Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53164 defa)

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #480 : 31 Ekim 2022, 16:27:24 »
Ek olarak, son yaptığım karışım çok kötü kokuyor. Karanfil mi yoksa nane mi böyle koku yaptı bilmiyorum ama baş ağrısından mutfak içerisinde duramadım.

O kadar kötü kokuyordu ki evin içerisinde duran herkesin reflüsü tuttu ve ben baş ağrısıyla beraber kusacak gibi oldum. Tencereyi evden uzaklaştırdık.

Kafama sıkıp sıkmama konusunda kararsız kaldım.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #481 : 31 Ekim 2022, 16:46:08 »
Arkadaşlar merhaba,

Denememiş veya deneyen insanlara yardımcı olmak için süreci olabildiğince paylaşmaya çalışacağım.

2 ay geçti. Vitamin takviyesini ve spreyi düzenli olarak kullandım.

Vitamini toplamda 10-12 gün kullanmadığım, spreyi de 7-8 gün sıkmadığım olmuştur bu süreçte.

İlk başlarda 15 fıs olarak sıkıyordum ancak biberiyeyi iyi süzemediğim için sprey tıkanıyordu dolayısıyla son zamanlarda 30 fıs+ sıktığım oldu.

1500CC suya 15gr defne yaprağı, 150gr biberiye koyarak yapmıştım. Elde etmiş olduğum 1 litre karışımdan ikinci şişe de dün bitti.

Aşağıda öncesi ve sonrası fotoğraflarını görebilirsiniz. %10 civarı bir gelişme olduğunu görebiliyoruz bence. Ön tarafı atmadım bilerek. Hiçbir değişiklik yok çünkü.

Şu anda yeni karışımı kaynatıyorum. İçine 1700CC su, 150gr biberiye, 40g karanfil, 30g defne, 80g nane koydum.

Yılbaşına kadar tatmin edici bir sonuç almam lazım. Bu yüzden bu sefer karışımı daha da arttırdım ve farklı şeyler ekledim.

Umarım sorun olmaz.

Süreci her şekilde sizinle paylaşacağım. Umarım hepimiz beklentilerimizin fazlasıyla karşılandığı sonuçlar elde ederiz.

1. karışım başladıktan sonrası

2. karışıma başlamadan öncesi

tuhaf bir şekilde iyileşme var ilginç

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #482 : 31 Ekim 2022, 18:22:09 »
Ek olarak, son yaptığım karışım çok kötü kokuyor. Karanfil mi yoksa nane mi böyle koku yaptı bilmiyorum ama baş ağrısından mutfak içerisinde duramadım.

O kadar kötü kokuyordu ki evin içerisinde duran herkesin reflüsü tuttu ve ben baş ağrısıyla beraber kusacak gibi oldum. Tencereyi evden uzaklaştırdık.

Kafama sıkıp sıkmama konusunda kararsız kaldım.

bence  treatmenterin yaptıgı gıbı devam et. hepsını karıştırmak yerıne 3 ay  nane + defne  diğer 3 ay biberiye + defne seklınde.  Ortada var olan bır başarı varsa zaten aynı sekılde kullanınca sende de etkı eder elbet.. çok degısık karısımlar denemeye gerek yok bence  hepsını karıştırıp

ek olarak süzme işlemi için  büyük çay süzgeci kullanırsan cok guzel bır sekılde süzersin sprey tıkanmaz

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #483 : 31 Ekim 2022, 20:08:48 »
bence  treatmenterin yaptıgı gıbı devam et. hepsını karıştırmak yerıne 3 ay  nane + defne  diğer 3 ay biberiye + defne seklınde.  Ortada var olan bır başarı varsa zaten aynı sekılde kullanınca sende de etkı eder elbet.. çok degısık karısımlar denemeye gerek yok bence  hepsını karıştırıp

ek olarak süzme işlemi için  büyük çay süzgeci kullanırsan cok guzel bır sekılde süzersin sprey tıkanmaz

Bir mesajında nane, biberiye ve defneyi karıştır dediğini gördüğüm için öyle yaptım hocam. Süzme işlemini bu sefer dediğiniz alete benzer bir süzgeçle yaptım sorun olmadı. Baş ağrım devam ediyor ve midem halen bulanıyor. Karışımı yapacak olanlar bence benim ilk mesajımdaki oranları çok geçmesinler. Bu son yaptığımı deneyip tekrar güncellerim burayı bakalım kullanabilecek miyim ve etkisi olacak mı göreceğiz.

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #484 : 03 Kasım 2022, 13:43:29 »
Arkadaşlar merhaba,

Denememiş veya deneyen insanlara yardımcı olmak için süreci olabildiğince paylaşmaya çalışacağım.

2 ay geçti. Vitamin takviyesini ve spreyi düzenli olarak kullandım.

Vitamini toplamda 10-12 gün kullanmadığım, spreyi de 7-8 gün sıkmadığım olmuştur bu süreçte.

İlk başlarda 15 fıs olarak sıkıyordum ancak biberiyeyi iyi süzemediğim için sprey tıkanıyordu dolayısıyla son zamanlarda 30 fıs+ sıktığım oldu.

1500CC suya 15gr defne yaprağı, 150gr biberiye koyarak yapmıştım. Elde etmiş olduğum 1 litre karışımdan ikinci şişe de dün bitti.

Aşağıda öncesi ve sonrası fotoğraflarını görebilirsiniz. %10 civarı bir gelişme olduğunu görebiliyoruz bence. Ön tarafı atmadım bilerek. Hiçbir değişiklik yok çünkü.

Şu anda yeni karışımı kaynatıyorum. İçine 1700CC su, 150gr biberiye, 40g karanfil, 30g defne, 80g nane koydum.

Yılbaşına kadar tatmin edici bir sonuç almam lazım. Bu yüzden bu sefer karışımı daha da arttırdım ve farklı şeyler ekledim.

Umarım sorun olmaz.

Süreci her şekilde sizinle paylaşacağım. Umarım hepimiz beklentilerimizin fazlasıyla karşılandığı sonuçlar elde ederiz.

1. karışım başladıktan sonrası

2. karışıma başlamadan öncesi

Maşallah etki etmiş hocam. Aynı şekilde bende de işe yaradı. Yukarıda yazdığım gibi donorün yetersiz diye beni ekime uygun görmeyen Koray hoca bile şimdi 5000 greftik bir ekime kabul etti. Tabiki düzenli olarak kullanmak önemli.

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #485 : 03 Kasım 2022, 23:27:07 »
Maşallah etki etmiş hocam. Aynı şekilde bende de işe yaradı. Yukarıda yazdığım gibi donorün yetersiz diye beni ekime uygun görmeyen Koray hoca bile şimdi 5000 greftik bir ekime kabul etti. Tabiki düzenli olarak kullanmak önemli.

Bence de hocam. Sizin adınıza çok sevindim. Belki de 5 ay geçtikten sonra ekime gerek kalmayacak bir hale gelirsiniz. Konuyu açan kişi kadar sonuç alırsınız umarım. Ekim benim için son çare. Umarım işimize yarar yaptığımız şeyler.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #486 : 03 Kasım 2022, 23:39:34 »
Bence de hocam. Sizin adınıza çok sevindim. Belki de 5 ay geçtikten sonra ekime gerek kalmayacak bir hale gelirsiniz. Konuyu açan kişi kadar sonuç alırsınız umarım. Ekim benim için son çare. Umarım işimize yarar yaptığımız şeyler.
mineral takviyesinin yanında inflamasyona karşı omega 3 ve bağırsak sağlığı için de probiyotik takviyesi kullanmanızı öneririm. Benim de 64. günüm fakat şuanlık değişiklik yok 5. ayı beklemek en iyisi.

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #487 : 04 Kasım 2022, 00:14:29 »
İnşaallah hocam. Ayrıca yukarıda duck'ın da dediği gibi prebiyotik takviyesi çok önemli. Çünkü tedavi bağırsak sağlığı ile doğrudan alakalı. Kefir, turşu vs için mutlaka. Ya da benim gibi doğrudan toz halinde prebiyotik de kullanabilirsiniz.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #488 : 04 Kasım 2022, 00:17:08 »
İnşaallah hocam. Ayrıca yukarıda duck'ın da dediği gibi prebiyotik takviyesi çok önemli. Çünkü tedavi bağırsak sağlığı ile doğrudan alakalı. Kefir, turşu vs için mutlaka. Ya da benim gibi doğrudan toz halinde prebiyotik de kullanabilirsiniz.
prObiyotikler bağırsaklarımızda bulunan canlı mikro organizmalardır yararlı bakteri sayısını artırmak için probiyotik takviyeleri kullanılır veya turşu kefir gibi besinlerle doğal bir şekilde de alınabilir. prEbiyotikler ise bu canlıların besini olan liflerdir ve yediklerimizle alabiliriz. önceki yazılardan okuduğum kadarıyla inülin kullanıyorsunuz bu da oldukça iyi bir seçim

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #489 : 04 Kasım 2022, 00:52:15 »
prObiyotikler bağırsaklarımızda bulunan canlı mikro organizmalardır yararlı bakteri sayısını artırmak için probiyotik takviyeleri kullanılır veya turşu kefir gibi besinlerle doğal bir şekilde de alınabilir. prEbiyotikler ise bu canlıların besini olan liflerdir ve yediklerimizle alabiliriz. önceki yazılardan okuduğum kadarıyla inülin kullanıyorsunuz bu da oldukça iyi bir seçim
Evet hocam prebiyotik/probiyotik ayrımını bazen ben de karışıyorum:) bilmeyenler için iyi bir anlatım olmuş.
inülin kullanıyorum evet, çok faydalı bir şey gerçekten, tavsiye ederim.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #490 : 04 Kasım 2022, 01:06:46 »
Hocam inulinin tek ozelligi iyi bir lif kaynagi olmasi mi? Ben duzenli yulaf ezmesi tuketen birisiyim gunluk 60 80 gr arasi kullaniyorum. Onun da lif orani yuksek biliyosunuzdur. Inulin kullanmam yararli olur mu yine de? Ayrica bagirsak sagligi için ne onerirsiniz baska?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #491 : 04 Kasım 2022, 01:22:56 »
Hocam inulinin tek ozelligi iyi bir lif kaynagi olmasi mi? Ben duzenli yulaf ezmesi tuketen birisiyim gunluk 60 80 gr arasi kullaniyorum. Onun da lif orani yuksek biliyosunuzdur. Inulin kullanmam yararli olur mu yine de? Ayrica bagirsak sagligi için ne onerirsiniz baska?
günlük 25-30 gram arası öneriliyor ben şahsen günlük 30'dan fazla almaya çalışıyorum. 100 gram yulafta yaklaşık 13 gram lif var. inülin ise bir diyet lifi türü bağırsaktaki yararlı bakterllerin çoğalmasına olanak sağlıyor doğal besinlerle belli bir miktar alınıyor olsa da takviye almak daha kolay tabi fazla alınmadığı sürece faydalı.

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #492 : 04 Kasım 2022, 01:27:21 »
Her ne kadar umutla araştırmalara dayalı bir şeyler deniyor olsak da treatmenter gibi sonuç alamama ihtimalimiz var. Açıkçası sorunu genetik olmayıp belli bir mineral eksikliğini zamanla takviyeyle kapatmış da olabilir. Bu yaptıklarımızı biberiye defne hariç günlük hayatta devam ettirmek bize sağlık açısından olumlu geri dönüş sağlayacaktır. Eğer en iyi ihtimalle saç sorununu çözerse büyük bir artı olur tabi ki de

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #493 : 07 Kasım 2022, 13:16:04 »
Bu arada bağırsak floranızın bozuk olup olmadığını anlamak için her ne kadar kesin olmasa da şöyle bir yöntem var
Bir bardak içme suyuna sabah aç karnına tükürün ve 15 dakika izleyin. Eğer tükürük suyun üstünde kalıyorsa sağlıklı bağırsak florasına sahipsiniz. Eğer tükürük dibe çöküyorsa, saçak gibi aşağıya iniyorsa, kar yağmış gibi oluyorsa veya suya rakı konmuş gibi bulanıyorsa Candida bağırsak floranızı bozmuş demektir.
benimki dibe çöktü mesela

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #494 : 07 Kasım 2022, 21:31:02 »

hocam before/after fotonuz var mi karsilastirma icin? eger ise yaradiysa gercekten cok enteresan bir sey :)

acaba belli bir sac dokulmesi tipinde mi etkili oluyor bu cozum? mesela yagli saclarda. sizin saciniz yagli miydi ve bi tedaviyle yaglanma sorununuz ortadan kalkti mi acaba?

Facebook Twitter Instagram