Gönderen Konu: ASUMAN HAIR / 4000 GREFT / 23.12.21 / YAŞ 24  (Okunma sayısı 47356 defa)

lordsinov

• Sr. Member
Ynt: ASUMAN HAIR / 4000 GREFT / 23.12.21 / YAŞ 24
« Yanıtla #631 : 20 Ocak 2023, 21:51:29 »
Bir güncelleme var mı? Görüşme yaptınız mı veya sonuçta değişim var mı?
Yok saçta gram değişim olmadı. Merkez de ne arıyor ne de soruyor 😊

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #632 : 20 Ocak 2023, 23:27:52 »
13 ay maalesef

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #633 : 21 Ocak 2023, 10:50:30 »
revize yapılacak mı?
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #634 : 21 Ocak 2023, 12:20:55 »
Merkezle en son 3 ay önce konuşmuştuk. Merkez ondan sonra nasıl olduğunu falan sormadı
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2023, 12:43:30 Gönderen: lordsinov »

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #635 : 21 Ocak 2023, 12:55:25 »
.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #636 : 21 Ocak 2023, 14:08:27 »
malesef bana gore ust uste hatalarla dolu bir surec. bu saatten sonra bunlari konusmak sizin icin ne kadar fayda verir tartisilir ama konuyu ileride inceleyecek benzer durumdaki kisilerin gormesi icin faydali olabilir diye dusunuyorum.

hata 1: sac dokulmesi tipiniz medikal tedaviye cok uygun, ekim icinse bir o kadar uygunsuz iken medikal tedaviyi pas gecip direkt ekim yapilmasi.
bence olmasi gereken: dht baskilayici + minoxidil gibi bir growth saglayici ile tedavi baslangici. en az 1 yil devam, sonrasinda duruma gore ayarlamalar.

hata 2: dokulme tipiniz sikintili, yasiniz genc, gerekli tedaviler yeterince uygulanmamis iken ekim yapmak yetmiyormus gibi, bir de 4.000 gibi yuksek sayida greft ekilmesi ve genis alana yayilmasi.
bence olmasi gereken: 2000-2500 gibi bir tek ekimle baslamak ve bunu on bolgede tutmak. aksi durumda ekim patladiginda, cephaneniz kisitli ve yas da gencse, sikintili bir duruma giriyorsunuz.

bunlari ekim merkezinin soylemesi gerekirdi tabii ki. ancak unutmayalim ki bazi doktorlar bile bu kadar etik yaklasmiyor. kaldi ki asuman hn doktor da degil. maalesef bilincli hareket edip acele etmeden maksimum bilgiyi alip dogru karar vermek kendi sorumlulugumuz.

bir ekimin iyi veya kotu sonuclanmasi ekim yapan ekibin basarili veya basarisiz oldugunu gostermez. en iyi yerlerde kotu sonuclar olabilecegi gibi uyduruk yerlerden cok iyi sonuclar da cikabilir. ama ekim sonrasinda hasta ile ilgilenmemek, hasta memnun degilken ona geri donus yapmamak bence cok sikintili bir durum. siz onlara ulasmaniza ragmen sizi ihmal ediyorlarsa merkez adina cok kotu bir gosterge bence.

peki bundan sonrasi icin ne yapilabilir? ben olsam minox+dermarolling+finasteride ile devam edip en az 1 yil gozlemlerdim. eger sonuc alamazsam ve yan etki gormemissem 1 yil sonra dutasteride´e gecis yapardim.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #637 : 21 Ocak 2023, 14:10:39 »
bu arada tip olarak sacsiz iyi gorunebilirsiniz, sakal da var. bu islerle ugrasamam diyorsaniz bence saclari kazitmak da bir opsiyon- ekim fotolarinda sacsiz fena durmuyor bence

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #638 : 21 Ocak 2023, 14:33:18 »
malesef bana gore ust uste hatalarla dolu bir surec. bu saatten sonra bunlari konusmak sizin icin ne kadar fayda verir tartisilir ama konuyu ileride inceleyecek benzer durumdaki kisilerin gormesi icin faydali olabilir diye dusunuyorum.

hata 1: sac dokulmesi tipiniz medikal tedaviye cok uygun, ekim icinse bir o kadar uygunsuz iken medikal tedaviyi pas gecip direkt ekim yapilmasi.
bence olmasi gereken: dht baskilayici + minoxidil gibi bir growth saglayici ile tedavi baslangici. en az 1 yil devam, sonrasinda duruma gore ayarlamalar.

hata 2: dokulme tipiniz sikintili, yasiniz genc, gerekli tedaviler yeterince uygulanmamis iken ekim yapmak yetmiyormus gibi, bir de 4.000 gibi yuksek sayida greft ekilmesi ve genis alana yayilmasi.
bence olmasi gereken: 2000-2500 gibi bir tek ekimle baslamak ve bunu on bolgede tutmak. aksi durumda ekim patladiginda, cephaneniz kisitli ve yas da gencse, sikintili bir duruma giriyorsunuz.

bunlari ekim merkezinin soylemesi gerekirdi tabii ki. ancak unutmayalim ki bazi doktorlar bile bu kadar etik yaklasmiyor. kaldi ki asuman hn doktor da degil. maalesef bilincli hareket edip acele etmeden maksimum bilgiyi alip dogru karar vermek kendi sorumlulugumuz.

bir ekimin iyi veya kotu sonuclanmasi ekim yapan ekibin basarili veya basarisiz oldugunu gostermez. en iyi yerlerde kotu sonuclar olabilecegi gibi uyduruk yerlerden cok iyi sonuclar da cikabilir. ama ekim sonrasinda hasta ile ilgilenmemek, hasta memnun degilken ona geri donus yapmamak bence cok sikintili bir durum. siz onlara ulasmaniza ragmen sizi ihmal ediyorlarsa merkez adina cok kotu bir gosterge bence.

peki bundan sonrasi icin ne yapilabilir? ben olsam minox+dermarolling+finasteride ile devam edip en az 1 yil gozlemlerdim. eger sonuc alamazsam ve yan etki gormemissem 1 yil sonra dutasteride´e gecis yapardim.
1 buçuk yıldır fin kullanıyorum zaten. 2-3 aydır da hem fin hem dut kullanıyorum. Ekstra olarak da dermaroller ve Vichy saç serumu kullanıyorum

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #639 : 21 Ocak 2023, 14:34:11 »
bu arada tip olarak sacsiz iyi gorunebilirsiniz, sakal da var. bu islerle ugrasamam diyorsaniz bence saclari kazitmak da bir opsiyon- ekim fotolarinda sacsiz fena durmuyor bence
saçsız halimi sevmiyorum şu an topik kullanıyorum

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #640 : 21 Ocak 2023, 15:10:13 »
1 buçuk yıldır fin kullanıyorum zaten. 2-3 aydır da hem fin hem dut kullanıyorum. Ekstra olarak da dermaroller ve Vichy saç serumu kullanıyorum

Fin kullanmani iyi ama fin sadece olani koruyabilir cogu durumda.

Sacta gelisim gormek icin growth saglayan bir urun kullanmanizi oneririm, minox gibi. Dermarolling tek basina ise yaramaz, genelde minoxidilin etkisini artirmak konusunda faydalidir. Vichy de sacinizi etkilemez. Yani minox baslamanizi oneriririm. Fin ve min haric digerleri tiri viri urunler malesef.

Musa Turcan

• Sr. Member
« Yanıtla #641 : 01 Şubat 2023, 02:02:14 »
Geçniş olsun kardeşim.
Bende bu merkede ektirmeyi planlıyorum da. Hala ilgilenmiyorlar mı tavırları ne durumda acaba

lordsinov

• Sr. Member
« Yanıtla #642 : 02 Şubat 2023, 02:48:21 »
Geçniş olsun kardeşim.
Bende bu merkede ektirmeyi planlıyorum da. Hala ilgilenmiyorlar mı tavırları ne durumda acaba
Son durumumu attım Asuman hanıma gösterip size dönüş yapacağım dendi. 1 hafta oldu ne yazan var ne arayan

Mehmet Alaycı

• Full Member
« Yanıtla #643 : 23 Eylül 2023, 07:39:26 »

Çok haklı bir yorum, şimdi bakınca bence de medikal tedaviye daha uygun gözüküyormuş.
Bunu ekim merkezinin söylemesi gerekiyordu.

Hala fin ve dermarolling'e devam ediyor musunuz, sonuçlar nasıl oldu?
Ekim merkezi size bir şey önerdi mi?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #644 : 23 Eylül 2023, 07:56:15 »
Son durumumu attım Asuman hanıma gösterip size dönüş yapacağım dendi. 1 hafta oldu ne yazan var ne arayan

Hiç böyle bir tavır beklemiyordum bu merkezden çok garip.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Facebook Twitter Instagram