Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53359 defa)

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #240 : 29 Temmuz 2022, 15:32:12 »
anlamadığım şey kafadaki kalfikasyonu düşürmek için kullancaz bu hapı ama içinde kalsiyumda var olmaması lazım değil mi

marka savunmak için yazmıyorum sakın yanlış anlaşılmasın orda attığım ürünün içinde kalsiyum vardı bizim için zararı olmayacak mı diyenler için: kalsiyum ile kalsifikasyonun herhangi bir korelasyon yoktur.  bağlantı bırakıyorum https://www.healthline.com/health/calcification

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #241 : 29 Temmuz 2022, 15:40:35 »
Arkadaşlar hepinizin tedavisinde başarılar ilk yazılarımda belirttiğim mewing olayını aranızda hiç deneyen oldu mu

karayipkorsani

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #242 : 29 Temmuz 2022, 16:16:35 »
Arkadaşlar hepinizin tedavisinde başarılar ilk yazılarımda belirttiğim mewing olayını aranızda hiç deneyen oldu mu
ben çene hatları için aklıma geldikçe yapıyorum da scalpta etkisini gozlemlemedim

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #243 : 29 Temmuz 2022, 17:34:49 »
Son bir tavsiye olarak kullandığınız şampuana da %1,2 civarında biberiye, nane, lavanta gibi yağlardan iyice karıştırıp ekleme yapabilirsiniz.
Yorgun olup bu şu işini aksatsanız bile saçlarınıza 2-3 günde bir yağlar bir şekilde etki etmiş olur, iyice karıştırıp, gözünüze gelmemesine dikkat edersiniz.
Dilimi zaten genelde üstte tutuyordum ama bastırarak tutma işini pek yapamıyorum, unutuyorum, siz sürekli bastırıyor musunuz?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #244 : 29 Temmuz 2022, 21:14:34 »
Son bir tavsiye olarak kullandığınız şampuana da %1,2 civarında biberiye, nane, lavanta gibi yağlardan iyice karıştırıp ekleme yapabilirsiniz.
Yorgun olup bu şu işini aksatsanız bile saçlarınıza 2-3 günde bir yağlar bir şekilde etki etmiş olur, iyice karıştırıp, gözünüze gelmemesine dikkat edersiniz.
Dilimi zaten genelde üstte tutuyordum ama bastırarak tutma işini pek yapamıyorum, unutuyorum, siz sürekli bastırıyor musunuz?
Dostum şampuanın içine katmaya çekindim ben.
Şimdi tepkime yapar sonra gelir bizi bulur başımız belaya girer. Isteyen denesin elbet.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #245 : 29 Temmuz 2022, 21:24:03 »
şampuan içine katsanızda katmasanızda pek faydası olmaz  zararıda olmaz alerjik bir sorun olmazsa ama katkısıda çok olmaz söyleyim bildiğiniz faazla fazla suyunu yapın onla durulama suyu olarak kullanın daha faydalı
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #246 : 30 Temmuz 2022, 00:03:52 »
bende de tam tersı saçlarım gec yağlanıyor. saçlarımı önceden hergun yıkardım yağlanma sorunu yuzunden  bu durum ortadan kalktı gıbı bende

Bende neden tersine etki yapmış olabilir ki?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #247 : 30 Temmuz 2022, 00:05:36 »

Kardeşim illa ki dikkat ediyorsundur ama aklıma gelen ihtimal durulamayı mı iyi yapamıyorsun Ya da şampuanın mı arındırmıyor acaba da yaptığın solüsyonun yağsı yapısını mı kafanda hissediyorsun ?
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #248 : 30 Temmuz 2022, 09:49:15 »

sen içine neler koydun tam olarak ?   ben mesela sadece suda kaynattım  ekstra yağ yada baska bısı koymadım.. 

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #249 : 30 Temmuz 2022, 11:13:08 »
Kardeşim illa ki dikkat ediyorsundur ama aklıma gelen ihtimal durulamayı mı iyi yapamıyorsun Ya da şampuanın mı arındırmıyor acaba da yaptığın solüsyonun yağsı yapısını mı kafanda hissediyorsun ?
Benim yaptığım sıvı da hiç yağsı yapı yok çünkü çay gibi yapıyorum, sadece çaydan biraz daha uzun süre kaynatıyorum.
Belki saçı yağlanan arkadaş karışımın içine yağ damlatıyordur çünkü bu çay saçı cidden kurutuyor, yağlandırması çok zor geliyor.
Zaten bu karışımdan sonra da durulama bile yapmıyorum, yapsam da şampuan değil, su ile arındırıyorum.

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #250 : 30 Temmuz 2022, 17:26:45 »
Merhaba hocam, tedaviye daha ne kadar devam edeceksin ? veya 6 aydan sonra ilaçları ne sıklıkta kullandın ? Normalde dht baskılamak için sürekli kullanmak gerekir ama senin tedavi bundan farklı olduğu için özellikle soruyorum. Bağırsak mikrobiyatasını düzenlendiyse eğer ilaçlar bırakıldıktan sonra tekrar bozulma ihtimali var mıdır ?
  • Yaşınız 21

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #251 : 30 Temmuz 2022, 18:42:50 »
nane yağı mı daha etkili yoksa biberiye mi?
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #252 : 30 Temmuz 2022, 19:54:18 »

Hocam, ben kuru saça sıkıyorum bu karışımı, bir de içine nane yağı kattım biraz.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #253 : 30 Temmuz 2022, 19:55:17 »
sen içine neler koydun tam olarak ?   ben mesela sadece suda kaynattım  ekstra yağ yada baska bısı koymadım..

Defne yaprağı, yaş ve kuru biberiye, biraz da su ekledim. Son olarak biraz nane yağı ekledim.

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #254 : 30 Temmuz 2022, 20:04:45 »
Defne yaprağı, yaş ve kuru biberiye, biraz da su ekledim. Son olarak biraz nane yağı ekledim.
Büyük ihtimal nane yağı sebebiyle yağlanıyordur. Üstelik uçucu yağlarda suda çözülmeme durumu da olabilir, bu da bir çok yağda tehlikeli olabiliyor, uçucu yağlar çok güçlü yağlar, ciddi anlamda yakıcı olabiliyor.

Bence nane yağının yanına ayriyeten taşıyıcı bir yağ alın, zeytinyağı, jojoba, badem, kantaron gibi yağların hepsi olur. Sonrasında %1-2 oranında uçucu yağınızı bu taşıyıcı yağla seyreltin, haftada bir kez de yağ olarak kullanın. Uçucu yağınızı aynı oranda şampuana da katabilirsiniz, yağlar sabunda da çözünüyor diye biliyorum. Seyreltmeden kullanmamız pek tavsiye edilmiyor.

Bunun dışında biberiye, nane, lavanta, ısırgan, defne yapraklarını da suda iyice kaynatıp içine yağ eklemeden saçınıza sürerseniz durulama bile yapmanıza gerek kalmaz, yağlanmayı da engeller. Tabii bu benim kişisel deneyimim, konu sahibi daha da deneyimli.

Facebook Twitter Instagram