Gönderen Konu: Saç ekimini ne zaman düşünmeliyim ?  (Okunma sayısı 957 defa)

Redd

• Yeni üye
  • *
Saç ekimini ne zaman düşünmeliyim ?
« : 09 Mayıs 2022, 23:32:21 »
Siyah tişörtlü fotoğraf ile beyaz tişörtlü fotoğraf arası 1 yıl var ( beyaz yeni olan) pandemide siddetli bir açılma yaşadım nerdeyse şuan pek bir ilerleme yok gibi ( en azından şuan) . Finasterid 'i yan etkisinden korktuğum için başlamadım hiç. Minoxidil' e ise hiç başlamayı tercih ettim. Ayrıca şunu fark ettim benim saçım açılmaya başladığından beri  uzun süreli sivilce problemi yaşıyorum eskiden hiç çıkmazdı ( lise de bile yok denecek kadar azdı ) sizce bu normal mi ? Ve şuan ne yapmalıyım ? (Yaş 21 , sorun ortalama 2.5 senedir falan var )

Redd

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimini ne zaman düşünmeliyim ?
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2022, 23:33:42 »
Bunu unutmuşum :)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2022, 23:39:20 »
 çinko eksikliği sivilce yaparmış.çinkonun eksikliğide fazlalalığıda saç doker.tahlilleri yaptır.igf falan dusunebilirsin ufak bir ekimde olabilirsin ama gene olan saçını korumaya alman gerekicek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2022, 23:50:03 »
Çinko ya baktırmadım hiç bir hafta sonra dahiliye gideceğim baktırırım .Ferritin , serbest T4 , TSH , demir falan onlar değer aralığında çıktı. Benim kafama takılan hormon bozukluğu ile aga aynı kapıya mı çıkıyor ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2022, 00:13:42 »
 agada dht hormonu saç reseptorune  bağlanıyor saçı dokuyor.hormon bozukluğu ile alakası yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2022, 00:51:11 »
Saç derisine dht yaptığı tahribatların bir sonucu olarak sivilcelenme ve yağlanma sıkça olur.
Sana şiddetle konozal şampuan gibi ketakonazol içeren bir şampuanla haftada bir yada iki kere saçlarını yıkamanı tavsiye ederim.

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Mayıs 2022, 01:55:37 »
Saç derisine dht yaptığı tahribatların bir sonucu olarak sivilcelenme ve yağlanma sıkça olur.
Sana şiddetle konozal şampuan gibi ketakonazol içeren bir şampuanla haftada bir yada iki kere saçlarını yıkamanı tavsiye ederim.
[/quote
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Peki dökülme hızına vs ne diyorsunuz 25/27 ' li yaşlara kadar idare eder mi ( forum veya çevrenizdeki tecrübelere istinaden) ve bu nw kaç geçiyor ?

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2022, 01:58:28 »
agada dht hormonu saç reseptorune  bağlanıyor saçı dokuyor.hormon bozukluğu ile alakası yok

Teşekkürler , hormon bozukluğunu jinekomastiden şüphelendiğim için sordum iyice kafam karıştı işin içinden çıkamaz oldum :(

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2022, 20:10:06 »
Bence medikal tedavi saçlarını toparlar senin
Finasterid vs araştır doktora sor şimdilik saç ekimine gerek yok
Global Moderator

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2022, 16:37:48 »
Bence medikal tedavi saçlarını toparlar senin
Finasterid vs araştır doktora sor şimdilik saç ekimine gerek yok

Daha yaş 21 hintell , ayrıca finasteridi uzun süreli kullanmak gerektiği için ve işin içine yan etki girince korkuyorum açıkçası . Bir de sorum olacaktı bu minyatürleşmiş saçlar ekim sırasında dökülmüş olarak mı kabul ediliyor ? Benim saçlar da mı gidici gibi mi ?( en azından tecrübe ettiğin kadar yorumlarsan sevinirim) .

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2022, 16:48:23 »
Ben de 21 yaşındayım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum Finasterid.

Ve evet ekim yaparken oralar hiç yokmuş gibi sayılacak.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 13 Mayıs 2022, 20:31:33 »
Teşekkürler zweig , suan benden uzun olanlar hariç döküldüğünü sıkıntı olduğunu anlamıyor umarım bu böyle devam eder ekime kadar
 Onlar da yok sayilacaksa bana nerden baksan 5000 greft yolu görünüyor gibi :) şöyle bir 6/7 sene daha idare sadece

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2022, 17:13:38 »
Yeniden hortlatmak istemezdim ama aklımda birden fazla soru işareti var ve bunun için de konu açmak istemedim. Hali hazırda biotinli şampuan kullanıyorum bunun yanına xpecia da eklesem sizce tatmin edici bir derecede iyileşme sağlar mı ? Yoksa mutlaka finasterid de eklemeli miyim?
( Hem saç durumumun , hem yaşımın da saç ekimi için uygun olmadığını düşünüyorum bu yüzden de finasteridi saç ekiminden önce doktor kullan 6 ay vs derse kullanmayı düşünüyorum ama saçlarıma da bu şekilde hiç memnun değilim , önerilerinizi bekliyor olacağım.)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2022, 17:26:24 »
Genetik dökülme kardeşim ve malesef bu dökülme devam edecek keşke bu yaşta bunlarla uğraşmak zorunda kalmasan. Neyse bu çizdiğim alanlarda dökülme devam ediyor saçlar incelerek
Bunuda ancak fin ile durdurursun biliyorsun bu da tercihin değil o yüzden nasıl istiyorsan öyle yap tabiki. xpecia deneye bilirsin ama o da bir miktar fine benzer etkileri olabiliyor yan etki olarak.

Şu an yapılacak sey beklemek zamanla yaşın ve açıklığın ilerledikçe
Bir saç ekimi düşünürsün o zamana darda forumda kal
Bilgi edin araştır konulara yorum yaz ve ileride kellikten kurtulmak için bu işi çok iyi öğren.
Global Moderator

Redd

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2022, 17:33:42 »
Valla bir kaç aydır buralardayım benim dökülmenin aynısından başka birinde rastlamadım , işin kötü tarafı nereye evrilecek onu kestiremiyorum  :(
Bu arada çizdiğim bölge demişsin ama hintell ben göremedim ?

Facebook Twitter Instagram