Gönderen Konu: Saç dökülmesin de Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim  (Okunma sayısı 53197 defa)

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sonuç Aldığım Tedavi yöntemim
« Yanıtla #390 : 18 Ağustos 2022, 16:54:34 »
Hocam lif dediginiz yulafta olan liften mi? Lifin vucuda yarari seluloz icerdigi icin bağırsak tarafindan sindirilemiyor ve bağırsak ceperini supurur gibi ilerlediginden etraftaki mukuslu yapıyı temizliyor ve yenisinin olusmasini sağlıyor diye biliyorum
Teknik kısmını bilmiyorum fakat geçmişte büyük bir rahatsızlık geçirmiştim. Çok fazla ilaç ve antibiyotik kullanmıştım. Doktorum bu kullandığın ilaçlar bağırsak sağlığını mahvetmiştir bağırsaklarındaki yararlı bakteriler ölmüştür, mutlaka bunları yerine getirmemiz lazım yoksa çok sorun yaşarsın, önce probiyotik sonrasında da probiyotikleri desteklemek için prebiyotik kullanacaksın demişti. Yani teknik kısmını bilmiyorum ama bağırsak sağlığı çok çok mühim.

duzelecegiz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #391 : 29 Ağustos 2022, 03:58:29 »
Herkese merhaba,

Biberiye, defne yaprağı ve biraz da naneyi kaynatıp süzüp şişelere dolduruyorum. Tek seferde 1 litrelik karışım elde etmiş oluyorum.

Üçünü birden karıştırmam bir problem yaratır mı? Konuyu açan kişi bazı mesajlarında defne yaprağı ve biberiye bir mesajında da defne yaprağı, biberiye ve naneyi kaynatabilirsiniz demiş.

Buzdolabında iki ayrı 500'lük fısfıs içerisinde saklıyorum. Bunların bir son kullanma tarihi vb. bir şey var mı?

Bu gidişatla elimdekiler 2-3 hafta kadar sıkmaya yetecek gibi duruyor ancak acaba bu karışım bozulur mu diye aklıma takıldı. Durduk yere saç derisine zarar vermek istemedim. Kullanan arkadaşlar veya konu sahibi eğer konuya dönerse bilgilendirirse çok sevinirim.

Teşekkür ederim bu güzel bilgileri paylaştığınız için. Umarım herkes için bir çözüm olur.

ulaş

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #392 : 29 Ağustos 2022, 06:47:11 »
arkadaşın dediği şekil olumlu sonuçlar alan varsa yazsın biz de başlayalım
  • Ekim Tarihi: 18.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 41
  • Medikal Tedavi Medeks firmasının önerdiği set

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #393 : 09 Eylül 2022, 18:49:10 »
Arkadaşın formulünü deneyip olumlu veya olumsuz sonuçları yazabilir misiniz ?
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Ragnarok

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #394 : 10 Eylül 2022, 00:40:12 »
Ben denedim yaklaşık 2 ay elimden geldiğince her gün sürmeye çalıştım (bazen süremediğim zamanlar oldu). Biberiye+nane yağı+ defne yapptağı şeklinde. Bu süreçte dermaroller de kullandım+ saç masajı. Şöyle diyebilirimki saça hafif bir canlılık dışında herhangi bir faydasını gözlemlemedim. Münyatürleşme olsun hafif açık bölgedeki saçlar olsun açıksası pek bir faydası olmadı. Ama dediğim gibi saça eskiye nazaran biraz daha canlı gibi görünüyor sadece.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #395 : 10 Eylül 2022, 01:05:16 »
Ben denedim yaklaşık 2 ay elimden geldiğince her gün sürmeye çalıştım (bazen süremediğim zamanlar oldu). Biberiye+nane yağı+ defne yapptağı şeklinde. Bu süreçte dermaroller de kullandım+ saç masajı. Şöyle diyebilirimki saça hafif bir canlılık dışında herhangi bir faydasını gözlemlemedim. Münyatürleşme olsun hafif açık bölgedeki saçlar olsun açıksası pek bir faydası olmadı. Ama dediğim gibi saça eskiye nazaran biraz daha canlı gibi görünüyor sadece.

