Gönderen Konu: Son Zamanlarda Peynir Ekmek gibi Finasteride/Dutasteride Kullanımı Hakkında  (Okunma sayısı 5149 defa)

Lauri

• Hero Member
Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Baştaki güzel yorumunuz için de ayrıyetten teşekkür ederim. Kulak çınlaması sorununuz için doktora danıştınız mı hiç?

Tabi. Doktor betasec yazmıştı. 5-6 ay kullandım bişey değişmedi. Sonradan da bıraktım devam etmedim.

Yakın bi zamanda başka bir kbb hekimine gitmeyi düşünüyorum.

Alvin Bey

• Full Member
peki ya tedavi önerin var mı xpecia sence işe yarar mı?

explosen

• Hero Member
arkadaş hiç kullanmış mı deneyimlemiş mi hayır 1. ay oldu lıbıdomda azalma var ama erken boşalma sorunum bitti daha uzun sürüyor
ve artık her gereksiz şeyden tahrik olmuyorum gerçek ten tahrik edici şeylerden tahrik oluyorum saçlarımda hacimlendi dökülme direk durdu
ama ben bu ilaca 34 yaşında başladım 20 li yaşlar gelişim evresinde ki insanlarda durum ne olur ne etkiler çıkar bilemem olurmu olur ama biz bazı şeyler oturana kdr başlamadık kendi adıma sadece libidomda azalma var olan bu
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

slade23

• Hero Member
arkadaş hiç kullanmış mı deneyimlemiş mi hayır 1. ay oldu lıbıdomda azalma var ama erken boşalma sorunum bitti daha uzun sürüyor
ve artık her gereksiz şeyden tahrik olmuyorum gerçek ten tahrik edici şeylerden tahrik oluyorum saçlarımda hacimlendi dökülme direk durdu
ama ben bu ilaca 34 yaşında başladım 20 li yaşlar gelişim evresinde ki insanlarda durum ne olur ne etkiler çıkar bilemem olurmu olur ama biz bazı şeyler oturana kdr başlamadık kendi adıma sadece libidomda azalma var olan bu

yaşlı bir dostum gelmiş :) şaka bir yana 30-35 den sonra dht siz hayat daha iyi gibi sanki kardeşim ne dersin? libido yüksekliği beni rahatsız ediyordu mesela rahatladım azalınca.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

explosen

• Hero Member
yaşlı bir dostum gelmiş :) şaka bir yana 30-35 den sonra dht siz hayat daha iyi gibi sanki kardeşim ne dersin? libido yüksekliği beni rahatsız ediyordu mesela rahatladım azalınca.
evet ilgim azaldı gereksiz mankafa bakmıyorum doğru kişiyhe bakıyorum artık önceden herkese ayağına fetişim var bide bunlar biraz normalleşti ve ilginç birşey var penıs etrafında his azalması var lakin bu ilaca baslamadan önce bu his kafamdada vardı 2 si birde kayboldu
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Alvin Bey

• Full Member
evet ilgim azaldı gereksiz mankafa bakmıyorum doğru kişiyhe bakıyorum artık önceden herkese ayağına fetişim var bide bunlar biraz normalleşti ve ilginç birşey var penıs etrafında his azalması var lakin bu ilaca baslamadan önce bu his kafamdada vardı 2 si birde kayboldu

