Anket

Ast

Jsk
12 (44.4%)
Usjjd
15 (55.6%)

Toplam Oy Verenler: 27

Gönderen Konu: 10 Aralık Şahin Çelik/ 3200 greft  (Okunma sayısı 37680 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: 10 Aralık Şahin Çelik/ 3200 greft
« Yanıtla #315 : 26 Haziran 2022, 20:47:23 »
zweig siz fotoğraf atın yine dostum bakalım problem varsa neyden kaynaklanıyor. Belki naçizane fikirlerimiz olur süreç ile ilgili benim dikkatimi çeken bir kaç hussus var ama güncel fotoğrafları bekliyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.
Farklı Saç Ekimi Sonuçları

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #316 : 26 Haziran 2022, 21:40:22 »
zweig siz fotoğraf atın yine dostum bakalım problem varsa neyden kaynaklanıyor. Belki naçizane fikirlerimiz olur süreç ile ilgili benim dikkatimi çeken bir kaç hussus var ama güncel fotoğrafları bekliyorum.
Onizuka hocam yeni çıkan saçlar kalınlaşmadıkça neredeyse hiçbir fark olmayacak 145.gunde çektiğim ile.

Dolayısıyla bekliyorum biraz daha.

Elimi değdirdiğimde scalpa diken diken geliyor. Aynaya baktığımda çok çok küçük görüyorum.
Fakat inanılmaz yavaş büyüyorlar.

Geçenlerde stamp yaptım 1mm ve oradan kan geldiğini gördüm ilk defa. Derin olmadığına kanaat getirdim.

Bünyem mi böyle, fire oranım mı çok yüksek yoksa slow grower miyim bilemiyorum.

Dikkatini çeken hususların olmasına sevindim. Paylaşmanı isterdim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #317 : 26 Haziran 2022, 22:12:15 »
Olumsuz gözlemlerimde genelde süreci takip etmeyi tercih ediyorum. Ama ekim yapılan derinin sert olması ve kızarıklık olması benim hep ekim süreçlerinde daha sıkıntılı geçen süreçler olduğunu görüyorum ki bende bu gruba dahilim ondan daha çok dikkatimi çekiyor. Bir şekilde ekim bölgesinin desteklenmesi gerek topikal spreyler ile. Ben Asmed'in önermemesine rağmen kendim karar alıp kirkland ile desteklemiştim ekim bölgesini ve daha sonra merkez bana neden kullanmayı kestiğimi dahi sordu. Sizde de böyle bir durum varsa bir şekilde deriye zarar vermeyen foam formunda minoksidil ya da Şahin Beyden prp desteği isteyin ki süreci desteklesin. Döndürülüyor süreç çıkış varsa bir şekilde. O yüzden bir güncel fotoğraflara bakalım ne durumda görelim. Böyle ezbere yazılıyor ve insanlar yazılanları çok ciddiye alıyor. Ben sizin süreç için yazdığımda farklı süreçteki insanlarda etkileniyor görmek gerek. En azından özelden takviyeler konusunda fikirlerimi söylemek isterim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #318 : 26 Haziran 2022, 22:23:56 »
Olumsuz gözlemlerimde genelde süreci takip etmeyi tercih ediyorum. Ama ekim yapılan derinin sert olması ve kızarıklık olması benim hep ekim süreçlerinde daha sıkıntılı geçen süreçler olduğunu görüyorum ki bende bu gruba dahilim ondan daha çok dikkatimi çekiyor. Bir şekilde ekim bölgesinin desteklenmesi gerek topikal spreyler ile. Ben Asmed'in önermemesine rağmen kendim karar alıp kirkland ile desteklemiştim ekim bölgesini ve daha sonra merkez bana neden kullanmayı kestiğimi dahi sordu. Sizde de böyle bir durum varsa bir şekilde deriye zarar vermeyen foam formunda minoksidil ya da Şahin Beyden prp desteği isteyin ki süreci desteklesin. Döndürülüyor süreç çıkış varsa bir şekilde. O yüzden bir güncel fotoğraflara bakalım ne durumda görelim. Böyle ezbere yazılıyor ve insanlar yazılanları çok ciddiye alıyor. Ben sizin süreç için yazdığımda farklı süreçteki insanlarda etkileniyor görmek gerek. En azından özelden takviyeler konusunda fikirlerimi söylemek isterim.
Anladım hocam. Destekleme amaçlı kullandığım ürünler var fakat içinde Minoxidil yok elbet. Bilinen sitelere göz gezdirdiğimde Kirkland veya Rogain bulamıyorum TR genelinde. Köpük olandan bahsediyorum. Bulsam bile güvenemiyorum.
Yani o iş biraz sıkıntı esasen.

PRP olabilir aslında. Kendisinden talep edebilirim.

Süreç ile ilgili herhangi bir şey inan herhangi bir şey paylaşmak istemiyorum. 145'de nasılsa şimdi öyle. Biraz yeni çıkış var. Az gelişsin, bari fark olsun öyle paylaşayım. Anlıyorum süreç değerlendirilmesi için gerekli fakat şimdilik dursun, az gelişsin öyle.

Teşekkür ederim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #319 : 26 Haziran 2022, 23:04:12 »
 bence bu ekim pozitif sonuclancak.zaten en son koyduğun fotoda biraz geriden geliceği belli oluyor ama çıkmıcak gibi durmuyor.tabi bence boyle.destek istiyor gibi saç.sartta değil ama prp vurulsa saça surec hızlanabilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #320 : 26 Haziran 2022, 23:09:55 »
Anladım hocam. Destekleme amaçlı kullandığım ürünler var fakat içinde Minoxidil yok elbet. Bilinen sitelere göz gezdirdiğimde Kirkland veya Rogain bulamıyorum TR genelinde. Köpük olandan bahsediyorum. Bulsam bile güvenemiyorum.
Yani o iş biraz sıkıntı esasen.

PRP olabilir aslında. Kendisinden talep edebilirim.

Süreç ile ilgili herhangi bir şey inan herhangi bir şey paylaşmak istemiyorum. 145'de nasılsa şimdi öyle. Biraz yeni çıkış var. Az gelişsin, bari fark olsun öyle paylaşayım. Anlıyorum süreç değerlendirilmesi için gerekli fakat şimdilik dursun, az gelişsin öyle.

Teşekkür ederim.

Sorun yok biz buradayız bilin yeter...

Abc

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #321 : 27 Haziran 2022, 00:32:04 »
Sorun yok biz buradayız bilin yeter...

🙏🙏🙏
  • Ekim Tarihi: 15-16.11.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esma-Serkan Tetik
  • Greft Miktarı 3008
  • Yaşınız 36

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #322 : 27 Haziran 2022, 11:33:49 »

Benim saçlı deride tepe ortasında bir kızarıklık var. Bazen baya azalıyor, bazen de genellikle saçı makineyle kazıyınca o kızarıklık biraz daha belli oluyor
İşin garip yanı o bölgelerde kelleşme de yok. Sadece incelmiş tüyleşmiş saçlar var ve dökülmüyorlar. Bu tüyleşmiş uzamayan saçları yok saydırarak bir sıklaştırma ekimi düşünüyorum
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2022, 11:43:47 Gönderen: Pier »

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #323 : 27 Haziran 2022, 14:33:15 »
Benim saçlı deride tepe ortasında bir kızarıklık var. Bazen baya azalıyor, bazen de genellikle saçı makineyle kazıyınca o kızarıklık biraz daha belli oluyor
İşin garip yanı o bölgelerde kelleşme de yok. Sadece incelmiş tüyleşmiş saçlar var ve dökülmüyorlar. Bu tüyleşmiş uzamayan saçları yok saydırarak bir sıklaştırma ekimi düşünüyorum

Doktorlar da bu konu da yeterli gelmiyor. Benim de aniden ensemde kızarıklık çıkmıştı ayrı doktorlara gittim bu durum için doğuştan deniyor ki ben bunun doğuştan olmadığımı söylememe rağmen o zaman damar genişlemesidir deyip geçtiler. Saç dökülmesi yapmıyor yani bu durum eğer kıl kökü iltihabı değilse ama saç ektirirkende dikkat ediyorum kızarıklık olan kişilerde sonuç genelde daha sorunlu ilerliyor. Yine de bir doktora gösterip ne olduğuna dair bilgi alsanız bence iyi olur. Belki kontrol altına alınabilecek ufak bir problemdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #324 : 27 Haziran 2022, 20:17:50 »
 kimileri saç ekiminin mevsimlerle alakası var der.bir dr yazın hastalarına gevsek şekilde sapka takmasını soluyordu.gunese çıkmayı yasaklardı.gunesten kurumuşş toprağın verimsizliği gibi derdi.ben gunesin saç çıkışlarına olumsuz bir etkisi olcağını sanmıom ama yavaslatabilir lakin sonca bir etkisi bence olmaz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #325 : 27 Haziran 2022, 21:10:45 »
Güneş birazda hocam ekimden dolayı kanlanan yüzeyde kızarıklığın deride kalıcı değişim sağlamasını engellemek adına ve terlememek adına önerilmiyor. O da ilk 2 ay zaten.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #326 : 27 Haziran 2022, 22:26:44 »
 benim konustuğum bir dr  daha uzun sure soyledi.tabi kimi merkez dermolleri 2 ay kimi 6 ay kullanma diyor gunes muhabbetide oyle herhalde.kurutur beslenemez dedi dr.gevsek bir sapka sart dedi kimi ise gunesi sallama diyor.bakalım takip edelim yazın çıkışlar yavaslıyormu.malum bu işte tek gercek ektirenlerin deneyimleri

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #327 : 29 Haziran 2022, 22:36:25 »
@zweig kardeşim , dikkat ettim saç derinde ekimin başlarında bile çok kızarıklık oluşmamış. Belki de yaşının genç olmasından deri hızlı toparlamış. Sürecin de sağlıklı ilerlemiş bence. Şahin hoca ile görüştüğünde gelişim için bir şey diyor mu?

Bu saç olayı gerçekten çok garip , senin dediğin gibi benim de dipte küçük küçük bekleyen o kadar çok saç var ki ama aylardır hep aynılar. Ayrıca çok nadir kişide her yerde eşit sıklıkta saç çıktığını görüyorum. Benim ön hatta saç fışkırdı adeta, ama gel gör ki üst kısımlar hala seyrek.

Yani demem o ki sen de çok iyi biliyorsun zaten bu saç gelişim olayı çok fazla değişiyor. Benim beraber çalıştığım ve ekim yaptıran bir arkadaşım 8. ay ile 10. ay arasında gelişim açısından çok büyük bir değişim yaşadı ve en ufak bir takviye kullanmadı. Çok fazla ürün kullanmakta geri tepebilir belki. Hep diyoruz ya , saçın ihtiyacı olan şey aslında kan ve gözeneklerin hava alması. Geri kalan takviyelerin hemen hemen hepsinin etkisi çok az diye düşünüyorum. Yan etki yaşamadan fin kullanıyor olman en iyisi, çünkü benim 4. aydan sonra elime az az da olsa saç gelmeye başladı. Baya bildiğin fin istiyor saçlar ama ben hala direniyorum :)

Sanırım şu aralar 6. ayın sonlarındasın , 8 ve 9 ayda buraya çok güzel fotolar koyacağına eminim. İnşallah o zaman bu postu ben demiştim diyerek alıntı yaparım :)
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #328 : 29 Haziran 2022, 22:52:24 »
@zweig kardeşim , dikkat ettim saç derinde ekimin başlarında bile çok kızarıklık oluşmamış. Belki de yaşının genç olmasından deri hızlı toparlamış. Sürecin de sağlıklı ilerlemiş bence. Şahin hoca ile görüştüğünde gelişim için bir şey diyor mu?

Bu saç olayı gerçekten çok garip , senin dediğin gibi benim de dipte küçük küçük bekleyen o kadar çok saç var ki ama aylardır hep aynılar. Ayrıca çok nadir kişide her yerde eşit sıklıkta saç çıktığını görüyorum. Benim ön hatta saç fışkırdı adeta, ama gel gör ki üst kısımlar hala seyrek.

Yani demem o ki sen de çok iyi biliyorsun zaten bu saç gelişim olayı çok fazla değişiyor. Benim beraber çalıştığım ve ekim yaptıran bir arkadaşım 8. ay ile 10. ay arasında gelişim açısından çok büyük bir değişim yaşadı ve en ufak bir takviye kullanmadı. Çok fazla ürün kullanmakta geri tepebilir belki. Hep diyoruz ya , saçın ihtiyacı olan şey aslında kan ve gözeneklerin hava alması. Geri kalan takviyelerin hemen hemen hepsinin etkisi çok az diye düşünüyorum. Yan etki yaşamadan fin kullanıyor olman en iyisi, çünkü benim 4. aydan sonra elime az az da olsa saç gelmeye başladı. Baya bildiğin fin istiyor saçlar ama ben hala direniyorum :)

Sanırım şu aralar 6. ayın sonlarındasın , 8 ve 9 ayda buraya çok güzel fotolar koyacağına eminim. İnşallah o zaman bu postu ben demiştim diyerek alıntı yaparım :)
Mübarek ne güzel yazmışsın.
Okudukça okuyasım geldi.

Evet hiç kızarıklık olmadı, esmer olduğum için diye zannediyorum ama alakası olmayabilir.

Şahin hoca "daha gelişir" diyor.

Umarım ilerde daha güzel gelişir. Dediğin gibi çok sonradan atak yapan arkadaşları gördük, işittik.

Birisi de ben olursam güzel olur.

Takviyeleri artık çok sık kullanmıyorum. Vm2000'i 3 güne bir alıyorum. Diğerleri de hakeza, Proscar hariç.

Zaten dengeli ve düzenli besleniyorum. Bir de vitamin falan çok lüzumu yok dediğin gibi.

Fikrin ve güzel yazın için teşekkür ederim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #329 : 30 Haziran 2022, 07:55:45 »
Güzel kardeşim ne ekim işinden anlıyorum ne süreci biliyorum Allah Teala sabır versin ama sonucu güzel olacak inşallah inanıyorum. Keşke elimden bir şey gelse bol bol dua ediyorum sana. Foam minox tedarik edebilirsem sana mutlaka yollayacağım.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Facebook Twitter Instagram