Gönderen Konu: 18 yaşında yoğun açıklık  (Okunma sayısı 6953 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: 18 yaşında yoğun açıklık
« Yanıtla #45 : 22 Nisan 2022, 14:53:36 »
 aman bu yasta fin dut falan ağır gelir.şimdilik diğer gencler gibi masaj dermollerle devam etsin.eklerse biraz minox.sonra ektirir yası gelincede finasterid kullanır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #46 : 22 Nisan 2022, 14:55:08 »
Kardeş sen ne güzel moral veriyorsun ya harikasın (!)

Dutasterid'in içine mayonez de katar mıydın? Acı sos falan?

Arkadaşımızın yaşı genç. Ne böyle bu tedaviler?
iftarlık.onceden hazırladığımız sıvı dutun içine biraz fin katıyoruz.3 dk mikserle çırpıyoruz.fırında yarım saat beklektikten sonra balkonda 5 dk soğutup ustune bir güzel hingistan cevizi katıp iftarda yiyoruz.sahurada birazını bırakabiliriz tok tutar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #47 : 22 Nisan 2022, 17:04:15 »
iftarlık.onceden hazırladığımız sıvı dutun içine biraz fin katıyoruz.3 dk mikserle çırpıyoruz.fırında yarım saat beklektikten sonra balkonda 5 dk soğutup ustune bir güzel hingistan cevizi katıp iftarda yiyoruz.sahurada birazını bırakabiliriz tok tutar.
Ali abi kralsın ya ahahaha  :D
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #48 : 22 Nisan 2022, 17:06:44 »
Çöktüm la bu nasıl bir yazı.Adama kel dersen adam tabi kel olur.Önerdiğin tedaviyi çocuğuna uygulatmazsın başkasına peynir ekmek gibi satıyorsun.Kişi finasterid kabul görüyorsa riskleriyle beraber uygular.Ama kesin bir dille fin kullan bak gidiyor dersen şartlamış oluyorsun.Daha yeni olgunlaşma aşamasındayken keşfettiği forumda böyle bir tedavi önerilirse düşünmeden uygular.
Utanmasa dalgayı da kopartırır 😄
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #49 : 22 Nisan 2022, 17:56:25 »
Çöktüm la bu nasıl bir yazı.Adama kel dersen adam tabi kel olur.Önerdiğin tedaviyi çocuğuna uygulatmazsın başkasına peynir ekmek gibi satıyorsun.Kişi finasterid kabul görüyorsa riskleriyle beraber uygular.Ama kesin bir dille fin kullan bak gidiyor dersen şartlamış oluyorsun.Daha yeni olgunlaşma aşamasındayken keşfettiği forumda böyle bir tedavi önerilirse düşünmeden uygular.
Git şunu bunu yap diye bi yazı yok ortada ayrıca 18 yaşında olan biri düşünüp neyin doğru neyin yanlış olduğunu elindeki imkanların neler olduğunu idrak edebilir ayrıca bu çocuk elini attığında 1 tutam saç gelirken tutupta alternatif şeyler söylemek umut satmaktır
Ayrıca foruma yazdıysa bir çok öneriye açıktır kimisi hastaneye git doktora git der kimisi saw palmetto kullan der ben hayatımda 18 yaşında olup böyle açıklığa sahip bir adam görmedim bu yaşta böyleyse demek ki aşırı derecede agresif bir dökülmesi vardır dediğim gibi ya salcak ya da elindeki imkanları doktora danışarak kullanıcak
Varsa bu dökülme düzeyindeki birinin saçlarını daha fazla dökülmesini engelleyecek yerine yenilerini çıkarıcak tavsiyeleri önerileri buyrun arkadaşa söyleyin

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #50 : 22 Nisan 2022, 17:58:35 »
Git şunu bunu yap diye bi yazı yok ortada ayrıca 18 yaşında olan biri düşünüp neyin doğru neyin yanlış olduğunu elindeki imkanların neler olduğunu idrak edebilir ayrıca bu çocuk elini attığında 1 tutam saç gelirken tutupta alternatif şeyler söylemek umut satmaktır
Ayrıca foruma yazdıysa bir çok öneriye açıktır kimisi hastaneye git doktora git der kimisi saw palmetto kullan der ben hayatımda 18 yaşında olup böyle açıklığa sahip bir adam görmedim bu yaşta böyleyse demek ki aşırı derecede agresif bir dökülmesi vardır dediğim gibi ya salcak ya da elindeki imkanları doktora danışarak kullanıcak
Varsa bu dökülme düzeyindeki birinin saçlarını daha fazla dökülmesini engelleyecek yerine yenilerini çıkarıcak tavsiyeleri önerileri buyrun arkadaşa söyleyin
Üslubun çok kaba.

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #51 : 22 Nisan 2022, 18:18:10 »

@zweig abime katılıyorum. Böyle ciddi bir durumu yaşayan birine ki ben de dahil oluyorum buna bu şekilde itam da bulunmak ve burada moralini düzeltmeye dair bir şeyler yapmak isterken iyice psikolojisini bozmasına sebep oluyorsun. Keşke nickin gibi yardımsever olabilseniz.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #52 : 22 Nisan 2022, 18:33:05 »

Her cümlende dolaylı yoldan nasıl kırıcı olabiliyorsun valla hayret ediyorum.
"ben hayatımda 18 yaşında olup böyle açıklığa sahip bir adam görmedim" bu nasıl bir yazıdır şimdi? Sen bu şekilde insanı telaşlandıracak cümleler sarf edersen o kişiyi ikna etmiş sayılırmısın sayılmazmısın? Mesele düşünüp tartması değil mesele 18 yaşında olupta forumu yeni keşfeden birine bunu söylemek.Düşün senin saç problemin var ve foruma girip konu açıyorsun.Bir kişide senin gibi yorumda bulunuyor.Adam daha neyin ne olduğunu bilmiyor ki ilk kez saç problemiyle yüzleşiyor belkide.Kandırılması ve ikna edilmesi kolay.Napıcak hemen söylediğin tedavileri araştırmaya başlıycak.Senin hani o korkutucu derecedeki cümlelerin var ya işte onu kafaya takıcak.Sonrada yan etkilerini görmezden gelip uygulamaya başlıycak.Önce bir hafif tedavi uygulasın baksın ne oluyor ne bitiyor.Ona göre hareket eder.Biz zaten gereken tedavi alternatiflerini kardeşimize sunduk.Herhangi bir umutta satmıyoruz.Sadece olası risklere karşı uyarıp bilgilendiriyoruz.Bunu kendiside yapabilir tabi.Ayrıca 18 yaş eğer hayat koşulları zorlu geçmediyse hala aklı başında karar vermekte zorlanır.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #53 : 22 Nisan 2022, 23:07:43 »
Olabilecek tedaviyi öneriyorum sana xpecia+minoxidil başka birşey kullanma.Minoxidili dermaroller sonrasıda uygulama yan etki gösteriyor.Onu sabahları yapabilirisin.Birde özel değilse meraktan soruyorum öncesinde büyük bir stres yaşadın mı?
Ya aslında stres sadce bu korona zamanlarında yaşadım. Ben sağlık meslek lisesinde hemsire yardımcılığında okuyorum ilk senemde sınıfta kaldım lise ortamı vsvs. Sonra çok asıldım derslerime ve notlarım tavan yaptı ama araya korna girince eğitim yalan oldu ve o zor meslek derslerinden sınava girdim onların stresi beni yormustu baya
  • Yaşınız 18

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #54 : 22 Nisan 2022, 23:11:24 »
Yaklaşımın için gerçekten saol bende bu yaşta dut fin kullanamayacağımı ve yaşıma göre etkilerinin riskli olduğunu biliyorum forumda son 2 gündür çok yazı okuyorum anlamaya çalışıyorum o yüzden bazı şeylerde fikrim var. Yinede teşekkürler...
  • Yaşınız 18

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #55 : 22 Nisan 2022, 23:32:40 »
Abiler yada arkadaşlar söylediğiniz şeylerde haklısnız da ben arada kalmış gibi hissettim. Yardım severin tavrı kötüydü. Öyle, kanka sen baya kelsin ya denmez bence.  Ama Ben bu aşamaları geçtiğümi düşünüyorum. Evet psikolojik olarak iyi değilim öz güvenim de dibe vurmuş sayılır fakat olan bu. biraz da eleştiriye açık olamam lazım diye düşünüyorum.
  • Yaşınız 18

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #56 : 22 Nisan 2022, 23:38:13 »
Abiler yada arkadaşlar söylediğiniz şeylerde haklısnız da ben arada kalmış gibi hissettim. Yardım severin tavrı kötüydü. Öyle, kanka sen baya kelsin ya denmez bence.  Ama Ben bu aşamaları geçtiğümi düşünüyorum. Evet psikolojik olarak iyi değilim öz güvenim de dibe vurmuş sayılır fakat olan bu. biraz da eleştiriye açık olamam lazım diye düşünüyorum.
Eleştiriye neden açıksın ki?
Sen bir suç işlemedin, kabahatin yok.
Genetiğin öyle olduğu için senin suçun yok dostum.

Nasıl ki doğuştan albino olan bir çocuğa eleştiri olmaz, çünkü onun elinde değil.
Bizim de öyle teknik olarak.

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #57 : 22 Nisan 2022, 23:43:16 »
Eleştiriye neden açıksın ki?
Sen bir suç işlemedin, kabahatin yok.
Genetiğin öyle olduğu için senin suçun yok dostum.

Nasıl ki doğuştan albino olan bir çocuğa eleştiri olmaz, çünkü onun elinde değil.
Bizim de öyle teknik olarak.
Anladım da ne bileyim bende şaştım artık beni o kadar yordu ki bu saçlar anlatamam.
  • Yaşınız 18

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #58 : 22 Nisan 2022, 23:44:38 »
Anladım da ne bileyim bende şaştım artık beni o kadar yordu ki bu saçlar anlatamam.
Beni de kardeşim.

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #59 : 23 Nisan 2022, 01:41:52 »
Reis bak ben otuz bir yaşındayım. Her acıdan kötüyüm. Hem maddi  manevi. Benim yazıları okusan dersin ki sen hastasın evet zaten ben kabul ediyorum ruh hastası oldugumu. Çünkü ne bir eğitimim nede bir işim var daha dogrusu kafa kabak gibi olunca iyice çöktüm öyle böyle degil anlatamam yani. Hala bu durumu yaşıyorum. Psikoloji diye bir şey kalmadı atta cogu zaman intihar etmeyi sık sık düşündüm var sen düşün nasıl bir ruh hastasıyım  düşün halimi... Ama seni tebrik ederim. Benden daha olgunsun. Olaylara iyi yaklaşıyorsun keşke bende böyle olabilsem ama olmuyor işte. Saç olayı beni mahvetti yani zaten kötüydü durum buda cıkınca daha yerle bir oldum..
Ayrıca şunu diyeyim.. Kimse seni eleştirme  hakkına sahip degil. Ki ortada eleştiri yapılacak bi durumda yok. Herkes az veya çok bu durumdan muzdarip zaten. Diger yazıda demiştim beddua ediyorum benimle dalga gecenlerede akrabalarımada çünkü toksit insanlar...
Ama bak sen dedin ki ben beddua ce lanet etmiyor. İşte bu yüzden daha olgunsun.
Ben ise bu kendi durum msn ötürü kaldıramıyorum. Eminim sende yazdığın gibi kaldıramıyorsun ama. Düşünce ve psiko saglık olarak yine iyisin ben öyle degil. Seni tebrik ederim gercekten keşke bende böyle olabilsem

Facebook Twitter Instagram