Genç yaşlarda sıkıntılı galiba 30 lu yaşlarda mı kullanmak lazım acaba

explosen

• Hero Member
sana kalmış
  • Yaşınız 33

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Dediklerinin hiçbirine katılmıyorum.Bir arkadaş forumda, “bizim milletimizi kutsal çüküyle korkutacaksın,milletimize çük dediğin anda akar sular duruyor” minvalinde bişey yazmıştı bence bu finasteride ve dutasteride olayı tamamen böyle birşey.Saç dökülmen var,bu ilaçlardan başka seçeneğin de yok.Siz insanların gündelik hayatında neler yaşadığını,nasıl bir karakteri olduğunu ve vücudundaki herhangi bir aksesuarın onun için ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyorsunuz.Burada yine bir arkadaş vardı,işin suyunu çıkarıp sabah akşam 5mg proscar içtiğini söylüyordu,doğru mudur yanlış mıdır bilinmez ama savunmasını da şöyle yapıyordu “birkaç tane sürtüğün bana kel demesini kaldıramam”.Adamın yaşı daha 20 idi sanıyorum yanlış hatırlamıyorsam,bakın bu çocuk 20 yaşında saç dökülmesiyle mücadele ediyor ve hayatının merkezine saçını koymuş.Bi arkadaş daha vardı,intihar etmeyi falan düşünüp hayata isyan ediyordu.Bu örnekleri çok daha fazla uzatabilirim aslında ama gerek yok,olayın özü şu; saç olmadan cinselliği ne yapayım ? Ben bu olaya kesinlikle böyle bakıyorum.Benim kafamda saç yoksa hangi kadın gelip benimle birlikte olsun ? Önceden saçım kafamdayken özgüvenim yerindeyken,onlarca kadınla birlikt olabiliyorken bir anda saçlarım gitmeye başlayıp,özgüvenimi kaybettikten sonra cinselliği ne yapayım ? Kaldı ki zaten öyle ahım şahım bir etkisi yok cinselliğe.Lâkin siz öyle bir abartıyorsunuz ki yok göz kuruluğu,yok sperm kuruması vs vs.Düzenli ilişkiye giren bir insanım,3 aydır da aralıklı olarak finasteride kullanıyorum.Hiçbir ilişkimde bozulma olmadı,sertleşme sorunu yaşamadım spermimde kalite azalması yok.Ha olmayacağı anlamına gelmiyor,olabilir belki de hiç olmayacak bunu bilemem.Ama saç gibi önemli bir aksesuar için,çükümüzden %2-3 gibi bir oranla feragat etsek ne olur ki en fazla ? İnsanların yaşamlarını ve neleri göze aldıklarını bilmiyorsunuz.O yüzden bu ilaçların yan etkilerini abartıp durmaktan vazgeçin,sonuçta cinsiyet değiştiren bir ilaç kullanmıyoruz.Altı üstü dht’yi %65 oranında blokluyoruz.Kimsenin çükü ölmüyor,kimse çüküne cenaze namazı da kılmıyor.Ben şuana kadar rastlamadım,rastlayacağımı da düşünmüyorum
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

ber134

• Full Member
Dediklerinin hiçbirine katılmıyorum.Bir arkadaş forumda, “bizim milletimizi kutsal çüküyle korkutacaksın,milletimize çük dediğin anda akar sular duruyor” minvalinde bişey yazmıştı bence bu finasteride ve dutasteride olayı tamamen böyle birşey.Saç dökülmen var,bu ilaçlardan başka seçeneğin de yok.Siz insanların gündelik hayatında neler yaşadığını,nasıl bir karakteri olduğunu ve vücudundaki herhangi bir aksesuarın onun için ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyorsunuz.Burada yine bir arkadaş vardı,işin suyunu çıkarıp sabah akşam 5mg proscar içtiğini söylüyordu,doğru mudur yanlış mıdır bilinmez ama savunmasını da şöyle yapıyordu “birkaç tane sürtüğün bana kel demesini kaldıramam”.Adamın yaşı daha 20 idi sanıyorum yanlış hatırlamıyorsam,bakın bu çocuk 20 yaşında saç dökülmesiyle mücadele ediyor ve hayatının merkezine saçını koymuş.Bi arkadaş daha vardı,intihar etmeyi falan düşünüp hayata isyan ediyordu.Bu örnekleri çok daha fazla uzatabilirim aslında ama gerek yok,olayın özü şu; saç olmadan cinselliği ne yapayım ? Ben bu olaya kesinlikle böyle bakıyorum.Benim kafamda saç yoksa hangi kadın gelip benimle birlikte olsun ? Önceden saçım kafamdayken özgüvenim yerindeyken,onlarca kadınla birlikt olabiliyorken bir anda saçlarım gitmeye başlayıp,özgüvenimi kaybettikten sonra cinselliği ne yapayım ? Kaldı ki zaten öyle ahım şahım bir etkisi yok cinselliğe.Lâkin siz öyle bir abartıyorsunuz ki yok göz kuruluğu,yok sperm kuruması vs vs.Düzenli ilişkiye giren bir insanım,3 aydır da aralıklı olarak finasteride kullanıyorum.Hiçbir ilişkimde bozulma olmadı,sertleşme sorunu yaşamadım spermimde kalite azalması yok.Ha olmayacağı anlamına gelmiyor,olabilir belki de hiç olmayacak bunu bilemem.Ama saç gibi önemli bir aksesuar için,çükümüzden %2-3 gibi bir oranla feragat etsek ne olur ki en fazla ? İnsanların yaşamlarını ve neleri göze aldıklarını bilmiyorsunuz.O yüzden bu ilaçların yan etkilerini abartıp durmaktan vazgeçin,sonuçta cinsiyet değiştiren bir ilaç kullanmıyoruz.Altı üstü dht’yi %65 oranında blokluyoruz.Kimsenin çükü ölmüyor,kimse çüküne cenaze namazı da kılmıyor.Ben şuana kadar rastlamadım,rastlayacağımı da düşünmüyorum

Kardeşim neden konunun tamamını ve yorumları okumadan böyle saldırıyorsun? Ayrıca göz kuruluğu vs. forumumuzda görülen vakalar dedim, uydurmadım. Finasteride prospektüsünde de yazıyor ayrıca, bu da bilinen bir şey. Kimseyi korkuttuğumuz da yok. Önlemini alın diyoruz konuyu ve yorumları tekrar oku insan olana defalarca anlatılmaz. Ve neden korkutayım senin çükünden bana ne saçından bana ne? Ne güzel sende yanetki olmamış umarım da olmaz mutlu mesut yaşarsın kardeşim bizim bir şey dediğimiz yok. Saç olmadan cinselliği ne yapayım? diyorsun bu senin düşüncen sonuna kadar saygılıyım o zaman ben de şunu diyeyim çüküm kalkmadıktan sonra yatakta karşı cinse bak saçlarım ne güzel diye okşatayım mı?

Sizinle alakalı olmayan ve size atıfta bulunulmamış yazıları üstünüze alınıp çirkefleşiyorsunuz. Son kez söylüyorum konunun açılma sebebini iyice kavra.
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
Ayrıca öyle bir konuşmuşsun ki saçı olmayan insanlar evrimde elenmiş de dünyada 3 5 kel kalmışız gibi konuşuyosun. Benim kafamda saç yoksa hangi kadın gelsin bana baksın gibi komik bir cümle kuruyorsun.
  • Yaşınız 25

slade23

• Hero Member
saçla çük arasına sıkışmış bir ömür :) şaka bir yana sapla samanı karıştırmakta bizden başarılı bir millet yok sanki
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

explosen

• Hero Member
bu kadar cevap veriyorum herkes anlıycanı anlasın
ŞİMDİ BUNLAR KADAR TEHLİKELİ BİR YANETKİSİ YOK VE BUNLAR EN FAZLA KULLANILAN İLAÇLARDAN 3 TANESİ FİNASTİRİDE  BUNLARDAN KÖTÜMÜ ?
Olası yan etkiler nelerdir ?
Tüm ilaçlar gibi APRANAX PLUS’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, APRANAX PLUS’ın kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Yüz, dil ve dudaklarda şişme

•    Nefes almada güçlük

• Deride yaygın kızarıklıkla birlikte kaşıntılı döküntüler

• Kalp krizi (göğüs ağrısı), inme (kaslarda güçsüzlük, his kaybı, görme bozuklukları)

• Hırıltılı ya da zor nefes alma (astım nöbeti).

• Kan basıncında yükselme (hipertansiyon),

• Kalp atışlarında düzensizlik, çarpıntı, göğüs ağrısı,

• Şiddetli karın ağrısı (mide ülseri veya pankreatit),

Gözlerde ve deride sarılık    (karaciğer işlev bozukluğu),
Dışkıda veya kusmukta    kan veya kahve telvesi gibi siyah renk    (sindirim    sistemi
kanaması),

• Deride morluklar, burun ve diş eti kanaması, enfeksiyon hastalıklarına yakalanma sıklığında artış, solukluk ve halsizlik (kemik iliği baskılanması),

• Ciltte, ağızda, gözlerde, cinsel organ çevresinde; cilt soyulması, şişmesi, kabarcıkları ve ateş ile seyreden ciddi    hastalık hali (Steven-Johnson sendromu).

Ağızda ve vücudun diğer    alanlarında su toplanması şeklinde veya farklı büyüklüklerde
kırmızı döküntülerle seyreden hastalık (eritema multiforme),

• Deri içi sıvı dolu kabarcıklarla deri soyulmaları ve doku kaybı ile seyreden ciddi bir hastalık (toksik epiderınal nekroliz),

• Kaslarda ani güç kaybı, his kaybı, görme bozuklukları (inme).

• Şiddetli baş ağrısı, ense sertliği, bulantı, kusma ve bilinç bulanıklığı (aseptik menenjit),

• Gerçekte olmayan şeyleri görme ve duyma hali varsa (varsam-halusinasyon)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin APRANAX PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Bazı kan hücrelerinin eksikliği ile meydana gelen kansızlık hastalığı, kandaki beyaz hücrelerin sayısının azalması, kanın pıhtılaşmasında rol alan trombosit sayısmm azalması

• Depresyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, sersemlik hissi, halüsinasyon

• Havale, koma, zihinsel fonsiyonların zayıflaması, uyuşma, boyun tutulması, bulantı, kusma, baş ağrısı, ateş, yer-zaman algısında bozulma semptomları ile görülen beyin zarı iltihaplanması

• Kodeinin bırakılmasına bağlı olarak yorgunluk ve sinirlilik tarzında geri çekilme semptomları

•    Görme sinirinin ödemli iltihabı, göz    bebeğinin küçülmesi,    çift görme

•    Duyma bozukluğu, kulak çınlaması,    baş dönmesi

•    Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı,    bazen tansiyon    düşüklüğü

• Mide barsak rahatsızlıkları (hazımsızlık, kabızlık, ishal, bulantı, kusma)

• Terleme, saç dökülmesi, cilt problemleri ve deride döküntü, kabarıklıklar, ateş veya kaşmtı gibi bulgularla seyreden toksik epidermal nekrozis

•    Kas ağrısı ve kas zayıflığı

•    Kadınlarda kısırlık

•    Üşüme hissi, ateşlenme, keyifsizlik

• Ölümcül hepatit, sarılık (iştahsızlık, halsizlik, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler)

•    Şiddetli baş ağrısı

•    Kan kusma

•    Kanlı dışk ilama

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

•    Kansızlık

•    Baş dönmesi, rehavet hali, yorgunluk, baş ağrısı,    ışığa hassasiyet, dikkat bozukluğu

İlacın bırakılmasına bağlı yorgunluk ve sinirlilik    tarzında belirtiler
•    Bilinç bulanıklığı

•    Tansiyonda artma veya azalma

•    Görmede bulanıklık

•    Kaşıntı, deri döküntüsü, ciltte lekelenme

•    Böbrek rahatsızlıkları

•    Ayak bileklerinde şişme, susuzluk hissi

•    Midede ülser ve harabiyet, kusma, ishal, karın ağrısı, midede yanma, kabızlık

•    Bulantı

•    Hazımsızlık

•    Duyma bozukluğu, duyma zorluğu

•    Kulak çmlaması

•    Çarpıntı

•    Kalp atım hızının yavaşlaması

•    Nefes darlığı

•    Terleme - Susama

•    Kol ve bacaklarda ağrı, kaslarda kasılma

•    Kas sertliği

•    Cinsel istekte ve cinsel güçte azalma

•    Davranış değişiklikleri

•    Kabus görme

Bunlar APRANAX PLUS’ın hafif yan etkileridir.

Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

diğeri
4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, PAROL’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabilir.
Aşağıdakilerden biri olursa, PAROL’u kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza
bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Alerjik (Aşırı duyarlılık) reaksiyonlar
- Eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi ya da özelllikle ağız veya
boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anaflaktik şok)
- Deride içi sıvı dolu kabarcıklar (Toksik epidermal nekroliz )
- Deride döküntü
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin PAROL’a
karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek
olabilir.
Aşağıdakilerden herhangi birini farkederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en
yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Bronş spazmı (Solunum yollarının daralmasına bağlı olarak zor nefes alma)
- Böbrek hasarları (Çok su içme, çok idrara çıkma, ödem, gece idrara sık çıkma,
idrar miktarında azalma)
- Kan pulcuğu- sayısında azalma (Halsizlik, solukluk, yorgunluk)
- Akyuvar sayısında azalma (Sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik
hastalık-yakalanma)
- Kan hücrelerinde azalma (Tam kan tetkiklerinde tespit edilmektedir. Halsizlik,
solukluk, yorgunluk, sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik hastalık -
yakalanma)
- Ateş, iğne başı şeklinde kırmızı morarmalar, bilinç bulanıklığı, baş ağrısı ve
trombositlerin sayısında azalma belirtilerinin birlikte görüldüğü trombositopenik
purpura (Kan pulcuğu sayısında azalma ile ilişkili deri bulguları)
- Karaciğer bozuklukları, siroz ve fibroz dahil (Yorgunluk, bulantı, paslı dil, ciltte
sarılık, yüzde lekeler)
Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.
- Mide bulantısı, mide rahatsızlıkları
- Kusma
- İshal
- Baş dönmesi
- Uyku hali
- El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (Eritema
multiforme)
Bunlar PAROL’un hafif yan etkileridir.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen

Aspirin yan etkileri
Aspirin kullandıktan sonra yüzünüzde, dilinizde, dudak veya boğazınızda şişme gibi alerji belirtileri gözlerseniz hemen acil servise başvurun. (6) Aşağıdaki durumlardan birini gözlemlerseniz ilacı kullanmayı bırakıp, doktorunuzu arayın.

Kulaklarda çınlanma, konfüzyon, halüsinasyon, hızlı nefes alıp verme, konvülsiyon
Ciddi düzeyde mide bulantısı, kusma ve mide ağrısı
Kanlı dışkı, kanlı öksürük ya da kusma
3 günden fazla süren ateş
Ödem veya 10 günden fazla süren ağrı (7)
Bunların dışında aspirinin bilinen yan etkileri aşağıdaki gibidir;

Çeşitli cilt reaksiyonları
Mide ekşimesinden dolayı duyulan göğüste yanma hissi, bulantı, kusma, karın ağrısı
Burun, dişeti kanamaları
Baş ağrısı, baş dönmesi
Kulak çınlaması
Aspirin (asetilsalisilik asit) reçete
  • Yaşınız 33

Lauri

• Hero Member
bu kadar cevap veriyorum herkes anlıycanı anlasın
ŞİMDİ BUNLAR KADAR TEHLİKELİ BİR YANETKİSİ YOK VE BUNLAR EN FAZLA KULLANILAN İLAÇLARDAN 3 TANESİ FİNASTİRİDE  BUNLARDAN KÖTÜMÜ ?
Olası yan etkiler nelerdir ?
Tüm ilaçlar gibi APRANAX PLUS’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, APRANAX PLUS’ın kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Yüz, dil ve dudaklarda şişme

•    Nefes almada güçlük

• Deride yaygın kızarıklıkla birlikte kaşıntılı döküntüler

• Kalp krizi (göğüs ağrısı), inme (kaslarda güçsüzlük, his kaybı, görme bozuklukları)

• Hırıltılı ya da zor nefes alma (astım nöbeti).

• Kan basıncında yükselme (hipertansiyon),

• Kalp atışlarında düzensizlik, çarpıntı, göğüs ağrısı,

• Şiddetli karın ağrısı (mide ülseri veya pankreatit),

Gözlerde ve deride sarılık    (karaciğer işlev bozukluğu),
Dışkıda veya kusmukta    kan veya kahve telvesi gibi siyah renk    (sindirim    sistemi
kanaması),

• Deride morluklar, burun ve diş eti kanaması, enfeksiyon hastalıklarına yakalanma sıklığında artış, solukluk ve halsizlik (kemik iliği baskılanması),

• Ciltte, ağızda, gözlerde, cinsel organ çevresinde; cilt soyulması, şişmesi, kabarcıkları ve ateş ile seyreden ciddi    hastalık hali (Steven-Johnson sendromu).

Ağızda ve vücudun diğer    alanlarında su toplanması şeklinde veya farklı büyüklüklerde
kırmızı döküntülerle seyreden hastalık (eritema multiforme),

• Deri içi sıvı dolu kabarcıklarla deri soyulmaları ve doku kaybı ile seyreden ciddi bir hastalık (toksik epiderınal nekroliz),

• Kaslarda ani güç kaybı, his kaybı, görme bozuklukları (inme).

• Şiddetli baş ağrısı, ense sertliği, bulantı, kusma ve bilinç bulanıklığı (aseptik menenjit),

• Gerçekte olmayan şeyleri görme ve duyma hali varsa (varsam-halusinasyon)

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin APRANAX PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

• Bazı kan hücrelerinin eksikliği ile meydana gelen kansızlık hastalığı, kandaki beyaz hücrelerin sayısının azalması, kanın pıhtılaşmasında rol alan trombosit sayısmm azalması

• Depresyon, uyku bozukluğu, uykusuzluk, sersemlik hissi, halüsinasyon

• Havale, koma, zihinsel fonsiyonların zayıflaması, uyuşma, boyun tutulması, bulantı, kusma, baş ağrısı, ateş, yer-zaman algısında bozulma semptomları ile görülen beyin zarı iltihaplanması

• Kodeinin bırakılmasına bağlı olarak yorgunluk ve sinirlilik tarzında geri çekilme semptomları

•    Görme sinirinin ödemli iltihabı, göz    bebeğinin küçülmesi,    çift görme

•    Duyma bozukluğu, kulak çınlaması,    baş dönmesi

•    Yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı,    bazen tansiyon    düşüklüğü

• Mide barsak rahatsızlıkları (hazımsızlık, kabızlık, ishal, bulantı, kusma)

• Terleme, saç dökülmesi, cilt problemleri ve deride döküntü, kabarıklıklar, ateş veya kaşmtı gibi bulgularla seyreden toksik epidermal nekrozis

•    Kas ağrısı ve kas zayıflığı

•    Kadınlarda kısırlık

•    Üşüme hissi, ateşlenme, keyifsizlik

• Ölümcül hepatit, sarılık (iştahsızlık, halsizlik, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler)

•    Şiddetli baş ağrısı

•    Kan kusma

•    Kanlı dışk ilama

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

•    Kansızlık

•    Baş dönmesi, rehavet hali, yorgunluk, baş ağrısı,    ışığa hassasiyet, dikkat bozukluğu

İlacın bırakılmasına bağlı yorgunluk ve sinirlilik    tarzında belirtiler
•    Bilinç bulanıklığı

•    Tansiyonda artma veya azalma

•    Görmede bulanıklık

•    Kaşıntı, deri döküntüsü, ciltte lekelenme

•    Böbrek rahatsızlıkları

•    Ayak bileklerinde şişme, susuzluk hissi

•    Midede ülser ve harabiyet, kusma, ishal, karın ağrısı, midede yanma, kabızlık

•    Bulantı

•    Hazımsızlık

•    Duyma bozukluğu, duyma zorluğu

•    Kulak çmlaması

•    Çarpıntı

•    Kalp atım hızının yavaşlaması

•    Nefes darlığı

•    Terleme - Susama

•    Kol ve bacaklarda ağrı, kaslarda kasılma

•    Kas sertliği

•    Cinsel istekte ve cinsel güçte azalma

•    Davranış değişiklikleri

•    Kabus görme

Bunlar APRANAX PLUS’ın hafif yan etkileridir.

Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

diğeri
4. Olası yan etkiler nelerdir?
Tüm ilaçlar gibi, PAROL’un içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler
olabilir.
Aşağıdakilerden biri olursa, PAROL’u kullanmayı durdurun ve DERHAL doktorunuza
bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Alerjik (Aşırı duyarlılık) reaksiyonlar
- Eller, ayaklar, bilekler, yüz ve dudakların şişmesi ya da özelllikle ağız veya
boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anaflaktik şok)
- Deride içi sıvı dolu kabarcıklar (Toksik epidermal nekroliz )
- Deride döküntü
Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin PAROL’a
karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek
olabilir.
Aşağıdakilerden herhangi birini farkederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en
yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:
- Bronş spazmı (Solunum yollarının daralmasına bağlı olarak zor nefes alma)
- Böbrek hasarları (Çok su içme, çok idrara çıkma, ödem, gece idrara sık çıkma,
idrar miktarında azalma)
- Kan pulcuğu- sayısında azalma (Halsizlik, solukluk, yorgunluk)
- Akyuvar sayısında azalma (Sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik
hastalık-yakalanma)
- Kan hücrelerinde azalma (Tam kan tetkiklerinde tespit edilmektedir. Halsizlik,
solukluk, yorgunluk, sık enfeksiyonlara-iltihap oluşturan mikrobik hastalık -
yakalanma)
- Ateş, iğne başı şeklinde kırmızı morarmalar, bilinç bulanıklığı, baş ağrısı ve
trombositlerin sayısında azalma belirtilerinin birlikte görüldüğü trombositopenik
purpura (Kan pulcuğu sayısında azalma ile ilişkili deri bulguları)
- Karaciğer bozuklukları, siroz ve fibroz dahil (Yorgunluk, bulantı, paslı dil, ciltte
sarılık, yüzde lekeler)
Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.
- Mide bulantısı, mide rahatsızlıkları
- Kusma
- İshal
- Baş dönmesi
- Uyku hali
- El, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık oluşturan, aşırı duyarlılık (Eritema
multiforme)
Bunlar PAROL’un hafif yan etkileridir.
Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen

Aspirin yan etkileri
Aspirin kullandıktan sonra yüzünüzde, dilinizde, dudak veya boğazınızda şişme gibi alerji belirtileri gözlerseniz hemen acil servise başvurun. (6) Aşağıdaki durumlardan birini gözlemlerseniz ilacı kullanmayı bırakıp, doktorunuzu arayın.

Kulaklarda çınlanma, konfüzyon, halüsinasyon, hızlı nefes alıp verme, konvülsiyon
Ciddi düzeyde mide bulantısı, kusma ve mide ağrısı
Kanlı dışkı, kanlı öksürük ya da kusma
3 günden fazla süren ateş
Ödem veya 10 günden fazla süren ağrı (7)
Bunların dışında aspirinin bilinen yan etkileri aşağıdaki gibidir;

Çeşitli cilt reaksiyonları
Mide ekşimesinden dolayı duyulan göğüste yanma hissi, bulantı, kusma, karın ağrısı
Burun, dişeti kanamaları
Baş ağrısı, baş dönmesi
Kulak çınlaması
Aspirin (asetilsalisilik asit) reçete

Dostum şu başlığa gelip apranax’ın yanetkilerini kopyala yapıştır yapmak kadar boş beleş bir yorum olamaz! Kusura bakma.

Neyle neyi karşılaştırıyorsun allah aşkına.

explosen

• Hero Member
Dostum şu başlığa gelip apranax’ın yanetkilerini kopyala yapıştır yapmak kadar boş beleş bir yorum olamaz! Kusura bakma.

Neyle neyi karşılaştırıyorsun allah aşkına.
daha ağır yan etkileri var ama kullanım oranı insanlarda daha çok fazla bu ilaçların hepsi bir ilaç ve yan etki yüzdeleri var hepsinde risk var ilaç ların anlatmak istediğim bu ama gören sayısı çok az sen dolduramazsın
  • Yaşınız 33

ber134

• Full Member
daha ağır yan etkileri var ama kullanım oranı insanlarda daha çok fazla bu ilaçların hepsi bir ilaç ve yan etki yüzdeleri var hepsinde risk var ilaç ların anlatmak istediğim bu ama gören sayısı çok az sen dolduramazsın

reis apranax,parol,aspirine hormon ilacı mı?
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram