Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53132 defa)

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #556 : 26 Ocak 2023, 20:06:05 »
Temürmelik hocam Maşallah sonuçların gayet güzel gözüküyor. Uyguladığın tedavinin listesini tam bir şekilde yazabilir misin?
Teşekkür ederim hocam.
Konudaki tarifi uyguluyorum.
Yine konudaki ncs magnezyum hapı.
Sert kafa masajı.
 Bağırsak sağlığı için daha önce prebiyotik lif kullandım, şimdi ise her akşam bir iki diş hakiki taşköprü sarımsağı ufak halde kesip yutuyorum.
Biotin.
Ve tahlil yaptırıp vucuttaki eksiklere göre vitamin kullandım.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #557 : 26 Ocak 2023, 22:08:38 »
Teşekkür ederim hocam.
Konudaki tarifi uyguluyorum.
Yine konudaki ncs magnezyum hapı.
Sert kafa masajı.
 Bağırsak sağlığı için daha önce prebiyotik lif kullandım, şimdi ise her akşam bir iki diş hakiki taşköprü sarımsağı ufak halde kesip yutuyorum.
Biotin.
Ve tahlil yaptırıp vucuttaki eksiklere göre vitamin kullandım.

Knk senin başarını tebrik ediyorum dermaroll tarzı bir sey kullanmiyorsun dimi?
Ek olarak minoxil etkisi gosteren tarifi artık saclarin eski haline geldikten sonra birakicak misin sadece koruma amacli vitaminlere mi devam edeceksin

ben de haftaya dahiliyeden kan testimi yaptirtip hem eksik olan vitaminler için hem de bu ncs vit ile baslikta tarif falan ne varsa uygulamaya basliyorum

Hali hazirda nofap ve gluten ile sütü birkamistim kaşıntı için ama gluten sütü birakinca aç kaldım o yuzden gluten ve süt diyetini bıraktım ama nofape devam ek olarak burdaki verilen listeyi de uygulamaya baslayacagim.

Benim sac dokulmem yanlardan nw1 açıklığı gibi ancak ek olarak diffuse thinning var yas 23
(Nofapi ise tamamen deneme yanılma amacli deniyorum )
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2023, 22:35:37 Gönderen: Knh_ »

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #558 : 27 Ocak 2023, 00:39:35 »
Knk senin başarını tebrik ediyorum dermaroll tarzı bir sey kullanmiyorsun dimi?
Ek olarak minoxil etkisi gosteren tarifi artık saclarin eski haline geldikten sonra birakicak misin sadece koruma amacli vitaminlere mi devam edeceksin

ben de haftaya dahiliyeden kan testimi yaptirtip hem eksik olan vitaminler için hem de bu ncs vit ile baslikta tarif falan ne varsa uygulamaya basliyorum

Hali hazirda nofap ve gluten ile sütü birkamistim kaşıntı için ama gluten sütü birakinca aç kaldım o yuzden gluten ve süt diyetini bıraktım ama nofape devam ek olarak burdaki verilen listeyi de uygulamaya baslayacagim.

Benim sac dokulmem yanlardan nw1 açıklığı gibi ancak ek olarak diffuse thinning var yas 23
(Nofapi ise tamamen deneme yanılma amacli deniyorum )
Teşekkür ederim dostum. Dermaroller çok nadir kullanabildim. Aslında onu da düzenli kullansaydım ekstra faydası olurdu.
Tarifi henüz bırakmayı düşünmüyorum. Saç ekimimden sonra da devam edeceğim inşaallah. Düzenli olarak tahlil yaptırıp vitamin ve bağırsak florası için olan destekleri ise süreli kullanacağım inşaallah.
Tarifi düzenli olarak kullanmanı tavsiye ederim.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #559 : 27 Ocak 2023, 00:48:36 »
Teşekkür ederim dostum. Dermaroller çok nadir kullanabildim. Aslında onu da düzenli kullansaydım ekstra faydası olurdu.
Tarifi henüz bırakmayı düşünmüyorum. Saç ekimimden sonra da devam edeceğim inşaallah. Düzenli olarak tahlil yaptırıp vitamin ve bağırsak florası için olan destekleri ise süreli kullanacağım inşaallah.
Tarifi düzenli olarak kullanmanı tavsiye ederim.
Knk tarif konusunda bu ayarı tutturma konusu olsun (onun için malzemeleri alinca tekrardan sorcam sana da)
Koku yapmiyor mu saçta

