Gönderen Konu: Life Hair Şahin Çelik 4000 Greft Yaş:27 / 15.01.2022  (Okunma sayısı 49521 defa)

Saclıolmavakti

• Hero Member
Ynt: Life Hair Şahin Çelik 4000 Greft Yaş:27 / 15.01.2022
« Yanıtla #270 : 12 Mayıs 2022, 01:23:52 »
güzel gidiyor

Teşekkür ederim üstat şu sağ tarafta dolsa biraz daha kapatıcılığı olsa benim beklentimi karşılayacak.

Günlük 100-200 arası dökülme normal diyorlar. Senin yorumun nedir üstat? Saç dökülme sorunu olmayanlar günlük hiç saç dökmüyorlar mı acaba ben anlamadım bu işi

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #271 : 12 Mayıs 2022, 02:37:42 »
Finasterid işe yaramış ama saçınızın bence genel yapısı ince olduğu için ekstra bir kalınlaşma ortaya çıkmamış. Birde herkesin genetik dökülme hızı da aynı değil, sizde Hintell Başkanın da dediği gibi genel seyrelme mevcut. Yani tek başına dökülmeler ciddi oranda devam ediyorsa minoksidil de düşünülebilir. Ama dediğiniz gibi 100 tel ise dökülmeler ve saçlarda dökülen tellerde minyatürleşme ciddi oranda yoksa çok da problem olacağını sanmıyorum. Güzel ilerliyor zaten saç ekiminiz ben süreci takip ediyorum ve gelişmeleri güzel buluyorum. Önceden de zaten bunları yazmıştım. Bu arada benim de saçlarım da günlük benzer dökülmeler oluyor. Özellikle donör alanda topladığımda saçlarım bakıyorum geliyor baya saçlar ama sorun etmiyorum açıkcası. Arada minyatürleşen saçlarım da oluyor. Benim sürecimi takip ettiğinizi bildiğim için, kafanızda soru işaretleri olmaması adına ya da karşılaştırma yaparsanız yanlış bir fikre kapılmamanız adına yazdım bunları :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #272 : 12 Mayıs 2022, 02:52:08 »
Finasterid işe yaramış ama saçınızın bence genel yapısı ince olduğu için ekstra bir kalınlaşma ortaya çıkmamış. Birde herkesin genetik dökülme hızı da aynı değil, sizde Hintell Başkanın da dediği gibi genel seyrelme mevcut. Yani tek başına dökülmeler ciddi oranda devam ediyorsa minoksidil de düşünülebilir. Ama dediğiniz gibi 100 tel ise dökülmeler ve saçlarda dökülen tellerde minyatürleşme ciddi oranda yoksa çok da problem olacağını sanmıyorum. Güzel ilerliyor zaten saç ekiminiz ben süreci takip ediyorum ve gelişmeleri güzel buluyorum. Önceden de zaten bunları yazmıştım. Bu arada benim de saçlarım da günlük benzer dökülmeler oluyor. Özellikle donör alanda topladığımda saçlarım bakıyorum geliyor baya saçlar ama sorun etmiyorum açıkcası. Arada minyatürleşen saçlarım da oluyor. Benim sürecimi takip ettiğinizi bildiğim için, kafanızda soru işaretleri olmaması adına ya da karşılaştırma yaparsanız yanlış bir fikre kapılmamanız adına yazdım bunları :).

Hocam siz desteğinizi bilgilerinizi hiç eksik etmediniz saolun varolun. İşin aslı dökülmeler minyatür mü değil mi pek anlayamıyorum çünkü dediğiniz gibi benim saç telleri baya ince. Ha bazen çok dikkatli inceleyince çok nadir olarak böyle artık yok olma evresinde bir kaç saçın döküldüğünü görüyorum ama zaten onlar kafa da kalsa da pek işe yaramıyordur herhalde yok gibiler çünkü :). Dökülmeleri detaylı inceliyorum sayabildiğim kadarıyla 20-30 ben sayamadıklarımı yuvarladım 100 olsun dedim. Yıllardır aynı oranda dökülüyor saçlarım. İlk farkettiğim zaman açıklığı 23 yaşlarındaydım ve şuan 27 yaşındayım aşağı yukarı saçlar o zaman ki seviyesi ile aynı. Sadece önler geriledi ve azaldı. Süreç de beni tek tedirgin eden ve zaten ekim kararını bana aldıran sağ ön ve orta taraflar. Ekim öncesi de baya açılmıştı yandaki saçlar ile kamufle ediyordum. Şuan hala seyrek ilerliyor ve tedirgin etti işin aslı beni. Dökülme bir tek bende oluyor diye de Hintell başkanın yorumu sonrası tedirgin oldum. Sizin de yorumunuz ferahlattı biraz beni. Minoksil konusu tereddüt halinde bende kullanırsam şu sıralar süreci desteklemek adına 1 2 ay kullanılabilir ama bir yandan da mantıklı gelmiyor. Getirisi kadar götürüsü olduğu için. İnşallah 180-220 lerde şu sağ tarafında dolduğunu görürsem rahatlayacağım artık :) Zaten hepimizin bildiği gibi dökülme devam edecek ve 2. ekim gerekecek bana ama en azından 3-5 yıl götürsün istiyorum ki 33 gibi tepe ve ön sıklaştırma yapabileyim.
  • Ekim Tarihi: 15.01.2022
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27
  • Medikal Tedavi Fin, Keçiboynuzu özü, Andız pekmezi, Nar suyu Evocapil Tablet

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #273 : 12 Mayıs 2022, 15:09:37 »
Hintell Başkan benim göremediğim ince detayları daha iyi analiz ediyor, sloocer üstad da öyle. Ama finasteridin işe yaradığı konusunda ben başla bırak yaparak kullandığım için artısını fotoğraflara baktığımda anlayabiliyorum. Bence size artı sağlıyor ancak kararma yaptığı halde dökülmeyi %100 durdurmadığı için belki de mevcut dökülmeleriniz devam ediyordur. Bazen kullanılan şampuan dahi çekilen fotoğrafta sürecin anlaşılmasını engelliyor. Kafein içerikli bir şampuan kullanılıp fotoğraf çekildiğinde ve tarandığında saçlar kamufle olduğu için yine süreç analizinde bence yanıltabiliyor. Benim sizin sürecinizde ki başından beri soru işaretleri sivilce ve kızarıklığın devam etmesi. Bazı takip ettiğim süreçlerde gerçekten çıkışları bu cilt yapısına sahip olan insanlar için problem olabiliyor. Yani çok fazla detay var eğer her bir ayrıntıyı kafaya takacak olursanız zaten stresten süreç sizin için eziyet haline gelir. Takiplerinizi yapın, ancak kafanıza süreci çok takmayın. Zaten sorun olursa bile ufak bir sorun olur onu da Şahin Bey halleder. O da en kötü senaryoyu düşünürseniz. Ben yine tekrar ediyorum saçlarınızın güzel olacağını düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #274 : 12 Mayıs 2022, 16:03:55 »
Hintell Başkan benim göremediğim ince detayları daha iyi analiz ediyor, sloocer üstad da öyle. Ama finasteridin işe yaradığı konusunda ben başla bırak yaparak kullandığım için artısını fotoğraflara baktığımda anlayabiliyorum. Bence size artı sağlıyor ancak kararma yaptığı halde dökülmeyi %100 durdurmadığı için belki de mevcut dökülmeleriniz devam ediyordur. Bazen kullanılan şampuan dahi çekilen fotoğrafta sürecin anlaşılmasını engelliyor. Kafein içerikli bir şampuan kullanılıp fotoğraf çekildiğinde ve tarandığında saçlar kamufle olduğu için yine süreç analizinde bence yanıltabiliyor. Benim sizin sürecinizde ki başından beri soru işaretleri sivilce ve kızarıklığın devam etmesi. Bazı takip ettiğim süreçlerde gerçekten çıkışları bu cilt yapısına sahip olan insanlar için problem olabiliyor. Yani çok fazla detay var eğer her bir ayrıntıyı kafaya takacak olursanız zaten stresten süreç sizin için eziyet haline gelir. Takiplerinizi yapın, ancak kafanıza süreci çok takmayın. Zaten sorun olursa bile ufak bir sorun olur onu da Şahin Bey halleder. O da en kötü senaryoyu düşünürseniz. Ben yine tekrar ediyorum saçlarınızın güzel olacağını düşünüyorum.

Kızarıklık geçti hocam yaklaşık 30 gündür o fotoğrafların ışık açısından dolayı öyle çıkmış. Ama yaklaşık bir 80 90 gün kızarıktı haklısınız. Sivilceler vitamin hapları nedeni ile oluyor bu noktada emin gibiyim. Vitamin hapını 2 günde 1 adete indirdim. 5. ay gibi bırakacağım komple. Şampuan olarak başında beri prozinc plus kullanıyorum bildiğim kadarı ile içerisinde kafein yok. Teşekkür ediyorum ve inşallah güzel olacağını ümit ediyorum.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

xshot

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #275 : 12 Mayıs 2022, 17:22:07 »
Gayet iyi gidiyor dostum, olacak bu saç inş.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #276 : 12 Mayıs 2022, 17:32:27 »
Finasterid evet geliştirmiş ama genel bir incelme olduğu için bölgede ekilen saçların gelişimi biraz zor oluyor yani ekimim güzel ama durumdan dolayı çok harika sonuç almanı engelliyor.
Global Moderator

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #277 : 12 Mayıs 2022, 17:43:07 »
Gayet iyi gidiyor dostum, olacak bu saç inş.

Teşekkür ettim abi güzel dileklerin için inşallah olacak :)
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #278 : 12 Mayıs 2022, 17:45:34 »
Finasterid evet geliştirmiş ama genel bir incelme olduğu için bölgede ekilen saçların gelişimi biraz zor oluyor yani ekimim güzel ama durumdan dolayı çok harika sonuç almanı engelliyor.

Çok doğru bir tespit başkanım. Peki yapabileceğim birşey var mı sence bir önerin var mıdır? En azından bu durum süreci uzatsa bile güzel sonuç aldırır mı ne dersin? Gelişim zor olsa da gelişir diyebilir miyiz? Harika bir beklentim hiç olmadı saç ekiminden şuan ki beklentim de çok üst düzey değil sadece sağ tarafında saçın sol tarafı gibi bir kıvama gelmesi beni tatmin edecektir.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #279 : 12 Mayıs 2022, 17:46:48 »
Resimlerde sol taraf olarak gözüküyor aslında sağ taraf başkanım bu arada sıkıntı olan taraf
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #280 : 12 Mayıs 2022, 20:06:21 »
Çok doğru bir tespit başkanım. Peki yapabileceğim birşey var mı sence bir önerin var mıdır? En azından bu durum süreci uzatsa bile güzel sonuç aldırır mı ne dersin? Gelişim zor olsa da gelişir diyebilir miyiz? Harika bir beklentim hiç olmadı saç ekiminden şuan ki beklentim de çok üst düzey değil sadece sağ tarafında saçın sol tarafı gibi bir kıvama gelmesi beni tatmin edecektir.

Elinden geleni yapıyorsun zaten süreçde daha bitmedi ekilen saçların gelişimide iyi duruyor
Belki süreç sonu çok daha iyi olması için bir sıklaştırma daha yaparsın süper olur
Global Moderator

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #281 : 12 Mayıs 2022, 21:56:40 »
Elinden geleni yapıyorsun zaten süreçde daha bitmedi ekilen saçların gelişimide iyi duruyor
Belki süreç sonu çok daha iyi olması için bir sıklaştırma daha yaparsın süper olur

İleride de döküleceği için son ekim hakkını sonraya ertelemek istemiştim başkanım ama inşallah bu ekim tatmin eder
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #282 : 12 Mayıs 2022, 23:18:33 »
Saç dökülme tipiii ve durumunu bu konuda arkadaşa çok benzettim.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9128.75

Kendisi güzel bir sonuç almış ama süreç 7,8 ay sürmüş gibi duruyor. Sonrasında sanırım corona sebebi ile saçları biraz dökülmüş. İnşallah saç çıkışlarım bu arkadaşın ki ne benzer.

150'de inşallah daha iyi bir halde fotoğrafları paylaşacağım.

• Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

Saclıolmavakti

• Hero Member
« Yanıtla #283 : 14 Mayıs 2022, 01:46:12 »
Bugün Ankara’da güneşli bir gün vardı araçta giderken baktım sunroof dan tam tepeden güneş vuruyor bakalım nasıl gözükecek acaba, biraz daha moralimi bozayım diye birkaç fotoğraf çektim  ;D Onlarıda takip edenler için eklemek istedim. Sanırım saç renginden dolayı güneş de beklediğimden daha iyi çıktı saçlar. Sağ tarafda dolarsa ki(inşallah dolar) beni tatmin edeceğini düşünüyorum. Süreç 118. Gün’e ait
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 27

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #284 : 14 Mayıs 2022, 02:14:29 »
 genelde sol geriden gelir sendede sağ değil sol geriden geliyor bence.tabi tarayısta güneşin vurmasıda etken.hızlı gidiyor ekim ama tabi zamana ihtiyac var.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram