Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53178 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #315 : 01 Ağustos 2022, 01:15:19 »
Bu arada treatmenter kardeşim seninle bir derdim yok bunu açıkça ifade etmek isterim.

Demeye çalıştığım şey AGA, areata gibi bir bağışıklık sistemi hastalığı değildir ki mesela Sedef konusunda senin kıymetli fikirlerini aldım ve o yönde ilerliyor ve araştırıyorum Allah razı olsun.

O yüzden aga konusunda androjen baskılamadan girilen tali yollara her zaman karşıyım. Hem umut kırıyor hem zaman kaybettiriyor hem saç kaybettiriyor.

Bademciklerinde enfeksiyon varsa antibiyotik içersin yanında da nane çayı içebilirsin abartmadan ama nane çayıyla enfeksiyonu kurutamazsın.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #316 : 01 Ağustos 2022, 01:18:46 »
Kardeşim antiandrojen kullanıyor muydun kusura bakma unuttum

Bak gerçekten ben siz gibi sadece karşı tarafa sallayarak bir şey yapmıyorum ki ben bu foruma girdiğimden beri tek bir ürün reklamı dahi yapmadım cevap verdiğiniz arkadaşta siz bilmezsiniz mesela seboroik dermatit var. elimden geldiğince o arkadaşa da yardımcı olmaya önce dermatit sorununu çözmeye çalıştım. Muhtemelen spreyi kullan kişilerin %90’u yağlanmadan kurtulmuştur şimdi diye düşünüyorum. Dediğim gibi her şeye bilimsel yaklaşıyorum ve o şekilde uyguluyorum. Önceki paylaşımlarında görürsünüz içinde bulunduğum ekibimizin 3 tane çalışması vardı sonuçlandığında burda da paylaşacaktım ama yok paylaşmayacağım çünkü aynı şeyleri yazmaktan yoruldum.Size makale atıyorum cevap olarak neden olsun ki falan diyorsunuz neyse artık önemi yok forumdan ayrılıyorum çünkü artık foruma zarar verdiğimi düşünüyorum
Herkesin gönlünce sonuç alması dileğiyle

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #317 : 01 Ağustos 2022, 01:21:32 »
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6795734/ başka bir makale ve örnekler ile bu tartışmaya kendi adıma son veriyorum ancak unutmayın ki ben sizin söylediğiniz her şeye bilimsel ve denenmiş tedavilerle cevap verdim bir önceki paylaşımınızda neden dht düşürsün tarzı kurduğunuz cümleler mantıklı olmuyor zaten gerekli linki gönderdiğimi düşünüyorum iyi geceler

Örnek verdiğin yaşlı bir Çinli hasta aga değil kardeşim zaten tedavi öncesi neredeyse hepimizden çok saçı varmış amcanın :)

Bilimsel cevap verdiğini düşünüyorsan doğrudur areata agayla aynı değil diyorum cevap vermiyorsun kırmızı ışık hariç hepsini yaptık diyorum kilit nokta kırmızı ışık diyorsun diğerlerini niye kullanıyor o zaman diyorum cevap vermiyorsun kendince konudan bağımsız bir kaç örnek sunuyorsun. dediğim gibi ben sana saygı duyuyorum araştırıyorsun sunuyorsun ben sadece karşıt görüş sunuyorum senle de derdim yok.  tek derdim gerçekten aga olan 20-30 yaş arası bireylerde aganın kaynağını kurutmadan (dht baskılamak ya da kökü dht ye duyarsız hale getirmek) tali tedavilerin bir anlam ifade etmeyeceği zaman, saç ve umut kaybı olacağını ifade etmek.

avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #318 : 01 Ağustos 2022, 01:25:57 »
Bak gerçekten ben siz gibi sadece karşı tarafa sallayarak bir şey yapmıyorum ki ben bu foruma girdiğimden beri tek bir ürün reklamı dahi yapmadım cevap verdiğiniz arkadaşta siz bilmezsiniz mesela seboroik dermatit var. elimden geldiğince o arkadaşa da yardımcı olmaya önce dermatit sorununu çözmeye çalıştım. Muhtemelen spreyi kullan kişilerin %90’u yağlanmadan kurtulmuştur şimdi diye düşünüyorum. Dediğim gibi her şeye bilimsel yaklaşıyorum ve o şekilde uyguluyorum. Önceki paylaşımlarında görürsünüz içinde bulunduğum ekibimizin 3 tane çalışması vardı sonuçlandığında burda da paylaşacaktım ama yok paylaşmayacağım çünkü aynı şeyleri yazmaktan yoruldum.Size makale atıyorum cevap olarak neden olsun ki falan diyorsunuz neyse artık önemi yok forumdan ayrılıyorum çünkü artık foruma zarar verdiğimi düşünüyorum
Herkesin gönlünce sonuç alması dileğiyle

Kardeşim ben bu forumda kimseye sallamadım kimsenin kalbini kırmadığımı düşünüyorum olayı farklı bir boyuta çekip de ikili tartışmaymış gibi göstermeye çalışma boşuna. Benim kime ne fayda sağlayıp kimlere yardım ettiğimi de bilemezsin su-i zanda bulunma kendi yaptığın şeyleri anlatarak.

Ayrıca ben senin yolladığın makaleye dair mantıklı sorular sordum bu flora düzenlemesi bu kadar yoğun dht baskılayabilir mi agayı çözecek kadar dht bakılıyorsa ki duttan fazla etki etmesi demek bu bunun yan etkisi olmaz mı? Bu soruların nesi mantıksız nesi bilim ve akıl dışı ?
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #319 : 01 Ağustos 2022, 01:28:19 »
Ayrıca ekibinin 3 çalışması inşallah güzel sonuçlanır sonuçlandığında sonucu düşündüğün gibi olursa zaten paylaşmana gerek kalmadan duyarız çünkü çok iddialısın sonuçları konusunda inşallah bizi sen bizimle paylaşmasan da ekibinin sonucu aga belasından kurtarır
avodart&minox&xpecia

tedavim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #320 : 01 Ağustos 2022, 02:00:53 »
Bağırsak florasının düzenlenmesi dht yi neden düşürsün ki  kelliğe sebep olan ayrı bir dht türü mü var ya da erkekliğin oluşması ve ikamesi için lazım olan dht ayrı mı? Düzenli olarak ergenliğe ve gençliğe geçiş yapan milyarlarca erkek arasında düzgün beslenen bağırsak florası düzgün olan şanssızlar düşen dht yüzünden sıkıntı mı çekiyor? Ya da bağırsak florası dht mizi düşürüyorsa düşen dht yüzünden antiandrojenlerden yan etki gören binlerce insan gibi florası düzgün olan da mı yan etki görecek?

Yarı kanıtlanmış sonucun ne demek olduğunu hiç sormayacağım.

Bir örnekle kendimce konuna itirazımı açıklamaya çalışıp bitiriyorum.

İnsanın yaşaması için en büyük öncelik oksijendir buna kimse itiraz etmez sanırım. Şimdi oksijensiz bir ortamdayız ama susadık da bir yandan. Litre litre su içmeniz size ne fayda sağlar ne kadar süre fayda sağlar?

Sonuç olarak agada temel sebep bir hormondur. Kırmızı ışıkla yağla magnezyumla demlenmiş biberiye çayıyla bağırsakla sadece tamamlayıcı tedavi yapabiliriz. Duyarlı kökleri öncelikle dht den kurtarıp üstüne yağıydı vitaminiydi minoxuydu kırmızı ışığıydı çayıydı hepsini kullanabiliriz bunu ben de yapıyorum ama oksijen olmadan su içebiliyor olmanız boğularak ölene kadar fayda sağlar…

Umarım herkese anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
Bağırsak florasının düzelmesi sonucu vücut hormonları ve sağlığı da düzelecek ve vücuttaki olması gereken testesteron östrojen dengesi korunacak, vücutta testesterondan daha güçlü diye DHT üretmekten vazgeçecek ve saç dökülmesi, kalp ve dolaşım sistemi sorunları yaşanmayacak, kalp sorunları ile saç dökülmesi arasında bağlantı olduğunu sürekli tartışılıyor.

Tour de France adlı dünyanın en zorlu spor aktivitesi olan bisiklet yarışındaki güncel gençlere bakın, saçı kel olan neredeyse kimse yok, çünkü aşırı sağlıklı durumdalar... Adamlar şans eseri mi DHT salgılamıyor veya bu hormon onlara zarar vermiyor, biz de şans eseri mi kel kalıyoruz.

Adamın baştan beri iddiası kelliğin kesin nedeninin tek bir hormon olmadığı, bir süreç olduğu... Kafasına yağlar sürüp, vitaminler alarak da bunu bir açıdan en azından kendine kanıtlamış, vücudunda DHT engellemeden sonuç almış, sizin tamamlayacı dediğiniz şeylerle, tek de değil. Adamın iddiası ortamda yeterince oksijen olduğu, fakat siz su içmediğiniz için ölüyorsunuz, ölüm sebebinizi de boğulma zannediyorsunuz, aslında susuzluktan ölüyorsunuz.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #321 : 01 Ağustos 2022, 02:16:07 »
İlgisi olan arkadaşların buraya odaklanmasını istiyorum USA’dan bir örnek kullandığı tedavi yönetimi ile beraber atıyorum

Cynoplus/Cynomel (Tiroid)
 Progest E (Doğal Progesteron)
 Doksisiklin (Bağırsak Sağlığı)
 pregnenolon
 Taze Meyve/Pişmiş Yeşillik Yemek
 Magnezyum Glisinat
 Kalsiyum karbonat
 Jelatin
 Konserve İstiridye
 siproheptadin
 Vit ADE ve K
 Idealabs'tan Takviyeler
 Saç derisinde kırmızı ışık tedavisi

Mehmet kardeşim örnek diye attığı tedaviden yola çıkarak bu noktaya geldi tartışma.

Troid hormonunu geçtim örnek diye attığı bilimsel tedavide adam progesteron almış kesmemiş pregnenolon almış sonra da kırmızı ışık kilit noktası tedavinin diyor.

Ayrıca sağlıklı yaşamak düzenli egzersiz yapmak sağlıklı beslenmek (basit karbonhidrat ve şekerden uzak durmak) bunların metabolizmayı dengelediğine bir itirazım yok ama burada metabolizma dengelenmesinden değil mevcut agayı tersine çevirip saç çıkaracak kadar dht baskılanmasından söz ediyoruz arkadaş kısmi kellikten ormana dönmüş. Verdiğin örnekte adamlar başında beri sağlıklı yaşıyor ve başından beri saçlı, kellikten bir geri dönüş yok yani. Adamlar oksijenli ortamda su takviyesiyle koruma sağlayabiliyor olabilir. Bizim konuştuğumuz noktada oksijen net olarak yok kel kalmış bireylerin nw 0-1 seviyesine gelmesinden bahsediyoruz. Dediğiniz şeyler mümkünse ben aykırı bir örneğim o zaman çünkü zamanında kırmızı ışık hariç hepsini yaptım. Kırmızı ışık da androjen baskılayıp saç çıkarıyorsa kafamda onla gezerim sıkıntı yok.
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #322 : 01 Ağustos 2022, 02:20:48 »
Ayrıca konumu takip edenler bilir ben de başından beri kelliğin hormondan başlayarak bir çok şeyi bünyesinden barındıran büyük bir hastalık olduğunu söylüyorum. O yüzden dut da min de xpecia da yağ da kullanıyorum yoksa dut kullanırım geçerim nw 0 orman gibi saçımla gezerim. Ki bilimsel olarak kabul görmüş onay almış tüm tedavileri yapmama rağmen ve arkadaşın bahsettiği çoğu şeyi yapmama rağmen gayette nw 3 üm.

yukarıda da dediğim gibi bademcik iltihabını kurutmak için öncelikle antibiyotik alırsınız nane limon boğazınızı rahatlatır ama litre litre içseniz de iltihabı kurutmaz. Her hastalığı kendi dinamikleri dışına çıkarıp da salt bağırsak florasına bağlarsak detoks tıbbı çıkar ortaya.
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2022, 02:27:17 Gönderen: slade23 »
avodart&minox&xpecia

tedavim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #323 : 01 Ağustos 2022, 02:33:13 »
Mehmet kardeşim örnek diye attığı tedaviden yola çıkarak bu noktaya geldi tartışma.

Troid hormonunu geçtim örnek diye attığı bilimsel tedavide adam progesteron almış kesmemiş pregnenolon almış sonra da kırmızı ışık kilit noktası tedavinin diyor.

Ayrıca sağlıklı yaşamak düzenli egzersiz yapmak sağlıklı beslenmek (basit karbonhidrat ve şekerden uzak durmak) bunların metabolizmayı dengelediğine bir itirazım yok ama burada metabolizma dengelenmesinden değil mevcut agayı tersine çevirip saç çıkaracak kadar dht baskılanmasından söz ediyoruz arkadaş kısmi kellikten ormana dönmüş. Verdiğin örnekte adamlar başında beri sağlıklı yaşıyor ve başından beri saçlı, kellikten bir geri dönüş yok yani. Adamlar oksijenli ortamda su takviyesiyle koruma sağlayabiliyor olabilir. Bizim konuştuğumuz noktada oksijen net olarak yok kel kalmış bireylerin nw 0-1 seviyesine gelmesinden bahsediyoruz. Dediğiniz şeyler mümkünse ben aykırı bir örneğim o zaman çünkü zamanında kırmızı ışık hariç hepsini yaptım. Kırmızı ışık da androjen baskılayıp saç çıkarıyorsa kafamda onla gezerim sıkıntı yok.
Anlıyorum fakat o kısmı örnek olarak atmamış, oradan başlamış ama adam anladığım kadarıyla sonrasında adam tedavi değiştirmiş, devam etmemiş, o yüzden ilk tedavilerin etkileri olmadan da aşağıdaki tedavilerle sonuç alabilmiş. Aşağıda da red light dışında sürekli besin takviyesi var.
1.Aspirin
2.B Vitamins
3.Vitamins K, E. A, D
4.Red Light on Skull nightly
5. Magnezium

Burada hiç bir steroid yok, yine de başarılı sonuç almış. Benim anladığım kadarıyla konuyu açan arkadaşta, vitaminleri zaten kullandığımızı, red light olayını da minoxil benzeri hazırladığımız karışımla oluşturduğumuzu söylemiş. Adam da baştan beri kırmızı ışığı deneyemediğinizi söylüyor, kimsenin bütçesi yok, ürün de türkiye'de var mı belli değil fakat benzer bir etkiyi karışımımız ile alabiliyoruz.

Sonuç vermiyor, o yüzden yok diyeceksiniz fakat antik çağlardan beri yazan bitkileri kaynatarak sonuç aldığını iddia eden bir adam var, gözümünüz önünde duran çözümü uygulamıyoruz, burada bile çoğu kişi 1 ay olmadan karışımı uygulamayı bırakacak.

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #324 : 01 Ağustos 2022, 02:40:33 »
Ayrıca konumu takip edenler bilir ben de başından beri kelliğin hormondan başlayarak bir çok şeyi bünyesinden barındıran büyük bir hastalık olduğunu söylüyorum. O yüzden dut da min de xpecia da yağ da kullanıyorum yoksa dut kullanırım geçerim nw 0 orman gibi saçımla gezerim. Ki bilimsel olarak kabul görmüş onay almış tüm tedavileri yapmama rağmen ve arkadaşın bahsettiği çoğu şeyi yapmama rağmen gayette nw 3 üm.

yukarıda da dediğim gibi bademcik iltihabını kurutmak için öncelikle antibiyotik alırsınız nane limon boğazınızı rahatlatır ama litre litre içseniz de iltihabı kurutmaz. Her hastalığı kendi dinamikleri dışına çıkarıp da salt bağırsak florasına bağlarsak detoks tıbbı çıkar ortaya.
Bağırsağı bozan etkenler tek değilki, çözümü tek olsun, aynı şeyi savunuyoruz baştan beri aslında...

Düzelmesiyle birden nw0 olunmuyor ve kimse de tüm sistemi bilmiyor. Sağlıkta bir anda düzelmiyor, yaşla birlikte sorunlar daha da yer ediyor, düzeltmek zaman alıyor.
Yaş, köklerin uykuda kaldığı süre vs. bir çok etken var, hiç bi şeyin yanıtı da sanırım kimse de yok. Belki 20 yılda bozulan sistem, 2 yılda düzelemiyor olabilir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #325 : 01 Ağustos 2022, 02:44:31 »
Anlıyorum fakat o kısmı örnek olarak atmamış, oradan başlamış ama adam anladığım kadarıyla sonrasında adam tedavi değiştirmiş, devam etmemiş, o yüzden ilk tedavilerin etkileri olmadan da aşağıdaki tedavilerle sonuç alabilmiş. Aşağıda da red light dışında sürekli besin takviyesi var.
1.Aspirin
2.B Vitamins
3.Vitamins K, E. A, D
4.Red Light on Skull nightly
5. Magnezium

Burada hiç bir steroid yok, yine de başarılı sonuç almış. Benim anladığım kadarıyla konuyu açan arkadaşta, vitaminleri zaten kullandığımızı, red light olayını da minoxil benzeri hazırladığımız karışımla oluşturduğumuzu söylemiş. Adam da baştan beri kırmızı ışığı deneyemediğinizi söylüyor, kimsenin bütçesi yok, ürün de türkiye'de var mı belli değil fakat benzer bir etkiyi karışımımız ile alabiliyoruz.

Sonuç vermiyor, o yüzden yok diyeceksiniz fakat antik çağlardan beri yazan bitkileri kaynatarak sonuç aldığını iddia eden bir adam var, gözümünüz önünde duran çözümü uygulamıyoruz, burada bile çoğu kişi 1 ay olmadan karışımı uygulamayı bırakacak.

Kardeşim öncelikle daha sonra tedaviyi buna çevirmiş dediği noktada bilimsel itirazımı yaptım adek vücutta birikir (a ve e vitaminini vücut d ve K gibi tolore edemez) ve e vitamini toxictir öyle kafana göre alınmaz bizim yaptığımız dışında sadece kırmızı ışık var dedim birden kilit nokta kırmızı ışıktır dedi e vitaminine laf yok şimdi burada biri görüp e yi aldı takviye olarak beynine pıhtı attı felç kaldı ya da triod dengesini bozdu kardeşimizi bilmem ama ben sustuğum için sorumlu sayarım kendimi. madem bilimsel konuşuyorsun bu adamın e vitaminini niye aldığını bilmiyorum sıkıntılı diyeceksin kırmızı ışığı savunmak yerine. Kırmızı ışık bir çok klinik de Ya da güzellik salonunda atıl olarak duruyordur eminim yaptıran arkadaşlar da vardı forumdan konuları karıştırırsanız görürsünüz lazer tedavisi diye öyle afaki bir teknoloji ve para filan değil emin ol.

Ben sana kendi tedavimi söylüyorum ki forumda en istikrarlı kişilerden biriyimdir. 1.5 senedir dut ile dht baskılıyorum minox kullanıyorum iğneleme yağ masaj vitamin takviyeleri hepsini kullandım ve kullanıyorum sağlıklı beslenip yaşıyorum spor yapıyorum sigarayı bıraktım tüm makro ve mikrolarıma dikkat ediyorum ona rağmen saçlarım hala dökülüyor seyreliyor geri çekiliyor. Şimdi hepsini bırakıp magnezyum hapı içip (ki 3 formunu içeren bir takviye içiyorum :) ve bitki çayıyla kafamı yıkayarak bu makus kaderim olan kelliğe karşı daha büyük etki alacağım öyle mi?

avodart&minox&xpecia

tedavim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #326 : 01 Ağustos 2022, 03:06:19 »
Kardeşim öncelikle daha sonra tedaviyi buna çevirmiş dediği noktada bilimsel itirazımı yaptım adek vücutta birikir (a ve e vitaminini vücut d ve K gibi tolore edemez) ve e vitamini toxictir öyle kafana göre alınmaz bizim yaptığımız dışında sadece kırmızı ışık var dedim birden kilit nokta kırmızı ışıktır dedi e vitaminine laf yok şimdi burada biri görüp e yi aldı takviye olarak beynine pıhtı attı felç kaldı ya da triod dengesini bozdu kardeşimizi bilmem ama ben sustuğum için sorumlu sayarım kendimi. madem bilimsel konuşuyorsun bu adamın e vitaminini niye aldığını bilmiyorum sıkıntılı diyeceksin kırmızı ışığı savunmak yerine. Kırmızı ışık bir çok klinik de Ya da güzellik salonunda atıl olarak duruyordur eminim yaptıran arkadaşlar da vardı forumdan konuları karıştırırsanız görürsünüz lazer tedavisi diye öyle afaki bir teknoloji ve para filan değil emin ol.

Ben sana kendi tedavimi söylüyorum ki forumda en istikrarlı kişilerden biriyimdir. 1.5 senedir dut ile dht baskılıyorum minox kullanıyorum iğneleme yağ masaj vitamin takviyeleri hepsini kullandım ve kullanıyorum sağlıklı beslenip yaşıyorum spor yapıyorum sigarayı bıraktım tüm makro ve mikrolarıma dikkat ediyorum ona rağmen saçlarım hala dökülüyor seyreliyor geri çekiliyor. Şimdi hepsini bırakıp magnezyum hapı içip (ki 3 formunu içeren bir takviye içiyorum :) ve bitki çayıyla kafamı yıkayarak bu makus kaderim olan kelliğe karşı daha büyük etki alacağım öyle mi?
Anlıyorum fakat toksik etki göstermeyen madde var mı? K ve D vitamini de toksik düzeyde birikme yapabiliyor, organlara zarar verebiliyor. Kullanacak olanlarda birisinden alacak ve bunun dozu olacaktır, sonuçta zehir değil, fin ve dut yanında e ve a vitamini tavsiyesi göze aşırı toksik gözükmüyor, ben çok da takılmadım vitaminlere...

Konunuzu aşırı inceleyemedim ama sanırım tedavinizle birlikte gelişme göstermişsiniz, dediğim gibi 20 yılda oluşan vücut sorunları 2 yılda biter ve tüm sorunlar silinir mi emin değilim. 20 yıldır obez olan birinin, 2 sene spor yapması sonucu olimpiyatlarda başarı göstermesini beklemiyorum, bence gayet iyi gelişim göstermişsiniz, çaydan daha aşırı tedaviler uyguluyorsunuz zaten, gayet anlıyorum ki bu tedavi pek sizlik olmayabilir, size fayda da vermeyebilir.

Fakat bir çok genç sizin kadar net tedaviler uygulayamıyor veya istemiyor. Çay tedavisi iddia edildiği gibi min kadar etkiliyse ve yan etkisi yoksa, bir çok yeni ''obez'' gençleri kurtarabilir. Bununla birlikte bence doğal tedaviler daha yavaş ve kalıcı etki gösteriyor çünkü sistemi de yavaş yavaş değiştiriyor.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #327 : 01 Ağustos 2022, 03:14:35 »
Anlatmak istediğim şey kardeşimizin tavsiye ettiği ve sonuç aldığı tedaviyi ben zaten uyguladım ki ben hidrosol veya demleme suyu iile bile değil direkt yağlarla uyguladım birçok kardeşimiz de uyguladı zamanında konularda da var dediği takviyeleri tedavimin başından beri alıyorum kardeşimiz kadar şanslı değilim ki forumda bir kaç kişiye rastladım o kadar şanslı olan ve bunlarla da değil fin ile minox ile nw6-7 den nw 1 gelen. Allah herkesin gönlüne göre versin şifa versin derdimiz büyük çare arıyoruz ama ararken de zaman ve umut kaybetmeyecek şekilde uyarı yapıyorum herkese ben denedim olmadı başkaları da denedi gördük okuduk her şeyi de uygulamayın misal e vitamini takviyesi gibi progesteron (kadının yumurtlama döneminde salgıladıkları hormon) almak gibi lazer tedavisi gibi :)

Son olarak başka bir örnek vermek istiyorum adamın 45 cm kol yapmış yıllarca çalışıp biyolojik olarak daha kalını doğal mümkün değil kas yapısı hormon yapısı bilimsel olarak buna müsade etmiyor adam yıllarca kol çalışmış yok 46 demiyor steroid almış kolu 55 cm gelip ona diyorsun ki lor peyniri yeseydin acayip protein var içinde kolun doğal 55 olurdu :)

Gençler için dediğine sonuna kadar katılıyorum kardeşim ki ısrarla ben de aynı şeyleri söylüyorum dht ye filan girmeyin hemen yağları deneyin iğneleme yapın beslenmenizi düzenleyin yaşınız ilerleyene kadar doğal korumaya çalışın diye ama mekanizması büyük oranda bilinen reel bir hastalık var ve bilimsel olarak zamanımıza dair en ileri teknoloji ve farmakolojide tedavisi var gözden kaçırmamak lazım. İnşallah daha yumuşak ve kesin bir tedavi çıkar da biz de kurtuluruz.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #328 : 01 Ağustos 2022, 03:17:48 »
Anlatmak istediğim şey kardeşimizin tavsiye ettiği ve sonuç aldığı tedaviyi ben zaten uyguladım ki ben hidrosol veya demleme suyu iile bile değil direkt yağlarla uyguladım birçok kardeşimiz de uyguladı zamanında konularda da var dediği takviyeleri tedavimin başından beri alıyorum kardeşimiz kadar şanslı değilim ki forumda bir kaç kişiye rastladım o kadar şanslı olan ve bunlarla da değil fin ile minox ile nw6-7 den nw 1 gelen. Allah herkesin gönlüne göre versin şifa versin derdimiz büyük çare arıyoruz ama ararken de zaman ve umut kaybetmeyecek şekilde uyarı yapıyorum herkese ben denedim olmadı başkaları da denedi gördük okuduk her şeyi de uygulamayın misal e vitamini takviyesi gibi progesteron (kadının yumurtlama döneminde salgıladıkları hormon) almak gibi lazer tedavisi gibi :)

Son olarak başka bir örnek vermek istiyorum adamın 45 cm kol yapmış yıllarca çalışıp biyolojik olarak daha kalını doğal mümkün değil kas yapısı hormon yapısı bilimsel olarak buna müsade etmiyor adam yıllarca kol çalışmış yok 46 demiyor steroid almış kolu 55 cm gelip ona diyorsun ki lor peyniri yeseydin acayip protein var içinde kolun doğal 55 olurdu :)

Gençler için dediğine sonuna kadar katılıyorum kardeşim ki ısrarla ben de aynı şeyleri söylüyorum dht ye filan girmeyin hemen yağları deneyin iğneleme yapın beslenmenizi düzenleyin yaşınız ilerleyene kadar doğal korumaya çalışın diye ama mekanizması büyük oranda bilinen reel bir hastalık var ve bilimsel olarak zamanımıza dair en ileri teknoloji ve farmakolojide tedavisi var gözden kaçırmamak lazım. İnşallah daha yumuşak ve kesin bir tedavi çıkar da biz de kurtuluruz.
İnşallah.
Merakımdan soruyorum, kaç ay, hangi yağlarla tedavi uyguladınız acaba?
Çoğu kişi kısa sürede etki bekliyor, onun için soruyorum. Masaj ekliyor muydunuz? Ne kadar sürede yıkama yapıyordunuz?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #329 : 01 Ağustos 2022, 03:28:04 »
İnşallah.
Merakımdan soruyorum, kaç ay, hangi yağlarla tedavi uyguladınız acaba?
Çoğu kişi kısa sürede etki bekliyor, onun için soruyorum. Masaj ekliyor muydunuz? Ne kadar sürede yıkama yapıyordunuz?

Kardeşim tedavimin ilk başlarında magnezyum yağı sürüyordum o kafamda tortu olunca duruluyordum sonra nane lavanta biberiye yağı karışımı sürüyordum bir saat civarı bekletiyordum kafamda yıkamaya doğru hint yağı ile masaj yapıp ketoral şampuanla köpürtüp bekletiyordum ki biliyorsun ketoral dht baskılayıcı özellik gösteriyor şu anda da kremini kullanıyorum. Bu şekilde herhalde 3-4 ay kullandım neredeyse günlük ama net söyle dersen söyleyemem ne desem yalan olur hatırlamıyorum bir ara çizelgem vardı konumda da paylaşmıştım günlük tedavi rutinim kaçıncı gün ne yapmam gerekiyor yaptıklarıma tik atıyordum. Tabi bu tek tedavi değil sabah akşam 0.5 mm iğneli minox günlük dut ve xpecia yanında çerez olarak topikal bakımdı yağ bakımı. onun dışında bepanthen evigen bemiks ampül ile haftada bir iki masaj yapıyordum çinko magnezyum takviyesi karadut şurubu keçiboynuzu pekmezi oral hint yağı vb vb :)) şu an yine hemen hemen aynı tedaviyi uyguluyorum iğneleme ve pekmezler dışında

Sence ben mi çok nasipsizim bu tedavilere rağmen saçım bu kadar olduğu için (elhamdülillah bence saçım mükemmel tedavi başına göre) yoksa çoğu kişide bu çay ve magnezyum işe yaramayacak ve zaman para emek saç kaybı sonucu işe yarayabilecek başka tedavilerden de soğuyacaklar mı? 
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram