Gönderen Konu: Ekim kararı öncesi  (Okunma sayısı 5646 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim kararı öncesi
« : 21 Ağustos 2017, 00:58:19 »
öncelikle ekim kararı vermeden önce Var olan saçlarınızın saglıklı durumda olması gerek
kafanızda incelmis saçlar var ise yada saç telleriniz cansız ise  yada donör bögeniz cansız ise yapmanız gereken
ekimi erteleyip 1 sene ilaç kullanıp (finsterid) saçları saglıklı hale getirip o şekilde ekime girmeniz gerek aski takirde  kesinlikle büyük hata olur ekiöm yaptırmanız.
 Bu işin en dogrusu budur malesef  yoksa kayıp yaşarsınız ekimin verdığı tranva ile saç kaybınız çok daha hızlanır finasterid bu tranvayı
çok düşük sevıyelere indirirek saçlarınızın bu süreci kayıp yaşamadan atlatmasına büyük destek olur. bellı bır süre sonrada bırakınca
saç gene normal dokulme seyrıne doner  en azından ekımden yada tranvasından kayıp yaşamassınız.

bu  merkezlerın umrunda olan bır durum degıl gerçi çok fazla bilgilerıde yok robot gıbı sadece yaptıkları işlemi ögrenmişlerdir
onlar ektıklerınden sorumlu gorur kendıerını var olan saçlarınızın zarar görmesi yada dökülmesi onları ılgılendırmez

finasterid'e  gelınce ben kullanıyorum ama size kullanında demem  benide ilgilendirmez ilacı ben satmıyorum yan etkılerı olabılıcek bır ılaç ha bence korkulucak bır ılaç degıl sıkıntıda yaşamıyorum ama size bu işin dogrusunu anlatmak zorunda hıssedıyorum kendımı

aranızda fınasterıd den korkan ve karşı olan arkadaşlar var farkındayım
ama işin dogrusu budur bunu kabul etsenızde etmesınızde

kulanacak kışılerde araştırıp kendı kararlarını versınseler ekım öncesi durumlarına göre..

Ben fınasterıd savunucusu yada hayranı degilim bu ilacı kullanmak zorunda oldugum için kullanıyorum var olan saçlarımı
korumak isteigim için.. çünkü Dht denen ılletı taşıyorum ve bu benım saçlarıma zarar vermeye kodlanmıs durumda
bunu engelleye bıldıgım kadar engellerım bırakırsamda ekım harıcı saçlarıma ne olcagı bellı
oyğzden gelıp altında tartışma yaratılması için bu konuyu açmadım ekim düşünen arkadaşların bunu bilmesi ve kararlarını
o şekilde vermelerı gerektigi için açtım..

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim kararı öncesi
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2017, 10:02:02 »
hocam saç ekimi hakkında genel bilgi yazısı ve fda onaylı 2 ilaç hakkında genel yazı olsa ilk gelen oraya baksa daha iyi olmazmı siteye geliyorlar konuyu nerden ele alıcaklarını bilmiyorlar basından sonundan tutup karman çorman karıstırıp arastıyorlar aklılları karısıyor genel sabitli bir konu olsa saç dokulmesi ve sac ekimi once orayı okusalar ordan arastırmaya gecseler daha iyi olmazmı
saçları ekmeydi dersin

