Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53273 defa)

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #285 : 31 Temmuz 2022, 23:20:35 »
İlgisi olan arkadaşların buraya odaklanmasını istiyorum USA’dan bir örnek kullandığı tedavi yönetimi ile beraber atıyorum

Cynoplus/Cynomel (Tiroid)
 Progest E (Doğal Progesteron)
 Doksisiklin (Bağırsak Sağlığı)
 pregnenolon
 Taze Meyve/Pişmiş Yeşillik Yemek
 Magnezyum Glisinat
 Kalsiyum karbonat
 Jelatin
 Konserve İstiridye
 siproheptadin
 Vit ADE ve K
 Idealabs'tan Takviyeler
 Saç derisinde kırmızı ışık tedavisi

Kullandığı vitamin takviyeleri+Magnezyumu zaten bizim vit ile karşılayabiliyoruz.
Kırmızı ışık yerine minoxidil türevi sprey kullanıyoruz ve bu şekilde hormonal bozukluk yaratmıyoruz aslında aynı şeyleri yapmışız ancak o bizden daha fazla şeyle uğraşmış

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #286 : 31 Temmuz 2022, 23:22:10 »
Kardeşim buranın Nesine odaklanmamız gerekiyor.

Adam progesteron alıyor pregnenolon alıyor

Ki bence dökülmesinin temel sebebi troid hastası olması
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #287 : 31 Temmuz 2022, 23:26:07 »
Kardeşim buranın Nesine odaklanmamız gerekiyor.

Adam progesteron alıyor pregnenolon alıyor

Ki bence dökülmesinin temel sebebi troid hastası olması

Tedavinin devamını gönderiyorum tam da :)

1.Aspirin
2.B Vitamins
3.Vitamins K, E. A, D
4.Red Light on Skull nightly
5. Magnezium
Tedavinin 2. Ayında tedaviyi buraya evriltiyor
Sonucu 2.aydan sonra değiştirdiği tedavi ile alıyor

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #288 : 31 Temmuz 2022, 23:26:12 »
İnanılmaz berbat durumda norwood ölçeği yapılmamış olsaydı muhtemelen bizim aile yapardı
Mübarek sen bu siteye hediye olarak gelmişsin maşallah.

Ailede NW ölçeği kötü olmasına rağmen sendeki saç harbiden hayret verici.

Harika.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #289 : 31 Temmuz 2022, 23:29:00 »
Tedavinin devamını gönderiyorum tam da :)

1.Aspirin
2.B Vitamins
3.Vitamins K, E. A, D
4.Red Light on Skull nightly
5. Magnezium
Tedavinin 2. Ayında tedaviyi buraya evriltiyor
Sonucu 2.aydan sonra değiştirdiği tedavi ile alıyor

Yani ben aspirin önermedim şimdiye kadar kimseye
Red Light biraz pahalı bir tedavi yöntemi o yüzden bizimki buna nazaran minox’a benzer odak çalışıyor

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #290 : 31 Temmuz 2022, 23:33:19 »
Kardeşim kusura bakma da adamın 2. Tedavisi sonuç aldığı tedavi dediğin şeyleri 4. Madde hariç hepimiz birer tur geçtik bir kısım 4. Maddeyi de denedi. Adek vücutta depolanır düzenli bir tedavi olamaz belki d vitamini devam edilebilir güneş almayan bölgeler için ayrıca e vitaminin fazlası toxictir saç dökülmesinden adam öldürmeye kadar sabıkası vardır literatürde.

İlk tedavisine bir şey diyemem çünkü adam aleni kadınlık hormonu dayamış kendine kesmemiş troid hormonu basmış
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #291 : 31 Temmuz 2022, 23:39:57 »
Kardeşim kusura bakma da adamın 2. Tedavisi sonuç aldığı tedavi dediğin şeyleri 4. Madde hariç hepimiz birer tur geçtik bir kısım 4. Maddeyi de denedi. Adek vücutta depolanır düzenli bir tedavi olamaz belki d vitamini devam edilebilir güneş almayan bölgeler için ayrıca e vitaminin fazlası toxictir saç dökülmesinden adam öldürmeye kadar sabıkası vardır literatürde.

İlk tedavisine bir şey diyemem çünkü adam aleni kadınlık hormonu dayamış kendine kesmemiş troid hormonu basmış

Eee tamam bende bundan bahsediyorum ki zaten orda ki kilit nokta red light yani burdaki insanlarının kolay kolay ulaşamayacağı mekanizma fotoğrafını paylaştığım USA’da ki arkadaşın saçlarını canlandıran en önemli nokta
Bizde ki kilit nokta sprey çünkü bizler öyle istediği zaman yeni teknolojilere ulaşabilen bir millet değiliz o yüzden bi önce ki paylaşımda da yazdım zaten biz minox benzeri yaptığımı sprey ile ilerliyoruz

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #292 : 31 Temmuz 2022, 23:42:41 »
Eğer ki her şeye o kadar kolay sahip olabilseydik sizlere Kintor Pharma’nın tanıttığı ürünü de denemenizi tavsiye ederdim bir çoğunun haberi bile yok muhtemelen üründen

https://anageninc.com/product/pyrilutamide-kx-826/

Şimdi yazacaklarımı uğraşmamak adına internetten search yaptım
kintor pharmaceutical limited isimli çinli biyokimya firmasının, patentli olarak ''kx-826'' ismini de verdiği moleküldür. androgenetik alopesi, yani erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmektedir. finasterid ve dutasterid gibi 5-alfa redüktaz enzimi inhibitörlerinin aksine bu madde bir androjen reseptör antagonistidir ve hap olarak değil saçlı deriye uygulanarak kullanılacaktır. androjenlerin reseptöre bağlanarak saç foliküllerine hasarını engellemesini sağlamakta. şimdiye kadar elimize ulaşan verilere göre fda onayı olmayan ru58841 isimli ar antagonistine kıyasla çok daha yüksek yarılanma ömrüne sahip ve plazmada hiçbir şekilde bu maddeye saptanmamış yani sistemik bir yan etkisi görülmemiş. androjen reseptörüne bağlanma affinitesi bazı kaynaklara göre testosteronun en az 4 katı kadar, bazılarıysa bu sayıyı 40 katı kadar olarak da aktarıyor ancak yüksek olduğundan eminiz. tam özellikleri ancak üretici firma açıklayacaktır. hazırda bulunan dutasterid ve minoksidil ile kombine bir şekilde kullanıldığında en agresif saç dökülmesine sahip kimselerde dahi bu işlemi durduracağı teorik olarak düşünülebilir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #293 : 31 Temmuz 2022, 23:46:46 »
Eee tamam bende bundan bahsediyorum ki zaten orda ki kilit nokta red light yani burdaki insanlarının kolay kolay ulaşamayacağı mekanizma fotoğrafını paylaştığım USA’da ki arkadaşın saçlarını canlandıran en önemli nokta
Bizde ki kilit nokta sprey çünkü bizler öyle istediği zaman yeni teknolojilere ulaşabilen bir millet değiliz o yüzden bi önce ki paylaşımda da yazdım zaten biz minox benzeri yaptığımı sprey ile ilerliyoruz

Kardeşim ülkenin her yeri güzellik merkezi ulaşabildikleri teknolojileri aletleri mekanizmaları bir görsen neler var :) kırmızı ışık kelliğin tedavisi olsa ülke dev posterlerle donatılırdı kelliğin çözümü kırmızı ışık seanslarımız başlamıştır diye.

AGA nın tüm dünyaca kabul görmüş dht kaynaklı mekanizmasını kırmızı ışık mı bozuyor aspirin mi yapma Allah aşkına. Minoxidil dediğin damar genişletici ilaç sadece kökün beslenmesini sağlıyor kelliğin çözümü mi minox nw 4-5 i nw 0-1 e getirdiği ve stabil kaldığı vaka gördün mü?

E vitamini fazlası zehirler diyorum adam kadınlık hormonu troid hormonu almış diyorum kilit nokta kırmızı ışık diyorsun onu da es geçmeyeyim
avodart&minox&xpecia

tedavim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #294 : 31 Temmuz 2022, 23:48:49 »
Eğer ki her şeye o kadar kolay sahip olabilseydik sizlere Kintor Pharma’nın tanıttığı ürünü de denemenizi tavsiye ederdim bir çoğunun haberi bile yok muhtemelen üründen

https://anageninc.com/product/pyrilutamide-kx-826/

Şimdi yazacaklarımı uğraşmamak adına internetten search yaptım
kintor pharmaceutical limited isimli çinli biyokimya firmasının, patentli olarak ''kx-826'' ismini de verdiği moleküldür. androgenetik alopesi, yani erkek tipi saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmektedir. finasterid ve dutasterid gibi 5-alfa redüktaz enzimi inhibitörlerinin aksine bu madde bir androjen reseptör antagonistidir ve hap olarak değil saçlı deriye uygulanarak kullanılacaktır. androjenlerin reseptöre bağlanarak saç foliküllerine hasarını engellemesini sağlamakta. şimdiye kadar elimize ulaşan verilere göre fda onayı olmayan ru58841 isimli ar antagonistine kıyasla çok daha yüksek yarılanma ömrüne sahip ve plazmada hiçbir şekilde bu maddeye saptanmamış yani sistemik bir yan etkisi görülmemiş. androjen reseptörüne bağlanma affinitesi bazı kaynaklara göre testosteronun en az 4 katı kadar, bazılarıysa bu sayıyı 40 katı kadar olarak da aktarıyor ancak yüksek olduğundan eminiz. tam özellikleri ancak üretici firma açıklayacaktır. hazırda bulunan dutasterid ve minoksidil ile kombine bir şekilde kullanıldığında en agresif saç dökülmesine sahip kimselerde dahi bu işlemi durduracağı teorik olarak düşünülebilir.

Bak şimdi de androjene atladın adamın kilit noktası kırmızı ışıktı hani bence kırmızı ışık varken neden deneysel bir sentetik kimyasalı öneriyorsun örnek veriyorsun ?
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #295 : 31 Temmuz 2022, 23:53:04 »
Kardeşim ülkenin her yeri güzellik merkezi ulaşabildikleri teknolojileri aletleri mekanizmaları bir görsen neler var :) kırmızı ışık kelliğin tedavisi olsa ülke dev posterlerle donatılırdı kelliğin çözümü kırmızı ışık seanslarımız başlamıştır diye.

AGA nın tüm dünyaca kabul görmüş dht kaynaklı mekanizmasını kırmızı ışık mı bozuyor aspirin mi yapma Allah aşkına. Minoxidil dediğin damar genişletici ilaç sadece kökün beslenmesini sağlıyor kelliğin çözümü mi minox nw 4-5 i nw 0-1 e getirdiği ve stabil kaldığı vaka gördün mü?

E vitamini fazlası zehirler diyorum adam kadınlık hormonu troid hormonu almış diyorum kilit nokta kırmızı ışık diyorsun onu da es geçmeyeyim

Yani örneğin sen diyorsun ki bu forumda düzenli olarak her gün red light ve vit tedavisi uygulayarak karşılığını alamayan kimse mi oldu ??
Ben mi yanlış anlatıyorum acaba diye düşünmüyor değilim bahsettiğim şey şu düzenli olarak red light ve yazan tedaviyi uygulanmış burda kaç kişi her gün red light uygulayabilir ki ?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #296 : 31 Temmuz 2022, 23:56:34 »
Yani örneğin sen diyorsun ki bu forumda düzenli olarak her gün red light ve vit tedavisi uygulayarak karşılığını alamayan kimse mi oldu ??
Ben mi yanlış anlatıyorum acaba diye düşünmüyor değilim bahsettiğim şey şu düzenli olarak red light ve yazan tedaviyi uygulanmış burda kaç kişi her gün red light uygulayabilir ki ?

Kardeşim senle tartışmayacağım ben söyleceğimi söyledim anlamak isteyen de istediğini anlar.
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #297 : 31 Temmuz 2022, 23:58:45 »
Bak şimdi de androjene atladın adamın kilit noktası kırmızı ışıktı hani bence kırmızı ışık varken neden deneysel bir sentetik kimyasalı öneriyorsun örnek veriyorsun ?

Yani size bunu daha önce de anlattım bana karşı bu çatışmanız neden bilmiyorum ve ilgilendirmiyor daha önceki konumun ekli resmini bırakıyorum
Konuyu androjenlere ya da kimyasallara çekmiyorum bahsettiğim örnek burda kimsenin 120$ bir ürüne kolay kolay veremeyecek olmasıydı ama yine de bununla alakalı size daha önce verdiğim cevabı da atıyorum
Bahsettiğim şeylerin temelinde 2 farklı yol izlendiğini anlamış olduğunuzu düşünmüştüm sanırım yanılmışım

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #298 : 01 Ağustos 2022, 00:03:16 »
Yani size bunu daha önce de anlattım bana karşı bu çatışmanız neden bilmiyorum ve ilgilendirmiyor daha önceki konumun ekli resmini bırakıyorum
Konuyu androjenlere ya da kimyasallara çekmiyorum bahsettiğim örnek burda kimsenin 120$ bir ürüne kolay kolay veremeyecek olmasıydı ama yine de bununla alakalı size daha önce verdiğim cevabı da atıyorum
Bahsettiğim şeylerin temelinde 2 farklı yol izlendiğini anlamış olduğunuzu düşünmüştüm sanırım yanılmışım

Kardeşim aga nın temel mekanizmasını çözmek için ya androjen baskılayacaksın ya da saç kökünü androjene duyarsız hale getireceksin doğru mudur ? Yanlış biliyorsam lütfen düzelt
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2022, 00:09:44 Gönderen: slade23 »
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #299 : 01 Ağustos 2022, 00:12:35 »
Kardeşim aga nın temel mekanizmasını çözmek için ya androjen baskılayacaksın ya da saç kökü androjene duyarsız hale getireceksin doğru mudur ? Yanlış biliyorsam lütfen düzelt

Temel prensipler burda halâ geçerli
1-Uyarıcılar
2-Androjen/Dht baskılayıcı yada düzenleyiciler

Defalarca Anlatmaya çalıştığım şey şu androjeni baskılamak evet bir çözüm ancak side etkileri yüksek o yüzden düzenlemekten bahsettim sürekli mesela daha önce ne dedim Gut Microbiotasının regüle edilmesinden örnek verdim

Ve bir de uyarıcılar kısmı var red light’ta bir uyarıcı aynı şekilde minoxidil’de ve yine aynı şekilde bizim kendi hazırladığımız sprey’de
Nasıl ki dht blocker+Minox beraber yüksek etki veriyorsa bende diyorum ki hatta demiyorum uyguladım kendimde fotoğrafları ile beraber paylaştım hatta academic linkler ile beraber paylaştım bizde sprey+Mag vit hapı ile minox+Dht blocker verdiği etkiyi alalım. Bu benim yaptığım veya oluşturduğum bir tez değil bunlar bilimsel denenmiş uygulamalar zaten ben sadece ikisini yanyana getirdim. Hea siz derseniz ben sprey ile uğraşmak istemiyorum red light alıp devam edebilirseniz tabi ki veya mag hapının ağır işleyişi için sabırsızım o zaman Kintor Pharma’nın ürününü kullanabilirsiniz tabi ki

Facebook Twitter Instagram