Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53269 defa)

slade23

• Hero Member
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #270 : 31 Temmuz 2022, 14:39:01 »
xpecia bi denede 5 kutum ama artık dediğim gibi haftada 1 yada 2 tane atıyorum çıkıcam olan varsa güçlendirsin diye gerisi sprey :)

Allah şifa versin kardeşim cümlemize hepimizin dökülmesi ve tedavisi bir noktada farklılaşıyor ve özelleşiyor AGA yız diyoruz ama tedavisel olarak hepimiz özeliz maalesef

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #271 : 31 Temmuz 2022, 14:42:38 »
Allah şifa versin kardeşim cümlemize hepimizin dökülmesi ve tedavisi bir noktada farklılaşıyor ve özelleşiyor AGA yız diyoruz ama tedavisel olarak hepimiz özeliz maalesef
benim babam 2 kardeş amcam da bi saç var yaş 70 bir tane boşluk yok babam sa malum bende ona çekmişim :)
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #272 : 31 Temmuz 2022, 16:57:50 »
Arkadaşlar aranızda biberiye, nane gibi yağlar kullanan varsa yağların saflık derecelerini kolayca kontrol etmelerini öneriyorum.

Boş bir a4 kağıdına bir iki damla uçucu yağlarınızdan damlatıp bir kaç saat sonra kağıdı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Saf uçucu yağlar oda sıcaklığında buharlaşacak ve kağıt kuruduktan sonra hiç bir iz görmeyeceksiniz, içine taşıyıcı daha değersiz yağ karıştırılmış olanlarınsa bir kısmı kağıtta kurumayacak, iz bırakacak.

Aktardan 4 farklı marka denedim, BadeNaturel ve Rossmann'da satılan ShiffaHome markası kağıtta hiç bir iz bırakmadılar ve tamamen saftılar. Alacaksanız 30-40 daha verip bunlardan almak daha mantıklı olabilir, diğerleri de sahte değildir, işe yararlar ama içine hangi yağı kattıkları belli değil.

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #273 : 31 Temmuz 2022, 17:06:40 »
Bagirsak mikrobiyotasinin supplement kullanarak birkac ayda duzelecegine inanmiyorum. Ustelik urunun markasi guven vermekten cok uzak. https://eksisozluk.com/entry/120363542
https://www.ncsvitamin.com/ncs%20vitamin%20Belgelerimiz

dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #274 : 31 Temmuz 2022, 17:19:19 »
Arkadaşlar aranızda biberiye, nane gibi yağlar kullanan varsa yağların saflık derecelerini kolayca kontrol etmelerini öneriyorum.

Boş bir a4 kağıdına bir iki damla uçucu yağlarınızdan damlatıp bir kaç saat sonra kağıdı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Saf uçucu yağlar oda sıcaklığında buharlaşacak ve kağıt kuruduktan sonra hiç bir iz görmeyeceksiniz, içine taşıyıcı daha değersiz yağ karıştırılmış olanlarınsa bir kısmı kağıtta kurumayacak, iz bırakacak.

Aktardan 4 farklı marka denedim, BadeNaturel ve Rossmann'da satılan ShiffaHome markası kağıtta hiç bir iz bırakmadılar ve tamamen saftılar. Alacaksanız 30-40 daha verip bunlardan almak daha mantıklı olabilir, diğerleri de sahte değildir, işe yararlar ama içine hangi yağı kattıkları belli değil.

Sağolasın kardeşim mükemmel bilgi ben de böyle bir şey arıyordum bulamadım bir türlü bu bilgiyi elimdeki balenlere yapayım bakayım :))
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #275 : 31 Temmuz 2022, 17:27:30 »
Mehmet kardeşim shiffahome un nane yağında triasetin varmış. Triasetinle ilgili bir çalışmada kobayda cilt tahrişi ve alopesi görülmüş dikkat et derim.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #276 : 31 Temmuz 2022, 19:48:12 »
Mehmet kardeşim shiffahome un nane yağında triasetin varmış. Triasetinle ilgili bir çalışmada kobayda cilt tahrişi ve alopesi görülmüş dikkat et derim.
Çok teşekkürler bilgilendirme için, ben sadece shiffahome'dan çam terebentini yağını almıştım, badenatural'in biberiye, esila'dan nane, gençay baharattan da lavanta ve karanfil yağı var. Aralarında saf olmayan sadece karanfil çıktı, bir kaçı sadece geç kurudu. Fakat belki bu havada katı yağlar bile buharlaşır hiç emin değilim :D

Siz triasetin içerdiğini nereden gördünüz acaba, içine ekleme yaptılarsa çok kötüymüş, acaba yağın kendi içeriğinde mi var yoksa?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #277 : 31 Temmuz 2022, 19:59:11 »
Çok teşekkürler bilgilendirme için, ben sadece shiffahome'dan çam terebentini yağını almıştım, badenatural'in biberiye, esila'dan nane, gençay baharattan da lavanta ve karanfil yağı var. Aralarında saf olmayan sadece karanfil çıktı, bir kaçı sadece geç kurudu. Fakat belki bu havada katı yağlar bile buharlaşır hiç emin değilim :D

Siz triasetin içerdiğini nereden gördünüz acaba, içine ekleme yaptılarsa çok kötüymüş, acaba yağın kendi içeriğinde mi var yoksa?

Hepsiburada bir kullanıcı yorum yapıp içindekiler fotosu koymuş kardeşim. Sanmıyorum nanenin kendinden yap olarak geldiğini ama elde edilme yöntemini de araştırdığımda bulamadım belki sentetik bir kimyasaldır bilemiyorum.

Ben balen kullanıyorum ama onu da alone45 kardeşim başka marka tercih et dedi ne sebebini yazdı ne marka önerdi Ya da ben kaçırdım önerisini sebebini  :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #278 : 31 Temmuz 2022, 22:58:54 »
Bir de konu sahibi "Arkadaşlar fotoğraflar benim değildi şaka yapmak istemiştim." diyormuş ulan ne gülerim be ahahahahaha

Hazırladığımız yağları artık el yüz nemlendirme için kullanırız :D
Siz istersinizde ben foto atmaz mıyım :)

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #279 : 31 Temmuz 2022, 23:00:47 »
Merhaba hocam, tedaviye daha ne kadar devam edeceksin ? veya 6 aydan sonra ilaçları ne sıklıkta kullandın ? Normalde dht baskılamak için sürekli kullanmak gerekir ama senin tedavi bundan farklı olduğu için özellikle soruyorum. Bağırsak mikrobiyatasını düzenlendiyse eğer ilaçlar bırakıldıktan sonra tekrar bozulma ihtimali var mıdır ?

İnanılmaz güzel soru bununla alakalı planım şu şekilde Ağustos 15 sonrası hap kullanımını keserek 3 ay sadece spreyin sonuçlarını kendi üzerimde deneyeceğim. Zaten sizler o arada kullanacağınız için size bir eksi tarafı olmayacak saçta yaşanan sonuçları direkt buraya aktarırım

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #280 : 31 Temmuz 2022, 23:02:43 »
Daha önce sordum mu bilmiyorum ama aile ağacında kellik ne durumda dostum?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #281 : 31 Temmuz 2022, 23:04:17 »
Daha önce sordum mu bilmiyorum ama aile ağacında kellik ne durumda dostum?

İnanılmaz berbat durumda norwood ölçeği yapılmamış olsaydı muhtemelen bizim aile yapardı

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #282 : 31 Temmuz 2022, 23:04:48 »

amazon ormanı gıbı sacın var masallah

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #283 : 31 Temmuz 2022, 23:10:12 »
Bagirsak mikrobiyotasinin supplement kullanarak birkac ayda duzelecegine inanmiyorum. Ustelik urunun markasi guven vermekten cok uzak. https://eksisozluk.com/entry/120363542
https://www.ncsvitamin.com/ncs%20vitamin%20Belgelerimiz

Ürün markası ile alakalı diyebileceğim çok fazla şey yok isteyen içeriklere dikkat ederek solgar vb. markalar kullanabilir zaten markayı değil içeriği paylaşmıştım önemli etken bizim için içerik ama yine söylüyorum ben bu markadan fayda gördüm yani o yüzden kötü diyemem.
Mikrobiota konusuna gelirsek onunla alakalı ekibimizin 3 tane çalışması var eğer ki sonuçlandırabilirsek ilk işim sizlerle paylaşmak olacak muhtemelen alopecia türevlerini yakalamaya çalışıyoruz.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #284 : 31 Temmuz 2022, 23:16:03 »
İlgisi olan arkadaşların buraya odaklanmasını istiyorum USA’dan bir örnek kullandığı tedavi yönetimi ile beraber atıyorum

Cynoplus/Cynomel (Tiroid)
 Progest E (Doğal Progesteron)
 Doksisiklin (Bağırsak Sağlığı)
 pregnenolon
 Taze Meyve/Pişmiş Yeşillik Yemek
 Magnezyum Glisinat
 Kalsiyum karbonat
 Jelatin
 Konserve İstiridye
 siproheptadin
 Vit ADE ve K
 Idealabs'tan Takviyeler