşlandıkça bu sorunlar artcaktır tavsiyem uzak durun fin ve avodart tan

« Yanıtla #39 : 15 Ağustos 2022, 22:27:18 »
Merhaba arkadaşlar. Hormon testlerimi yaptım. Yarın doktorla detaylarını konuşacağız.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

ber134

• Full Member
« Yanıtla #40 : 15 Ağustos 2022, 22:36:11 »
Merhaba arkadaşlar. Hormon testlerimi yaptım. Yarın doktorla detaylarını konuşacağız.

kanka konudan bağımsız FSH'ın çok düşük görünüyor doktor bununla ilgili bir şey derse bana da iletir misin? özelden veya burdan fark etmez.
  • Yaşınız 25

« Yanıtla #41 : 15 Ağustos 2022, 22:45:02 »
kanka konudan bağımsız FSH'ın çok düşük görünüyor doktor bununla ilgili bir şey derse bana da iletir misin? özelden veya burdan fark etmez.
derim ama normal aralıkta gibi sanki. Tek LH yüksek. Testosteron bile düşük
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 15 Ağustos 2022, 22:58:16 »
arakadaşlar yogun saç dökülmeniz varsa ben bir ecz.teknisyeni olarak size rogaıne foam ve priorin tablet teavsiye ederim fin ve avodart ilerleyen yaşlarınızda sıze büyük sorunlar yaşatcaktır meme büyümes
 veya idrar hipofizs gibi yaşlandıkça bu sorunlar artcaktır tavsiyem uzak durun fin ve avodart tan
priorin gibi tabletller etkisi sınırlı vitamin takviyesi sonuçta  dht yi engelleyemiyor başka bir alternatif varsa onu kullanalım sonuçta eczacı olarak bu konuda bilginiz vardır diye düşünüyorum :)

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 15 Ağustos 2022, 23:06:04 »
priorin gibi tabletller etkisi sınırlı vitamin takviyesi sonuçta  dht yi engelleyemiyor başka bir alternatif varsa onu kullanalım sonuçta eczacı olarak bu konuda bilginiz vardır diye düşünüyorum :)
Rogaine foam dedigi iste minoxilin kopuk hali :D

ber134

• Full Member
« Yanıtla #44 : 15 Ağustos 2022, 23:12:05 »
derim ama normal aralıkta gibi sanki. Tek LH yüksek. Testosteron bile düşük

FSH referans aralığında görünüyor evet ama düşük geldi o yüzden dikkatimi çekti. tabii ki doktor en iyisini bilir söyler.
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram