Gönderen Konu: Neden alternatifler kullanılmıyor  (Okunma sayısı 619 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Neden alternatifler kullanılmıyor
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2022, 23:43:44 »
Neden hep proscar ve propecia kullanılıyor , finasterid içerikli başka alternatifler de var diye biliyorum da
Bu işin üstadı Merck'dir.
Sosunu tam ayarlıyorlar.
Günlük dozumu alırken adeta lezzet şelalesi akıyor.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2022, 00:12:45 »
Bu işin üstadı Merck'dir.
Sosunu tam ayarlıyorlar.
Günlük dozumu alırken adeta lezzet şelalesi akıyor.
Diğerleri de Finasteride mi? Gerçek tiryaki Propecia kullanır. Kullandıktan sonra verdiği o sızının tadı hiçbirinde yok...

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2022, 00:30:27 »
Diğerleri de Finasteride mi? Gerçek tiryaki Propecia kullanır. Kullandıktan sonra verdiği o sızının tadı hiçbirinde yok...
Hayatımda hiç kullanmadım.
Uzaktan ben ona baktım o bana.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2022, 00:37:04 »
Hayatımda hiç kullanmadım.
Uzaktan ben ona baktım o bana.
Ben Proscar 'a ilk başladığımda ağır sayılabilecek yan etki görmüştüm. Tuvalete çıkmak da zorluk, ağrı gibi şeyler yaşamıştım. İyi bölemediğimden olabilir diye düşünerek Propecia aldım. Tam aldığım dönem yan etkiler bitti. Bir hafta Propecia kullandıktan sonra daha hızlı etki görmek istediğimden Dutasteride 'e geçiş yaptım.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2022, 00:38:03 »
Neden hep proscar ve propecia kullanılıyor , finasterid içerikli başka alternatifler de var diye biliyorum da
Proscar'ı iki günde 1'e mi düşüreceksin?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Nisan 2022, 01:35:53 »
Proscar'ı iki günde 1'e mi düşüreceksin?
Evet Türkçe katliamı yapmış olabilirim :D , iki günde 1 kullancam suanlik her gün 1/4 kullanıyorum iki günde 1e düşürüp etkilerini gozlemlicem
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2022, 01:37:10 »
Evet Türkçe katliamı yapmış olabilirim :D , iki günde 1 kullancam suanlik her gün 1/4 kullanıyorum iki günde 1e düşürüp etkilerini gozlemlicem
Niye azaltıyorsun?

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2022, 01:41:11 »
Niye azaltıyorsun?
1/4 proscar 1-1.25 mg arası bişey yapıyor düzgün bolemediğimiz icin , günde 0.5 mg kullanmanin etkisi ile 1 mg etkisi aynı sanırım ama 0.5mgnin yan etki olasılığı daha düşük galiba doz düşük olduğu için , bende iki günde 1 alarak günde 0.5 almış gibi olucam , biliyorum ilacın yarılanma ömrü uzun değil fakat kullanmadığım gün elbet etkisi devam eder diye düşünüyorum , propecia alicak gücüm yok maalesef , 4e boldukten sonra bölünen parçaları da bı daha bolemiyorum
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2022, 01:52:27 »
1/4 proscar 1-1.25 mg arası bişey yapıyor düzgün bolemediğimiz icin , günde 0.5 mg kullanmanin etkisi ile 1 mg etkisi aynı sanırım ama 0.5mgnin yan etki olasılığı daha düşük galiba doz düşük olduğu için , bende iki günde 1 alarak günde 0.5 almış gibi olucam , biliyorum ilacın yarılanma ömrü uzun değil fakat kullanmadığım gün elbet etkisi devam eder diye düşünüyorum , propecia alicak gücüm yok maalesef , 4e boldukten sonra bölünen parçaları da bı daha bolemiyorum
Bunun pek işe yarayacağını sanmıyorum. Ne kadar ekmek o kadar köfte. DHT 'yi ne kadar baskılarsan o kadar fayda ve yan etki görürsün. Yan etkiyi azaltmak istiyorsan faydasını da azaltmak zorundasın yani. Hangi yan etkileri yaşıyorsun?

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2022, 01:55:07 »
Bunu yapmakta kararlıysan 2 günde 1 mg yerine her gün 0,5mg daha iyi iş görür çünkü ilaç 6-8 saat DHT baskılıyor. Bu süreç ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur.
Yine de dediğin gibi yapacaksan oral tedaviye ek olarak topikal dutasteride veya finasteride kullanabilirsin. Bir gün topikal bir gün oral ilerlersin belki.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2022, 02:05:51 »
Kestirin atin kurtulun beyler ne siz ugrasin ne dht
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2022, 02:35:34 »
Kestirin atin kurtulun beyler ne siz ugrasin ne dht
Kestirmeye gerek yok. Testislere sert bir taş darbesi testosteron, DHT üretimini durdurur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Nisan 2022, 03:22:52 »
Şimdi kökhücre olayı var başarılı bunun dışında Başka altarnatifler neler mesala ?
Global Moderator

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Nisan 2022, 03:23:41 »
Şimdi kökhücre olayı var başarılı bunun dışında Başka altarnatifler neler mesala ?
RU ve WAY var ama daha onay alamadılar patron.
FDA değerlendirilmesi sürüyormuş.

Facebook Twitter Instagram