Gönderen Konu: Norwood 6 seviyesinde, saç ekim önerileriniz  (Okunma sayısı 19808 defa)

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Norwood 6 seviyesinde, saç ekim önerileriniz
« Yanıtla #30 : 22 Kasım 2017, 18:01:57 »
kesinlikle sakal + ense yapmalısınız bide finasterid kullanmalısınız ekim öncesi saçlar felan güçlü girsin artık yapılacbilecek en max bunlar
Sakalı ben de istiyorum, ama bi kaç yer yapıyor, gerisi uğraşmak istemiyor.
Şu an aklımda Hisar ve Erkan Vural var, onlar da biz yapmıyoruz diyor.

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #31 : 22 Kasım 2017, 18:02:55 »
fut artı fue sakal şu bu mumkun olduğunca donoru zenginleştirerek biraz saçlandırabilirisn kafayı

Acaba direkt FUT ile mi başlasam.
Yabancı forumlarda ilk ekimler FUT yapıldıktan sonra, mecbur kalınca FUE yap diyor doktorlar.
İnternette baktım, Türkiye'de FUT yapan pek bi yer yok.
Bi Ali Emre Karadeniz gördüm, o da fiyatlarını 3000-6000 Euro olarak belirlemiş.
Bildiğiniz başka FUT yapan yerler var mı?
Özellikle graftların alımında, graftlar hırpalanmıyor ve tek bi dikişle iş bitiriliyor.
Donörün diğer kalan kısmında rahatlıkla başka operasyonlar yapılabilir.
Ne düşünüyorsunuz?

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 22 Kasım 2017, 18:06:47 »
Türkiyede bi FUE furyasıdır gidiyor.
Ama internette takip ettiğim bi sürü Doktor özellikle FUT'u tavsiye ediyorlar.
Örnek: Feller ve Bloxham:

« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 18:10:48 Gönderen: serxwesh »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 22 Kasım 2017, 18:22:44 »
Nw7 gibi geldı bana kafanız .. kafa yapınız düzgün. Kellık sırıtmıyor  ve ekımlede sık bır saçınız olmayacagına gore iyi düşünüp karsr vermelısınız ben yaptırmazdım.
Global Moderator

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 22 Kasım 2017, 18:48:19 »
Nw7 gibi geldı bana kafanız .. kafa yapınız düzgün. Kellık sırıtmıyor  ve ekımlede sık bır saçınız olmayacagına gore iyi düşünüp karsr vermelısınız ben yaptırmazdım.
Teşekkürler dostum :)
Açıkçası ekimden çok büyük bi beklentim yok :D
Ekimden sonra 3-4 santim kısa bi saçla fena olmaz, diye düşünüyorum.
şu arkadaşın sonucu beni memnun ederdi :D
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=1974.msg61943#msg61943
Ama, tabi de, saç ekiminde ısrar etmek hüsrana götürür.
Benim için daha da kötü olacaksa, vaz geçmem daha mantıklı olacaktır.
Tabi, bu benden kurtulacağınız anlamına gelmiyor :D
Malum bi sürü dökülmeden sıkıntılı arkadaşım var, en azından onlara yardımcı olurum :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 22 Kasım 2017, 18:51:30 »
Eger sorun yasarsanız ve memnun olmassanız saçlarınızı kısa kestıremessınız ve bu size en büyük sorun olur iyi düşünmenızı araştırmanızı canlı örnek takıp etmenizi önerirrim. Ayrıca kafanızda olmadan sizi neyın mutlu edeceğini bilemessınız görüntülere takılmayın derim. Yaşamadan anlaşılmayacak bı durum. Seyrek bır dagılım olacagı için sizin için en. Önemli durum saç yönlerinim doğal durması eger bu yakalanmadda kel olmayı mumla ararsınız.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 18:56:02 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 22 Kasım 2017, 18:57:26 »

[/quote]
Benim iki abim var. Biri ile 5 diğeri ile 10 yaş fark var.
İkisinde de alın çizgisi dökülerek bozulmuş ve vertexte seyrelme var.
Ama onların saçı benimkimin 2 katı. Hâlâ saçları var.
Benim aşağı yukarı 10 yıldır kafa bu durumda.
Şimdi 34 yaşındayım.
[/quote]bizim sulade kel bir tane var o da dayım diger dayilarimin sacları ve cocuklarinin sacları firca gibiler amca tarafi ve cocuklarida oyle arti babaminda saclari duruyor 50 kisinin icin de bir o kel dayima sadece ben benzemissim bahtsız bedevi diyorlar ya iste biz o oluyoruz kardes

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 22 Kasım 2017, 19:01:06 »

Benim iki abim var. Biri ile 5 diğeri ile 10 yaş fark var.
İkisinde de alın çizgisi dökülerek bozulmuş ve vertexte seyrelme var.
Ama onların saçı benimkimin 2 katı. Hâlâ saçları var.
Benim aşağı yukarı 10 yıldır kafa bu durumda.
Şimdi 34 yaşındayım.
[/quote]bizim sulade kel bir tane var o da dayım diger dayilarimin sacları ve cocuklarinin sacları firca gibiler amca tarafi ve cocuklarida oyle arti babaminda saclari duruyor 50 kisinin icin de bir o kel dayima sadece ben benzemissim bahtsız bedevi diyorlar ya iste biz o oluyoruz kardes
[/quote]
Ne yapcan, kader, katlanacaz artık :D
Umarım bi an önce klonlama ile saç ekimi başlar :D
İnan kafadaki beyaz saçları bile söktürür, yerine yenilerini ektiririm :D

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 22 Kasım 2017, 19:11:31 »
Eger sorun yasarsanız ve memnun olmassanız saçlarınızı kısa kestıremessınız ve bu size en büyük sorun olur iyi düşünmenızı araştırmanızı canlı örnek takıp etmenizi önerirrim. Ayrıca kafanızda olmadan sizi neyın mutlu edeceğini bilemessınız görüntülere takılmayın derim. Yaşamadan anlaşılmayacak bı durum. Seyrek bır dagılım olacagı için sizin için en. Önemli durum saç yönlerinim doğal durması eger bu yakalanmadda kel olmayı mumla ararsınız.
Evet yaşamadım, ama senin gibi ilk ekimi kötü geçmiş, ve sonradan anca Koray hoca gibi biriyle düzeltebilmiş birini dinlemem gerekiyor.
Beterin beteri var. FUE de FUT tan pek de farklı bi operasyon değil. Sıfıra vurunca kafada binlerce yara izi görünüyor.
Açıkçası bu hafta içerisinde bi ekim yeri bulmaya çalışıyordum.
Ama, süpriz bi iş değişikliğine gitmek zorunda kaldım. Ve ertelemem gerekti.
Galiba, bunda bi hayır var diyip, saç ekim maceramı, klonlamaya kadar ertelesem iyi olur :)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #39 : 22 Kasım 2017, 23:13:11 »
Evet yaşamadım, ama senin gibi ilk ekimi kötü geçmiş, ve sonradan anca Koray hoca gibi biriyle düzeltebilmiş birini dinlemem gerekiyor.
Beterin beteri var. FUE de FUT tan pek de farklı bi operasyon değil. Sıfıra vurunca kafada binlerce yara izi görünüyor.
Galiba, bunda bi hayır var diyip, saç ekim maceramı, klonlamaya kadar ertelesem iyi olur :)

Neden protez saç seçeneğini değerlendirmiyorsunuz? Yani düşük bütçe ile maceraya girmektense protez saç kullanıp, beğenmezseniz çıkartıp atarsınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 26 Kasım 2017, 23:03:52 »

Neden protez saç seçeneğini değerlendirmiyorsunuz? Yani düşük bütçe ile maceraya girmektense protez saç kullanıp, beğenmezseniz çıkartıp atarsınız.
Abi protez yapan bi kaç arkadaşım oldu. Hiç sevmedim abi. Kel gezmeyi tercih ederim :D

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 26 Kasım 2017, 23:16:38 »
Başta da dediğim gibi, ekimden beklentim büyük değildi.
Şöyle 2-3 numara saçta kullanabilecek bi saçım olsa yeterdi.
Tepem boş olunca, saç bi numara bile uzayınca, yanlar gereksiz uzun, tepe boş kalıyor.
Yağlı olduğu için de aşırı parlıyor.
Ama, ekim yaparsam, 2-3 numara yapılamaz, çünkü baya bi iz kalacak.
Bu sefer de tepeyi iyice kapatacak bi ekime ihtiyaç olcak, o da bende yok.
Acaba, az bi sayı, manuelle 2000 graft kadar alınsa,
Alımı da sadece tekli-çiftli graflardan, 0.6mmlik punch kullanırak yapılsa,
onu da şöyle tepeye serpiştirsem,
Donör tarafında 1-2 numara saçta gene iz görünür mü?
0.6mm ve tekli-çiftli ile kastım, donörde az iz bırakmak için.
3lü, 4lü,5li graftlar ancak 0.8mm ile alınabilir, o da çok iz demektir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #42 : 27 Kasım 2017, 00:33:21 »
Başta da dediğim gibi, ekimden beklentim büyük değildi.
Şöyle 2-3 numara saçta kullanabilecek bi saçım olsa yeterdi.
Tepem boş olunca, saç bi numara bile uzayınca, yanlar gereksiz uzun, tepe boş kalıyor.
Yağlı olduğu için de aşırı parlıyor.
Ama, ekim yaparsam, 2-3 numara yapılamaz, çünkü baya bi iz kalacak.
Bu sefer de tepeyi iyice kapatacak bi ekime ihtiyaç olcak, o da bende yok.
Acaba, az bi sayı, manuelle 2000 graft kadar alınsa,
Alımı da sadece tekli-çiftli graflardan, 0.6mmlik punch kullanırak yapılsa,
onu da şöyle tepeye serpiştirsem,
Donör tarafında 1-2 numara saçta gene iz görünür mü?
0.6mm ve tekli-çiftli ile kastım, donörde az iz bırakmak için.
3lü, 4lü,5li graftlar ancak 0.8mm ile alınabilir, o da çok iz demektir.

Bu videodaki saç ekimi yaptırmış kişinin donör bölgesi sizinkisine oranla çok daha iyi ve ortaya çıkan sonuç bu. Kendisi de video da ikinci bir sıklaştırma ekimi yaptıracağını söylüyor. Karar tabi ki sizin ilk ekim yaptırdığı videoya da buradan ulaşabilirsiniz...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 30 Kasım 2017, 12:59:48 »
Bu videodaki saç ekimi yaptırmış kişinin donör bölgesi sizinkisine oranla çok daha iyi ve ortaya çıkan sonuç bu. Kendisi de video da ikinci bir sıklaştırma ekimi yaptıracağını söylüyor. Karar tabi ki sizin ilk ekim yaptırdığı videoya da buradan ulaşabilirsiniz...
Bu arkadaşın öncesine ait bi fotosu yok. Tahminimce Norwood 5 seviyesinde flandır.
Benim anladığım, Ense haricinde, benim sakal, boyun arkası ve gögüsten 2000-3000 civarı ek olarak alınmalı.
Tabi bu alımlar 0.8 ve 0.9 luk punchlarla yapılmamalı. 0.6 ile yapılmalı. Yoksa gene iz bırakır. Gerçi sakalın iyileşmesi enseye göre daha iyi, ama gene de biraz iz kalır. 0.6'da iz belli olmaz.
Türkiyede ekim merkezleri kolaya kaçtıklarından, vucut kılıyla uğraşmak istemediklerinden (ki daha uğraştırıcıdır), direkt sadece enseden eker.
Aslında, ekimcilerin çoğu hangi punchla ekime giriyorsa, o punchla devam ediyorlar. Bu da daha fazla iz ve yara demek.
Yani tekli saçlar 0.6mm-07mm, 2li 0.7mm, 3lü ve 4lü 0.8mm, daha fazlası için 0.9mm kullanılmalı. Böylece iz az kalır.
unutmayın dairenin alanı, π x r2 ile hesaplanır (Pi.r.r )
0.6mm için iz = 0.6x0.6xPi = 0.36PimmKare
0.7mm için iz = 0.7x0.7xPi = 0.49PimmKare
0.8mm için iz = 0.8x0.8xPi = 0.64PimmKare
0.9mm için iz = 0.9x0.9xPi = 0.81PimmKare
Yani, 0.9mm lik bi punch 0.6mmlik bi punchın 2.25 katı iz bırakır.
Onun içindirki, internette Dr Umar'ın yeni ekimlerinde, donörlerde neredeyse iz görülmez (UPunch )

serxwesh

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 30 Kasım 2017, 13:20:58 »
Burada Dr Umar kullandığı UGraft methodunu anlatıyor:
https://www.youtube.com/watch?v=t4hsOGbAgoM&feature=youtu.be&t=55

Facebook Twitter Instagram