Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53251 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #300 : 01 Ağustos 2022, 00:16:02 »
Dostum bir şey soracağım.
Mesela ilk fotoğrafında seyrek ya saçların.
Oradaki saçlarının ölmüş olması gerekmiyor mu?
Demek istediğim böyle araştırınca hani yazar ya "ilk incelir sonra ölür" falan.
Kaç hafta sonra yavaş yavaş saçların çıkmaya başladı?
Bilimsel makale varsa ekler misin?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #301 : 01 Ağustos 2022, 00:17:02 »
  finle baskı yüzde 40 .dutla 55.2.5 mg içersen 80.tabi yan etki.dısardan bloke ve minox içerden fin dut minox sonucunu vermez der çoğu dr.ama bu konuda kullanıcı gorusleri onemli.sonucta blokerler dhtden once köke bağlanıp dhtyi kovuyor.normalde dht koke dokunur geri doner reseptor duyarlı ise oraya bağlanıp kellik yapar.ama  dısardan surulen losyonlar dhtden once oraya bağlanır genede dısardan surulen losyonlardan pek sonuc alan gormedim minox dısında.fin bile memnuniyeti azdır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #302 : 01 Ağustos 2022, 00:17:16 »
Temel prensipler burda halâ geçerli
1-Uyarıcılar
2-Androjen/Dht baskılayıcı yada düzenleyiciler

Defalarca Anlatmaya çalıştığım şey şu androjeni baskılamak evet bir çözüm ancak side etkileri yüksek o yüzden düzenlemekten bahsettim sürekli mesela daha önce ne dedim Gut Microbiotasının regüle edilmesinden örnek verdim

Ve bir de uyarıcılar kısmı var red light’ta bir uyarıcı aynı şekilde minoxidil’de ve yine aynı şekilde bizim kendi hazırladığımız sprey’de
Nasıl ki dht blocker+Minox beraber yüksek etki veriyorsa bende diyorum ki hatta demiyorum uyguladım kendimde fotoğrafları ile beraber paylaştım hatta academic linkler ile beraber paylaştım bizde sprey+Mag vit hapı ile minox+Dht blocker verdiği etkiyi alalım. Bu benim yaptığım veya oluşturduğum bir tez değil bunlar bilimsel denenmiş uygulamalar zaten ben sadece ikisini yanyana getirdim. Hea siz derseniz ben sprey ile uğraşmak istemiyorum red light alıp devam edebilirseniz tabi ki veya mag hapının ağır işleyişi için sabırsızım o zaman Kintor Pharma’nın ürününü kullanabilirsiniz tabi ki

Ben anlatamıyorum galiba. şimdi köklerin androjene duyarlılığı bağırsak florasını düzenleyince geçiyor mu Ya da florayı düzenleyince dht saç köklerine saldırmıyor mu? bunu soruyorum sadece sana kardeşim kısa ve öz cevabı olan bir evet hayır sorusu
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #303 : 01 Ağustos 2022, 00:23:23 »
Ben anlatamıyorum galiba. şimdi köklerin androjene duyarlılığı bağırsak florasını düzenleyince geçiyor mu Ya da florayı düzenleyince dht saç köklerine saldırmıyor mu? bunu soruyorum sadece sana kardeşim kısa ve öz cevabı olan bir evet hayır sorusu

Tam olarak androgenetic alopecia için kanıtlanmış bir sonucu yok henüz ancak mikrobiotanın düzenlenmesi saç köklerini etkileyen dht’yi düşürüyor size bu şekilde anlatabilirim

Ama benzer olarak yarı kanıtlanmış sonuç verebiliyoruz demek istediğim şey burdan çıkıyor aslında. Sonucun oluşturan sebebin yeri aynı ekli fotoğrafa bakın

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #304 : 01 Ağustos 2022, 00:24:19 »

Veya alopecia areta için uygulanan jak inhibitörleri ile de aynı yere çıkmış oluyoruz

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #305 : 01 Ağustos 2022, 00:26:09 »
Dostum bir şey soracağım.
Mesela ilk fotoğrafında seyrek ya saçların.
Oradaki saçlarının ölmüş olması gerekmiyor mu?
Demek istediğim böyle araştırınca hani yazar ya "ilk incelir sonra ölür" falan.
Kaç hafta sonra yavaş yavaş saçların çıkmaya başladı?
Bilimsel makale varsa ekler misin?

