Gönderen Konu: MEDEKS 5500 greft  (Okunma sayısı 3832 defa)

ImPaLa

• Hero Member
Ynt: MEDEKS 5500 greft
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2021, 11:47:17 »
Hayırlı olsun güzel ve özenli paylaşımınızı keyifle okudum teşekkürler

Alan çok geniş belki bu kadar ileri kellik derecesine bu ekim yetmeyecek başarılı olsada çünkü 1 ekimle bu kadar geniş bir alanı doyurucu şekilde kapatmak zor
Ama ekim güzel temiz olmuş

Bu arada bence yıkamalarınızı 2 kere yapın biraz kuru kalmış fazla çatlak o yüzden kabuklar kurudukça deriyi gerer sürekli nemli olması gerek.

Hayırlı olsun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2021, 12:10:26 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz planlama güzel
Gün içinde ekim alanını ıslatın kabuk gününe kadar
Ve yıkamaları 2 yapın aynen

Açık alan çok fazla umarım bu ekimle iyi bir sonuç alırsınız

Ve bir sıklaştırma saha gerekebilir alan geniş olduğu için iyi bir saç ekimi soncu için

Geçmiş olsun detaylı paylaşımınız için teşekkürler

Nickiniz de baya sevimli:) güldürdü beni
Global Moderator

SOMALI35

• Full Member
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2021, 12:24:39 »
Hayırlı olsun ekiminiz temiz görünüyor köşede bir morluk gördüm ama kabuk dokumu sonrası görüntü gayet güzel
Gökhan bey 2 seans planlama yapar die düşüyordum bu açıklığa sizin tercihiniz oldu sanırım çünkü tepe seyrek kalacaktır
Geçmiş olsun temiz bir ekim olmuş
  • Ekim Tarihi: 22.042021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 44

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 25 Aralık 2021, 13:05:23 »
Hayırlı olsun ekiminiz temiz görünüyor köşede bir morluk gördüm ama kabuk dokumu sonrası görüntü gayet güzel
Gökhan bey 2 seans planlama yapar die düşüyordum bu açıklığa sizin tercihiniz oldu sanırım çünkü tepe seyrek kalacaktır

Evet bencede 2 seans olsa daha iyi olurdu çünkü zor tek ekimle bu tepe kapanmaz
Global Moderator

Jokers

• Full Member
« Yanıtla #19 : 25 Aralık 2021, 16:01:48 »
Ön çizgide asimetri var gibi
Medeksin bunu düzeltmesi lazım artık. Bende dahil genelde asimetri var
Bir de medeks anastesizi fazla yapıyor galiba. Operasyon sonrası ne kadar dikkat etsende herkesin yüzü şişiyor

uaygun

• Jr. Member
  • **
  • Avodart, Xpecia,Hairfort Sprey, Biotin, Sawpoo
« Yanıtla #20 : 25 Aralık 2021, 16:16:11 »
Ön çizgide asimetri var gibi
Medeksin bunu düzeltmesi lazım artık. Bende dahil genelde asimetri var
Bir de medeks anastesizi fazla yapıyor galiba. Operasyon sonrası ne kadar dikkat etsende herkesin yüzü şişiyor

Merhaba,

13.12.2021 tarihinde bende Medeks te sac ekimi yaptirdim.Yüzüm de ve ensemde kesinlikle sisme olmadi zannedersem kisiden kisiye ve kisinin aldigi önlemlere göre degisiklik gösteriyor.Ilk uc gün fazla ayakta zaman gecirmedim gün icinde buz soketi ile 2 3 kez alnima sakaklarima sogutma yaptim yatarken dikkat ettim.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2021, 16:25:46 Gönderen: uaygun »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 25 Aralık 2021, 20:06:18 »
 sonuc 18 ayda gelir sabırlı olcan
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

« Yanıtla #22 : 25 Aralık 2021, 21:33:26 »
Hayırlı olsun güzel ve özenli paylaşımınızı keyifle okudum teşekkürler
Bu arada bence yıkamalarınızı 2 kere yapın biraz kuru kalmış fazla çatlak o yüzden kabuklar kurudukça deriyi gerer sürekli nemli olması gerek.
Kabuk kalmadı 10.cu günde bitti ve  bugün 19.cu gün  teşekkürler

Hayırlı olsun saç ekiminiz planlama güzel
Açık alan çok fazla umarım bu ekimle iyi bir sonuç alırsınız
Ve bir sıklaştırma saha gerekebilir alan geniş olduğu için iyi bir saç ekimi soncu için
Nickiniz de baya sevimli:) güldürdü beni
Sağol hocam - ayrıca forum için teşekkür . baya bir faydalandım biraz karşılığını verelim  deneyim ve bilgi ekleyerek dedim. Forum gerçekten moral motivasyon ve deneyim paylaşımında çok yardımcı  |-onayisareti-|

tşk  evet  öncesinde Gökhan bey 2 ekim anca kurtarır dedi ama sanırım operasyon günü yapabildikleri kadar yaptılar. Orta ve arka ekim seyrek o yüzden. 1-2 sene sonra tekrar düşünebilirim ikinci bi seans donör bölgeye bakıp bir mucize olur donor biraz daha çıkarsa =)

Ön çizgide asimetri var gibi Medeksin bunu düzeltmesi lazım artık. Bende dahil genelde asimetri var
Evet Jokers.  planlama yapılırken ayna verdi çizdikten sonra ön hattı .. asimetrik görüyorum dedim  . bir kaç kez baktı uzaktan tekrar baktı yok normal dedi. Değiştirmedi çizgiyi. Birazcık asimetri olması gerekiyor dedi doğal durması için .  Ben çok itiraz etmedim.  ::) Tabi saçlar uzadığında tekrar bakıcam nasıl görünecek.  Benim kafatası da tam simetrik bir formda değil gerçi.

sonuc 18 ayda gelir sabırlı olcan
evet beklemesi zor  ,  saçlar biraz uzayıp çıksa memnun olucam galiba en erken 4.cü ayda başlayacak sevindirmeye  :)

Arkadaşlar bu arada donör bölgesinin çabuk iyileşmesi yada bakımı için tavsiyeleriniz var mı?   
 En erken donör bölgesini nezaman makineyle traş edebilirim (sadece donör bölgeyi) ?

• Ekim Tarihi: 07.12.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks - Istanbul
  • Greft Miktarı 5500
  • Yaşınız 40
  • Medikal Tedavi Donusumlu secret age sawpalmetto/xpecia, pure gold collagen/dynavit collagen

hiaXi

• Full Member
  • Medeks saç ekimi
« Yanıtla #23 : 25 Aralık 2021, 23:14:31 »
Hayırlı olsun ekiminiz hocam. Umarım gönlünüzce sonuç alırsınız. Donör bölge kızarıklığı cilt yapısıyla alakalı hocam. Bende tam olarak geçmesi yaklaşık 3 ay sürmüştü. İlk başlarda insan tedirgin oluyor, bu nasıl toparlayacak diye ama nihayetinde toparlıyor. Ben 1 ayın sonunda, makine ile bastırmadan traş etmiştim donörü.
  • Ekim Tarihi: 02/07/2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair Center
  • Greft Miktarı 5800
  • Yaşınız 36

« Yanıtla #24 : 26 Aralık 2021, 13:05:43 »
Bende tam olarak geçmesi yaklaşık 3 ay sürmüştü. İlk başlarda insan tedirgin oluyor, bu nasıl toparlayacak diye ama nihayetinde toparlıyor. Ben 1 ayın sonunda, makine ile bastırmadan traş etmiştim donörü.

çok sağol,  traş edeyim gelecek hafta gibi. Daha düzenli ve düzgün görünecek rahatlayacam dışarı çıkınca
  • Greft Miktarı 5500
  • Yaşınız 40
  • Medikal Tedavi Donusumlu secret age sawpalmetto/xpecia, pure gold collagen/dynavit collagen

« Yanıtla #25 : 26 Aralık 2021, 13:07:31 »
20. ci gün, şok dökülme başladı, elimi attığım gibi gelen saçlar bu şekilde
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2021, 13:13:44 Gönderen: bu kafaya kıl lazım be bilader :) »
  • Greft Miktarı 5500
  • Yaşınız 40

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 26 Aralık 2021, 17:17:36 »
20. ci gün, şok dökülme başladı, elimi attığım gibi gelen saçlar bu şekilde

En zorlu süreçler başlıyor hocam, bundan sonra sabırla bekleme süreci başlıyor :)
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

« Yanıtla #27 : 29 Aralık 2021, 14:39:30 »
Arkadaşlar bir sorum var, webde bir kaynakda şöyle bir şey okudum, şok dökülmede dökülen kılların şekli hakkında:
"şok dökülme yeni ekilen kılların edildiği alanda yeterince beslenememesi sonucu olur.baston şeklinde dediğiniz kıllar kıl kökü içeren kıllardır. Düz olanlar ise Alım yapılırken kökü ile alınmayan kıllardır ki bunlar zaten dökülür,foliküler ünitesi olmadığı için bir daha o kıl çıkmaz. -- Öp. Dr. Atilla Kaya"

Bende dökülen kılların çoğu düz kıl  ve I formunda (Eğer dökülen kılları J, L veya I formunda 3 kategoriye ayırırsak).    Bu, ekim yapılırken köküyle alım yapılamadığına işaret ediyor olabilir mi?  Çünkü  alım yapan arkadaşlar alım sırasında "sizde kıl çıkış yönünü tespit etmek zor" gibi bir şey dediklerini hatırlıyorum.       
Soruyorum çünkü acaba çok mu fire olucak düşüncesi başladı.
  • Greft Miktarı 5500
  • Yaşınız 40

uaygun

• Jr. Member
  • **
  • Avodart, Xpecia,Hairfort Sprey, Biotin, Sawpoo
« Yanıtla #28 : 29 Aralık 2021, 14:58:15 »
Sok dökülme, sac ekiminin dogal bir sonucu az yada cok ekilen saclar ister l ister J seklinde olsun 15-25. gün günden sonra dökülecektir bu dökülme 2. ayin sonuna kadar devam edebilir 3. ay icerisinde yavas yavas saclat ince tüy seklinde cikmaya baslar bu sürec 12. aya kadar devam eder.Genel olarak sürec bu sekilde isliyor.

Sizin süreciniz normal sekilde ilerliyor resimde görünen killarda kök yok, ayrica kabuk dökümü sirasinda kabuk ile birlikte köklü kil dökülmesi olsaydi tutmamis kökten söz edilebilirdi.Bir sorun yoksa kökler en gec 3 gün icinde tutmus oluyor.
Hersey yolunda beklemek ve sabretmek gerek.Benim icinde.

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #29 : 29 Aralık 2021, 15:05:43 »
Hocam yanıltmak istemem ama bu Atilla Kaya'nın yazıları asparagas bilgilerle dolu diye düşünüyorum.
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram