Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53229 defa)

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #451 : 08 Ekim 2022, 15:23:13 »
Ne zamandır kullanıyorsun hocam, ben arkadaşın tarifteki gibi yaptım 1 ay olacak yakında fakat karışımda daha çok var bu gidişle 1-2 ay daha götürür gibi. Az mı sürüyorum ben acaba

Hocam ben günde 15 fıs ile başladım ancak bazen tutukluk yaptığı ve biberiyeyi tam süzmediğimden dolayı tıkandığı için 30 fıs kadar sıktığım oluyor.

Bazen de 10 fıs sıkarak bırakıyorum. Tamamen kafama göre ilerliyor süreç. Gece yatmadan ortalama 15-20 fıs sıkıyorum. Karışım 45-60 gün gibi bir süre dayanıyor rahat.

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #452 : 08 Ekim 2022, 15:43:17 »
Hocam ben günde 15 fıs ile başladım ancak bazen tutukluk yaptığı ve biberiyeyi tam süzmediğimden dolayı tıkandığı için 30 fıs kadar sıktığım oluyor.

Bazen de 10 fıs sıkarak bırakıyorum. Tamamen kafama göre ilerliyor süreç. Gece yatmadan ortalama 15-20 fıs sıkıyorum. Karışım 45-60 gün gibi bir süre dayanıyor rahat.
Dostum şişelere doldururken huninin ağzına pamuk koy çok güzel süzüyor. Bende de tıkanıyordu bu şekilde çözüldü

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #453 : 08 Ekim 2022, 19:30:39 »
Dostum şişelere doldururken huninin ağzına pamuk koy çok güzel süzüyor. Bende de tıkanıyordu bu şekilde çözüldü

Teşekkür ederim bilgilendirmen için sonraki karışımda uygulayacağım.

Königstiger

• Jr. Member
  • **
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #454 : 11 Ekim 2022, 11:42:40 »
İnanılmaz güzel soru bununla alakalı planım şu şekilde Ağustos 15 sonrası hap kullanımını keserek 3 ay sadece spreyin sonuçlarını kendi üzerimde deneyeceğim. Zaten sizler o arada kullanacağınız için size bir eksi tarafı olmayacak saçta yaşanan sonuçları direkt buraya aktarırım
Hocam merhaba, Ağustos 15'de hapı keseceğini, 3 ay spreyin sonuçlarını deneyeceğini belirtmiştin. Nedir son durum, tedavin ne şekilde ilerliyor ?
  • Yaşınız 21

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #455 : 11 Ekim 2022, 12:24:50 »
nane ve biberiye yağı çok faydalı extra olarak cafein sıvısı kullandınızmı mutlaka gelişim olur saçlarda.

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #456 : 12 Ekim 2022, 20:14:51 »
Biberiye yağını kullandım kafa derim bildiğin yanık gibi oldu 1 haftada saçlarımı kaybettim nerdeyse, suyunu kullandım böylesi olmamıştı dökülenler çıkar mı orasıda muamma

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #457 : 12 Ekim 2022, 20:35:06 »
Biberiye yağını kullandım kafa derim bildiğin yanık gibi oldu 1 haftada saçlarımı kaybettim nerdeyse, suyunu kullandım böylesi olmamıştı dökülenler çıkar mı orasıda muamma
ilk defa yaptıysan normaldir ben haftada bir 1.5 dermaroller sonrası biberiye yağını kullanıyorum artık fazla yakmıyor. eğer magnezyum yağı kullanırsan oldukça yakar ancak bununla kayıp olacağını zannetmiyorum

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #458 : 13 Ekim 2022, 12:42:10 »

Biberiye yağı uçucu yağdır diye biliyorum seyreltmeden kullanmak çok büyük sıkıntı. Kaynatıp arkadaşın verdiği tarif gibi kullanın
  • Yaşınız 26

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #459 : 13 Ekim 2022, 16:58:14 »
Biberiye yağı uçucu yağdır diye biliyorum seyreltmeden kullanmak çok büyük sıkıntı. Kaynatıp arkadaşın verdiği tarif gibi kullanın
zannetmiyorum. hakkında araştırma var https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25842469/

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Furious_Mia

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #460 : 13 Ekim 2022, 17:58:43 »
bu tarz deneysel metotlar uzun vadede bir sonuç sağlamaz ne yazıkki arkadaşlar.
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasteride
Tedaviler:

Finasteride 1.25 mg

Konu Başlığım:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=28837.0

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #461 : 18 Ekim 2022, 09:49:16 »
Arkadaşlar tekrar merhaba, geçen gün evde eski bir şifa kitabı bulduk adı "Şifalı Bitkiler Emraz", yazarı H. Arif Pamuk. Belki bu forumda adı geçmiştir veya aranızda inceleyen olmuştur. İçinde saç dökülmesi ve kellik tedavisi diye de başlıklar ve tedavileri var, dökülmenin önlenmesinde şahtere otunun kaynatılarak içilmesini ve başka şeyler de öneriyor. Şahtere otunu araştırdığımda bağırsak hastalıklarına da iyi geldiği yazıyor, örnek: bağırsak spazmı, irritabl bağırsak sendromu (IBS) gibi. Bunu yazmamın sebebi kitapta saç dökülmesinde önerilen otun böyle faydaları da varsa demek ki saç ile bağırsakların arasında bir bağ var gibi. Şimdi bağırsakların vücudun her kısmında bağı vardır diyebilirsiniz evet ama bu kitabı gördükten sonra saç kısmında biraz daha emin oldum. Alternatif tedavi arayan ve denemek isteyen arkadaşlar bunları da araştırabilir, aşağıya görsellerini atıyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
  • Yaşınız 21

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #462 : 18 Ekim 2022, 17:08:06 »
Arkadaşlar tekrar merhaba, geçen gün evde eski bir şifa kitabı bulduk adı "Şifalı Bitkiler Emraz", yazarı H. Arif Pamuk. Belki bu forumda adı geçmiştir veya aranızda inceleyen olmuştur. İçinde saç dökülmesi ve kellik tedavisi diye de başlıklar ve tedavileri var, dökülmenin önlenmesinde şahtere otunun kaynatılarak içilmesini ve başka şeyler de öneriyor. Şahtere otunu araştırdığımda bağırsak hastalıklarına da iyi geldiği yazıyor, örnek: bağırsak spazmı, irritabl bağırsak sendromu (IBS) gibi. Bunu yazmamın sebebi kitapta saç dökülmesinde önerilen otun böyle faydaları da varsa demek ki saç ile bağırsakların arasında bir bağ var gibi. Şimdi bağırsakların vücudun her kısmında bağı vardır diyebilirsiniz evet ama bu kitabı gördükten sonra saç kısmında biraz daha emin oldum. Alternatif tedavi arayan ve denemek isteyen arkadaşlar bunları da araştırabilir, aşağıya görsellerini atıyorum. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.
hepimiz güya tedavi diye verilen tonla bitkisel saçma sapan bitkisel öneri gördük ama genetik sorunda bir tane adamakıllı sonuç gören varmı? saw palmetto dahil ben bugüne kadar bu konudan başka görmedim. açıkçası denemeye bile değmez bence

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #463 : 18 Ekim 2022, 17:22:04 »
Evet sıkıntı genetik olduğunda çoğu tedavi deneme yanılmaya dönüyor ama alternatif tedavi ile de güzel sonuçlar alanlar oluyor, es geçmemek gerek. Bu tarz tedaviler, hali hazırda zaten kanıtlanmış tedavileri kullananların yanında destekleyici olarak düşünülebilir.
  • Yaşınız 21

Furious_Mia

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #464 : 18 Ekim 2022, 17:43:07 »

hiç bir etkisi olmaz içeriklere de baktım. bir de saçı kesin filan demiş:/
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasteride
Tedaviler:

Finasteride 1.25 mg

Konu Başlığım:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=28837.0

Facebook Twitter Instagram