Gönderen Konu: 18 yaşında yoğun açıklık  (Okunma sayısı 6964 defa)

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 18 yaşında yoğun açıklık
« Yanıtla #15 : 21 Nisan 2022, 02:46:20 »
Siz eğer önlem almazsanız saçlarınız dökülecek. Yani döngü riskini bence almalısınız. Finasterid kullanacak yaşta olsanız tamam diyeceğim ama en azından fda onaylı farklı bir takviyeyi doktora da görünüp danışarak kullanabilirsiniz. Biotin işe yarar saçları canlandırır. Genetik dökülmeyi durdurmaz ama. Saçlarınızda cansız onun için yazdım. Xpecia diyeceğim de onu da nereye kadar kullanacaksınız. Böbreklere zararı olur. Biotin idrarda gidiyor en azından. Yine yazıyorum kendi haline bırakırsanız saçlarınızı kel kalırsınız. Genç yaşta agresif bir dökülme yaşıyorsunuz maalesef. Amacınız şuan için varolan saçlarınızı korumak olmalı.
Haklısınız ben aslında önlem almakta baya geciktiğimi düşünüyorum dökülmeme göre ama zararın neresinden dönsen kardır derler . Minoksidil kullanmayı zaten düşünüyosum ama cesaret edememiştim daha çok döküyor felan diye ama deneyeceğim. Biotinde şimdi internetten baktım solgar biotin 5000 olandan kast ediyorsunuz herhalde bana biraz pahalı geldi ama kullanmayı düşünüyorum. Önerilerin için teşekkürler

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 21 Nisan 2022, 02:49:50 »
rica ederim 1likte var 0.5 likte falan filan uzun saç kısa saça goreydi şimdi unuttum arkadaslar yazar.once eksik değerlerin varsa tamamla ondan sonra dermoller minoxidil kullanımını arastırırsın .değerler eksikse minox işe yaramaz.oncesi surup gozenekleri açıp ilacı surebilirsin.yada dermolleri bağımsız uyguluyor galiba genc arkadaslar onların programlarına gore hareket edersin
O zaman benim acilen dermatolojiden randevu almam lazım . Dermarollerı da alacağım büyük ihtimal minoxla iyi oldugunu duymustum zaten
  • Yaşınız 18

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 21 Nisan 2022, 02:54:04 »
 değerleri tamamla sonra tedavi yapan genc arkadaslarla iletişime gec.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #18 : 21 Nisan 2022, 02:57:48 »
Haklısınız ben aslında önlem almakta baya geciktiğimi düşünüyorum dökülmeme göre ama zararın neresinden dönsen kardır derler . Minoksidil kullanmayı zaten düşünüyosum ama cesaret edememiştim daha çok döküyor felan diye ama deneyeceğim. Biotinde şimdi internetten baktım solgar biotin 5000 olandan kast ediyorsunuz herhalde bana biraz pahalı geldi ama kullanmayı düşünüyorum. Önerilerin için teşekkürler

Nature's Bounty var Solgar ile aynı firma sahipleri yan ürün olarka düşünebilirsiniz ben o markayı kullanıyordum ve memnundum. Sizin geç kalma durumunuz yok çünkü zaten yaşınız çok genç. Benim de 16 yaşlarımda şakaklarım sizin gibi gitmişti ve ben tedavilere 29 yaşlarımda başlamıştım. Mevcut dökülmeyi frenleyebilirseniz böyle 25'li yaşlara kadar en azından sonrası için bir planlama yaparsınız. Ama kendi haline bırakınca saçlar dökülüyor. Özellikle saç diplerinizde yanmalar oluyorsa bu genetik dökülmeden kaynaklıdır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #19 : 21 Nisan 2022, 03:03:51 »
Nature's Bounty var Solgar ile aynı firma sahipleri yan ürün olarka düşünebilirsiniz ben o markayı kullanıyordum ve memnundum. Sizin geç kalma durumunuz yok çünkü zaten yaşınız çok genç. Benim de 16 yaşlarımda şakaklarım sizin gibi gitmişti ve ben tedavilere 29 yaşlarımda başlamıştım. Mevcut dökülmeyi frenleyebilirseniz böyle 25'li yaşlara kadar en azından sonrası için bir planlama yaparsınız. Ama kendi haline bırakınca saçlar dökülüyor. Özellikle saç diplerinizde yanmalar oluyorsa bu genetik dökülmeden kaynaklıdır.
Anladım . Dediğim gibi ileriki yıllarda ekim düşünüyorum durumuma göre fakat o zamana kadar yavaşlatmak ve güçlendirmek için elimden geleni yapıcam yoksa bende psikoloji felan kalmaz. Kafama aşırı derecede takıyorum 
  • Yaşınız 18

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 21 Nisan 2022, 03:05:11 »
değerleri tamamla sonra tedavi yapan genc arkadaslarla iletişime gec.
Direkt normal bir hastanede kan değerlerime baktırsam olurmu yoksa illa dermatolojiden felan randevu mu almam lazım
  • Yaşınız 18

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 21 Nisan 2022, 03:09:07 »
Anladım . Dediğim gibi ileriki yıllarda ekim düşünüyorum durumuma göre fakat o zamana kadar yavaşlatmak ve güçlendirmek için elimden geleni yapıcam yoksa bende psikoloji felan kalmaz. Kafama aşırı derecede takıyorum

Doğru erken yaşta saç dökülmesi çok can sıkıcı bir olay. Haklısınız yani. Tahlillerinizi devlet hastanesinde yaptırsanız olur. Dermatolog da görse fena olmaz ama size muhtemelen genetik dökülme deyip, minoksil ya da procapil ve xpecia tarzı ürünler önerip gönderirler. Belki vitamin eksiliğiniz varsa orada yazdırırsınız doktorunuza.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #22 : 21 Nisan 2022, 03:49:20 »
Direkt normal bir hastanede kan değerlerime baktırsam olurmu yoksa illa dermatolojiden felan randevu mu almam lazım
onu bilmiomki
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #23 : 21 Nisan 2022, 05:16:51 »
Dökülmeni etkileyebilecek değerleri iç hastalıkları ( dahiliye ) bölümü de bakar , malum devlet hastanelerinde cildiye randevusu bulunamiyo bende dahiliye gidip kan tahlili yaptirdim ama dermatologun saçını görüp yol göstermesi ayrı bı konu
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 21 Nisan 2022, 11:09:31 »
Dökülmeni etkileyebilecek değerleri iç hastalıkları ( dahiliye ) bölümü de bakar , malum devlet hastanelerinde cildiye randevusu bulunamiyo bende dahiliye gidip kan tahlili yaptirdim ama dermatologun saçını görüp yol göstermesi ayrı bı konu
Anladım o zaman ilk önce bu adımları izlemem lazım yani bi kan tahlil i ardından dermatolog sonra medikal tedavi.
  • Yaşınız 18

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 21 Nisan 2022, 19:07:26 »
Dostum seninle aynı kaderi paylaşıyoruz. 17 yaşındayım saçım seninle aynı şekilde ve 18 olmama 2 ay kaldı. Bir süre minox kullanıp bıraktım ve açıkçası kullandığım dönemler bir dönüş almıştım fakat eğer ki kullanıp 2 ay sonra birakacaksan hiç başlama çünkü ilk başta biraz saç döküyor sonra daha güçlü bir şekilde çıkarıyor. Kimisi kizacak ama dinde kullanmaya başladım. Bu benim tamamen kendi tercihimdi çünkü psikolojim dayanmadı artik. Sen yine de danışmadan kullanma bir şey söylemek istemiyorum finn hakkında. Bir de dermaroller türevi bir şey kullanabilirsin o da iyi gelir. Arada boş buldukça saçına masaj yapıp kan akışını hızlandırabilirsin. Onun dışında bir de ne olur ne olmaz hastanede bir dermatoloğa görün ve kan tahlili iste kesinlikle yap ama bunu ben bu ayin sonunda yapacağım inşallah. Kim ne derse desin hiç duyma psikolojik bir baskı altında olduğunu çok iyi anlıyorum fakat bir şekilde geri dönüşü var sıkma canını.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 21 Nisan 2022, 19:23:29 »
Anladım o zaman ilk önce bu adımları izlemem lazım yani bi kan tahlil i ardından dermatolog sonra medikal tedavi.
önce dermotologa git o istesin tahlilleri saç için

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #27 : 21 Nisan 2022, 19:28:43 »
Şu genç yaşta saç dökülmesine öyle bir cin oluyorum ki.

Ya daha hayata yeni yeni olgunluk seviyesine gelmişiz.
Ne bileyim gençliğin en iyi zamanları.
En çok boş vakite sahip olduğumuz ve arkadaş kazandığımız zaman.

Ama saçlar kendini salıyor. Hayat kalitesi çok düşüyor.
Şöyle doya doya mutlu olamıyoruz.

Allah kurtarsın arkadaşlar.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Schatzi34

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 21 Nisan 2022, 22:52:41 »
Şu genç yaşta saç dökülmesine öyle bir cin oluyorum ki.

Ya daha hayata yeni yeni olgunluk seviyesine gelmişiz.
Ne bileyim gençliğin en iyi zamanları.
En çok boş vakite sahip olduğumuz ve arkadaş kazandığımız zaman.

Ama saçlar kendini salıyor. Hayat kalitesi çok düşüyor.
Şöyle doya doya mutlu olamıyoruz.

Allah kurtarsın arkadaşlar.
Ya gerçekten 30 yaşında felan dokulse anlarım 16 17 18 yaşlarda hele benim kadar açıklık olunca baya üzülüyorum . Okulda sosyal hayatımı pek etkilemiyor çünki sweatin şapkasıyla örtüyorum  dışardada şapka felan takıyorum.( Ama daralıyorum hep başım kapalı)
Yani bazen o kadar psikolojik olarak çoküyorum ki anlatamam dışarıya çıkmak istemiyorum o derece
  • Yaşınız 18

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 21 Nisan 2022, 22:58:42 »
Yine de sizin avantajınız var şuan saç konusunda bir çok alternatifiniz var. Benim 16 yaşlarında şakaklarım açıldığında çok çaresiz hissediyordum. Umutsuz olmayın artık çözümler var. Saç dökülmesi kaderdir sözünü unutup neler yapabileceğinizi düşünüp uygulayın. Ben 20 sene önce kel kalacaksın diyenlerin şuan kafasında saç yok ben ekim ile hiç dökülmemiş saç görüntüsü yakaladım. 34 yaşındayım halen saçlarım var ailemde bir tane erkeğin bu yaşlarda saçları yok yani anne ve baba tarafında. Hepsi nw7 o yüzden sakın kaderim demeyin arkadaşlar. Saç dökülmesi genetik bir hastalık.

Facebook Twitter Instagram