Gönderen Konu: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell  (Okunma sayısı 7457 defa)

Ynt: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell
« Yanıtla #76 : 31 Ağustos 2022, 14:57:22 »
Güncelleme: Saç daha da geriledi yaklaşık 1 haftadır xpecia ile desteklemeye başladım. Var olan saçlarım hem daha ince hem de yaklaşık 1 ayda nw3 ten nw4 e geçiş yaptım. Yarın doktor randevum var. Ondan sonra ya finasteride geçeceğim ya da dutasteride şans vermeye devam edeceğim. Dökülmede herhangi bir yavaşlama yok tam tersi hızlanmış bulunmakta. Saç çizgimin bazı kısımlarında tüylenmeler mevcut ileride normal bir terminal saç olamayacak kadar ince ve kısalar ki hafifçe oynayınca dökülüyorlar hemen. Büyük ihimalle minyatirüze olmuş saçlar. Evet bu uzun bir süreç ama kulak üstü ve ensemdeki saçların(önceden çok sağlıklılardı) incelmeye başlamasından dolayı ilaç değişikliğine gitmeyi düşünüyorum. Ama tabi önce doktor kontrolü. Birde daha önce incelme ve dökülme olmayan crown bölgemde incelme ve seyrekleşme mevcut. evet hepsi 1 ayda oldu. Gözükenin aksine stres yaptığım bir durum yok. Hayat normal devam ediyor. Stres kaynaklı bir dökülme olduğunu sanmıyorum. 2 kez prp yaptırmıştım ona rağmen bu halde. Belki PRP iyi gelmedi diye düşünülebilir ama o da çok ama çok zor bir ihtimal.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

melhdemrc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #77 : 31 Ağustos 2022, 16:09:22 »
Dökülme tipinin genetikten ziyade telogen effluvium olduğunu düşünüyorum 1 ayda nw3ten nw4e getiren şey ilaç olamaz olmamalı altta yatan çok daha farklı ciddi problemler olabilir doktorda detaylı muayene yaptırmalısın ama şunun garantisini vereyim bütün bunlar dutasteride yüzünden olmuş olamaz

« Yanıtla #78 : 31 Ağustos 2022, 16:13:48 »
Dökülme tipinin genetikten ziyade telogen effluvium olduğunu düşünüyorum 1 ayda nw3ten nw4e getiren şey ilaç olamaz olmamalı altta yatan çok daha farklı ciddi problemler olabilir doktorda detaylı muayene yaptırmalısın ama şunun garantisini vereyim bütün bunlar dutasteride yüzünden olmuş olamaz
Bilmiyorum yaklaşık 2 hafta önce doktora gitmiştim ve her şey yerinde çıkmıştı. Yarın yine bir farklılık olacağını sanmıyorum. Kelleşmemin agresifleştiğinide düşünmüyorum. Babamın hala benden çok saçı var. şuan kel diyebileceğim bir amcam var o da benim yaşımdayken çok iyiymiş saçlar. Halamın kel olan bir oğlu var o bile 25ten sonra dökmeye başladı. sanırım ya ben ağır kelim ya da başka bir sorun var.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

M Mckdk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #79 : 11 Eylül 2022, 08:06:46 »
arkadaşla merhaba bu mesajı yazmak için üye oldum.. Ben avodartı 5,5 aydır kullanıyorum ve hala bir etkisi görmedim.. Kullandıktan sonra saçlarım feci sökülmeye başladı.. En son dün aşırı yoğun bir dökülme gördüm.. Saçımın ön çizgisi dümdüzken şuan sakaklara doğru hafif açık.. Sizce bu ilacı artık bırakmalımıyım.. Yoğun bir dökülmem yoktu saçlarımı korumak için almıştım ama bir faydasını kesinlikle görmedim.. Yüzümde aşırı yağlanma yapıyor birde… Saçlarım aşırı uzun değil normal uzunlukta..

« Yanıtla #80 : 11 Eylül 2022, 11:29:45 »
arkadaşla merhaba bu mesajı yazmak için üye oldum.. Ben avodartı 5,5 aydır kullanıyorum ve hala bir etkisi görmedim.. Kullandıktan sonra saçlarım feci sökülmeye başladı.. En son dün aşırı yoğun bir dökülme gördüm.. Saçımın ön çizgisi dümdüzken şuan sakaklara doğru hafif açık.. Sizce bu ilacı artık bırakmalımıyım.. Yoğun bir dökülmem yoktu saçlarımı korumak için almıştım ama bir faydasını kesinlikle görmedim.. Yüzümde aşırı yağlanma yapıyor birde… Saçlarım aşırı uzun değil normal uzunlukta..
Yeni büyüme görebiliyor musunuz?
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #81 : 11 Eylül 2022, 17:09:01 »
Şu başlıkta avodart kullanıp sonuç alan yok mu ya ? Adam sırf kötü etki gördüğünü söylemek için hesap açmış,sadece bizim saçımızı mı daha kötü hale getirdi bu ilaç ?
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #82 : 11 Eylül 2022, 17:18:57 »
Şu başlıkta avodart kullanıp sonuç alan yok mu ya ? Adam sırf kötü etki gördüğünü söylemek için hesap açmış,sadece bizim saçımızı mı daha kötü hale getirdi bu ilaç ?
avodarttan sonra saçımın yağlanması azaldı 40 50 gündür kullanıyorum oncesinde 6 ay Fin kullandım
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

M Mckdk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #83 : 11 Eylül 2022, 20:03:18 »

evet sırf bunu söylemek için açtım ben yeni büyüme görmüyorum.. önlerimde bebek saçlar var sadece.. Bugünden itibaren ilacı bırakıyorum.. Başladıktan 1 ay sonra asırı dökülmem oldu ben ilaçtan olduğunu bilmiyordum taaki benimle aynı sorunu yasayanları görünce.. Hayatımda hiç bu kadar dökülmem olmamıştı.. suan 26 yasındayım.. ilaçtan önce saçlarım daha iyiydi 20-30 tel dökülürken simdi elimi attığımda saç geliyor.. Bu başlığı görsem asla başlamazdım.. Zamanından proscar kullandım o hiç böyle bir dökmeye sebep olmadı.. Büyün yan etkileri göze alarak başladım çünkü saçlarıma kendimden daha çok önemveriyorum.. Daha fazla kullanmayacağım umarım eski halime dönerim..

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #84 : 13 Eylül 2022, 12:59:23 »
evet sırf bunu söylemek için açtım ben yeni büyüme görmüyorum.. önlerimde bebek saçlar var sadece.. Bugünden itibaren ilacı bırakıyorum.. Başladıktan 1 ay sonra asırı dökülmem oldu ben ilaçtan olduğunu bilmiyordum taaki benimle aynı sorunu yasayanları görünce.. Hayatımda hiç bu kadar dökülmem olmamıştı.. suan 26 yasındayım.. ilaçtan önce saçlarım daha iyiydi 20-30 tel dökülürken simdi elimi attığımda saç geliyor.. Bu başlığı görsem asla başlamazdım.. Zamanından proscar kullandım o hiç böyle bir dökmeye sebep olmadı.. Büyün yan etkileri göze alarak başladım çünkü saçlarıma kendimden daha çok önemveriyorum.. Daha fazla kullanmayacağım umarım eski halime dönerim..
Forumda bu konuya dair kanıtlı tek bir şey görmüştüm o da dht baskılayınca artan testesteronun estroili arttırması,estroil artması yüzünden de saçının dökülmesini anlatıyodu test yaptırıp takip etmiş ara verince 2haftada bitmiş dökülmesi ve oranlar dengelenmiş.Olursa anca öyle bir şey olmuştur  Doz düşürmeyi veya aldığınız gün sayısını azaltmayı deneyin istiyorsanız ama tamamen de bırakmayın bence

M Mckdk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #85 : 13 Eylül 2022, 13:47:57 »
şuanlık devam ettirmeyi düşünmüyorum.. ama yüksek dozdanda etki etmiş olabilir.. Hergün içiyordum çünkü :) biraz mola

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #86 : 13 Eylül 2022, 19:20:33 »
şuanlık devam ettirmeyi düşünmüyorum.. ama yüksek dozdanda etki etmiş olabilir.. Hergün içiyordum çünkü :) biraz mola
Ara verip haftada 2 olarak geri dönebilirsin

