Gönderen Konu: İlhan SERDAROĞLU (13.11.2015)  (Okunma sayısı 28051 defa)

burqa1

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İlhan SERDAROĞLU (13.11.2015)
« Yanıtla #30 : 01 Haziran 2016, 01:22:02 »
ilhan serdaroğlu baktıgım bütün ekimlerinde ektiği saçların %70 bile çıkmıyor bence %50 oranlarında calısan bi doktor ekilenlerin %90 %80 tutsa böyle bi sonuçlar cıkmaz ortaya daha iyi sonuçlar cıkar

sd

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 12 Ekim 2016, 14:11:58 »
Merhaba arkadaşlar,

Bugün ekim üzerinden 334 gün geçti, fotoğrafa baktığımda 195. günde paylaştığım fotoğrafla çok bir fark göremedim açıkçası. Verteks bölgesinde kapanma mevcut değil maalesef. İltihaptan kaynaklı açıklıklar doktorun söylediğinin çok üzerinde oldu. Kendisi bir tükenmez kalem çapı kadar açıklık olur dediği yerde 1 Lira çapında açıklık mevcut. Saç yönlerim normale döner mi diye bekledim bu aylara kadar ancak hala saçlar gökyüzünü delecek gibi çıkmakta ısrarcı. Ekilen ve ekilmeyen bölgenin kesiştiği yerde çok saçma bir görüntü ortaya çıkıyor böyle olunca. Bir taraf kalk gidelim, diğer taraf otur halt yeme pozisyonunda yani.

Benim açımdan bu ekim ulaşabileceği son noktaya ulaştı açıkçası. Büyük bir heyecan ve umutla, araştırarak(tabi biraz da risk alarak) girmiştim bu ekim işine ancak sonuçtan memnun değilim. Memnuniyet puanım 4/10 seviyesinde diyebilirim. İlhan hoca ile ekim öncesinde konuşmuş rahatlamıştım baya ancak geldiğimiz noktada muhabbetin arkası boşmuş diyorum. İlhan hoca ekim öncesi baya ilgiliydi ancak ekim sonrasında ne arama, ne sorma hiçbir şey yok, yolda görse tanımaz muhtemelen. Kendisi 6 aylık kontrolden sonra eksik kalan bölgeler için bi ara gel 15 dakikada eker gönderirim demişti. Bu kadar kısa bi zaman verince açıkçası vazgeçtim. Sonuçta deneme tahtası değiliz ve donör rezervi kısıtlı. İşine gerçekten özen gösterse ön hazırlık safhasının bile ondan uzun olacağını hesaba katarak böyle bir cümle kurmazdı diye düşünüyorum. Şimdiye kadar 12 aylık süreç tamamlanmadığı için ve İlhan beyin de hakkına girmemek adına sert bir eleştiride bulunmamıştım. Ancak süre dolduğu ve sonuç ortaya çıktığı için rahatça bunları söyleyebiliyorum.

Şimdi böyle bir kaza oldu diye illa ağlayıp sızlamayı düşünmüyorum, o yüzden sizlere birkaç sorum olacak.

1- Ekimden kalan boşluklar, ekilmeyen bölgelerin durum göz önüne(saç telleri mevcut ancak çok ince) alındığında yeni bir ekim yaptırmak mantıklı olur mu?
2- Donör bölge değerlendirilirse kaç greftlik bir ekim yaptırmalıyım?
3- Göğüs kılları ve sakaldan ekim ile sıklaştırma nasıl sonuç verir?

Şimdiden yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

slck34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 12 Ekim 2016, 14:59:03 »
Öncelikle geçmiş olsun öyle veya böyle bu süreci tamamlamışsınız gönül isterdi ki istediğiniz gibi olsun ama görüldüğü üzere cok seyrek kalmış ve ilk ekimde 3500 greft gitmiş,yüzde 40ı anca çıkmıştır heralde.Bu saatten sonra bu işte cok iyi olan hocalarla görüşmende fayda var bence çünkü donor alanda kısıtlı ve iyi ellerde işlem görmesi lazım ama fiyatlarıda cok pahalı yani eğer para söz konusu değilse yeniden daha iyi bir hocayla ekim yaptırman mevcut saçlarınla beraber cok güzel bir görüntü ortaya çıkarabilir.Umarım istediğiniz gibi olur bu süreci yaşamayan bilemez.

frequency21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 12 Ekim 2016, 15:10:36 »
çok geçmiş olsun hocam,çokta kötü görünmüyor  moralini bozma..bende ilhanoğluna ektirmeyi düşünüyordum ama şimdilik askıya aldım sanırsam:(