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #560 : 27 Ocak 2023, 17:28:45 »
Knk tarif konusunda bu ayarı tutturma konusu olsun (onun için malzemeleri alinca tekrardan sorcam sana da)
Koku yapmiyor mu saçta
Tabi sorabilirsin. Hayır kötü koku vs hiç yok. Tam tersi ferahlatıcı bir şey.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #561 : 27 Ocak 2023, 23:29:36 »
Tabi sorabilirsin. Hayır kötü koku vs hiç yok. Tam tersi ferahlatıcı bir şey.

peki knk sende bu vitaminler tarif falan dht bloklayıcılar gibi yan etki falan yaptı mı
ek olarak senin dökülmende şakakların hissiyatı ile tepelerin hissiyatı nasıl
benim tepeler üstlerdeki deri çok sert kireç gibi misal(ve sadece üstte dökülen yerler kaşınıyor mesela şakaklarımda dökülüyor ama kaşınmıyor.)
fakat şakaklar gayet esnek fakat ordan da dökülüyor.
o yüzden bu kireçlemeyi önleyen vitaminler sadece tepeye etki edip şakakalrda dökülme yine devam edebilir mi

son olarak saçını silkelediğin zaman baya dökülmem azaldı dediğin dönem ne zamandı
çünkü saç dökülmesi azalsa bile minyatür saçlar direk kalınlaşmayacağı için yine bazı dökülen minyatür falan olur dimi bilmediğimden soruyorum ay ay tecrübelerini gördüğün değişimleri yazarsan seviniriz

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #562 : 28 Ocak 2023, 00:18:04 »
peki knk sende bu vitaminler tarif falan dht bloklayıcılar gibi yan etki falan yaptı mı
ek olarak senin dökülmende şakakların hissiyatı ile tepelerin hissiyatı nasıl
benim tepeler üstlerdeki deri çok sert kireç gibi misal(ve sadece üstte dökülen yerler kaşınıyor mesela şakaklarımda dökülüyor ama kaşınmıyor.)
fakat şakaklar gayet esnek fakat ordan da dökülüyor.
o yüzden bu kireçlemeyi önleyen vitaminler sadece tepeye etki edip şakakalrda dökülme yine devam edebilir mi

son olarak saçını silkelediğin zaman baya dökülmem azaldı dediğin dönem ne zamandı
çünkü saç dökülmesi azalsa bile minyatür saçlar direk kalınlaşmayacağı için yine bazı dökülen minyatür falan olur dimi bilmediğimden soruyorum ay ay tecrübelerini gördüğün değişimleri yazarsan seviniriz
Hayır yan etki yapmadı. Zaten ben dht bloklayan hiçbir şey kullanmıyorum, saw palmetto içeren şampuan bile kullanmıyorum. Elbette vitaminler başka başka yan etki yapabilir o yüzden doktora danışıp kullanmak lazım.
Kireçlenme yani kalsifikasyon, saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri ve bu sırf vitamin ile çözebileceğin bir şey değil. Sert kafa masajı bu işin çaresi. Mesela bu tedaviye başlamadan önce saç derim beton gibiydi. Şimdi yumuşacık.
Son olarak benim saçlarım zaten uzun süredir sabitti dökülme azdı, yani dökülme tek tük ve mevsimsel olarak vardı. Anlayacağın giden gitmişti zaten. Kalan saçım ise cansızdı saman gibiydi ve aşırı yağlıydı. Tedaviye bu durumda başladım. Yağlanma kesildi, saç derim yumuşadı, saçlar kalınlaştı, seyrek yerler ve tepe baya kapandı. Son durum böyle.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #563 : 28 Ocak 2023, 01:14:00 »
Hayır yan etki yapmadı. Zaten ben dht bloklayan hiçbir şey kullanmıyorum, saw palmetto içeren şampuan bile kullanmıyorum. Elbette vitaminler başka başka yan etki yapabilir o yüzden doktora danışıp kullanmak lazım.
Kireçlenme yani kalsifikasyon, saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri ve bu sırf vitamin ile çözebileceğin bir şey değil. Sert kafa masajı bu işin çaresi. Mesela bu tedaviye başlamadan önce saç derim beton gibiydi. Şimdi yumuşacık.
Son olarak benim saçlarım zaten uzun süredir sabitti dökülme azdı, yani dökülme tek tük ve mevsimsel olarak vardı. Anlayacağın giden gitmişti zaten. Kalan saçım ise cansızdı saman gibiydi ve aşırı yağlıydı. Tedaviye bu durumda başladım. Yağlanma kesildi, saç derim yumuşadı, saçlar kalınlaştı, seyrek yerler ve tepe baya kapandı. Son durum böyle.

Yaşınızı bilmiyorum ama redditte de finasteride falan kullananlarda da zaten önce tepe kendini topluyor şakakların toplaması baya zaman alıyor.Şakakların geri gelmesi zorlu süreç ama siz buna devam ederseniz bi miktar geri dönüşüm olabilir sakaklarda da tepe gitgide daha da güçlenir hem dermaroll sakaklarda ise yarayabilir belki ama bu haliyle bile güzel geri dönüş olmus

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #564 : 28 Ocak 2023, 01:36:45 »
Yaşınızı bilmiyorum ama redditte de finasteride falan kullananlarda da zaten önce tepe kendini topluyor şakakların toplaması baya zaman alıyor.Şakakların geri gelmesi zorlu süreç ama siz buna devam ederseniz bi miktar geri dönüşüm olabilir sakaklarda da tepe gitgide daha da güçlenir hem dermaroll sakaklarda ise yarayabilir belki ama bu haliyle bile güzel geri dönüş olmus
Dermaroller kullanmayı düşünüyorum ama düzenli yapmak lazım. Bu tedaviyi net bir şekilde muntazam uyguladım ve çok fayda gördüm hamdolsun. Amacım da zaten var olan saçlarımı ekime en iyi şekilde hazırlamak, donörü güçlendirmekdi. İnşaallah sizde de harika sonuçlar olur dostum.

göksel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #565 : 01 Şubat 2023, 22:17:45 »
temürmelik bey, Bende bu tedaviyi 1 aydır uyguluyorum. Sormak istediğim bir konu var benim yağlanmam pek durmuyor her gün yıkamak zorunda kalıyorum yağlanma zamanla geçicek mi ne yapmam gerekir. Sert masaj derken bambu tarak ile baya kazıtır gibi taramamı yapıyorsunuz. Şu anda nane biberiye defne yaprak karışımını her akşam yıkandıktan sonra kafama sürüyorum öyle uyuyorum durulamadan. Prebiyotik probiyotik içerikli ntbiotic alıyorum bağırsak florası için, aynı zamanda berko diye bir marka çinko magnezyum içerikli hap kullanıyorum. Kan tahlilimde d vitamini eksikliği vardı doktor reçetesinde d vitamini alıyporum. Şampuan olarak sebamedin kafeinli şampuanı var saç dökülmesi için haftada iki gün onu kullanıyorum saç derimi kıpkırmızı yapıyor sanki kan dolaşımını hızlandırıyor gibi sarımsak etkisi gibi. diğer günler ise bioxcin forte kullanıyorum  tavsiyene açığım şimdiden çok teşekkür ederim.

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
« Yanıtla #566 : 01 Şubat 2023, 22:20:51 »
temürmelik bey, Bende bu tedaviyi 1 aydır uyguluyorum. Sormak istediğim bir konu var benim yağlanmam pek durmuyor her gün yıkamak zorunda kalıyorum yağlanma zamanla geçicek mi ne yapmam gerekir. Sert masaj derken bambu tarak ile baya kazıtır gibi taramamı yapıyorsunuz. Şu anda nane biberiye defne yaprak karışımını her akşam yıkandıktan sonra kafama sürüyorum öyle uyuyorum durulamadan. Prebiyotik probiyotik içerikli ntbiotic alıyorum bağırsak florası için, aynı zamanda berko diye bir marka çinko magnezyum içerikli hap kullanıyorum tavsiyene açığım teşekkürler
ntbioticten memnun musunuz ne zamandır kullanıyorsunuz
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

göksel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #567 : 01 Şubat 2023, 22:24:54 »
Açıkçası etkisini net bi şekilde fark edemiyorum 2 haftadır kullanıyorum bitti bitiyor. Etkisi büyük ihtimal vardır ama yani içerde neler oluyor bilmiyorum :). İshal gibi yan etki yapmadı günde 6 kere alıyorsunuz sabah öğle akşam 2 şer 15 günlük kullanımı 500 tl biraz pahalı açıkçası daha almayı düşünmüyorum. Ev yapımı turşu yoğurt gibi fermante gıdalara yönelip belkide ek olarak inulin takviyesi almayı düşünüyorum

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #568 : 01 Şubat 2023, 22:55:46 »
temürmelik bey, Bende bu tedaviyi 1 aydır uyguluyorum. Sormak istediğim bir konu var benim yağlanmam pek durmuyor her gün yıkamak zorunda kalıyorum yağlanma zamanla geçicek mi ne yapmam gerekir. Sert masaj derken bambu tarak ile baya kazıtır gibi taramamı yapıyorsunuz. Şu anda nane biberiye defne yaprak karışımını her akşam yıkandıktan sonra kafama sürüyorum öyle uyuyorum durulamadan. Prebiyotik probiyotik içerikli ntbiotic alıyorum bağırsak florası için, aynı zamanda berko diye bir marka çinko magnezyum içerikli hap kullanıyorum. Kan tahlilimde d vitamini eksikliği vardı doktor reçetesinde d vitamini alıyporum. Şampuan olarak sebamedin kafeinli şampuanı var saç dökülmesi için haftada iki gün onu kullanıyorum saç derimi kıpkırmızı yapıyor sanki kan dolaşımını hızlandırıyor gibi sarımsak etkisi gibi. diğer günler ise bioxcin forte kullanıyorum  tavsiyene açığım şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben de her gün yıkıyorum hem de 2 defa hocam. Normalde bir yeter ama "the fair biotin saç serumu" diye bir serum var. gece saçımı yıkıyor ve nane karışımını sıkıyorum. Gündüz yine yıkıyorum ve bu the fair serumu sürüyorum.
Evet bu karışım yağlanmaya çok iyi geliyor fakat tam olarak çözüm değil tabi.
Bambu kullanmıyorum. El ile masaj yapıyorum. Sert bir şekilde. Aşağıdaki videodaki gibi hareketler ile.
Diğer yaptığınız şeyler zaten çok iyi. Bence devam edin.

masterhairexperience

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #569 : 02 Şubat 2023, 02:57:55 »
valla ben inanamıyorum , içinde biberiye ve 50 tane farklı bitkisel içerik olan serum kullanıyorum. Böyle bı etki almadım, arada probiyotik OMEGA 3 kolajen vs kullanmişliğim da vardır evet etki alıyoruz saçlarımızı koruyoruz ama bu denli bir gelişme olmadı ,bu mucize seviyesinde
  • Yaşınız 29
günde bir 5 fıs minox + haftada 1 iğneleme

Facebook Twitter Instagram