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #87 : 18 Eylül 2022, 01:34:00 »
Dutasta 7.5 ayımdayım, fotoda yazılan crown yerinde saçlar parlak parlak yağlanıyor , ve sağ şakakda yağlanıyor, ağustos ve eylül ayında başladı böyle durum, ve ne hikmetse eylülden beri normal kaliteli uzin ve orta boylu telogen efluvium şeklinde dökülüyor, duşta 50-60 tel,  ve her elimi gün içerisinde saçımı taramak ve ya şekil vermek istediğimde 30 tel parmaklarımın arasında kalıyor.  Daha önce 3 ay finas kullanmışlığım var ger ikisindinde artıları ve eksileri ile ilgili geniş bir konu açacağım, en kısa zamanda.  Dutasa ilk başladığım aylarda böyle durum görmemiştim, tüm psikoljim bozuldu, hiç bu kadar saç dökülmem olmadı şimdiyi kadar, crown seyrekleşti (tepe denilen yer)  ek hic bir şey kullanmıyorum, hiç bir zamanda minoxa bulaşmadım, sadece fin finden sonra Avodart ile devam ettim, şu anda pişman gibiyim ( yaş 30, nw 2, 2.5 gibiyim bu kadar zahmet boşuna gitmesine pişmanım, 7.5 ay , 2 günde bir 0.5 mg kullanıyorum, ilk başta 15 gun her gün bir kapsül sonra 2 günde bir hiç aksatmadan. Ben şu olayı testo artışı ile ilgili sanıyoyum. Fazla dht li, fazla , testolu biride değilim, testo kafa dersinde yülseldi, crown bölgesi yağ içerisinde yıkadıltan 1 gün sonra yağlanıyor sağ şakak ve crovnw vertex (tepe) denilen yer . Söylediğim gibi, detaylı bir konu açacağım, fini bırakma nedenin ve dutasta 7 ci ayımda beni üzmesi. 

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #88 : 18 Eylül 2022, 03:35:27 »
Dutasta 7.5 ayımdayım, fotoda yazılan crown yerinde saçlar parlak parlak yağlanıyor , ve sağ şakakda yağlanıyor, ağustos ve eylül ayında başladı böyle durum, ve ne hikmetse eylülden beri normal kaliteli uzin ve orta boylu telogen efluvium şeklinde dökülüyor, duşta 50-60 tel,  ve her elimi gün içerisinde saçımı taramak ve ya şekil vermek istediğimde 30 tel parmaklarımın arasında kalıyor.  Daha önce 3 ay finas kullanmışlığım var ger ikisindinde artıları ve eksileri ile ilgili geniş bir konu açacağım, en kısa zamanda.  Dutasa ilk başladığım aylarda böyle durum görmemiştim, tüm psikoljim bozuldu, hiç bu kadar saç dökülmem olmadı şimdiyi kadar, crown seyrekleşti (tepe denilen yer)  ek hic bir şey kullanmıyorum, hiç bir zamanda minoxa bulaşmadım, sadece fin finden sonra Avodart ile devam ettim, şu anda pişman gibiyim ( yaş 30, nw 2, 2.5 gibiyim bu kadar zahmet boşuna gitmesine pişmanım, 7.5 ay , 2 günde bir 0.5 mg kullanıyorum, ilk başta 15 gun her gün bir kapsül sonra 2 günde bir hiç aksatmadan. Ben şu olayı testo artışı ile ilgili sanıyoyum. Fazla dht li, fazla , testolu biride değilim, testo kafa dersinde yülseldi, crown bölgesi yağ içerisinde yıkadıltan 1 gün sonra yağlanıyor sağ şakak ve crovnw vertex (tepe) denilen yer . Söylediğim gibi, detaylı bir konu açacağım, fini bırakma nedenin ve dutasta 7 ci ayımda beni üzmesi.

Tedavine minoxil ve ketoral kremi ekle bahsettiğin sorunları bu şekilde çözebilirsin
Minoxilin döngü olayını boşver fin yada dudas kullanırken minoxilk kaynaklı döngü kolay kolay olmaz.

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #89 : 18 Eylül 2022, 09:49:57 »
Tedavine minoxil ve ketoral kremi ekle bahsettiğin sorunları bu şekilde çözebilirsin
Minoxilin döngü olayını boşver fin yada dudas kullanırken minoxilk kaynaklı döngü kolay kolay olmaz.

Tesekkurler, yorumunuz içinz, minoxa bulaşmak istemiyorum, krem falan losyon böyle şeyler benim saç dökülme nw şkalasanına göre erken tedaviler.  Konazol şampuan kullanıyorum.  Zaten dutası bırakıyorum

Facebook Twitter Instagram