Gönderen Konu: saç telini kalınlaştırmak için mineral vitamin tedavi önerileri  (Okunma sayısı 2225 defa)

slade23

• Hero Member
Hocam mimo masaj aletiyle masaj yap. Ben masaj+hint yağı şeklinde gidiyorum saç telim baya kalınlaştı, hacim kazandı.

hint yağına ben de başladım kardeşim mimoyu düzenli yapamadım komple bıraktım o yüzden.

ama hint yağı bu işin gerçekten de kilidi olabilir diye düşünüyorum umutluyum yani :)

slade23

• Hero Member
.

kardeşim yorumunu mu sildin yoksa takip için mi nokta koydun anlamadım :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

TheDarkness41

• Yeni üye
  • *
hint yağına ben de başladım kardeşim mimoyu düzenli yapamadım komple bıraktım o yüzden.

ama hint yağı bu işin gerçekten de kilidi olabilir diye düşünüyorum umutluyum yani :)
Hint yağı gözle görülür şekilde saç kalitesini etkiliyor gerçekten, pge2'yi arttırdığı için kesinlikle faydalı. Masajı düzenli yap bence hocam o da etkili. Bilgisayara vs. bakarken günde 10-15 dakika yapabilirsin, böylece ekstra vakit kaybı olmaz.

slade23

• Hero Member
Hint yağı gözle görülür şekilde saç kalitesini etkiliyor gerçekten, pge2'yi arttırdığı için kesinlikle faydalı. Masajı düzenli yap bence hocam o da etkili. Bilgisayara vs. bakarken günde 10-15 dakika yapabilirsin, böylece ekstra vakit kaybı olmaz.

Masaj işini hep ihmal ediyorum ama genelde duşta biraz masajla yıkıyorum saçlarımı pek 10-15 dakika olmasa da azıcık hareketleniyor deri.

Hint yağından büyük umutlarım var bakalım hem topikal hem oral devam ediyorum
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam çok siyah çay tüketiyor musun?
Beslenme şeklin sağlıklı mı?
Iç hastalığın da olabilir.

Bu saç olayı o kadar karışık ki yakında "Kardeşim hava serin ya, ha işte o yüzden saçın dökülüyor." diyecek birisi :D

Şu dertten bir sıyrılıp gitsek...
Ben çok siyah çay tüketiyorum. Günde 6 bardak civarı. Saça ne yönde ve ne miktarda zararı var, bilgin var mı?
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ben çok siyah çay tüketiyorum. Günde 6 bardak civarı. Saça ne yönde ve ne miktarda zararı var, bilgin var mı?
Demir emilimini kritik şekilde azalttığı biliniyor. Demir de saç için önemli bir etken.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

titanic5

• Hero Member
Demir emilimini kritik şekilde azalttığı biliniyor. Demir de saç için önemli bir etken.

Ben mesela kahveyi vitamin hapından sonra 1, 1.5 saat sonra içiyorum. Vitaminin emilimini azaltmasın diye

muroreis

• Hero Member
Valla bu konunun altına yazmam doğru mu bilmiyom da ben bu doktorları anlamiyom devlet Hastanesine gittim cildiye randevu bulamadım dahiliye bölümüne gittim kan tahlili istedim belirtileri söyledim üşüme halsizlik saç dökülmesi falan daha lafımı bitirtmeden tamam tamam sen git kan ver herşeye bakilcak dendi , sonuçlar bı geldi ne demire bakmışlar ne de ferritin değerine B12 normal troit değerleri de normal çıktı ama kansızlık olduğunu düşünüyorum
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

slade23

• Hero Member
Valla bu konunun altına yazmam doğru mu bilmiyom da ben bu doktorları anlamiyom devlet Hastanesine gittim cildiye randevu bulamadım dahiliye bölümüne gittim kan tahlili istedim belirtileri söyledim üşüme halsizlik saç dökülmesi falan daha lafımı bitirtmeden tamam tamam sen git kan ver herşeye bakilcak dendi , sonuçlar bı geldi ne demire bakmışlar ne de ferritin değerine B12 normal troit değerleri de normal çıktı ama kansızlık olduğunu düşünüyorum

Allahtan üşüyorsan kalın giyin dememişler kardeşim :))

Geçmiş olsun şansını başka bir doktorla daha dene.
avodart&minox&xpecia

tedavim

bohemian

• Hero Member
Ben hint yagini gecen yaz hem kafama suruyodum hem de iciyodum kahvaltidan sonra. Bence gercekten etkisi oluyo ama bagirsaklarimi bozmuştu hep karnım agiriyodu bıraktım sonra.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

slade23

• Hero Member
Ben hint yagini gecen yaz hem kafama suruyodum hem de iciyodum kahvaltidan sonra. Bence gercekten etkisi oluyo ama bagirsaklarimi bozmuştu hep karnım agiriyodu bıraktım sonra.

benim de dalgalı bir seyir yaşattı sindirim boşaltım sistemimde ama alışıyor sanırım vücut yavaş yavaş.

şu an için hint yağının saç tellerinde olumlu oluyor gibi bir gelişme var ama bir şey söylemek için erken tabi.
avodart&minox&xpecia

tedavim

titanic5

• Hero Member
Saça yağ sürmek çok uğraştırıcı ya

Ben eskiden bazı vitamin ampülleriyle kaç tane yağı karıştırır sürerdim ama bir faydasını görmemiştim

slade23

• Hero Member
kardeşim maalesef bu işin kesin bir yöntemi yok bazısında çok iyi sonuçlar veren bir şey diğerinde hiç işe yaramayabiliyor. hint yağı beni tatmin ediyor bu anlamda.

ama dediğin gibi aşırı uğraştırıcı ve bir çoğumuzun yaşam şartları da buna müsait değil.
avodart&minox&xpecia

tedavim

Kemal88

• Full Member
Biotin 5 ve ya 10 mg alabilirsin usta bende işe yaradı teller kalınlaştı.

slade23

• Hero Member
Biotin 5 ve ya 10 mg alabilirsin usta bende işe yaradı teller kalınlaştı.

Elimdeki xpecia nın bitmesini bekliyorum kardeşim solgar 5 alacağım sabah akşam.

Xpecia bitene kadar da hint yağını gözlemliyorum bir yandan
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram