Gönderen Konu: 17.02.2022 / 3900 greft / AKL Klinik / Yaş 39  (Okunma sayısı 17457 defa)

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 17.02.2022 / 3900 greft / AKL Klinik / Yaş 39
« Yanıtla #30 : 20 Mart 2022, 13:12:56 »
30. gün itibari ile kendi saçlarım çok uzadığı için makine ile 1 numara olacak şekilde kısalttım. Donör bölgenin çok sırıtacağını göze aldım fakat hiç kesmediğim zaman çok daha çirkin bir görüntü oluyor. Sormak istediğim makine ile donör bölgeyi kısaltmak herhangi bir zarar verir mi? Ekilen saçlar uzayana kadar ben aylık olarak saçları makine ile 1 numara yapsam görsel kötülük dışında donör bölgedeki köklere zarar verir miyim?

aslında ilk paylaşımı 60. gün yapacaktım fakat bu donör traşı acaba zarar verir mi diye tedirgin oldum.

son fotograf yoğun ışık altında

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 20 Mart 2022, 13:51:04 »
Donör bölgedeki saç derisi henüz iyileşmesi tam olarak gerçekleşmediği için makine ile traşta cildini tahriş edebilirsin bu yüzden berberine rica et elinden geldiğince makasla halletsin .şu aşamada doğrusu bu olur dostum.

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 25 Mart 2022, 14:42:10 »
Bence önemli olan hijjen. Sanırım o nedenle deri tam toparlanana kadar deriye temas edecek makine gibi aletlerin kullanılması tavsiye edilmiyor.
Malesef görüntü kötü oluyor ve düzeltmek icab ediyor ama sizde zaten herhangi bir kızarıklık vs görnmüyor. Yani zaten deri büyük oranda iyileşmiş gibi. Bence bir sorun olmaz.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 25 Mart 2022, 17:40:44 »
Donör bölgedeki saç derisi henüz iyileşmesi tam olarak gerçekleşmediği için makine ile traşta cildini tahriş edebilirsin bu yüzden berberine rica et elinden geldiğince makasla halletsin .şu aşamada doğrusu bu olur dostum.

Bence önemli olan hijjen. Sanırım o nedenle deri tam toparlanana kadar deriye temas edecek makine gibi aletlerin kullanılması tavsiye edilmiyor.
Malesef görüntü kötü oluyor ve düzeltmek icab ediyor ama sizde zaten herhangi bir kızarıklık vs görnmüyor. Yani zaten deri büyük oranda iyileşmiş gibi. Bence bir sorun olmaz.

Arkadaşlar söylediklerinizde çok haklısınız , bugün 35. gün itibari ile PRP yaptırmak üzere kliniğe gittim. Orada da aynı şeyi söylediler. Gerek hijyen ve enfeksiyon , gerekse zaten kızarık olan derinin daha da tahriş olmaması adına 4 aydan önce makine tıraşı önermiyoruz dediler. Benim donörde çok sıkıntılı bir durum yok ama yine de 4 ay boyunca sadece makasla kısaltıcam.

Şöyle bir durum var ki , kendi saçlarım çok çabuk uzuyor. Bir haftada gözle görülür şekilde uzama oluyor bu nedenle çok sık bir tıraş ihtiyacı duyuyorum zira ekim alanı kel olduğu için kötü bir görüntü oluyor.

Bu arada şok tam anlamı ile sildi süpürdü , şu anda aynalara küstüğüm döneme girmiş bulunuyorum  ;D  en kötüsü de ekilen saçlar dökülünce ya çıkmazsa , ya sonuç hüsran olursa duygusu. Bütün dünyadaki saç uzmanları ve doktorlar bir araya gelip , sıkıntı yok bunlar tekrar çıkacak üzülme dese yine fayda etmez. O saçlar çıkana kadar bu duygu asla geçmeyecek  ;D ;D

• Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 26 Mart 2022, 13:30:07 »
Haziranda bu düşünceler yerini umuda bırakacaktır :)
Hocam sizde şok dökülme sırasında kökleriyle düşen saçlar oldu mu? bBenim biraz fazla gibi. Geneli I şeklinde dibi yok fakat bazılarında yumru var yani kök ile birlikte düşmüş. Sanırıyorum bu da sorun olmaz sonuçta cımbız ile kökünden alınan kıl da tekrar çıkıyor ama bu normal bir durum mu bilmek istiyorum sadece.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #35 : 26 Mart 2022, 13:42:20 »
Hocam bende dökülmenin her şekli oldu, L şeklinde J  şeklinde I şeklinde bastonu değneği yumrusu hepsinden vardı. Bunu çok araştırdım hatta merkeze de sordum. Forumda eski konularda örneklerini de gördüm. O yumru dediğiniz şeyin kök olup olmadığını bilemiyorsunuz. Çünkü saç tellerinin köke tutunduğu noktadaki küçük doku parçaları saç telinin üzerinde kalabiliyor ve bu da kök sanılıp endişe yaratıyor. Kısacası o yumrular bende de oldu ama onlara kök ile birlikte düşmüş diyemeyiz. Başka konularda da Hintell in bu şekildeki yorumunu gördüğümde ben de rahatladım. Ama farklı bir bilgi varsa ve bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok seviniriz.

Bir de benim merak ettiğim , FUE ya da DHI ile saç ektirdikten sonra kafanın belli bir bölümünde hissizlik baki kalan ve hiç geçmeyen var mı acaba? Çünkü benim belli bir bölümde o kadar hissizlik var ki sanki bundan sonra hiç his olmayacak gibi duruyor :)
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

rivasi

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #36 : 26 Mart 2022, 14:13:04 »
Hocam bende dökülmenin her şekli oldu, L şeklinde J  şeklinde I şeklinde bastonu değneği yumrusu hepsinden vardı. Bunu çok araştırdım hatta merkeze de sordum. Forumda eski konularda örneklerini de gördüm. O yumru dediğiniz şeyin kök olup olmadığını bilemiyorsunuz. Çünkü saç tellerinin köke tutunduğu noktadaki küçük doku parçaları saç telinin üzerinde kalabiliyor ve bu da kök sanılıp endişe yaratıyor. Kısacası o yumrular bende de oldu ama onlara kök ile birlikte düşmüş diyemeyiz. Başka konularda da Hintell in bu şekildeki yorumunu gördüğümde ben de rahatladım. Ama farklı bir bilgi varsa ve bilgili arkadaşlar aydınlatırsa çok seviniriz.

Bir de benim merak ettiğim , FUE ya da DHI ile saç ektirdikten sonra kafanın belli bir bölümünde hissizlik baki kalan ve hiç geçmeyen var mı acaba? Çünkü benim belli bir bölümde o kadar hissizlik var ki sanki bundan sonra hiç his olmayacak gibi duruyor :)

Ben de dediğim gibi; sorun olmaz ne de olsa kıl cımbız ile alınınca nasıl bitmiyor bir süre sonra çıkıyorsa bu da çıkar diye düşünüyorum. Ama bir yerde "L,J şeklinde dökülenlerde kök varsa tekrar çıkmama ihtimali olabilir." şeklinde bir yazı okudum. En azından herkeste bu şekilde mi oluyor diye merak ettim. Eyvallah umarım sorun yoktur :)

Hissizlik bende de 15. gün nasılsa hala aynı. bunun için en az 4 ay beklemek gerekecek sanırım.

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 26 Mart 2022, 14:27:50 »
Ben de dediğim gibi; sorun olmaz ne de olsa kıl cımbız ile alınınca nasıl bitmiyor bir süre sonra çıkıyorsa bu da çıkar diye düşünüyorum. Ama bir yerde "L,J şeklinde dökülenlerde kök varsa tekrar çıkmama ihtimali olabilir." şeklinde bir yazı okudum. En azından herkeste bu şekilde mi oluyor diye merak ettim. Eyvallah umarım sorun yoktur :)

Hissizlik bende de 15. gün nasılsa hala aynı. bunun için en az 4 ay beklemek gerekecek sanırım.

Ekim esnasında kök kanallara cımbız ile sokulurken bazı saç telleri kıvrılıyor, bazıları düz giriyor. Kıvrılarak giren saçlar uzadığında J şeklini alıyor ve zaten dökülüyor. Burada önemli olan her zaman kök. Köklerin kanallara girip yerleşmesi bizim için önemli olan. Zira şoktan sonra gelen saç zaten düz geliyor. Buna çok takılmayın. Bu konuda çok yazılmış çizilmiş şey var ama genele bakılınca bu şekilde dökülüp sonrasında sorunsuz saç çıkışı olan çok kişi var. Kökün kanala girip tutunması ve  yeteri kadar beslenmesi önemli olan şok ile dökülen saçın şeklinin hiç bir önemi yok.
  • Greft Miktarı 3900

Cemal

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #38 : 27 Mart 2022, 22:15:09 »
Şok dökülme olsun ve hızlı geçsin Kardeş şeklinin gerçekten önemi yok. Çıkarken şekli güzel olsun önemli olan o

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 29 Mart 2022, 20:08:35 »
Bugün 40. gün itibari ile şok dökülme bitti sayılır sadece yıkama sırasında  1 ya da 2 tane ya geliyor ya gelmiyor. Erken başladı ve erken bitti.

Fakat benim merak ettiğim bir konu var , son 10 gündür ekilen saçlar olmadığı çok belli olan tüylenmeler mevcut. Kendi saçlarımın çoğu beyaz olduğu için bu tüylerde beyaz ve çok cılız. Bunun nedeni ne olabilir? Ben bunları saç olarak görmüyorum gelişeceğini de sanmıyorum fakat baya bi fazlalaştılar. Vitamin dışında bir takviye almıyorum. 1 aydır  günlük avesin sprey kullanıyorum. Acaba bu spreyin normalde görünmeyen tüyleri biraz olsun coşturmuş olma ihtimali var mıdır? Ya da 5 gün önce yaptırdığım PRP ile mi alakası var merak ediyorum.

Bir de ara ara deri altında hafif şişlik şeklinde sivilce oluşuyor. Elimle dokunduğumda acıdığında fark ediyorum. Tırnaklamadan o bölgeye hafif bastırınca sivilce gibi iltihap çıkıyor, dokunmadan peçete ile siliyorum. Bir kaç gün içinde de geçiyor ama sonra farklı bir yerde tekrar başlıyor. Bunun normal bir süreç olduğunu umuyorum.

• Greft Miktarı 3900

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #40 : 30 Mart 2022, 14:19:55 »
Ben de baslayacagim avesin veya hair Forte arasindayim bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur 👍🏼👍🏼
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 30 Mart 2022, 14:35:03 »
Ben de baslayacagim avesin veya hair Forte arasindayim bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur 👍🏼👍🏼

profilinizde prozinc plus şampuan ve losyon yazıyor. Acaba bunlardan memnun kalmadınız mı? Ben de avesinden sonra prozince başlamayı düşünüyordum.
  • Greft Miktarı 3900

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #42 : 30 Mart 2022, 15:20:32 »
profilinizde prozinc plus şampuan ve losyon yazıyor. Acaba bunlardan memnun kalmadınız mı? Ben de avesinden sonra prozince başlamayı düşünüyordum.
Kalmadim. Saci guzel temizliyor ama şu aralar artık uzadığı için mi yoksa normalde de mi bu kadar dökülüyordu bilmiyorum ama saçlarımı karıştırdım da lavaboya 10-15 tel dökülüyor ve üç buçuk aydır inanılmaz düzenli ve bol bol kullanıyorum ona rağmen dökülüyor 2,3 TeL olsa Okey ama 10-15 tel bence bu kadar düzenli kullanıma fazla,avesin yada hair forte deniycem ama duzgun bir yorum.bulamadim
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 01 Nisan 2022, 11:53:25 »
Bugün 43. Gün deyim , 15. Gün başlayan şok dökülme 30 günde tamamlandı. Artık yıkarken elime ya hiç gelmiyor ya da 1 tel. Kendi saçlarımda henüz dökülme yok ama korumak için gerekeni yapacağım.

Deri altı sivilceler ve kaşıntı artmaya başladı. 2 günde bir yıkamalar devam ediyor. Kızarıklık sivilceye bağlı olarak bazen çoğalıyor bazen azalıyor. Hissizlik ön ve orta alanda tamamen devam ediyor.

2 Hafta önce ekilen yerler hariç 1 numara makine ile kısaltmıştım ama hızlı uzuyor , bundan sonra 4 ay makine ile traş etmemem gerektiğini söyledi merkez , sadece makas ile düzelticem.

30. Günde prp yapıldı ama başka yaptırmayı düşünmüyorum. Faydasını gören ve öneren arkadaşlarım varsa düşünebilirim. Bundan sonra olağan üstü bir durum olmazsa aylık olarak paylaşımlara devam edeceğim.

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2022, 13:43:49 Gönderen: berbatov »
  • Greft Miktarı 3900

Cemal

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #44 : 01 Nisan 2022, 23:27:43 »
Çok güzel toparlamış dönör gayet iyi görünüyor

Facebook Twitter Instagram