Gönderen Konu: Günümüzde saç dökülmesi  (Okunma sayısı 6069 defa)

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Günümüzde saç dökülmesi
« : 28 Eylül 2017, 11:16:09 »
Abiler kardeşler benim aklıma takılan bir soru var buraya konu açmak istedim günümüzde Şaç dökülmesi neden daha fazla neden daha erken başlıyor mesela ben eski fotoğraflara bakıyorum babalarımız dedelerimiz amcalarımız dayılarımız vs. 20 li yaşlarda saç dökülmesi Yok ama günümüZde bazı kişilerde 18-19 yaşında bile saç dökülmesi başlayabiliyor mesela benim 22 yaşında başladı

pete71

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Günümüzde saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 01 Ekim 2017, 17:28:29 »
Nedenlerinden biri çağımızın en büyük hastalıkları olan stres,sıkıntı,depresyon,üzüntü olabilir.Stres hiçbir zaman tek başına saç dökmez tetikleyici nedendir.Herkes stres yaşıyor ama herkesin saçı dökülmüyor.Vücudunuzda dht hormonu varsa stres hormonları tetikleyip saç dökülmesini erkene alabiliyor.Bir genç iş sahibi olabilmek için orta okuldan tutun üniversite sonrasına kadar bir çok sınava tabi  tutuluyor.Eski zamanlarda 1970-80- 90 lı yıllarda bu kadar çok sınav yoktu.Sanayileşmenin, teknolojinin getirdiği çevre kirliliği , hastalıklar ,yeteriz dengesiz beslenmeyi de sayabiliriz;ama saç dökülmesinin  % 90-95 gibisini genetik ailesel nedenler oluşturuyor.

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #2 : 01 Ekim 2017, 18:39:12 »
Nedenlerinden biri çağımızın en büyük hastalıkları olan stres,sıkıntı,depresyon,üzüntü olabilir.Stres hiçbir zaman tek başına saç dökmez tetikleyici nedendir.Herkes stres yaşıyor ama herkesin saçı dökülmüyor.Vücudunuzda dht hormonu varsa stres hormonları tetikleyip saç dökülmesini erkene alabiliyor.Bir genç iş sahibi olabilmek için orta okuldan tutun üniversite sonrasına kadar bir çok sınava tabi  tutuluyor.Eski zamanlarda 1970-80- 90 lı yıllarda bu kadar çok sınav yoktu.Sanayileşmenin, teknolojinin getirdiği çevre kirliliği , hastalıklar ,yeteriz dengesiz beslenmeyi de sayabiliriz;ama saç dökülmesinin  % 90-95 gibisini genetik ailesel nedenler oluşturuyor.

+1 aynen sebepleri bencede bunlar

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2017, 13:58:57 »

genetik yatkinlik disinda kalan sac dokulmeleri, dokulme sebeplerinin yok olmasi ile ortadan kalkar saclar kendi hallerine geri doner. Yani kalici bir kelligin beslenme sekli, stress, spor  vs. gibi sebeplere baglamak cok mumkun degildir.

ornek bkz. ekteki foto ( sokakta yatip kalkan birisi)

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2017, 18:40:56 »
sokakta yasayanların saçı daha çok oluyor herhalde zorluklardan erkeklik hormonu falan kalmıo onlarında gaylar gibi saçın dokulmuo herhalde .kamyoncular kel olur derlwr arastırma yapışmış butun gun oturdukların yer sebebiyle  erkeklik hormonları daha fazla salgılanıyormuş falan filan ...genetik dokulmen yoksa beslenme stres vs.. sorun değil ama genetik dokulmen varsa uyku bozukluğu sters duzensiz beslenme sigara alkol carrr curt bunlar genetik dokulmeyi hızlandırır 10 senede kel kalcaksak kalırız 5 senede
saçları ekmeydi dersin

bahti34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2017, 22:33:37 »

genetik yatkinlik disinda kalan sac dokulmeleri, dokulme sebeplerinin yok olmasi ile ortadan kalkar saclar kendi hallerine geri doner. Yani kalici bir kelligin beslenme sekli, stress, spor  vs. gibi sebeplere baglamak cok mumkun degildir.

sloocer hocam şehzadebaşı mı orası :?

Emsi3419

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2017, 22:45:18 »
Beyler büğün maçda çektim sözde başarılı arenamed alın buyrun mesut hoca bu işler ınstagramda paylaşmayla olmuyor

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Kasım 2017, 12:30:33 »
mesut bakkal saç ektirmiş erman toğluda ektirmişti futl gene eyrekti yeni seanslerla gurletirmiş ii olmuşacaba kime gurleştittirdi kafayı ermen toroğlunun yeni ekmlerini kim yaptı
saçları ekmeydi dersin

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2017, 01:56:04 »

Doğrudur , amca tanıdık geldi heral:)

sloocer hocam şehzadebaşı mı orası :?

legolas

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2017, 01:19:54 »
Abiler kardeşler benim aklıma takılan bir soru var buraya konu açmak istedim günümüzde Şaç dökülmesi neden daha fazla neden daha erken başlıyor mesela ben eski fotoğraflara bakıyorum babalarımız dedelerimiz amcalarımız dayılarımız vs. 20 li yaşlarda saç dökülmesi Yok ama günümüZde bazı kişilerde 18-19 yaşında bile saç dökülmesi başlayabiliyor mesela benim 22 yaşında başladı
benim  18 yaşımda başladı son 5 senedir devam ediyor  hem stres hem genetik olunca haliyle erken dökülebilir saçlar

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2017, 13:14:50 »
bu konu üzerinde araştırmam da özellikle günümüz de kalitesiz gıdalar ve teknolojinin artmasıyla gelen her gün maruz kaldığımız  düşük düzeydeki radyasyon çok etkili,, biz sürekli radyasyona maruz kalıyoruz bilmeden istemeden de olsa.bkz kemoterapi görenlerin saçı dökülür..bir nevi radyasyon tedavisidir..günlük radyasyon seviyesi aşıldı günümüz de normal bir insan da özellikle cep telefonunun hayatımıza girmesiyle , kanserde bu yüzden çok yaygın maalesef..
   not : makaleden alıntılar mevcuttur..
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 13:23:39 Gönderen: ruhi mücerret »

bahti34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2017, 14:52:12 »
benim  18 yaşımda başladı son 5 senedir devam ediyor  hem stres hem genetik olunca haliyle erken dökülebilir saçlar

Semt nispeten tanıdık hocam:)

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 15 Kasım 2017, 16:29:23 »
bu konu üzerinde araştırmam da özellikle günümüz de kalitesiz gıdalar ve teknolojinin artmasıyla gelen her gün maruz kaldığımız  düşük düzeydeki radyasyon çok etkili,, biz sürekli radyasyona maruz kalıyoruz bilmeden istemeden de olsa.bkz kemoterapi görenlerin saçı dökülür..bir nevi radyasyon tedavisidir..günlük radyasyon seviyesi aşıldı günümüz de normal bir insan da özellikle cep telefonunun hayatımıza girmesiyle , kanserde bu yüzden çok yaygın maalesef..

Ne radyasyonu abi? Cep telefonu ve kanser arasında uzaktan yakından bir ilgi yok. Elektrik-elektronik mühendisi olarak söylüyorum. Bizim alanın ne kadar iyi geliştiğini insanlar bilmediğinden radyasyon arttı zannediyor ancak cep telefonu sinyalleri etrafta olan doğal elektromanyetik gürültünün çok çok az kısmını oluşturuyor, bunların zaten kırıcı etkileri de yok. Farkında mısınız bilmiyorum ama telefondan çok çok daha fazla etkili olarak araç miktarında artış ve buna bağlı olarak artan petrol dumanı var. Bunların egsoz dumanlarını soluyup duruyoruz.

Kemoterapi bir nevi radyasyon tedavisi değildir, radyasyonla ilgisi bile yok. Adı üzerinde kemo -> kimyasal (chemo -> chemical) tedavidir ve bunun amacı da hücre öldürmektir. Tedavideki amaç vücudu zehirleyerek kanserli hücrelerin sağlıklı hücrelerden önce öldürmeye çalışmak. Saçlar kökleri de o kadar güçlü hücreler değil. Nasıl beslenmende gerileme olduğunda vücudun kaynakları hayati fonksiyonlara yönlendiriyorsa (ki buna bağlı olarak saçı dökülenler var), zehirlenme durumunda da saçlarını kurtarmaya öncelik vermiyor.

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Kasım 2017, 19:52:04 »
.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2017, 19:54:44 Gönderen: ruhi mücerret »

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2017, 19:54:59 »

Ne radyasyonu abi? Cep telefonu ve kanser arasında uzaktan yakından bir ilgi yok. Elektrik-elektronik mühendisi olarak söylüyorum. Bizim alanın ne kadar iyi geliştiğini insanlar bilmediğinden radyasyon arttı zannediyor ancak cep telefonu sinyalleri etrafta olan doğal elektromanyetik gürültünün çok çok az kısmını oluşturuyor, bunların zaten kırıcı etkileri de yok. Farkında mısınız bilmiyorum ama telefondan çok çok daha fazla etkili olarak araç miktarında artış ve buna bağlı olarak artan petrol dumanı var. Bunların egsoz dumanlarını soluyup duruyoruz.

Kemoterapi bir nevi radyasyon tedavisi değildir, radyasyonla ilgisi bile yok. Adı üzerinde kemo -> kimyasal (chemo -> chemical) tedavidir ve bunun amacı da hücre öldürmektir. Tedavideki amaç vücudu zehirleyerek kanserli hücrelerin sağlıklı hücrelerden önce öldürmeye çalışmak. Saçlar kökleri de o kadar güçlü hücreler değil. Nasıl beslenmende gerileme olduğunda vücudun kaynakları hayati fonksiyonlara yönlendiriyorsa (ki buna bağlı olarak saçı dökülenler var), zehirlenme durumunda da saçlarını kurtarmaya öncelik vermiyor.
dediğim gibi makaleden alıntı diye belirttim ..çorfi bulursam paylaşırım okursun ..ve şunu söyleyeyim  bazlar da düşük radyasyon yayımı mevcut mikro dalga vs ..şunu da oku istersen yayarmı yaymaz mı
   oku .dostum...Kemoterapi alan kişi radyasyon yayar mı, belli oranlarda alınan bu ilaç tedavi yönteminde hastaya radyasyon verilir ve bu durumun yan etkileri hastada belli aralıklar ile gözlemlenir. O yüzdende binde bir oranında da olsa kemoterapi gören hastalarda radyasyon yayılım gösterebilmektedir. O yüzdende bu tür kişilerin kemoterapi gördükten sonra insanlar ile iletişimde bulunmamasında fayda vardır. Gelişen tıp alanlarının yeni kanser tedavi yöntemleri aramasına rağmen henüz kemoterapinin yerine kullanılabilecek bir yöntem bulunamamıştır. Her ne kadar dışarıya radyasyon yayılımı neredeyse sıfır düzeyinde olsa da yöntemin hastalardaki etkileri uzun ve sürekli olduğundan uygulama sonrasında insanlar ile irtibata geçmemesi hem kendisi için hemde diğer insanlar için önemlidir. Aynı şekilde bu kemoterapi yöntemi hastalık bağışıklık seviyesini de sıfırladığından dış etkenlerden mikrop kapma oranını yüzde yüz yapar. Aslında bu tür radyasyon tedavilerinde diğer insanlardan çok hastanın kendisi risk altındadır. Çünkü bu tür tedavileri gören kişiler aldıkları radyasyonu yaymaz sadece vücudundan atar, ama aldığı radyasyondan ötürü vücudunun koruma sistemi sıfıra düşer bu durumda da her türlü mikroba karşı dirençsiz bir bedene sahip olur. Bu durumda da steril ve hijyeni bol olan mekanlarda kemoterapi gördüğü durumlarda yalnız kalması çok önemlidir.radyasyon.gen.tr den alıntıdır
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2017, 20:37:02 Gönderen: ruhi mücerret »

Facebook Twitter Instagram