Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53393 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #225 : 27 Temmuz 2022, 14:22:56 »
NCS de kalsiyum var evet bende sormuştum sorun olurmu diye ama %62 oraninda günlük ihtiyacı aşmıyor %38 eksik.kaliyor hatta bence sorun olmaz magnezyum taurat cinsi var tablette  buda magnezyumun emilimi iyi olan türlerinden çinko d ve k vitamini var bunlarda bağışıklık için faydalı vitaminler iyi bir kombinasyonu var bence fiyatıda iyi yanı artık kişinin tercihine kalmış isteyen başka marka kullanabilir hangisi içine siniyorsa onu kullansın

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #226 : 27 Temmuz 2022, 16:23:32 »
Ayrıca arkadaşlar şöyle bir şey buldum k2 vitsmini vücutta kalsiyum depolamak için gerekliymiş yani bu bize yaramaz bence çünkü bizim kafadaki kireci yani amacımız kalsiyumu düşürmek

Benim tahminim vücutta değil, kemik ve dişlerde kalsiyum depolamaya yarıyor, yani kalsiyumun kafa, böbrekler gibi olmaması gereken yerlerde olmamasını sağlıyor. Zaten brokoli gibi sebzelerde oluyor ve bunlarda saçlara çok faydalı sebzeler...

Ayrıca ben de biberiye, nane ve ısırgan otu eklediğim bir karışım hazırladım, kullanmaya başlayacağım. Bununla birlikte ''RECIPES FOR YOU'' youtube kanalını keşfettim, orada da benzer tarifler veriliyor, özellikle karanfil, pirinç, kırmızı soğan ve defne yaprağı gibi şeyleri dahi ekliyorlar ve çok iddialılar, inceleyebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2022, 17:39:51 Gönderen: Mehmet Alayc? »

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #227 : 27 Temmuz 2022, 18:12:52 »
Vakti zamanında en son kafama bu tür şeyleri sürdüğümde alnımda dahil yanmıştı 2.derece şeklinde su toplama vs sonrasında egzama başladı saçımda 3 yıl boyunca ızdırap oldu saç dökülmesini bi kenara bıraktım egzaması dert oldu resimler inanılır gibi değil tedavinin özetine şöyle diyebilir miyiz nane yağı ve masaj

Hocam merak ettim, siz nasıl bir karışım sonucunda böyle bir sonuç aldınız? Uçucu yağları seyreltmeden mi kullandınız yoksa suda kaynattığınız doğal nane ve biberiye yüzünden mi böyle bir sonuç aldınız ve çok geçmiş olsun, umarım neden olduğu sorunlar bitmiştir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #228 : 27 Temmuz 2022, 22:38:32 »
Slade abi haklisinda amaç kalsiyumu yok etmek kafadaki ama ncsde kalsiyum var fazlasıyla orda bı cakisma oluyor anlamadim

Kardeşim kalsifikasyon yani kireçlenme ile vücuda gerekli mikrolardan biri olan kalsiyumu takviye olarak almak aynı şeyler değil bizim kafa derimizde kelleşen kısım hastalıklı deri bu yüzden oradaki dokularda iyileştirme amacıyla kalsiyum geliyor ama o da birikim yapıyor yani aldığın kalsiyum gidip oraya yerleşmiyor mevcut hastalığın ürünü olarak kalsiyum orada birikiyor. Eğer mikro besin olarak aldığımız kalsiyum gerekli gereksiz her yerde birikseydi süt ve süt ürünleriyle sarkıt ve dikitlere dönerdik :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #229 : 27 Temmuz 2022, 22:44:06 »
Arkadaşlar bu arada d vitamini eksikliğinde magnezyum takviyesi bir işe yaramıyormuş bilginize. Tıbben nasıl ifade edilir bilemedim ama magnezyumu kullanılabilir hale d vitamini getiriyormuş. Ncs d vitamini de içerdiği için ayrı ayrı almak istemeyenlere mantıklı bir tercih olacaktır
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #230 : 27 Temmuz 2022, 22:45:10 »
Arkadaşlar bu arada d vitamini eksikliğinde magnezyum takviyesi bir işe yaramıyormuş bilginize. Tıbben nasıl ifade edilir bilemedim ama magnezyumu kullanılabilir hale d vitamini getiriyormuş. Ncs d vitamini de içerdiği için ayrı ayrı almak istemeyenlere mantıklı bir tercih olacaktır
İnce güzel bir bilgi teşekkürler yaşlı kurt
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #231 : 27 Temmuz 2022, 22:49:04 »
İnce güzel bir bilgi teşekkürler yaşlı kurt

Eyvallah kardeşim kellik insana bu yaştan sonra neler öğretiyor :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

Alfa Ayaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #232 : 27 Temmuz 2022, 23:27:03 »
6 ay boyunca bilimsel makalelerde gördüklerimi uygulayarak  aldığım sonucu sizlerle paylaşıyorum
Benim bu süreçte okuduğum makalelerden çıkardığım sonuç genel olarak şu oldu ‘’kronik gerginlik >> vücudun buna karşı verdiği enflamasyon tepkisi >> dht artışı >> tgfß-1 artışı >> fibrozis >> kan akışının zayıflaması >> saç foliküllerinin zamanla minyatürleşip yok olması >> genetik saç dökülmesi’’

Tedavi ve uyguladıklarıma geçersek öncelikle saçta ve saç kökünde yağlanmanın önüne geçmemiz gerekiyor https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24579818/

Saç derisinde ki elastikiyeti arttırmamız gerekiyor
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19527330/

Ve en sonunda kan akışı seviyelerini düzeltmek için yan etki yaratmadan minoxidil ile aynı etkiyi yaratan Nane yağı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/#:~:text=In%20our%20study%2C%20histological%20analysis,component%20of%20food%20and%20cosmetics.
abi selam, benim anlamadığım nane yağı sıvısını nasıl hazırladığın ve ölçülerinin neler olduğu. Bilmiyorum belki yazmışsındır foruma ama göremedim. Açıklarsan çok memnun olurum, teşekkürler.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #233 : 28 Temmuz 2022, 11:11:03 »
Ayrıca arkadaşlar şöyle bir şey buldum k2 vitsmini vücutta kalsiyum depolamak için gerekliymiş yani bu bize yaramaz bence çünkü bizim kafadaki kireci yani amacımız kalsiyumu düşürmek
Kalsiyum Eksikliği Belirtileri Nelerdir?
Kalsiyum eksikliği belirtileri kişiden kişiye değişir. Kalsiyum eksikliğinin diğer belirtileri arasında şunlar yer alır:

Tırnak renk değişimleri ve tırnak kırılmaları,
Aşırı yorgunluk hissi,
Kalp ritim bozuklukları,
İştahsızlık,
El ve ayak parmak uçlarında karıncalanma ve his kaybı,
Kas krampları,
Ciltte kuruluk,
Epileptik nöbetler,
Uykusuzluk,
Katarakt,
Adet şişkinliklerinin artması,
Sinirlilik,
Kaygı ve kişilik bozuklukları,
Depresyon,
=))))))))))))))Saç dökülmesi,=((((((((((((((((((((
Halüsinasyonlar,
Tansiyon problemleri.
 ne eksik ne fazla demekki herşey kararında ben döktüğüne inanmıyorum çok etkisi olduğuna
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #234 : 29 Temmuz 2022, 00:55:08 »
2 haftadır bu karışımı uyguluyorum, saçlarım daha hızlı yağlanıyor. Sizde durum nedir arkadaşlar?

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #235 : 29 Temmuz 2022, 09:19:15 »
2 haftadır bu karışımı uyguluyorum, saçlarım daha hızlı yağlanıyor. Sizde durum nedir arkadaşlar?

bende de tam tersı saçlarım gec yağlanıyor. saçlarımı önceden hergun yıkardım yağlanma sorunu yuzunden  bu durum ortadan kalktı gıbı bende

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #236 : 29 Temmuz 2022, 09:33:20 »
bende de tam tersı saçlarım gec yağlanıyor. saçlarımı önceden hergun yıkardım yağlanma sorunu yuzunden  bu durum ortadan kalktı gıbı bende
Ben de 2-3 gündür uyguluyorum, saçım pek yağlanmadı, karışım kurutuyor gibi hissediyorum.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #237 : 29 Temmuz 2022, 09:42:21 »
biberiye defne bi yarım şişe nane yağı döküp kaynattım bendede yağlanmayı kesti bıçak gibi sabahın akşamı yağlanırdı şimdi kupkuru gözüküyor minox gibi
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #238 : 29 Temmuz 2022, 10:02:30 »
biberiye defne bi yarım şişe nane yağı döküp kaynattım bendede yağlanmayı kesti bıçak gibi sabahın akşamı yağlanırdı şimdi kupkuru gözüküyor minox gibi

Şu işe altı ay devam edebilirsek bence fark olacak.

Ayrıca kaynatma dışında Aktar'dan uçucu yağ (kaynatma işlemi sırasında buharlaşan öz) olarak biberiye nane yağlarını alıp, bir de taşıyıcı zeytinyağı, argan, badem yağı gibi bir yağla doğru dozda (%1-2 arası) seyreltip haftada bir de bunu uygulayın bence, daha da etkili olacaktır.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #239 : 29 Temmuz 2022, 10:25:16 »
Şu işe altı ay devam edebilirsek bence fark olacak.

Ayrıca kaynatma dışında Aktar'dan uçucu yağ (kaynatma işlemi sırasında buharlaşan öz) olarak biberiye nane yağlarını alıp, bir de taşıyıcı zeytinyağı, argan, badem yağı gibi bir yağla doğru dozda (%1-2 arası) seyreltip haftada bir de bunu uygulayın bence, daha da etkili olacaktır.

dul avrat otu bulabilirsem taze ve dişi olandan onu ek olarak kullanıcam bakalım
  • Yaşınız 33

Facebook Twitter Instagram