somut karşılaştırma yok mu ? fotoğraf ?
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #396 : 10 Eylül 2022, 14:58:05 »

2 ay sonuç almak için çok erken olabilir, ben de 1,5 ay civarına yaklaşıyorum, etki görmek için 3-6 ay arasını beklemek gerektiğine inanarak başladım.
Her şeyden sıkılan ben için bile süreç aşırı kolay, haftada bir çay kaynatıyorum, buzdolabında bekletiyorum, yemek için buzdolabını açtığımda fıs fıs sıkıyorum, daha kolay, zararsız bir yöntem olduğunu da sanmıyorum.

Königstiger

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #397 : 10 Eylül 2022, 16:17:28 »
Arkadaşın dediği hapı da kullandınız mı ve bundan önce bir tedavi uyguluyor muydunuz ?
  • Yaşınız 21

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #398 : 10 Eylül 2022, 17:12:29 »
Arkadaşın dediği hapı da kullandınız mı ve bundan önce bir tedavi uyguluyor muydunuz ?
Ne yazık ki kullanamadım ama hala eczaneye gidip almak aklımda, zaman bulursam alacağım.
Çeşitli yağlar, arada masaj, ilk aylarda amuda bile kalkıyordum, dermastamp kullanıyorum, bir kaç vitamin takviyesi, baharat kullanımı gibi küçük yaşam değişimleri deniyorum, durumumun iyiye gittiğini söyleyebilirim fakat doğal olarak mucize yok, az da olsa saç kalitem ve kalınlılığın arttığını düşünüyorum.

temürmelik

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #399 : 10 Eylül 2022, 19:13:06 »
Ben 1 aydır düzenli olarak uyguluyorum. Şimdilik saçlarda bir miktar canlanma mevcut. Fakat yağlanmayı kesti ki bu çok faydalı bir şey.

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #400 : 10 Eylül 2022, 19:52:07 »
Benim 2 ay oldu.. Nane + Defne losyonu ve Ncs marka magnezyum hapına başlayalı.. Günde 1 xpeciada alıyorum aynı zamanda.. Şuan için herhangi bir değişiklik yok bende de.. Losyon yağlanmayı çok iyi kesiyor ve saçları sert tutuyor o bakımdan iyi.. 6 ayı tamamlamayı düşünüyorum.. Sonrasına bakıcaz zamanı gelince

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #401 : 10 Eylül 2022, 21:14:44 »
Tedavinin önemli bir kısmı treatmenter'in bahsettiği (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638) bağırsak miktobiyotası. Hem kalsifikasyon hem mikrobiyota sağlığı için kullanılacak magnezyum takviyesi yanında probiyotik (fermente gıdalar) ve prebiyotik (lifli gıdalar) ile beslenmek gerekiyor. Biberiye ve defne/nane solüsyonu bence tedavinin küçük bir kısmı. Bağısak mikrobiyotası kısa sürede düzelmeyeceği için (treatmenter 4.5-5 ay sonra iyileşme farketmiş) en az 4 ay beklemeli. İşe yaramasa bile yan etki olmadan sağlıklı beslenilmiş olunacak. Ki 1900'lerde günlük magnezyum tüketimi 500mg iken bugünlere baktığımızda oldukça düşük 175-225mg tüketiliyor
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2022, 04:47:11 Gönderen: duck »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Alvin Bey

• Full Member
« Yanıtla #402 : 10 Eylül 2022, 23:30:19 »
xpecia kullanabiliriz değil mi o magnezyum hapını almak yerine

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #403 : 11 Eylül 2022, 09:28:02 »
xpecia kullanabiliriz değil mi o magnezyum hapını almak yerine

iki hapın içeriği farklı dostum.

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #404 : 11 Eylül 2022, 12:17:35 »
Vitamin hapı yanında her çeşit baharat, kuruyemiş, maden suyu içmek de çok etkili olabilir, hepsi magnezyum açısından zengin.
Bence yemeklere baharat katmaya başlamak bile hem ucuz hem de uzun sürede çok etkili olabilir.

Facebook Twitter Instagram