Gönderen Konu: Finasterid kullanmamdan dolayı aile hekiminin "rage" atması  (Okunma sayısı 1907 defa)

Requiemm

• Sr. Member
Ynt: Finasterid kullanmamdan dolayı aile hekiminin "rage" atması
« Yanıtla #15 : 01 Şubat 2022, 15:29:10 »
Çok geçmiş olsun peki değdi mi kullanmanıza

o zamanlar yaş 28-29 hocam.. doğal olarak daha çok saçı dusunuyor ınsan.. tabı o yaşlarda cok agresıf dokuldugu ıcın kullanıyordum bende de işe yaramıştı baya.şimdi o zamanlardakı gıbı yoğun dokulme yok sanırım 40'a yaklaştık ondandır :))    ama bır sure sonra artık unutkanlık , bu spremde sıvılaşma işte jınekomastı vs vs yan etkıler sebebıyle artık bırakmaya karar vermıstım.. 

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 01 Şubat 2022, 22:24:45 »
Ben sadece doktorun bir tık fazla tepki vermesine şaşırdım. Olumsuz şekilde yanıt verebilir, sorun yok. Ama rencide edici şekilde yanıt veremez.

Hocam tek ben değilim ki bu "kanser ilacı" denen şeyi kullanan. Bu ilaç FDA tarafından onaylı bir ilaç. Hem de saç dökülmesi için. E elbette kullanıyorum mecburen. Propecia alabilecek olsam böyle bir olay hiç yaşanmazdı dikkatinizi çekerim.

Sigortadan para vermeden sadece emekliler alabiliyor, o da maaşlarından kesiliyor diye biliyorum.

Bu ilaç benim rahatsızlığıma, yani AGA'ya iyi geliyor, bir nebze durduruyor. Hemfikiriz değil mi hocam? Yani bir tür tedavim bu ilaç benim. Alıp satmıyorum. Kullanıyorum. E o halde neden dolandırıcılık yapmış olayım ki.

Ben müslümanım elhamdülillah. 40 lira için kul hakkına girmeye niyetim yok. Sadece tedavimi uyguna almak istedim. Sonuç olarak etken maddesi finasterid ve bu benim tedavim.

Bu bakış açısıyla doktorun size yazacağı herhangi bir ilacı reçeteli almak dolandırıcılık o zaman. Benimki ile bir farkı yok ki. O da sizin tedaviniz.

Bu kaba tavrınız ve beni potansiyel dolandırıcı görmeniz bence tatsız oldu. Buradaki herkes niyetimi biliyor, eminim.

1-kesinlikle dolandırıcı olduğunu düşündüğüm İçin yazmadım. Muhtemel düşünemedigin için bunun dolaylı yoldan dolandırıcılık olabileceğini aklına gelmedi. Kullanıyorda olsan SGK bu ilacı prostat problemleri olanlar İçin reçete eder. Aga tedavisi için reçete edileydi propecia reçete edilirdi.
2- yaş geçince anlıyorsun ki, kapitalist düzenin diretmesi ile dayatılan vitamin ilaç adı altında birsürü  kimyasal vucuduna giriyor. Hatta masum vitaminleri bırak UN,ŞEKer bile zehir aslında almamak lazım vücuda kirletmemek lazım kanı..
Hergün 3 kere agzımıza sokmaz isek sağlıksız diye itham edilen diş macunundaki florürün zararlarını arastırır oluyorsun işin biraz derinine inince.. bu kapitalist düZen yıllarca EROİNİ ilaç diye bebelere verdi durdu unutmamalı.. demem o ki yaş gelecek paketlenmiş gıdalardan manavdan aldıgın domesten vucuduna aldıgın ZEHİRİN pişmanlıgını yaşayacaksın yıllarca ekmek yediğin için kendine kızacaksın ama şuan prostat kanseri için üretilen vücudun doğal DHT seviyesini anormal seviye getirmek sureti ile çalışan bir ilacı almaktan bahsediyorsun.. güzel kardesim sen beni dinle hiç sürme ağzına..
3-birseyi herkesin yapıyor olması onu anormallestiremez. Doğru faydalı hiç yapmaz.. milyonlar sigara içiyor hala.. bu sigaranın zararlarını İnan aZaltmıyor..
4- doktorun sadece saç için kişinin en önemli hayati fonksiyonlarını düzenleyen DHT hormonunun seviyesini azaltmak İçin ilaç kullanıyor olmasına anlayış göstermesini bekleme…

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #17 : 01 Şubat 2022, 22:36:09 »
1-kesinlikle dolandırıcı olduğunu düşündüğüm İçin yazmadım. Muhtemel düşünemedigin için bunun dolaylı yoldan dolandırıcılık olabileceğini aklına gelmedi. Kullanıyorda olsan SGK bu ilacı prostat problemleri olanlar İçin reçete eder. Aga tedavisi için reçete edileydi propecia reçete edilirdi.
2- yaş geçince anlıyorsun ki, kapitalist düzenin diretmesi ile dayatılan vitamin ilaç adı altında birsürü  kimyasal vucuduna giriyor. Hatta masum vitaminleri bırak UN,ŞEKer bile zehir aslında almamak lazım vücuda kirletmemek lazım kanı..
Hergün 3 kere agzımıza sokmaz isek sağlıksız diye itham edilen diş macunundaki florürün zararlarını arastırır oluyorsun işin biraz derinine inince.. bu kapitalist düZen yıllarca EROİNİ ilaç diye bebelere verdi durdu unutmamalı.. demem o ki yaş gelecek paketlenmiş gıdalardan manavdan aldıgın domesten vucuduna aldıgın ZEHİRİN pişmanlıgını yaşayacaksın yıllarca ekmek yediğin için kendine kızacaksın ama şuan prostat kanseri için üretilen vücudun doğal DHT seviyesini anormal seviye getirmek sureti ile çalışan bir ilacı almaktan bahsediyorsun.. güzel kardesim sen beni dinle hiç sürme ağzına..
3-birseyi herkesin yapıyor olması onu anormallestiremez. Doğru faydalı hiç yapmaz.. milyonlar sigara içiyor hala.. bu sigaranın zararlarını İnan aZaltmıyor..
4- doktorun sadece saç için kişinin en önemli hayati fonksiyonlarını düzenleyen DHT hormonunun seviyesini azaltmak İçin ilaç kullanıyor olmasına anlayış göstermesini bekleme…
Haklısın abi, yanlış anladıysam kusura bakma. Saçın benim üzerimdeki psikolojik etkisi büyük. Dolayısıyla tedavi olarak kullanmaya devam etmek durumundayım.
Saygılarla.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 01 Şubat 2022, 22:55:25 »
Haklısın abi, yanlış anladıysam kusura bakma. Saçın benim üzerimdeki psikolojik etkisi büyük. Dolayısıyla tedavi olarak kullanmaya devam etmek durumundayım.
Saygılarla.
dostum tamam saglikli beslende biraz  alternatif dunyacilara bagladin yok vitaminler yok dis macunu yok un seker.eyvallah  fazlasi zararda fanusta ta da yasamiyoruz.
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #19 : 01 Şubat 2022, 23:14:13 »
dostum tamam saglikli beslende biraz  alternatif dunyacilara bagladin yok vitaminler yok dis macunu yok un seker.eyvallah  fazlasi zararda fanusta ta da yasamiyoruz.
Yok hacı dünya hali mecbur kullanmaya devam edeceğim ben zaten. Sadece öneride bulundu.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Facebook Twitter Instagram