Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53315 defa)

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2022, 11:35:14 »
Peki bu yağ tarzında olanlar işe yararlar mı acaba?
Aktarlarda var ya Biberiye yağı mesela. Sadece özü oluyor içinde.

Hocam şöyle yapabilirsiniz mesela aktardan normal biberiye ve defne alıp beraber kaynatırsınız sonra isterseniz yağınıda ekleyebilirsiniz ben yapmadım ama etkiyi arttırabileceğini düşünüyorum

Refcer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #16 : 22 Haziran 2022, 11:45:30 »
Sonuç harika tedaviyi ne zaman sonlandıracaksınız veya sonlandırdınız mı eğer sonlandırdıysanız dökülme durumu nedir

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 22 Haziran 2022, 11:56:30 »
Merhaba, elde ettiğiniz sonuç çok iyi görünüyor ama biraz kafam karıştı açıkçası. Aşağıdaki konulara açıklık getirebilir misiniz? Teşekkürler.
1- Siz nane yağı yazmışsınız ama aslında yağ kullanmamışsınız. Defne, biberiye ve nane bitkilerini suda kaynatarak hazırladığınız suyu kullandınız değil mi?
2- Mewing dediğiniz yöntem dilin ağız içindeki pozisyonu ve hareketiyle alakalı uygulana bir teknik değil mi? Saçla olan alakasını nedir?
3- Bağırsak mikrobiyotası ile DHT arasındaki ilişkiden bahsetmişsiniz. Bu konuda bir şey yaptınız mı? Herhangi bir ilaç vb kullandınız mı?
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 22 Haziran 2022, 12:28:33 »
Hocam herhangi marka kullanmadım
şöyle ilk 3 ay nane ve defne yaprağını kaynattım onu sprey şeklinde kullandım

Sonrasında biberiye ve defne yaprağı kaynattım onu sprey şeklinde kullandım benim için ikisinin arasında fark olup olmadığını test etmek için herhangi fark yaratmadı ikiside aynı seviyede etki gösterdi diyebilirim ama yağlanmayı önlemede biberiye biraz daha iyiydi onun için bıraktığım link https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25842469/
Teşekkür ederim hocam. anladığım kadarıyla nane yağı kullanmadınız sanırım. Sadece yapraklarını kaynatıp onu her gün saça sıkıyoruz. Ve saç derisine yönelik masaj.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #19 : 22 Haziran 2022, 12:31:23 »
sadece fotoğraflardan değerlendirmek yanlış olabilir ve sizi de yanıltabilir.
1.saçlarınız aynı uzunlukta değil uzun saçlar daha kapatıcı oluyor.
2.fotoğraf çekerken ışık çok önemli gün ışığı altında daha gerçekçi fotoğraf çekiliyor.
3.fotoğraf çekim açısı da bu konuda oldukça önemli.
 siz bunları değerlendirerek çektiniz mi ?
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 22 Haziran 2022, 12:48:46 »
Merhaba, elde ettiğiniz sonuç çok iyi görünüyor ama biraz kafam karıştı açıkçası. Aşağıdaki konulara açıklık getirebilir misiniz? Teşekkürler.
1- Siz nane yağı yazmışsınız ama aslında yağ kullanmamışsınız. Defne, biberiye ve nane bitkilerini suda kaynatarak hazırladığınız suyu kullandınız değil mi?
2- Mewing dediğiniz yöntem dilin ağız içindeki pozisyonu ve hareketiyle alakalı uygulana bir teknik değil mi? Saçla olan alakasını nedir?
3- Bağırsak mikrobiyotası ile DHT arasındaki ilişkiden bahsetmişsiniz. Bu konuda bir şey yaptınız mı? Herhangi bir ilaç vb kullandınız mı?

İşte beklediğim sorular :)

1-Nane yağı olayını şöyle açıklayabilirim size ben olayın sadece yağ kaynaklı değil nanenin etkisinde olduğu düşünerek öyle yaptım ve olumlu etkisini gördüm aynı şekilde biberiye içinde makale vardı onuda aynı şekilde denedim ve etkisini gördüm

2-Mewing olayı tamamen kas gerginliğini azaltmak amaçlıydı bunun için mewing sakızı veya dilinizi üst damağa koyarak yapabilirsiniz ikisi de kan akışını bilimsel olarak arttırıyor ve kas gerginliğini azaltıyor sizin için iki link bırakıyorum

https://tmdocclusion.com/2018/07/14/more-on-hair-loss/

https://tmdocclusion.com/home/connection-to-other-diseases-and-syndromes/hair-loss/

3-İşte olayın en can alıcı noktası marka reklamı yapmadan açıklayayım kullandığım magnezyum hapının içeriğinde(magnezyum-kalsiyum-d3k2-çinko) içeriklerine sahipti bunun çok sonradan farkederek çinko-d3k2 formunun bağırsak mikrobiyotasınında olumlu etkilerini farkettim
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 13:06:29 Gönderen: treatmenter »

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #21 : 22 Haziran 2022, 12:50:12 »
Sonuç harika tedaviyi ne zaman sonlandıracaksınız veya sonlandırdınız mı eğer sonlandırdıysanız dökülme durumu nedir

Yani herhangi yan etki görmediğim için kısa vadede bırakmayı düşmüyorum

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 22 Haziran 2022, 12:52:14 »
sadece fotoğraflardan değerlendirmek yanlış olabilir ve sizi de yanıltabilir.
1.saçlarınız aynı uzunlukta değil uzun saçlar daha kapatıcı oluyor.
2.fotoğraf çekerken ışık çok önemli gün ışığı altında daha gerçekçi fotoğraf çekiliyor.
3.fotoğraf çekim açısı da bu konuda oldukça önemli.
 siz bunları değerlendirerek çektiniz mi ?

Sizin için çektiğim anlık fotoğraf diğerlerini de ışık altında çekmiştim

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 22 Haziran 2022, 13:19:28 »
Arkadaşlar hiç birinizden finasteride yada dustasteride hakkında soru gelmemiş ben kullanmadım ama aslında yukarda anlattıklarımla yakaladığım ortak paydayı size şöyle ifade edebilirim

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32951160/

Makeleye baktığımızda finateride’nin bağırsak mikrobiotasına etkilerini görüyoruz
Burdan çıkarmamız gereken sonuç bağırsak mikrobiotamızın tedaviye ihtiyaç duyduğu

Sizin için bir FMT ile bağırsak mikrobiotasının düzenlenmesi örneği bırakıyorum. FMT sonrası alopecia’da yaşanan değişikliğe kesinlikle bakmanızı tavsiye ediyorum
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5599691/
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 20:06:37 Gönderen: treatmenter »

Neyaziyim

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #24 : 22 Haziran 2022, 14:20:36 »
Hocam valla çok yardimci olmaya calisiyorsun ama ben hala anlamadim senin tedavini

Biberiye ve nane kaynatip suyunu sıkıyorsun ve saç masajı yapıyorsun. Bu kadar mı? Eğer soylediklerin okadar etkiliyse minoxil imparotorluğuna bir çare bulabiliriz.

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #25 : 22 Haziran 2022, 14:23:02 »

1-Nane yağı olayını şöyle açıklayabilirim size ben olayın sadece yağ kaynaklı değil nanenin etkisinde olduğu düşünerek öyle yaptım ve olumlu etkisini gördüm aynı şekilde biberiye içinde makale vardı onuda aynı şekilde denedim ve etkisini gördüm

2-Mewing olayı tamamen kas gerginliğini azaltmak amaçlıydı bunun için mewing sakızı veya dilinizi üst damağa koyarak yapabilirsiniz ikisi de kan akışını bilimsel olarak arttırıyor ve kas gerginliğini azaltıyor sizin için iki link bırakıyorum

https://tmdocclusion.com/home/connection-to-other-diseases-and-syndromes/hair-loss/

3-İşte olayın en can alıcı noktası marka reklamı yapmadan açıklayayım kullandığım magnezyum hapının içeriğinde(magnezyum-kalsiyum-d3k2-çinko) içeriklerine sahipti bunun çok sonradan farkederek çinko-d3k2 formunun bağırsak mikrobiyotasınında olumlu etkilerini farkettim

nane yağının  minoxla karşılaşırılmıs bilimsel sonuçları vardı ama bulamadım şuan.  Nane yağı minoxtan daha fazla sac cıkarıyordu yanlıs hatırlamıyorsam

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 22 Haziran 2022, 14:28:50 »
Hocam valla çok yardimci olmaya calisiyorsun ama ben hala anlamadim senin tedavini

Biberiye ve nane kaynatip suyunu sıkıyorsun ve saç masajı yapıyorsun. Bu kadar mı? Eğer soylediklerin okadar etkiliyse minoxil imparotorluğuna bir çare bulabiliriz.

anladığım kadarıyla 

1-  biberiye defne karısımı ve nane yağı  defne yaprağı karışımı  2 sprey. .    birini 3 ay diğerini 3 ay  seklınde kullanmış  ama bence burda nane yağı daha etkili cunku direk minox gibi çalışma mekanizması olan  etkili bir yağ
2. Duşta masaj
3. Magnezyum hapı  içinde  kalsiyum-d3k2-çinko da olursa iyi olur diyor :)

ana tedavi bu sekılde

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 22 Haziran 2022, 15:03:08 »

Cevap için teşekkürler. Link e baktım, bu konuya biraz zaman ayırmak lazım. Neyse hafta sonu okuyacak bir şeyler çıktı.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 22 Haziran 2022, 15:23:50 »
anladığım kadarıyla 

1-  biberiye defne karısımı ve nane yağı  defne yaprağı karışımı  2 sprey. .    birini 3 ay diğerini 3 ay  seklınde kullanmış  ama bence burda nane yağı daha etkili cunku direk minox gibi çalışma mekanizması olan  etkili bir yağ
2. Duşta masaj
3. Magnezyum hapı  içinde  kalsiyum-d3k2-çinko da olursa iyi olur diyor :)

ana tedavi bu sekılde

Aynen öyle hocam ama burda kritik olan şeylerden birisi marka vermeyeceğim ama kullandığım magnezyum hapı çünkü hem kalsifikasyonun önüne geçiyor hemde bağırsak mikrobiyotasını düzenliyor.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2022, 15:34:13 Gönderen: treatmenter »

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 22 Haziran 2022, 15:31:40 »

Minoxidil temel olarak kan akışı düzenleyerek işlev görüyor ve bilimsel olarak biberiye/nane aynı etkiyi sağlıyor.
Minoxidilin yan etki yapma sebeplerinden birisi çıkışında kalp ilacı olması var ama biz biberiye/nane kullanarak kalbe etki etmeden kan akışı sağlamış oluyoruz. İkinci aşama sorunlardan birisi olarakta ve minoxidilin cevap verici olarak sonuç sağlamasının sebeplerinden birisini metabolik sendrom olarak görüyorum yani MS zaten kalbi de direkt etkiliyor aralarında ki ilişkiyi şurdan görebiliriz https://www.practiceupdate.com/content/association-between-metabolic-syndrome-and-androgenetic-alopecia/133958/13/4/1?usersourceid=2287

Yani biz minox kullandığımızda aslında bir çok şeye savaş açıyoruz ama biberiye/nane kullandığımızda sadece amacımız sonuç veren bölge oluyor. Bütün sorun atalarımızdan bize geçen genel sağlık sorunlarında ortaya çıkıyor.

Facebook Twitter Instagram