Gönderen Konu: Seyrek saç.  (Okunma sayısı 918 defa)

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
Seyrek saç.
« : 13 Mayıs 2022, 13:16:54 »
Saç ekimi düşünmüyorum zira şakakların açık olması beni çok etkilemiyor. Benim derdim seyrek kısmı gürleştirmek. 19-20 yaşlarında saç dökülmesi başladı ( daha da erken olabilir ) şu an 23 yaşındayım, dökülme az veya stabil gibi. Ailede genetik dökülme şakaklar açık fakat üst kısım gür şekilde oluyor ama benim seyrekleşme var. Herhangi bir ilaç vs. kullanmıyorum bıraktıktan sonra daha kötü sonuçlar doğuracağı için. Olan saçları korumak ve gürleştirmek istiyorum, bu yüzden dermaroller siparişi verdim. Genetikten farklı bi şekilde tümüyle kelleşme olma ihtimali var mı ve önerileriniz nelerdir? Psikolojiyi altüst eden bir durum, Allah kimsenin başına vermesin. Toparlanabilir bir durum mudur sizce?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Seyrek saç.
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2022, 14:15:34 »
Kardeşim elbette tamamen kel olma ihtimalin var. Şuan mevcut durumda ise saçların çok çok incelmiş. Döküldüğü halde yenisi gelmeyebilir. Çünkü beslenemiyor.

Dermoroller ile bunların önüne geçmek çok zor veya imkansız. Eski saçların dermo ile maalesef gelmez. Kalsifikasyonu önler ama bunun sana yararı gözle görülür olur mu bilemiyorum.

Finasterid düşünebilirsin aslında. Şu hayatta her şey bıraktığın an etkileri gider. Günde 1.25 mg denersin baktın yan etki çok güçlü bırakırsın.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2022, 14:19:34 »
Saçlı olduğum zamanlar da ince telliydi saçlarım bu bağlamda biraz daha umutlanmak doğru mudur? Yani sonradan zayıflama durumu olmadı gibi sanki.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2022, 14:26:39 »
Kardeşim eski sağlıklı saçlarının böyle mevcut durumdaki kadar ince olması mümkün değil gibi.

Yine ince yapılıdır ama bu kadar değil.

Mesela o ön bölgedeki saçın ile dökülmemiş olan yandaki saçlarını kıyasla. Arada aşırı fark var mesela.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2022, 14:40:00 »
 genetik baska durum yok varsada vitamin eksikliği şu bu vardır onlar yuzde 1 etki eder.saçın genetikten gitmiş.finasterid ve prp veya igf tedavisiyle  saçın toplamaya musait
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2022, 14:44:01 »
hocam üst kısım zor uzuyor bazen uzatabilsem az da olsa estetik açıdan işe yarayacağını düşünüyorum. İlaç kullanımına karşıyım. Dermaroller ile fayda görür müyüm ve dermaroller ile birlikte kullanabileceğim doğal kür hakkında bilgin var mı acaba? Toparlanabilir demen gözlerimde ışığa neden oldu :) ilgin için çok teşekkür ederim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2022, 14:46:17 »
Ben kimsenin saçının vitamin eksikliğinden döküldüğünü düşünmüyorum. Sokakta yaşayan adamın saçları gürken, Nepal'de dağda yaşayan ve fakir olan adamların saçları gürken her gün yeterince beslenen biz mi günah keçisiyiz?

Genetik dökülme kesinlikle vardır, belki vitamin eksikliği de meze olmuştur, süreci hızlandırmıştır diye düşünüyorum.

O yüzden doktora gittiğimizde zaten adamlar bazen kan değerlerine bakmadan "Sendeki AGA" diyor Minox yazıp gönderiyor.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2022, 14:55:29 »
Kardeşim dediğim durum şu aşağıdaki gibi.
Sen istersen yiyecekleri altından ye. Elmastan ye.
Isterse tüm yiyecekler 100x vitamin versin sana özel.

Şu kan akışı saça sağlıklı ulaşmadıkça vitamin, prp imparatorluğun olsun etkisiz kalacaktır.

Nasıl ki bir televizyon düşün. Elektrik yok ama.
Televizyonun yanına en üst seviyede ekipmanları taktın. Televizyona bir katkısı var mı?

Maalesef yok.

Çünkü ilk elektrik gelmesi gerek.

Yani ilk DHT'nin oradan çekilmesini ve devamlı surette yüksek miktarda gelmemesini sağlamalı.
Bunlar da antiandrojen ve minoxidil ile olur.

Amacım gerçekçi olmak. Benim gibi evi ecza deposuna çevirip zaman kaybetmemen.

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Mayıs 2022, 15:17:00 »
Yeni dökülmelere başlamış olsaydı çok haklısın ama dökülecek döküldü nerdeyse kalanlar da dht'ye aşırı duyarlı kökler değil muhtemelen. Ben olanları güçlendirmek, uzamayanları uzatmak ve mümkünse ölmeyen saç kökleri(varsa)nin canlanmasını sağlamak için öneri istiyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2022, 15:20:54 »
Yeni dökülmelere başlamış olsaydı çok haklısın ama dökülecek döküldü nerdeyse kalanlar da dht'ye aşırı duyarlı kökler değil muhtemelen. Ben olanları güçlendirmek, uzamayanları uzatmak ve mümkünse ölmeyen saç kökleri(varsa)nin canlanmasını sağlamak için öneri istiyorum.
DHT'ye duyarlı saç kökleri farklı aşamalarda dökülebilir. Şuan sağ kalanlar 3 ay sonra tamamen yok olabilir. Çünkü beslenemiyor. Zor uzamasının sebebi bu.

Senin seçimin senin hayatın dostum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2022, 17:20:04 »
 genetikte zaten saç uzama sorunu yasar.kürü bilmiyorumki.tvde  gormuştum bitkisel karısım falan uzman işe yarıyor diyord biraz yarıyor galina o kürse.saç dokulunce hucre 1 sene daha yasar diyorlar ilk 1 senede daha avantajlısın diyorlar.ama ilaçlar işe yarıcaksa uzun zamandaki 10 yıllık dokulmeyede yarıyor hocam.incelmiş saçın çok minyatur saçın çok dahaölmemişler ondan tedavi ile iyi kotu bir sonuc alırsın diye dusundum.prp igf falanda arastırabilirisn hocam yeniden canlandırırsa saçlarında iş yapar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 13 Mayıs 2022, 18:23:10 »
saçlar norwood 7 ye doğru yelken açmış önlem almazsan eğer 30 lu yaşlara kalmaz bence norwood 7 olman .çare saç ekimi artı antiandrojen kullanımı fakat kesin çaremi değil ayrıca antiandrojenlerle ilgili yeterli bilgiye sahip olmadan bu ilaçlara başlaman doğru olmaz.

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Mayıs 2022, 18:44:30 »
Ailede norwood 7 olan kimse yok bende olma ihtimali var mıdır yine de?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 13 Mayıs 2022, 18:46:17 »
Dostum bu saç artık seyrek değil kellik maalesef
Seyreklikten çıkmış ve genel bir incelme var yani
Olumsuz bir dökülme tarzı saç ekimi içinde
Ekilen salarım gelişiminide zayıflatıyor bu dökülme tarzı olanlarda
Donör de zayıflıyor finasterid araştırıp gerekirse bir doktora sorup 6 ay kullanım
2 adet saç ekimi planlaman gerek
Global Moderator

Ali Keser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Mayıs 2022, 19:32:12 »
Ne diyeceğimi bilemiyorum bu kadar kötü haber verilebilirdi. İlginiz için teşekkürler.

Facebook Twitter Instagram