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 12 Ekim 2016, 15:18:03 »
donör bölgende ciddi hasar yok seyrelme tabi olcak da burdan kötü gözükmüyor

paran yetmese bile git büyük doktorlardan görüş al derim seyrek alanlara iyi sıklaştırma yapılabilir
mikromotorla en az 3000 manuel ise daha fazla alınabilinir
sakal dan alım yapılarak da bazı bölgeler kapatılabilinir  tabi bana kalırsa  bu işi iyi yapan yerleri bulman
gerek tek sıkımlık kurşunun varmış gibi düşün

Staticx

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 12 Ekim 2016, 15:18:42 »
Yanlış anlamayında bu ne biçim bir ekimdir,nasıl bir iştir, nasıl bir çalışma prensibidir anlamadım.saçlarınız malesef ama malesef hiç olmamış yazıklar olsun yapana..Bu tip yerlerden uzak durunuz herkesi uyarınız hatta konuyu kalıcı sabitleyiniz.
Çok üzgünüm adınıza geçmiş olsun.

frequency21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 12 Ekim 2016, 16:03:30 »
sevgili sd kardeşim sana birşey sormak istiyorum,ekim konusunu ilk sefer yazdığında ''yaptıran 2 arkadaşımın tavsiyesi ve araştırmalarıma göre serdaroğluna gittiğini yazmışsın...yaptıran arkadaşların kötü bir sonuçla karşılaştılar mı? yukarda dediğim gibi bende serdaroğlunda ektireceğim hatta günümü bile aldım ama kafam çok ama çok karıştı

sd

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 12 Ekim 2016, 16:29:04 »
Daha önce ektiren iki arkadaşımdan bir tanesinin ilk ekimiydi sonucu iyi olmuştu, ancak o arkadaşımda ekim olmayan diğer saçların dökülmesi sonucunda bir açılma mevcut şu anda. Diğer arkadaşımın ise 2. ekimiydi ve açıklığı çok fazlaydı ama ona rağmen cepheden iyi bir dolgunluk yakalamıştı saçları. Benim İlhan hocaya gitmemde en büyük etken o olmuştur diyebilirim.

Kadsro

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 12 Ekim 2016, 16:40:05 »
Daha önce ektiren iki arkadaşımdan bir tanesinin ilk ekimiydi sonucu iyi olmuştu, ancak o arkadaşımda ekim olmayan diğer saçların dökülmesi sonucunda bir açılma mevcut şu anda. Diğer arkadaşımın ise 2. ekimiydi ve açıklığı çok fazlaydı ama ona rağmen cepheden iyi bir dolgunluk yakalamıştı saçları. Benim İlhan hocaya gitmemde en büyük etken o olmuştur diyebilirim.

ARKADASLAR BU KONUDA HERKES AYNI GAFLETE DUSURUYOR !!!

hep ayni ornek bi arkadasim ektirdi onda guzel tutmus bende ayni yere gidiyorum. genelde ektirenler bu sekil ektiriyor. bazi yerler bi kac tane ekim tekniigi kullaniyor ama bazi hocalar kisiye gore ekim planlamasi yapiyor. bu konuda herkesin coook ama coook uyanik ve dikkatli olmasi lazim. sende tutu diye bende ayni teknikle tutacak diye bir olay yok. zaten en buyuk olaylardan bi tanesi donrorler alinirken graftleri hasar vermeden alinmasi ve kanal acilisinda cok iyi bir planlama yapilmasi kisiye ozel. bazi hocalar toplanti yapiyor hastanin fotolari videolari uzerine cm kac graft ekilecek diye iste bu durumda profosyonel bir ekibe ihtiyac var.

SAC EKIM OPERASYONU COK BUYUTULECEK BIR OPERASYON DEGIL DIYEN KIM VARSA YALAN SOYLUYOR BUYUK BIR OPERASYON COK IYI ARASTIRILMASI GEREKIYOR. BU ISTE PROF OLANLAR ICIN BUYUK BIR OPERASYON DEGIL ADAM HER GUN AYNI ISLEMI YAPIYOR ARTIK ONUN ICIN SADECE KONSANTRE VE ISINE OLAN BAGLILIGI KALIYOR...

LUTFEN MERDIVEN ALTI YERERI TERCIH ETMEYIN BU ISIN GERI DONUSU OLMADIGINI UNUTMAYIN !!!

frequency21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 12 Ekim 2016, 16:40:43 »
peki senin saçlarında olan problemi neye bağlıyor doktor bey??yani tam bir açıklaması yokmu??açıkçası gel 15 dak. boşlukları doldururuz demesinide hiç hoş karşılamadım,bu çocuk oyuncağımı ya?

sd

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 12 Ekim 2016, 16:53:05 »
Aslında ona göre normal ve sorun yok bu ekimde. Dediğim gibi kesin olan bu yorumu yapmak için 1 yıla yaklaşmasını bekledim. Neticede kimseyi haksız yere yermeye ve prestijini düşürmeye gerek yok. 1 yıllık kontrole gittiğimde soracağım ne düşünüyor. ismael arkadaşımız manuel alımda 3000'den fazla alınabilir demiş manuel alım yapan doktorlar/merkezler hangileri örnek verebilir misiniz?

frequency21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 12 Ekim 2016, 16:54:41 »
kadstro kardeş,çok doğru sölüosun merdiven altı yerlere gitmemek lazım..ama şöle bi durum var bu serdaroğlu cerrah bütün videolarını izledim hepsinde senin dediklerin gibi işin ehli olan yerlere gidin doktor olmayan yerlere gitmeyin diyor..peki biz kime güvenecez??serdaroğlundan randevu aldım bende ama sd arkadaşın yazdıklarından  sonra kafam cok ama cok karıştı ne yapacağımı bilemiyorum

sd

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 12 Ekim 2016, 17:23:35 »
Arkadaşlar kimsenin kafasını karıştırma amacı gütmüyorum, lütfen yine gidin görüşün. Farketmişinizdir ben ilk paylaşımı yaptığımda arkadaşlar İlhan hocanın reklamını yapmaya çalıştığımı zannetmişlerdi, halbuki heyecanla paylaşmıştık fotoğraflarımızı biraz garip geldi heralde insanlara, aynı şekilde şimdi de hocayı karalamak gibi bir amacım yok. İlhan hocanın iyi ekimleri var, öyle olmasa ben ektirmezdim.
Her ne kadar olayın tarafı olsamda objektif olmak gerek. Söylediğim gibi beni üzen ve canımı sıkan şeyler vaad ile gerçekleşenin uyumsuzluğu. Biz ilhan hoca ile konuşurken kendisi anlattı işte dik ekim yapılmaması gerek o zamn kirpi gibi olur, önlerde çoklu greft kullanılmaması gerek filan tamam güzel bunu öğrendik. Ama ekim sonrasında bakıyorum önlerde bir sürü çoklu greft var, şakak bölgesindeki orijinal saçım nerdeyse 40-50 dercelik bir açı ile dururken ekim yapılan saç 90 derece ekilmiş. En azından saçlı bölgeye yakın olanları yönlü ekseydi yine kurtarırdı. Açı farkı çok kötü gösteriyo kafayı. Ben her ne kadar zaman bulamasamda iş yoğunluğundan mümkün mertebe sürecimi paylaşmaya çalıştım. Açıkçası çok karamsar da değilim şu anda, inşallah düzelir diyorum.

frequency21

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 12 Ekim 2016, 17:35:37 »
sd kardeş kesinlikle haklısın..inan bu forumlarda gece gündüz  araştırıorum ilhan beyin belkide 30 taneye yakın ekimini gördüm,senide katarsak memnun olmayanların sayısı 3 yada 4 kişi..ben üstelik ilhan beyden ekim günümüde aldım..benim etrafımda 2 yakın arkadaşım emphaire ektirdi ama ben yine orda bu işi doktor yapmıyor diyerek ilhan beye güvendim umarım yanılmam...bu arada senin mevcut saçlarında dökülme oldumu?

sd

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 12 Ekim 2016, 17:41:58 »
Yani mevcut saçlarda dökülme illa ki olmuştur ancak benim ekim yapılan bölgem boştu, oradaki seyrekliğin dökülme ile bir alakası yok açıkçası. Az da olsa bir diğer kafama takılan şey fotolarda görülmese de alım yapılan sol bölgede noktasal 2-3 bölgede saçkıran vaziyetinde eksiklik var, saçımı kestirdiğim ilk hafta çok belli oluyor sonrasında kayboluyor. Onuda alımın sonlara yaklaşmasına bağlıyorum(Sağdan başlayıp sola doğru almıştı kökleri), muhtemelen hoca yoruldu ve bazı yerlerde sık alım yaptı.

Facebook Twitter Instagram