Gönderen Konu: Araştırdığım şampuanlardan hangisini tercih edersiniz?  (Okunma sayısı 4028 defa)

stand

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır şampuan konusu araştırıyorum.
Açıkçası yazın her gün banyo ediyorum. Kışın ise haftada ortalama 2 defa.
Yazın ve kışın ayrı şampuanlar kullanabilirim.
Saçlarımla ilgili en büyük sorun çok çabuk yağlanması.
Okuduğum kadarıyla önerilen şampuanlar; Bu şampuanlar hariç önerebileceğiniz şampuanlar varsa yazabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Prozinc plus
Alpecin Liquid
Revigen
Kerastase Homme Densifique Bain Densite 250 ml
Bioxcin Forte Şampuanı
Vichy dercos neogenic
Prozinc plus mor olan
Vichy Dercos Oil Control Aşırı Yağlanmaya Karşı Etkili
Avesin şampuan
Alpecin black edition
vichy dercos energisant
Alpecin c1 şampuanı
Sebamed günlük
Alpecin Kafein Şampuan
sebamed saç dökülmesine karşı şampuan
Veya önerebileceğiniz bir Vichy Dermos ürünü?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Araştırdığım şampuanlardan hangisini tercih edersiniz?
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2022, 18:29:25 »
Şahin hoca ve Asuman hoca Prozinc Plus öneriyor diye biliyorum. Ben kullanıyorum 1 haftadır. Memnunum.

Bioxcin Forte de çok kullandım. Ondan da çok memnundum. Bırakınca saçlarım zayıflamıştı.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2022, 18:33:17 »
Listenizden revigen ve sebamed dökülme karşıtı kullandım memnun etmedi beni diğerlerini kullanmadım. Listenizde olmayan ve benim en başarılı bulduğum şampuan revox xtreme hem çok güzel temizliyor hem de çok hacimli ve sağlıklı görünüyor benim saçım
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2022, 19:08:27 »
Ben olsam Vichy Dercos'un yeşil olanını kullanırdım (hangisi yeşil şişe unuttum). Plase olarak da Alpecin Black Edition'ı düşünürdüm.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

stand

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2022, 19:11:59 »
Ben olsam Vichy Dercos'un yeşil olanını kullanırdım (hangisi yeşil şişe unuttum). Plase olarak da Alpecin Black Edition'ı düşünürdüm.
Hocam sizce Alpecin Black Edition ile Alpecin Kafein Şampuan arasında fark var mı?
Ayrıca Alpecin Liquid aralarında en pahalı olanı onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

stand

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2022, 19:13:23 »
Listenizden revigen ve sebamed dökülme karşıtı kullandım memnun etmedi beni diğerlerini kullanmadım. Listenizde olmayan ve benim en başarılı bulduğum şampuan revox xtreme hem çok güzel temizliyor hem de çok hacimli ve sağlıklı görünüyor benim saçım
Hocam saçlarım kısa zaten her ay 3 numaraya vuruyorum fakat yine de yağlanıyor. Saçlarımın hacimli gözükmesinden çok yağlanmayı ve bir nebze de olsa dökülmesini engelleyecek bir şampuan arıyorum.

stand

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2022, 19:18:00 »
Şahin hoca ve Asuman hoca Prozinc Plus öneriyor diye biliyorum. Ben kullanıyorum 1 haftadır. Memnunum.

Bioxcin Forte de çok kullandım. Ondan da çok memnundum. Bırakınca saçlarım zayıflamıştı.
Hocam günlük kullanıma uygun mudur acaba Prozinc Plus. Arada bir kullanmak mı gerekiyor yoksa?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2022, 19:19:34 »
Hocam sizce Alpecin Black Edition ile Alpecin Kafein Şampuan arasında fark var mı?
Ayrıca Alpecin Liquid aralarında en pahalı olanı onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Forumda kullanan arkadaşlar Black Edition'ın daha iyi olduğunu söylüyorlar. Özellikle 2018'de bende araştırdığım için kullanıcı referanslarına dikkat etmiştim. Liquid'i bilmiyorum açıkcası ama forumda kullanan arkadaşlar vardı, görürlerse yorum yaparlar. Benim önceliğim dediğim gibi Vichy olurdu ama. Hatta şu sıralar saç kremlerini de araştırıyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

stand

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2022, 19:53:38 »
Forumda kullanan arkadaşlar Black Edition'ın daha iyi olduğunu söylüyorlar. Özellikle 2018'de bende araştırdığım için kullanıcı referanslarına dikkat etmiştim. Liquid'i bilmiyorum açıkcası ama forumda kullanan arkadaşlar vardı, görürlerse yorum yaparlar. Benim önceliğim dediğim gibi Vichy olurdu ama. Hatta şu sıralar saç kremlerini de araştırıyorum.
Vichy Dermos'un 3 tane yeşil ürününü gördüm. Bunlardan hangisi acaba?
https://www.vichy.com.tr/sac-bakimi/sebum-karsiti-sampuan-dercos/p17431.aspx
https://www.vichy.com.tr/sac-bakimi/anti-dandruff-kepek-kars%c4%b1t%c4%b1-bak%c4%b1m-sampuan%c4%b1-hassas-ve-kas%c4%b1nt%c4%b1l%c4%b1-sac-derisi-dercos/p38979.aspx
https://www.vichy.com.tr/sac-bakimi/anti-dandruff-kepek-kars%c4%b1t%c4%b1-bak%c4%b1m-sampuan%c4%b1-normal-ve-yagl%c4%b1-saclar-dercos/p39012.aspx

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2022, 20:05:42 »
Hocam günlük kullanıma uygun mudur acaba Prozinc Plus. Arada bir kullanmak mı gerekiyor yoksa?
Gündeliğe uygun diye biliyorum hocam.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 25 Ocak 2022, 20:47:48 »

Herkes bu yeşil olanı kullanıyor da yeşil olan kepek karşıtı...
Saç dökülmesine karşı olanın rengi kahverwngi gibi bişey...
Anlayamadım bu işi ben

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Ocak 2022, 22:54:05 »
Ben kullansam yağlanma için şampuan alacağım için sebum olanını tercih ederdim arkadaşlar. Saç dökülmesi için kullananlarda seboreik dermatit ve kepek sorunundan sanıyorum bu şampuanı tercih ediyorlar. Direkt genetik dökülmeyi durduramaz antiandrojen yoksa şampuanlarda. Benim düşüncem saçların yağlı olmaması saç dökülmesinde önemli bir yer ediniyor. O yüzden yağlanmayı kesecek ve saçlara hacim verecek bir şampuan tercih ederim. Parlak ve hacim vermesi için şampuanın yanında saç kremi de düşünebilir. Bence forumda arkadaşlar direkt şampuandan büyük beklenti içine giriyorlar. Saç kremleri şampuanlara nazaran daha uygunlar hatta. Ya da saç maskesi.

stand

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2022, 22:59:37 »
Ben kullansam yağlanma için şampuan alacağım için sebum olanını tercih ederdim arkadaşlar. Saç dökülmesi için kullananlarda seboreik dermatit ve kepek sorunundan sanıyorum bu şampuanı tercih ediyorlar. Direkt genetik dökülmeyi durduramaz antiandrojen yoksa şampuanlarda. Benim düşüncem saçların yağlı olmaması saç dökülmesinde önemli bir yer ediniyor. O yüzden yağlanmayı kesecek ve saçlara hacim verecek bir şampuan tercih ederim. Parlak ve hacim vermesi için şampuanın yanında saç kremi de düşünebilir. Bence forumda arkadaşlar direkt şampuandan büyük beklenti içine giriyorlar. Saç kremleri şampuanlara nazaran daha uygunlar hatta. Ya da saç maskesi.
Şampuandan çok beklentim yok hocam. Yağlanma yüzünden dökülen saçları durdursa yeter benim için DHT baskılamasını beklemiyorum :)
https://www.trendyol.com/vichy/dercos-anti-sebum-shampoo-200ml-yaglanma-karsiti-bakim-sampuani-p-51658862
Sanırım yeşil renkli dediğiniz bu şampuan.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2022, 23:06:01 »
Evette attığınız linkteki fiyat eczane satış fiyatı. Geçenlerde bir arkadaşıma aldırdım bu şampuanı eczaneden 200 liraya almıştı. İnternetten baktığımda fiyatı daha ucuzdu. Aklınızda bulunsun :).

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 25 Ocak 2022, 23:44:40 »
Şampuandan çok beklentim yok hocam. Yağlanma yüzünden dökülen saçları durdursa yeter benim için DHT baskılamasını beklemiyorum :)
https://www.trendyol.com/vichy/dercos-anti-sebum-shampoo-200ml-yaglanma-karsiti-bakim-sampuani-p-51658862
Sanırım yeşil renkli dediğiniz bu şampuan.

Dostum yağlanmayı DHT yapıyor aslında.
 :)

Facebook Twitter Instagram