Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası  (Okunma sayısı 737 defa)

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2022, 16:10:39 »
Bence iyi olur ama geçici olarak bir süre kullan.uzun dönem minoxil kullanımı biraz sakıncalı.

grkn353535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2022, 20:27:56 »
önerebileceğiniz bir minoxidil var mı? Piyasada çok fazla var hangisi daha mantıklı olur?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2022, 11:55:33 »
önerebileceğiniz bir minoxidil var mı? Piyasada çok fazla var hangisi daha mantıklı olur?

Alopexy bi tık daha kaliteli diyorlar. Ama deri sağlığı açısından köpük formundakiler en sağlıklısı. Eğer tedarik edebiliyorsan rogaine, kirkland gibi markaların köpük formundaki ürünlerini tavsiye ederim.

grkn353535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2022, 12:58:54 »
alopexy bir tek trendyolda satılıyor. Diğerleride yurt dışı kaynaklı zaten bunları bende biliyorum ama guvenirlilik açısından eczaneden almak istedim sadece. Bir tek bulabilirsem Alopexy kaldı

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2022, 23:38:45 »
alopexy bir tek trendyolda satılıyor. Diğerleride yurt dışı kaynaklı zaten bunları bende biliyorum ama guvenirlilik açısından eczaneden almak istedim sadece. Bir tek bulabilirsem Alopexy kaldı

Hocam geçenlerde ben de alopexy aldım. İnternette 200+ görmüştüm fiyatları. Birkaç eczaneye sordum yoktu, 4. 5. De fln bir eczanede vardı 170 lira civarı bir fiyata. Biraz büyükçe, cadde üstü fln eczanelerde bulmak bir tık daha kolay olabilir belki.

Dediğin gibi eczaneden almak daha garanti olur.

Hiç bulamadın normal minoxil de olabilir. Ama ben birkaç sene öncesinde daha önceki minoxil denememde minoxil forte marka mavi kutulu olan, epey kaşıntı falan yapmıştı. Malum içeriğindeki pg vs veya hanmadde kalitesinden olabilir. Bu sebeple bu sefer alopexyi denemeye başladım. Daha 1-2 hafta oldu henüz biir şey söylemek için erken tahriş yönünden kalite yönünden. Forumda daha önce böyle yorumlar gördüğüm için tabsiye etmiştim.

Belki sizde tahriş vs yapmaz, sorunsuz kullanırsınız belki.

grkn353535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Ocak 2022, 20:40:40 »
sağol hocam teşekkür ederim.

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2022, 18:16:20 »
Kardes  en  iyisi  minoksil.  Bir  yan etkisi yok omur  boyuda   kullanabilirsin.  Finasdrede  veya  Hormon  ayarlarini   bozacak ilaclardan  uzak  dur. Kas  yaparken Goz cikarma.

grkn353535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2022, 11:22:17 »
Saç ekiminden sonra en az üç ay propecia kullanılması gerektiğini düşünüyorum çünkü dht hormonu kanlanmayı azaltıyor o bölgede yani gelişimi için bir müddet kullanıp bırakmayı düşünüyorum. Seninde dediğin gibi zararı faydasından daha çok gibi gözüküyor.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2022, 13:53:23 »
Minoxil bende yan etki yapmıştı. Ama kişiden kişiye değişir sanırım. Mesela Fin bende yan etki yapmadı sanırım ve uzun zamandır kullanıyorum

Minoxil yerine ekim sürecinde Prozinc Plus Losyon tercih edeceğim

Facebook Twitter Instagram