Gönderen Konu: Anlamsız saç açılması  (Okunma sayısı 2448 defa)

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
Anlamsız saç açılması
« : 30 Ocak 2022, 22:20:25 »

Merhabalar yaşım 22 anlamsız bir şekilde 2 ayda saç dökülmesini farketmedigim halde saçlarım açıldı kısa kestirdigimide ise daha çok farkına vardım saçlara sanki vitamin gitmiyor bunun sebebi ne olabilir doktor erkek tipi dökülme dedi çinko verip gönderdi yardımcı olabilir misiniz ?

çelik50

• Yeni üye
  • *
Ynt: Anlamsız saç açılması
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2022, 00:50:31 »
öncelikle yakın zamanda ateşli bir hastalık , aşırı stres yaşadınız mı, ayrıca D vitamini, b12 , demir, ferritin, tiroid, tsh, t4 değerlerine baktırdınız mı, veya yakın zamanda saçınızda  seboreik dermatit , mantar gibi hastalıklar oldumu, olduysa vichy dercos yeşil şampuan kullan, geçmiş olsun.

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2022, 00:56:57 »
Ateşli hastalık olarak covid geçirdim ek olarak stresli bir dönemdeyim ve bu dediğiniz testleri yaptırmadım direk çinko yazıp gönderdiler mantar ve seberoid sanırım yok herhangi bir belirtisini görmedim

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2022, 01:02:37 »
Kardeşim bence başka bir doktora daha görün pek normal durmuyor Çelik kardeşin dediklerini kontrol ettir. Anlattığın kadarıyla biraz başından savmış göründüğün doktor.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2022, 01:04:04 »
Aga e tablet başla bence tek başına çinko yetersiz olur ayrıca forumdan saç masajı ile ilgili bilgi edin ve bundan sonrası için rutin bir işlem olarak hayatında yeri olsun.
Ayrıca tedaviler ile ilgili bilgilen ve saçını boş verme kurtarılabilir bir durumun var.

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2022, 01:08:11 »
tamam çok teşekkür ederim çarşamba gününe şimdi dahiliye randevusu aldım dediğiniz degerlere baktirmaya calisicam sonuçları tekrardan yazarım yardımci olduğunuz için teşekkür ederim tekrardan

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2022, 01:38:26 »
Kardeşim donör bölgesi dediğimiz ense kısmında veya yan taraflarına da bakar mısın? Oralarda da var mı?
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2022, 01:46:06 »
Yok oralar normal zaten cocukluktan beri saçlarım seyrek fakat bu acılmaların sebebını anlayamadım eczaneden procapil icerikli sprey ile xpecia tavsiye ettiler onu bir süre kullandım fakat bagırsakları bozdu xpecıa onu gunde tek sefere dusurdum o procapili kullanıyorum fakat ben bu acılmaları farkettıgım zaman sacımı ovaladıgım zaman dokulmuyordu sımdı 1.5 aydır procapıl kullanıyorum sac dokuyor surerken tam anlayamadım bu acılmanın sebebını sımdı ara tatıldeyız ıstanbula geldım bakalım care arıyorum

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2022, 11:15:20 »
kan tahlili yaptırmanızı öneririm
  • Ekim Tarihi: 15.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Proscar Finasteride günde 1/4, Nature's Bounty Biotin 5000

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2022, 00:02:10 »
Merhaba kan tahlili yaptırdım sonuçlar normal gözüküyor sanırım yardjmci olabilirmisiniz

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2022, 00:04:33 »
Ek olarak

çelik50

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2022, 01:12:48 »
ilk yazınızda 2 ay gibi kısa sürede, dökülme farketmeden saçlarınızda açılma olduğunu yazmıştınız. androjenler dışında tahlilde yaptırdınız, dermatolağa gitmenizi öneririm çünkü saçlı deri hastalıkları olabilir, örneğin seboreik dermatit, alopesi areata, tinea kapitis, telojen effluvium, mantar  vb.

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2022, 03:01:50 »
Yarın bir özel hastaneden randevu aldım tekrardan bilgilendiririm teşekkür ederim

Ahmet Bahtiyar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2022, 01:09:09 »
merhaba doktor hormon testi istedi yaptırdım sonuç normal sanırım bilginiz varmı ve saç dokulmesj hala durmuyor

çelik50

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Şubat 2022, 02:53:08 »
total testosteron tek başına bişey ifade etmez, dhidrotestosteron bakıldımı ,normal olsa bile reseptörler duyarlı olabilir, ayrıca stresli olduğunu yazmıştın , kortizol yani stres hormonu yükse diğer hormonların dengesi bozulabilir, onlarca nedeni olabilir, prolaktin, lh, fsh,  dha-s ,adrenal bez hormonlara bakılabilir, endokrin bölümüne gidebilirsin, veya uzman bir dermatoloğa gidip saç analizi yaptırabilirsin.geçmiş olsun

Facebook Twitter Instagram