Gönderen Konu: Şubat 2022 - AKL Klinik - Kök hücreli 4200  (Okunma sayısı 6217 defa)

Ferhat Durmuş

• Full Member
Ynt: Şubat 2022 - AKL Klinik - Kök hücreli 4200
« Yanıtla #31 : 26 Mart 2022, 12:12:07 »
Hocam şok dökülme 15. günden beri artarak devam ediyor. Ekilen saçların çoğu döküldü diyebilirim. Gün belirterek fotoğraf da ekleyeceğim.
şok dökülme hızlımı oldu

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 26 Mart 2022, 22:48:17 »
şok dökülme hızlımı oldu
Normal şekilde ilerliyor herhalde ama ekilen saçlar iyice azaldı. 40. güne kadar şok dökülme biter sanıyorum.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 29 Mart 2022, 11:59:31 »
Selamlar,
28. gün fotoğraflarını ekliyorum. Ekilen saçlardan pek kalmadı diyebilirim.
Malesef sık ekim yapılan ön bölgede kendi saçlarım biraz fazla dökülmüş gibi. Fakat kabuk dökümü sonrası ufak yara olan (hala kahverengi halde) 2 bölgede baya fazla dökülme oldu. Fotoğrafta da belli oluyor . Umarım seyreklif oluşmaz bu bölgelerde. Bu izler geçer mi sizce?

Donör bölge arka iyi gibi ama yanlarda hala kırmızı noktalar var ve seyrek gibi geliyor bana. Gün ışığında çok belli oluyor.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 29 Mart 2022, 12:15:19 »
Hocam öncelikle donör bölge için 28 çok erken , oraya hiç takılmayın 10 güne kadar bile toparlayacak.

Ekim sıklığına bağlı olarak var olan saçlar da şok dökülme yaşanabiliyor ama tekrar çıkacak, içiniz rahat olsun.

Şok dökülme az kalmış ama devam ediyor , kalanların da dökülmesi muhtemel. Benim 40. Günde bitti dökülme hatta son 10 gün içinde dipten siyah siyah noktalar belirmeye başladı.

Herşey yolunda süreç normal ilerliyor.
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 29 Mart 2022, 12:30:07 »
Hocam öncelikle donör bölge için 28 çok erken , oraya hiç takılmayın 10 güne kadar bile toparlayacak.

Ekim sıklığına bağlı olarak var olan saçlar da şok dökülme yaşanabiliyor ama tekrar çıkacak, içiniz rahat olsun.

Şok dökülme az kalmış ama devam ediyor , kalanların da dökülmesi muhtemel. Benim 40. Günde bitti dökülme hatta son 10 gün içinde dipten siyah siyah noktalar belirmeye başladı.

Herşey yolunda süreç normal ilerliyor.

Çok iyi öyleyse. Bazı kökler hızlı adapte oluyor ve üstü kırılsa bile normal saç gibi uzamaya başlıyor heralde.
Her gün yıkamaya devam ediyorum masaj ile, 1 haftaya kalmaz dökülme biter sanırım benim de.
Haftaya igf yaptıracağım. Mevcut saçları toparlar umarım.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 11 Nisan 2022, 00:47:29 »
Selamlar,
28. gün fotoğraflarını ekliyorum. Ekilen saçlardan pek kalmadı diyebilirim.
Malesef sık ekim yapılan ön bölgede kendi saçlarım biraz fazla dökülmüş gibi. Fakat kabuk dökümü sonrası ufak yara olan (hala kahverengi halde) 2 bölgede baya fazla dökülme oldu. Fotoğrafta da belli oluyor . Umarım seyreklif oluşmaz bu bölgelerde. Bu izler geçer mi sizce?

Donör bölge arka iyi gibi ama yanlarda hala kırmızı noktalar var ve seyrek gibi geliyor bana. Gün ışığında çok belli oluyor.

Selam arkadaşlar,

Özellikle bu bahsettiğim yara bölgesinde ekilen saçların bazıları ekildiği haliyle duruyor. Ne uzadı ne de döküldü. Bu olağan bir durum mu?
Genelde ekilen saçlar ya erken döküldü ya da az da olsa uzadı ve döküldü. Çok azı dökülmedi ve uzamaya devam ediyor, yani şok a uğramayacak gibi. Fakat bir kısmı dediğim gibi ekildiği hali ile duruyor. Yamulup kırılmadı, uzamadı, dökülmedi.
Yapacak hiç bir şey yok biliyorum, artık bekleme sürecindeyim fakat merak ediyorum; Bu kökledi tutmadı mı acaba? yoksa olağan bir durum mu? yaşayan veya bilgisi olan fikrini söylerse sevinirim. 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 11 Nisan 2022, 01:20:47 »
Şok dökülmen devam ediyor süeeç sağlıklı artık daha sert saçlarını yıkaya bilirsin dostum
Global Moderator

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 11 Nisan 2022, 01:38:58 »
gayet normal kardeşim iz falan yok bence ama bir ara prp yaptırsan saç derin bence çok daha hızlı iyileşir ve sağlıklı hale gelir.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 11 Nisan 2022, 09:56:32 »
42. gün

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #40 : 11 Nisan 2022, 10:08:51 »
Şok dökülmen devam ediyor süeeç sağlıklı artık daha sert saçlarını yıkaya bilirsin dostum
Üstat şok dökülme 40. günden sonra bitti gibi, eskisi yanıltıcı olabilir .  Son çektiğim fotoğrafı az önce yükledim. Bahsettiğim ekildiği gibi duran saçlar da biraz belli oluyor, bunlar genelde 2li veya 3lü greftler. Hala ele batıyorlar.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 11 Nisan 2022, 10:10:59 »
gayet normal kardeşim iz falan yok bence ama bir ara prp yaptırsan saç derin bence çok daha hızlı iyileşir ve sağlıklı hale gelir.

PRP değil ama bir IGF yaptırdım, 2 kez daha yaptıracağım.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #42 : 11 Nisan 2022, 13:48:41 »
Hocam aramızda 10 gün var , bence görüntü gayet iyi. Donör bölgeniz genel olarak seyrekmiş zaten o yüzden geç toparlıyor gibi görünebilir ama uzadıkça daha iyi görünecek.

O bir kısım ekildiği gibi duruyor dediğiniz saçların şokla dökülme ihtimali var.  2  ay kadar şok dökülme devam edebiliyor. Şuan ekilen saçların uzamıyor olması normal. Bende de nokta nokta saçlar var dipte ve 52. günde hala aynı. 3. aydan sonra atak yapacağını düşünüyorum.
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 11 Nisan 2022, 14:00:42 »
Donör bölgen çok güçlü değil ve 4200 greft alınmış buna ramen şu an gayet iyi bence şükret zamanla toparlar saç alındı sonuçta

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 11 Nisan 2022, 14:16:23 »
Hocam aramızda 10 gün var , bence görüntü gayet iyi. Donör bölgeniz genel olarak seyrekmiş zaten o yüzden geç toparlıyor gibi görünebilir ama uzadıkça daha iyi görünecek.

O bir kısım ekildiği gibi duruyor dediğiniz saçların şokla dökülme ihtimali var.  2  ay kadar şok dökülme devam edebiliyor. Şuan ekilen saçların uzamıyor olması normal. Bende de nokta nokta saçlar var dipte ve 52. günde hala aynı. 3. aydan sonra atak yapacağını düşünüyorum.

Saçları genelde kısa kestirmiyorum zaten ileride çok sorun olmayacaktır diye umuyorum ama yine de sağ taraf seyrek kaldı malesef.
Bahsettiğim ekildiği gibi duran saçlar yara olan ve kendi saçlarımın tamamen döküldüğü 2 bölgede olduğu için süphe ettim ama umarım dedingz gibi normaldir.
Foruma girdiğimde sizin konuyu da takip ediyorum, bence güzel sonuç olacak. Bende sorunlar oldu malesef ama genel olarak ekimin bende de başarılı olacağını düşünüyorum. Bu iki yara bölgesi umarım tekrar saçlanır .

Facebook Twitter Instagram