Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53236 defa)

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #405 : 12 Eylül 2022, 23:04:15 »
Aynen öyle hocam ama burda kritik olan şeylerden birisi marka vermeyeceğim ama kullandığım magnezyum hapı çünkü hem kalsifikasyonun önüne geçiyor hemde bağırsak mikrobiyotasını düzenliyor.
Bana özelden veya burdan marka yazarmısınız rica ediyorum  :)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #406 : 13 Eylül 2022, 01:49:21 »
Bana özelden veya burdan marka yazarmısınız rica ediyorum  :)
Treatmenter'in kullandığı marka NCS marka kalsiyum-magnezyum (taurat)-çinko-k1-d2 fakat markadan ziyade magnezyum alımından bahsetti. Güvenilir bir markadan emilimi yüksek sitrat, malat, glisinat veya taurat formları alınabilir farketmez

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #407 : 13 Eylül 2022, 09:34:31 »
Henuz 1.5ay oldu. Fakat hikayeyi anlatayim madem;

Ilk fin kullandigimda gunde 1mg kullaniyordum ve kullandigim ilk gunden beri asiri testis agrisi menide tamamen sivilasma ve cinsel istekte tamamen azalma yasadim ama 3 ayin sonunda saclarimda asiri gurlesme oldu beni gorenler sac ektirdigimi düşünüyordu ama maalesef yanetkilerine daha fazla katlanabilmem mumkun degildi o yuzden biraktim.

Aradan aylar gecti baktim sac kalmadi kafada gene basladim bu sefer 9 10 a bolerek. Suan 1.5 ay oldu henuz gozle gorulur birsey yok ama yanetkide yok. 1 aya belli olur neticesi ben işe yarayacagini düşünüyorum.
Vede tedavime magnezyum hapindan ekleyecegim eminim çok işe yarayacak
Hocam son durum ne oldu etki ettimi

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #408 : 13 Eylül 2022, 10:38:46 »
15 yaşında saçın nasıl dökülüyor abicim ?
Dökülüyo valla bende 16 yım kedi tüyü gibi saç döküyorum

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #409 : 14 Eylül 2022, 01:03:41 »
Benim de yaklaşık 3. haftam olacak başlayalı.

Eskiden duşa girdiğimde saçlarım çok dökülürdü ancak bu losyonu kullandığımdan beri saçımı yıkarken dökülen saç çok azaldı ve saçım eskisi kadar yağlanmıyor.

Tabii ki bu kadar kısa sürede saça bir etkisi olmadı ve yeni çıkan saçlar mevcut değil açık alanlarda. Halen çok seyrek. Yılbaşına kadar kullanmayı düşünüyorum.

Tek aklıma takılan soru ben 1 litre elde ettiğim karışımın daha yarısını bitiremedim bile. Sürekli buzdolabında duruyor ama bu karışım ne kadar süre buzdolabında bekler?

Kokusunda bir şey yok şu anda kayıp olarak. Ancak yararı azalır mı veya bir zararı olur mu uzun süre buzdolabında beklemesinin bilemedim. Bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim.

Konuyu açan kişi 300mlx3 900ml olarak kullandığını ve günde 15 fıs sıktığını söylemiş. Bu şekilde olursa 1 aydan fazla gidiyor tek seferde yaptığımız karışım.

Bu arada hapı da günlük olarak kullanıyorum. Activia tüketiyorum haftada 3-4 defa ek olarak. Haptan dolayı mı bilmiyorum ama son zamanlarda kaşıntılarım olmaya başladı anlık olarak. Benzer bir sorun yaşayan var mı?

Hap almadan ve karışıma başlamadan önce detaylı bir kan testi vermiştim. 1-1.5 ay dolduktan sonra detaylı bir kan tahlili daha yaptıracağım. Ters giden bir şey fark edersem paylaşırım.

Neyaziyim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #410 : 16 Eylül 2022, 22:39:29 »
Hocam son durum ne oldu etki ettimi

Evet görenler saçına ne yaptın gayet toplamış diyor etkisini gostermeye başladı

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #411 : 17 Eylül 2022, 21:09:35 »
Reis senin saça salça sürsek işe yarayacak galiba.Ne kullandıysan fayda almışsın,gayet iyimsersin.Fin’i 3 ay kullanıp saç fışkırdı görenler saç ektirdin mi diye sordu falan yazmışsın bi postunda.Bana gerçeklikten uzak gibi geliyor yazdıkların,yanlış anlama yalan söylüyorsun demiyorum.Bu tedaviden de kısa sürede milletin “saçına ne yaptın” sorusunu sorduracak kadar yanıt aldığını iddia ediyorsun.Öncesi ve sonrası fotoğrafları mevcut mu acaba saçlarının ? Ben gerçekten merak ettim çünkü.Dutasteride kullanan ben bile senin iddia ettiğin sonuçların %50 sini bile alamadım çünkü,kaldı ki 0.25 mg finden bahsediyorsun
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #412 : 19 Eylül 2022, 00:29:30 »
Reis senin saça salça sürsek işe yarayacak galiba.Ne kullandıysan fayda almışsın,gayet iyimsersin.Fin’i 3 ay kullanıp saç fışkırdı görenler saç ektirdin mi diye sordu falan yazmışsın bi postunda.Bana gerçeklikten uzak gibi geliyor yazdıkların,yanlış anlama yalan söylüyorsun demiyorum.Bu tedaviden de kısa sürede milletin “saçına ne yaptın” sorusunu sorduracak kadar yanıt aldığını iddia ediyorsun.Öncesi ve sonrası fotoğrafları mevcut mu acaba saçlarının ? Ben gerçekten merak ettim çünkü.Dutasteride kullanan ben bile senin iddia ettiğin sonuçların %50 sini bile alamadım çünkü,kaldı ki 0.25 mg finden bahsediyorsun
👍👍

Ozzi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #413 : 19 Eylül 2022, 01:08:37 »
Şubat 2021 de saç ekimi yaptırdım. Genetik saç dökülmem var ve herkes gibi saçlarımın sık sağlıklı ve kalın olmasını istiyorum. Günlerce saatlerde yazılar makaleler okudum. Anladığım kadarıyla görünen ve başarılı olan yöntemler;

1. Masaj (kan dolaşımı hızlandırmak)
2. Bağırsak florasını düzenlemek
3. dht baskılamak.
4. düzenli uyku
5. koşu (kapalı alanda yapılan sporlarda oksijen seviyesi düşük kaldığından dolayı açık hava sporları herzaman tercih edilmelidir.)
6. Vitaminler.

Bu işin en büyük problemi herkeste aynı etkiyi vermiyor olması. Maalesef deneme yanılma yöntemi devreye giriyor. Ben ekimden sonra doktorun tavsiyesiyle finasterid kullanmak istedim ama araştırınca kullanmadım. Doktor kesinlikle kullanmamı önerdi ama ben Xpecia ve minoxidil kullandım (6ay). Min yan etki yaptı sarhoş gibi gezmeye başladım Doktora gittim MR ve kan tahlili verdim. Minoxidil kullandığımı söyledim onunda bana söylediği etken maddesinin tansiyon düşürdüğü bu sebeple rahat olmadığım yönündeydi ve bıraktım şu an gayet iyiyim. Kan sonuçlarımda D vitamini ve Magnezyum eksikliği çıktı reçete yazdı kullanıyorum.

Sonuç: Kendimce araştırmalarımdan tecrübe edindiğim saçları duşta kesinlikle sıcak su ile haşlamamak. Her şeyden önce kan dolaşımını hızlandırmak masaj spor gibi. Bu işte en doğru tedaviyi ne yazık ki deneme yanılma yöntemiyle bulmak.

Konu başlığı sahibinin uyguladığı yöntem bilimsel olarak belirli metodlara dayandırılmış görünüyor ikna edici. Ayrıca teşekkür ediyorum kendisine. Sanırım kırılmış bence kırılmasına gerek insanlar ilgi göstermiş 1 kişinin söylemine takılıp diğerlerini cezalandırmamak gerek.
  • Ekim Tarihi: 24.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Smile Hair Clinic
  • Yaşınız 30
Masaj
Biberiye Topikal Spreyi
Magnezyum Taurat
FINHAIR 1 MG
Möllers Omega 3
Yeşil Çay
Sıfır Şeker
Günlük 5 KM Koşu

Ozzi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #414 : 19 Eylül 2022, 01:08:48 »
---
  • Yaşınız 30
Masaj
Biberiye Topikal Spreyi
Magnezyum Taurat
FINHAIR 1 MG
Möllers Omega 3
Yeşil Çay
Sıfır Şeker
Günlük 5 KM Koşu

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #415 : 19 Eylül 2022, 02:45:23 »
Ciddi misin kanka bak pişman oldum devam etmediğime...
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Alvin Bey

• Full Member
« Yanıtla #416 : 21 Eylül 2022, 21:13:31 »

before after var mı hocam

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #417 : 22 Eylül 2022, 03:46:27 »
1. Masaj (kan dolaşımı hızlandırmak)
2. Bağırsak florasını düzenlemek
3. dht baskılamak.
4. düzenli uyku
5. koşu (kapalı alanda yapılan sporlarda oksijen seviyesi düşük kaldığından dolayı açık hava sporları herzaman tercih edilmelidir.)
6. Vitaminler.

Aralıklı oruç veya dry fasting.
Soğuk terapi veya duş.

Bunlarda inflamasyon birikimini engelleyen ve kahverengi yağ dokusu oluşmasına yardımcı olan şeyler, bence denemeyi düşünebilirsiniz.

Ozzi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #418 : 22 Eylül 2022, 20:05:45 »
Aralıklı oruç veya dry fasting.
Soğuk terapi veya duş.

Bunlarda inflamasyon birikimini engelleyen ve kahverengi yağ dokusu oluşmasına yardımcı olan şeyler, bence denemeyi düşünebilirsiniz.
Evet haklısın. Ekstra olarak yazmadım ama bende onlarda mevcut;  :)

Her gün koşu yaptığım için soğuk suyun 1 tık iyi haliyle duş yapıyorum.
Günde 2 öğün besleniyorum ve genelde yiyeceklerim buhar makinasında pişmiş sebzeler, kaliteli karbonhidrat ve 1 kaşık zeytinyağında pişmiş et tavuk vs. Her gece karnım guruldayarak yatıyorum ve 84 kiloyum düşünün. Formumu koruyorum gayette mutluyum.
Ev yapımı yoğurt tüketiyorum. Zaten market yoğurtları ilaçlı gibi yiyemiyorum.
Kızarmış, yağı hapsetmiş yiyecekler, katı trans yağlar ve fast food vb. bunlardan tamamen uzağım.
Şekerden hiç hoşlanmıyorum yıllardır kullanmıyorum. Tatlıylada aram yok. Sadece aç karnına spor yaptığım için enerji verisin diye Züber Lokma proteinli atıştırmalıkla geçiştiriyorum hurmadan yapılma fıstık ezmeli çok hoşuma gidiyor. İçinde saçma sapan şeyler kesinlikle yok diyetisyenlerde genelde onu öneriyorlar. (tatlıdan vazgeçemeyenlere tavsiye ederim).

Ben saçlarım için bu kadar şey yapmıyorum bu arada onu belirteyim. Eski sporcu olduğum için alışkanlığım var  :)

Bu arada bugün FINHAIR 1mg'a başladım. Süreci paylaşmayı düşünüyorum. Tüm olumluları bir arada getirip başarısız sonuç alacağımı düşünmüyorum. Mental olarak güçlüyüm. Her şeyde psikoloji çok önemli.

En kötü özelliğim maalesef Alkol çok seviyorum.  :-\  Onuda akşamları 1 kadeh şarapla geçiştiriyorum. Şarap Kanın akışkanlığını artırarak kalp krizi riskini azaltıyor. Kan dolaşımı hızlanması çok iyi saçlar için. (Haram olduğunu unutmayalım bana yazmasın sonra günahlar :))

Her soruna bir çözüme kavuşturduğumuza göre çıksın saçlar  |-nazarboncugu-|  ;D
  • Yaşınız 30
Masaj
Biberiye Topikal Spreyi
Magnezyum Taurat
FINHAIR 1 MG
Möllers Omega 3
Yeşil Çay
Sıfır Şeker
Günlük 5 KM Koşu

Neyaziyim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #419 : 22 Eylül 2022, 21:15:08 »

Merhaba kardeşim
Saçıma salça değil yılan yağından tut köri sosuna kadar herseyi denedim. Xpecia ve procapil 1 seneden fazla kullandim. Maalesefki tek işe yarayan finasteride oldu. Evet saçta etkisi oldu vede kullandigim bir ilac ilk defa etkili oldugu icin ben fazla mutlu olup buraya oyle yazdim. Oyle saç fiskirdi demek dogru olmaz ama bu hızla devam ederse 2 seneye cok iyi olur diye tahmin ediyorum. Bunun sebebide redditte kullananlar asil etkiyi 9-12 ay sonra goruyor diye. Bendede 12nci ayimda cok daha iyi olacagini dusunuyorum

Facebook Twitter Instagram