Makale için arşive bakayım yarına kadar atmış olurum muhtemelen hocam
Saç kökleri ölmüş olmuyor sadece uyku modunda bunu şey gibi düşünebilirsiniz örneğin dutas kullanan bir kişide saç çıkması gibi
Etkiyi görmem 4.5-5 ay gibi bir süre aldı diyebilirim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #306 : 01 Ağustos 2022, 00:43:58 »
Bağırsak florasının düzenlenmesi dht yi neden düşürsün ki  kelliğe sebep olan ayrı bir dht türü mü var ya da erkekliğin oluşması ve ikamesi için lazım olan dht ayrı mı? Düzenli olarak ergenliğe ve gençliğe geçiş yapan milyarlarca erkek arasında düzgün beslenen bağırsak florası düzgün olan şanssızlar düşen dht yüzünden sıkıntı mı çekiyor? Ya da bağırsak florası dht mizi düşürüyorsa düşen dht yüzünden antiandrojenlerden yan etki gören binlerce insan gibi florası düzgün olan da mı yan etki görecek?

Yarı kanıtlanmış sonucun ne demek olduğunu hiç sormayacağım.

Bir örnekle kendimce konuna itirazımı açıklamaya çalışıp bitiriyorum.

İnsanın yaşaması için en büyük öncelik oksijendir buna kimse itiraz etmez sanırım. Şimdi oksijensiz bir ortamdayız ama susadık da bir yandan. Litre litre su içmeniz size ne fayda sağlar ne kadar süre fayda sağlar?

Sonuç olarak agada temel sebep bir hormondur. Kırmızı ışıkla yağla magnezyumla demlenmiş biberiye çayıyla bağırsakla sadece tamamlayıcı tedavi yapabiliriz. Duyarlı kökleri öncelikle dht den kurtarıp üstüne yağıydı vitaminiydi minoxuydu kırmızı ışığıydı çayıydı hepsini kullanabiliriz bunu ben de yapıyorum ama oksijen olmadan su içebiliyor olmanız boğularak ölene kadar fayda sağlar…

Umarım herkese anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #307 : 01 Ağustos 2022, 00:51:08 »
Veya alopecia areta için uygulanan jak inhibitörleri ile de aynı yere çıkmış oluyoruz

Areata alopecia ile aga aynı olsa birinin ismi areata birinin ismi androgenetik olmazdı kardeşim ve jak inhibitörleri bizde de işe yarardı hiç kırmızı ışık magnezyum çay uğraşmazdık doğru mudur ?
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #308 : 01 Ağustos 2022, 00:55:22 »
Bağırsak florasının düzenlenmesi dht yi neden düşürsün ki  kelliğe sebep olan ayrı bir dht türü mü var ya da erkekliğin oluşması ve ikamesi için lazım olan dht ayrı mı? Düzenli olarak ergenliğe ve gençliğe geçiş yapan milyarlarca erkek arasında düzgün beslenen bağırsak florası düzgün olan şanssızlar düşen dht yüzünden sıkıntı mı çekiyor? Ya da bağırsak florası dht mizi düşürüyorsa düşen dht yüzünden antiandrojenlerden yan etki gören binlerce insan gibi florası düzgün olan da mı yan etki görecek?

Yarı kanıtlanmış sonucun ne demek olduğunu hiç sormayacağım.

Bir örnekle kendimce konuna itirazımı açıklamaya çalışıp bitiriyorum.

İnsanın yaşaması için en büyük öncelik oksijendir buna kimse itiraz etmez sanırım. Şimdi oksijensiz bir ortamdayız ama susadık da bir yandan. Litre litre su içmeniz size ne fayda sağlar ne kadar süre fayda sağlar?

Sonuç olarak agada temel sebep bir hormondur. Kırmızı ışıkla yağla magnezyumla demlenmiş biberiye çayıyla bağırsakla sadece tamamlayıcı tedavi yapabiliriz. Duyarlı kökleri öncelikle dht den kurtarıp üstüne yağıydı vitaminiydi minoxuydu kırmızı ışığıydı çayıydı hepsini kullanabiliriz bunu ben de yapıyorum ama oksijen olmadan su içebiliyor olmanız boğularak ölene kadar fayda sağlar…

Umarım herkese anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

Yani öncelikle bağırsak florası diye giriş yaptığın cümle için şunu bırakıyorum https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638

Ardından Fmt ile olan sonucun fotoğrafını 3. Defa atıyorum

Tüm bunlardan da öte ‘’ Umarım herkese anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.’’ ne anlatmak istiyorsun sorabilir miyim ben anlamdım açıkçası

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #309 : 01 Ağustos 2022, 00:57:00 »

alın size saç çıkışı
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #310 : 01 Ağustos 2022, 01:02:11 »
Yani öncelikle bağırsak florası diye giriş yaptığın cümle için şunu bırakıyorum https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638

Ardından Fmt ile olan sonucun fotoğrafını 3. Defa atıyorum

Tüm bunlardan da öte ‘’ Umarım herkese anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.’’ ne anlatmak istiyorsun sorabilir miyim ben anlamdım açıkçası

Öncelikle dht de her şey gibi fazlası da azı da zararlı olan bir hormon bağırsak sisteminin düzenli olmasının bunu dengeye getiriyor olmasında şaşılacak bir durum yok. Ama aga tedavisi için yeterli midir onu söyle.

Tek bir sonucun fotosunu milyon defa da atsan bir anlamı yok niye çünkü bilim böyle çalışmaz. Herkeste çalışan bir sistem olsa saç ektiren kadar olmasa da gaita transfer ettirenler olurdu piyasada.

Son olarak da herkese anlatıyoruz Ya bu dediklerimizi herkes okuyor etkileniyor ya o yüzden derdimi söylemeye çalıştığım şeyi herkesin anlamasını arzu ettim sen anlaşılmayı arzu etmeden mi yazıyorsun bunca şeyi kardeşim ?
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #311 : 01 Ağustos 2022, 01:05:24 »

alın size saç çıkışı

Benim kafanın üstünü mantıklı bir kullanım alanına yönlendirmek açısından Ufuk açıcı bir paylaşım oldu kardeşim Allah razı olsun :))
avodart&minox&xpecia

tedavim

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #312 : 01 Ağustos 2022, 01:08:08 »
Benim saçlarım yağlanıyor, bugün nane yağı karışımı olmadan sadece biberiye+defne ile denedim, yine yağlandı. Sol kısımdaki açıklık daha belirgin durumda şu an. Önceden bu kadar değil gibiydi.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #313 : 01 Ağustos 2022, 01:09:45 »
Benim saçlarım yağlanıyor, bugün nane yağı karışımı olmadan sadece biberiye+defne ile denedim, yine yağlandı. Sol kısımdaki açıklık daha belirgin durumda şu an. Önceden bu kadar değil gibiydi.

Kardeşim antiandrojen kullanıyor muydun kusura bakma unuttum
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #314 : 01 Ağustos 2022, 01:10:57 »
Öncelikle dht de her şey gibi fazlası da azı da zararlı olan bir hormon bağırsak sisteminin düzenli olmasının bunu dengeye getiriyor olmasında şaşılacak bir durum yok. Ama aga tedavisi için yeterli midir onu söyle.

Tek bir sonucun fotosunu milyon defa da atsan bir anlamı yok niye çünkü bilim böyle çalışmaz. Herkeste çalışan bir sistem olsa saç ektiren kadar olmasa da gaita transfer ettirenler olurdu piyasada.

Son olarak da herkese anlatıyoruz Ya bu dediklerimizi herkes okuyor etkileniyor ya o yüzden derdimi söylemeye çalıştığım şeyi herkesin anlamasını arzu ettim sen anlaşılmayı arzu etmeden mi yazıyorsun bunca şeyi kardeşim ?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6795734/ başka bir makale ve örnekler ile bu tartışmaya kendi adıma son veriyorum ancak unutmayın ki ben sizin söylediğiniz her şeye bilimsel ve denenmiş tedavilerle cevap verdim bir önceki paylaşımınızda neden dht düşürsün tarzı kurduğunuz cümleler mantıklı olmuyor zaten gerekli linki gönderdiğimi düşünüyorum iyi geceler

Facebook Twitter Instagram