orhankzlknn

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2017, 12:05:35 »
Bunu daha önce başka konudada yazmıştınız ve sonrasında bende ekim öncesi kullanmaya karar verdim.Sormak istediğim mevcut donör bölgenizide daha güçlendiriyor ve ekimler çok daha başarılı mı oluyor? 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2017, 12:12:05 »
Bunu daha önce başka konudada yazmıştınız ve sonrasında bende ekim öncesi kullanmaya karar verdim.Sormak istediğim mevcut donör bölgenizide daha güçlendiriyor ve ekimler çok daha başarılı mı oluyor?
var olan saçlarınız sağlıklı ise gerek olucagını sanmıyorum yada dökülmeniz durmuş ise bunada işin uzmanı karsr verir.. Ben veremem yani ama şunu biliyorum ekim sonrası saçlarda ister istemez bir zayıflama olacaktır kan dolaşımı yavasladığı için en azından o dönem dht yi baskılamak yararlı bir durum. Ekimin başarısı ilaca değil yapan merkez ile alakalı çünkü saç ekiminde başarı aslaga tesadüf degildir Başarılı bir operasyondan sonra Dht yi ilaçla baskılamak faydalıdır.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2017, 12:29:30 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2017, 15:10:54 »
var olan saçlarınız sağlıklı ise gerek olucagını sanmıyorum yada dökülmeniz durmuş ise bunada işin uzmanı karsr verir.. Ben veremem yani ama şunu biliyorum ekim sonrası saçlarda ister istemez bir zayıflama olacaktır kan dolaşımı yavasladığı için en azından o dönem dht yi baskılamak yararlı bir durum. Ekimin başarısı ilaca değil yapan merkez ile alakalı çünkü saç ekiminde başarı aslaga tesadüf degildir Başarılı bir operasyondan sonra Dht yi ilaçla baskılamak faydalıdır.
Peki minox için görüşün ne?
Minox finans kadar etkilimi dht engelleme konusunda?
Yan etkileri farklılık gösterir mi?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2017, 23:10:33 »
Peki minox için görüşün ne?
Minox finans kadar etkilimi dht engelleme konusunda?
Yan etkileri farklılık gösterir mi?

Minox un Finasteride ile yakından uzaktan alakası Yok. Yanetkileride buna dahil.
Minox damar genişletici özelliği olan, tansiyon hastalarında kullanılan bir erken maddeyi içerir. DHT ile hiç bir ilişkisi yoktur. Tabiri caiz ise saçı besleyen dolaşımı arttırarak bir nevi doping etkisi sağlar. Bir süre sonra bu durumda döngüye girer her halükarda sonuc hüsrandır.
Bir tedavi sağlamaz , geçici olarak saçların DHT ye direncini arttırır . Yanetkileri ise sac derisinin pH dengesi bozar, kabuklanma, pullanma, kasıntı ,sivilce vs. Gibi yanetkileri olabilir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2017, 00:50:32 »
Sloocer e aynen katılıyorum gayet güzel açıklamış
Global Moderator

Tguven

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2017, 04:27:49 »
24 yasindayim ve 3 yildir finasteride kullaniyorum. Simdiye kadar hic bir zararini gormedim. Bence korkulacak bisey yok

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2017, 07:36:34 »
finasteridi defansif dusun minoxidli ofansif .minoxidil tepede yeni kazanım yapar finasterid olanın dokulmesini erteler donoru guclendirir
saçları ekmeydi dersin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2017, 13:36:05 »
24 yasindayim ve 3 yildir finasteride kullaniyorum. Simdiye kadar hic bir zararini gormedim. Bence korkulacak bisey yok
finasterid i korkarak içersen Her türlü şeyi yaşarsın sadece finasterid değil herhangi bir vitamın ılacınıda korkarak iç kalp krızı bile geçirebilirsin piskoloji ilaçtan güçlüdür  insan korku piskolojisi ile her türlü yan etkiyi yaşayabilicek fiYolojiye sahiptir oyüzden bu ilacı kotkuyosan içmiceksin  rahat san her türlü iç akşama kadar ilaç bende yan etki yaparmı acaba düşüncesi ile bu ilacı ıcersen bu ılaç sana her türlü yan etkıyı yapar kardeşim. O yüZden  manyak gıbı yan etki araştırmanın bir anlamı yok
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 13:38:40 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Tguven

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2017, 17:33:17 »
finasterid i korkarak içersen Her türlü şeyi yaşarsın sadece finasterid değil herhangi bir vitamın ılacınıda korkarak iç kalp krızı bile geçirebilirsin piskoloji ilaçtan güçlüdür  insan korku piskolojisi ile her türlü yan etkiyi yaşayabilicek fiYolojiye sahiptir oyüzden bu ilacı kotkuyosan içmiceksin  rahat san her türlü iç akşama kadar ilaç bende yan etki yaparmı acaba düşüncesi ile bu ilacı ıcersen bu ılaç sana her türlü yan etkıyı yapar kardeşim. O yüZden  manyak gıbı yan etki araştırmanın bir anlamı yok
Yuzde yuz katiliyorum size. Ilk defa finasteride kullandigim gunu hatirliyorum. Cok korkmustum ve sanki yan etkisi yapmis gibiydi. Aslinda hic bir yan etkisi olmadi. Sadece psikolojikdi. Simdi her aksam bir tane hap oluyorum ve faydalarini goruyorum. Bu arada Turkcem iyi degil onun icin kusura bakmayin

aydinclk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Ağustos 2017, 19:12:15 »
Bende sizin gibi dusundum malesef 11.ayin sonunda biraktim sebebi ise finasteridin dht yi baskiliyamamasi ve gittikce yan etkilerinin artmasiydi ne dønor bølgesinde ne tuylu saclari canlandirmada nede døkulmede 1 gram bile etki etmedi baya sasirdim acikcasi forumuda o kadar takip ettim cogu kisi faydasini gørmus buradaki sac ektiren arkadaslar kullandi onlarda da etki etti malesef o meret bi bende etki etmedi ve kas yaparken gøz cikardik galiba bilmiyorum spermde azalma hala devam ediyor ona bagli sertlesmede de biraz sikinti var birakali 8 ay bitti yani arkadaslar ilk 6 ay icerisinde fark etti etti etmedi bence uzatmadan birakin 6 ayda finasteridin etkisi icin azda olsa yeterli bi sure farki gørurseniz karar sizin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Ağustos 2017, 20:04:22 »
Bende sizin gibi dusundum malesef 11.ayin sonunda biraktim sebebi ise finasteridin dht yi baskiliyamamasi ve gittikce yan etkilerinin artmasiydi ne dønor bølgesinde ne tuylu saclari canlandirmada nede døkulmede 1 gram bile etki etmedi baya sasirdim acikcasi forumuda o kadar takip ettim cogu kisi faydasini gørmus buradaki sac ektiren arkadaslar kullandi onlarda da etki etti malesef o meret bi bende etki etmedi ve kas yaparken gøz cikardik galiba bilmiyorum spermde azalma hala devam ediyor ona bagli sertlesmede de biraz sikinti var birakali 8 ay bitti yani arkadaslar ilk 6 ay icerisinde fark etti etti etmedi bence uzatmadan birakin 6 ayda finasteridin etkisi icin azda olsa yeterli bi sure farki gørurseniz karar sizin
herkese etki eder diye bi durum yok zaten dostum abartıldığı kadar tehlikeli bi ilaç olmadığı gıbı olagan üstü etkileride yok zaten.
Global Moderator

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Ağustos 2017, 00:05:54 »
Proscarin yan etkilerini bir kenara bırakalım
Uzun vadede sürekli bu ilacı almak bünyeye zarar vermezmi
Misal 20 yıl kullandin bu sürede vücuda başka bir etkisi olmaz mi?

Bende baktım olmuyor vertex için minoxa başladım günde 2-3 fis

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Ağustos 2017, 02:49:32 »
1: dht denen illet saçlarınıza zarar veriyorsa alopecia denen lanet olası Hastalığı taşıyorsak  saç ekimi saçlarımız kople dökülmediği sürece çözüm değildir... korumak zorundayız  bununda şuan ki tedavi yöntemlerine göre tek çaresi finsterid. peki ne kadar koruyabılırız kullandığımız süre kadar yada dokulmenın durdugu zamana kadar..

2. Bir diger finasterid kullanma seklide  ekim tranvasını atlatıp saçlarımız normale dönene kadar destek amaçlı 6_7 AY KADAR
en azından saçlar ekimin yarattıgı tranva ıle kayıp yaşamaz kanal açılmıs bölgelerde önceden saçınız var is o bölgede kan akışı zayıflayacaktır ve dht daha çok hasar verıcektır en azından bunu minumum sevıyeye indirmek için. daha sonrası ise saçlarınız normal dokulme evresıne gecer bırakınca.

3. mınox hem cebınıze hem saçınıza hemde saç derınıze zarar verır  mınoksil dht baskılamaz sadece saçları besleyen kılcal damarları genişletir buda bellı bır süre..
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram