Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 52906 defa)

Spencer

• Hero Member
Ynt: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #600 : 03 Mayıs 2023, 06:45:24 »

knk bu konudaki önerilen vitamini denedim 2.5 3 hafta oldu etkisi şöyle

benim saçımda diffuse thinning + şakaklardan açılma var nw1.5
ancak diffuse thinning olan yerler yani tepelerde ara ara iğne batması karıncalanma ve uyuz bir kaşıntı mevcuttu.
fakat dökülen şakak kısımları sessiz sedasız dökülüyor orda kaşıntı falan yok.

vitamin hapını 3 haftadır yutuyorum ve şuan kafamda gram iğne batması yok.Kaşıntı aşırı azaldı nadiren geliyor o da aynı kolunu kaşırsın o hesap.Saçlarıma elimi attığım zaman bi nemlenme geldi gibi.Fakat saç çıkışı yok.Şakaklara falan bakıyorum dökülen kısımlar aynı.

ancak ikinci güzel etkisi de şu normal zamanlarda beyaz kağıt alıp saçımı 1 dk falan baya abanıp silkelesem 50tel falan dökülüyordu.
fakat şuan 5-10 tel arası seyrediyor.

biberiye karışımına başlamadım.Sert kafa masajı da yapmıyorum.Sadece vitamin.
bilmiyorum diffuse thinning olan yerler zamanla kapanır mı.Şakaklarım da düzelir mi hiç bi bilgim yok.
ha bu arada dökülme tipim erkeksi dökülme çünkü yanlar ve ense hep aynı.
daha 2-3 haftadan zaten saç çıkışı beklemek olmaz ama saç dökülmemin aşırı azalması ve kaşıntının kaybolması iyiye işaret

Kullandığınız ilacın görselini paylaşır mısınız? Yalnız ilacın içeriğinde vücutta biriken mineraller vitaminler var. D vitamini, çinko gibi, bunlar vücutta biriktikce böbrek taşı yapabilir. En doğru yöntem istenilen etki alındığında veya 6 aylık kullanımdan sonra ya ara vermek veya haftada birkaç gün almak tabi karar senin

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #601 : 03 Mayıs 2023, 10:38:03 »
Kullandığınız ilacın görselini paylaşır mısınız? Yalnız ilacın içeriğinde vücutta biriken mineraller vitaminler var. D vitamini, çinko gibi, bunlar vücutta biriktikce böbrek taşı yapabilir. En doğru yöntem istenilen etki alındığında veya 6 aylık kullanımdan sonra ya ara vermek veya haftada birkaç gün almak tabi karar senin

reklam mı olur bilmediğim için sana özelden attım vitamin linkini

knk şu birikme konusunda bi bilgim yok açıkcası ancak vitaminin içeriğine bak zaten öyle yüksek değerlerde vitamin içerikleri yok ek olarak ben bu vitamini günde bir yatmadan 1 saat önce yutuyorum.

zaten en az 6 ay kullanıcam şuan daha 3.haftadayım ben şunu merak ediyorum fakrlı forumlarda dht uyuşukluğu diye bir şey var bundan çoğu kişi muzdarip ve orda anlatılan olay bende durdu bi inceleyin isterseniz

https://sacimindoktoru.com/showthread.php?t=49

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #602 : 04 Mayıs 2023, 03:48:47 »
reklam mı olur bilmediğim için sana özelden attım vitamin linkini

knk şu birikme konusunda bi bilgim yok açıkcası ancak vitaminin içeriğine bak zaten öyle yüksek değerlerde vitamin içerikleri yok ek olarak ben bu vitamini günde bir yatmadan 1 saat önce yutuyorum.

zaten en az 6 ay kullanıcam şuan daha 3.haftadayım ben şunu merak ediyorum fakrlı forumlarda dht uyuşukluğu diye bir şey var bundan çoğu kişi muzdarip ve orda anlatılan olay bende durdu bi inceleyin isterseniz

https://sacimindoktoru.com/showthread.php?t=49
banada gönderirimisin
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #603 : 22 Temmuz 2023, 19:34:42 »
Tedavi konusunda ekim yaptırmadan önce son bir güncelleme yapayım. Tepe bölgesi büyük oranda kapandığı için oraya ekim yaptırmamayı düşüyorum. ya da ön kısımlara sıkı bir ekim ve tepeye ise sıklaştırma olabilir. Biraz meşakkatli ama bu tedavi cidden etkili, konuyu açan dostumuza tekrar teşekkürler.

Öncelikle fayda görmene sevindim, daha önce yazdığım Staphylococcus üzerine çalışıyoruz.

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #604 : 22 Temmuz 2023, 20:49:58 »
Öncelikle fayda görmene sevindim, daha önce yazdığım Staphylococcus üzerine çalışıyoruz.
Teşekkür ederim dostum. Merakla bekliyoruz, güncellemeleri takipteyiz :)

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #605 : 22 Temmuz 2023, 22:41:34 »
Tedavi konusunda ekim yaptırmadan önce son bir güncelleme yapayım. Tepe bölgesi büyük oranda kapandığı için oraya ekim yaptırmamayı düşüyorum. ya da ön kısımlara sıkı bir ekim ve tepeye ise sıklaştırma olabilir. Biraz meşakkatli ama bu tedavi cidden etkili, konuyu açan dostumuza tekrar teşekkürler.
yaş kaç ? birde tedavi için sen nasıl adımlar izledin anlatırmısın hap vs nasıl otmu yağmı vs ayrıntı verirmisin
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #606 : 23 Temmuz 2023, 21:42:25 »
yaş kaç ? birde tedavi için sen nasıl adımlar izledin anlatırmısın hap vs nasıl otmu yağmı vs ayrıntı verirmisin
Merhaba, yaş 34, konudaki tedaviyi ve magnezyum hapını uyguluyorum düzenli olarak. Artı bağırsak sağlığı için prebiyotik prebiyotik kullanıyorum. Ve tabi ki saç masajı her gün.

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #607 : 29 Temmuz 2023, 21:43:37 »
SAÇ DÖKÜLMESİNİN VE SAÇ EKİMİNİN AN İTİBARİYLE SONU GELMİŞTİR

Tüm erkekler için başlangıçtaki saç sayısı 6,13/cm2 idi ve 6. ayda 21,20/ cm2 idi (tek kuyruklu eşleştirilmiş t -testi P < 0,00001). Bu, bir santimetre karelik kalıpta ortalama %246 veya %15.50 ek tüy artışı anlamına geliyordu. Tüm dişiler için başlangıçtaki saç sayısı 12,69/cm2 idi ve 6. ayda 28,75/cm2 idi ( tek kuyruklu eşleştirilmiş t -testi P < 0,00001). Bu, 1 cm2 kalıpta ortalama %127 veya %15.50 ek kıl artışı anlamına geliyordu . Tüm yetişkinler için başlangıçtaki saç sayısı 9,50/cm2 idi ve 6 ay sonra 25,00'e yükseldi (tek kuyruklu çift t-test P < 0.00001). Bu, bir santimetre karelik kalıpta ortalama %164 veya %15.50 ek tüy artışı anlamına geliyordu. Tüm deneklerde saç sayısında bir miktar artış olmuştur. Artış, bir kadında %31,25 (16–21 saç/cm 2 ) ile bir erkekte %2000 (1–21 saç/cm 2 ) arasında değişmektedir. Genel olarak, artan saç sayısı, kozmetik açıdan hoş bir sonuçla ilişkilendirildi.

Tüm denekler saç dökülmesinin etkilerine ilişkin psikososyal algılarını “mutlu” (31 üzerinden 17, %55) veya “çok mutlu” (%31 üzerinden 14, %45) olarak derecelendirdi.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #608 : 29 Temmuz 2023, 21:50:24 »

Tüm erkekler için başlangıçtaki saç sayısı 6,13/cm2 idi ve 6. ayda 21,20/ cm2 idi (tek kuyruklu eşleştirilmiş t -testi P < 0,00001). Bu, bir santimetre karelik kalıpta ortalama %246 veya %15.50 ek tüy artışı anlamına geliyordu. Tüm dişiler için başlangıçtaki saç sayısı 12,69/cm2 idi ve 6. ayda 28,75/cm2 idi ( tek kuyruklu eşleştirilmiş t -testi P < 0,00001). Bu, 1 cm2 kalıpta ortalama %127 veya %15.50 ek kıl artışı anlamına geliyordu . Tüm yetişkinler için başlangıçtaki saç sayısı 9,50/cm2 idi ve 6 ay sonra 25,00'e yükseldi (tek kuyruklu çift t-test P < 0.00001). Bu, bir santimetre karelik kalıpta ortalama %164 veya %15.50 ek tüy artışı anlamına geliyordu. Tüm deneklerde saç sayısında bir miktar artış olmuştur. Artış, bir kadında %31,25 (16–21 saç/cm 2 ) ile bir erkekte %2000 (1–21 saç/cm 2 ) arasında değişmektedir. Genel olarak, artan saç sayısı, kozmetik açıdan hoş bir sonuçla ilişkilendirildi.

Tüm denekler saç dökülmesinin etkilerine ilişkin psikososyal algılarını “mutlu” (31 üzerinden 17, %55) veya “çok mutlu” (%31 üzerinden 14, %45) olarak derecelendirdi.
araştırmanız hayırlı olsun :D ne yapmamız gerekiyor peki öneriniz var mı araştırmada ne kullanıldı

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #609 : 30 Temmuz 2023, 03:53:55 »

Tam olarak ne olduğunu anladım ama oranlara bakılırsa çok iyi.
Peki neler yapmamız lazım bu sonuçları alabilmek için?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #610 : 30 Temmuz 2023, 13:00:35 »
Tam olarak ne olduğunu anladım ama oranlara bakılırsa çok iyi.
Peki neler yapmamız lazım bu sonuçları alabilmek için?
evet hocam ne yapmamız gerekli bişey anlamadım pek
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #611 : 30 Temmuz 2023, 13:06:37 »
Genetik dökülme için bütün saçla ilgili DNA'nın incelenmesi lazım. Uzmanlar bile bulamamışken çözümü sizin bulmanız ilginç ama eğer hastalık, besin eksikliği vs ile alopecia areata, alopecia universalis gibi hastalıkların çözümleri mevcut zaten hastalıkların tedavi edilmesi, besin eksikliklerinin giderilmesi ve uygun oral yolla alınan ilaçlar, saça sürülen nemlendirici kremler veya serumlar vs vs. Genetik dökülmeyi ise çözseler bu zamana kadar millet niye ekimle, dikimle uğraşsın. :)

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #612 : 30 Temmuz 2023, 16:04:07 »
evet hocam ne yapmamız gerekli bişey anlamadım pek
Anlamadım olacaktı hocam yanlış yazmışım :)
Ne yapacağız anlamadım ama sonuçlar çok iyi görünüyor.
Yöntemi tam olarak paylaşılırsa inşaallah uygulamayı düşünüyorum.

Neo_22

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #613 : 30 Temmuz 2023, 20:22:06 »
6 ay boyunca bilimsel makalelerde gördüklerimi uygulayarak  aldığım sonucu sizlerle paylaşıyorum
Benim bu süreçte okuduğum makalelerden çıkardığım sonuç genel olarak şu oldu ‘’kronik gerginlik >> vücudun buna karşı verdiği enflamasyon tepkisi >> dht artışı >> tgfß-1 artışı >> fibrozis >> kan akışının zayıflaması >> saç foliküllerinin zamanla minyatürleşip yok olması >> genetik saç dökülmesi’’

Tedavi ve uyguladıklarıma geçersek öncelikle saçta ve saç kökünde yağlanmanın önüne geçmemiz gerekiyor https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24579818/

Saç derisinde ki elastikiyeti arttırmamız gerekiyor
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19527330/

Ve en sonunda kan akışı seviyelerini düzeltmek için yan etki yaratmadan minoxidil ile aynı etkiyi yaratan Nane yağı

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4289931/#:~:text=In%20our%20study%2C%20histological%20analysis,component%20of%20food%20and%20cosmetics.
Merhaba kardesim burda benim anlamadigim bir nokta var,sen her seyin baslangici kronik gerginlik oldugunu soyluyorsun yani bu neticede genetik sac dokulmesiyle sonuclaniyor diyirsun ,peki bu kronik gerginlik kadinlarda da var onlarda neden genetik sac dokulmesi olmuyor?? Turkcem çok iyi degil kusura bakma umarim anlata bilmisimdir sorumu

treatmenter

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #614 : 30 Temmuz 2023, 21:24:23 »
Yeni konu açtım oraya gelin en kısa zamanda sizin için tedaviyi uygulayacabileceğiniz şekilde anlatacağım.

Facebook Twitter Instagram