Gönderen Konu: Asmed / B Grubu / Dr. Koray Erdogan - Alp Bayramoglu 5006 Grafts 8-9 Aralik 2021  (Okunma sayısı 52641 defa)

pamira

• Sr. Member
konu guncel devam edecek arkadaslar. merakta birakmicam asla sizi. en basindan beri beraberiz. sadece 21-22 haziran gibi aticam guncel fotolari. surec tamamlanana kadar burdayim
  • Ekim Tarihi: 8-9 Aralik 2021 | 8 Mayis 2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 5006 | 1510
  • Medikal Tedavi Finasteride - Dutasteride
ASMED - 1.Sac Ekimim 8-9 Aralik 2021

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0

&

ASMED - 2.Sac Ekimim 8 Mayis 2023 (Revizyon)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31519.0

Cardozoo

• Hero Member
konu guncel devam edecek arkadaslar. merakta birakmicam asla sizi. en basindan beri beraberiz. sadece 21-22 haziran gibi aticam guncel fotolari. surec tamamlanana kadar burdayim
Adam ya adam ya geldi adam
https://youtube.com/shorts/awGWG7I16hU?feature=share
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

pamira

• Sr. Member
Adam ya adam ya geldi adam
https://youtube.com/shorts/awGWG7I16hU?feature=share

sac istedigim gibi olursa boyle video cekicem bende djfgjkldfg :)

&

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba sayin sac magduru. Aslinda kendinizde cevabi vermişsiniz  ancak insan oglu hep bir umut arar ve bu umudu yeşertecek yarim yamalak  bilgiler detaylandirilmayip açiklanamayan bilimsel teorilere   bel bağlar.   Genetik saç dokulmesi hormonlar veya enzimler yuzunden dokuldu  derken aslinda en başta yaniliyoruz ..  genetik sac dokulmesi hormonlar yuzunden veya DHT yuzunden DÖKÜLMEZ  Sac folikülünü sac kökünü oluşturan genetik  yapinin DHT ve benzeri androjen hormonlarina karşi gerceklestirdigi  duyarlilik  hassasiyet yuzunden dökülür.. . Eger bu hormonlar sac dokulmesi yapsaydi ilk olarak saç dökülmesine bir sağlik problemi denirdi ikinci olarak tüm erkeklerin Ve hatta kadınların  istisnasiz saclarinin dokulmesi gerekirdi. Yani şimdi öğrendikki neymis bu hormonlara asla vede katiyyen dokunmamaliyiz yapilarini  ASLA bozmamaliyiz olay saç kökündeki kalitimla genetik yapiyla ordaki DNA ile ilgilidir yani bizzat saç kökündeki yapiyla ilgilidir. zaten bu yuzden kalitim yoluyla
oğul döllere  Y kromozomu (Erkek eşey kromozom) Üzerinden aktarılır halk arasinda ırsi deriz  genetik abi bu yaa deriz... olay hormon veya enzimde degil  ilk yazimda o yuzden genetik henuz gelismedi dedim.. Dolayisiyla tum bu nedenlerden otürü   bu ürünlerin( finansterid minoxidil vb)  hicbiri saydiginiz dudastridde dahil olmak uzere  genetik saç dokulmesine çare değildir. Şehir efsanesidir.  Nitekim bu ürünlerle DNA nizi değistiremeyeceginize gore tamamen zaman kaybidir!! Bunun için mutasyona uğramaniz  veyahut  genetik bilimi  gelişir gen haritaniz açığa cikartilir  tek tek o genlerde oynama yapilir ki bu problem ortadan kalksin.. . Ha ben direk hormonu ortadan kaldirayim derseniz tamam sorun kökten cozulur ama  tahtali köyü boylamak şartiyla :) dolayisiyla  Bu ürünlerin hepsi uyuşturucu  gibi dusunebilirsin  teorikte evet depresyondan seni cikarmayi başarır  bir surelik  ama gercekte  depresyonu hicbir şekilde  azaltmayip tam aksine  sizi bağimli ve sağliksiz  yapar.  Belki bir miktar sac dokulmesinde azalma olmustur ancak bu kalici  degildir vucudun enzim ve hormon dengesini (minoxidil haric ancak onunda saça zararini bundan onceki yazimda belirttim) bozdugu icin  diğer sistemleri bir butun olarak etkileyecektir  cunku insan vucudundaki enzim ve hormonlar birbirine kolere şekilde calisir ve bozulan sistem bu sefer saç yapisini bozmakla kalmayıp diğer yapilarinada hasarlar verecek kisaca kaş yapayim derken bu sefer kaşla beraber gözde cikicak. ve muhtemelen   hormonel olarak geri donusu zor olan hasarlara neden olacaktir. Nitekim bugun streoid bazli ilaclar ile kas geliştiren sporcularda disarida testesteron ilave edildiginden vucut artik testesteron bazli hormonlari nasolsa vucudda mevcut diyip uretimi azaltiyor ve bu ilaclar birakildiginda vucut eski testesteron seviyelerine ulasmakta guclu cekiyor ve o kisi omur  boyu kalıcı  hasarlarla yasamak zorunda kaliyor. Kaldiki bu örnekte bile urunler evet buyume hormonunu tetikleyip arttiriyor  ve kas gelisiminde artis sağlaniyor en azindan bu başarilabiliyor. ancak saç konusunda o bile başarilamiyor.    Hem sağlik hem para hem zaman hem saç gidiyor yazik degilmi.

Hayırdır kardeş saç ekimi uzmanı filan mısın? Burası kafana göre ahkam keseceğin bir forum değil, yok dna yok mutasyon. Kaybol gözümüz görmesin

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
kardeşim ben sana  ve burdaki tüm Arkadaşlara Önemli Tavsiyeler Ve Kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim 8 yillik  duzenli minoxil kullanicisiydim   minoxil ve DHT blokajlarinin finansterid vb.  tecrube ve bilgilerimi aktarmadan  önce  senin dökülmen ve saçindan bahsedeceğim sendeki biraz genetik birazda  kimyasal kullanımı birazda sıkıntı stres kaynaklı bir dökülme .  vitamin takviyesi ve masaj dışındaki herşeyi bırakarak kendine bir iyilik yap sebebini aşşağida anlatacagim.   Şimdi senin Saça ekim yapıldığında yani saç aralarına girildiğinde bir komplikasyon riski taşır oda ekilen kökler senin kendi saç köklerine zarar verebilir veya kendi saç köklerine ait beslenme kanallarına ( damarlar , vasküler demet kambiyumları vb) zarar verebiliyor veya kalıcı   hasar bırakabiliyor. bunun neticesinde beslenemeyen  yada yeterli beslenemeyen kendi saç köklerin hayatını kaybeder ama ekilenler genel itibariyle yaşaması beklenir.  FAKAT  ince bir nüans var  saç kökleri tamamen ölmüş birisine yapılan ekimde saç ekildiğinde damarsal yapılanma sıfırdan nizama uygun gelişir fakat sıklaştırma  yani saçlı bireylere yapılan ekimlerde var olan saç nedeniyle açık olan damar kanalları mevcuttur. bu alanlara   ekim yapıldığında vasküler demet kambiyumlarında hasarlar meydana gelebilir  demet kambiyumlarında fibrosis oluşumuna sebebiyet verebilir fibrosis dışında kanalların belli bir süre  hasar ile  şok yaşaması sebebiyle  kendi saç kökleri ve sonradan ekilen saç kökleri kanal kendini yenileyene kadar ölebilir hem ekilen hem kendi saçlarınızda kayıp yaşanabilir. Dolayisiyla saçli bireylere sıklaştirma yapilirken ya o damarsal demet kambiyumlarina ve köke dokunulmadan ekim yapilacak yada ustte anlattigim sonuclarin riski alinacak.  Peki vaskuler demet kambiyumlarina  ve sağlikli sac koklerine dokunmadan  bu ekim gerceklestirilip bu komplikasyonlar bertaraf edilebilir mi? Cevap şuanki teknoloji ve yöntemlerle malesef hayir . Biraz ekenin  tecrubesi  gerekli olabilir ama daha çok şans faktorü burda devreye  giriyor hekim istedigi kadar tecrubeli olsun bu yapıların  tespiti  göz ile yapilamaz mümkün değildir. Kisaca  Tüm bunlar  saçlı insanların saç ekimine hiç saçı olmayanlardan daha dezavantajlı konuma düşürmektedir....

Gelelim minoxil fin. Vb kimyasallara,   düzenli 8 yıllık minoxil kullanıcısı olarak şunu söyliyeyim minoxil tam bir fiyasko hem deriyi maf ediyor hemde içindeki alkol  saç yapısına yoğun hasar veriyor. Evet  kanlanmaya sebebiyet verir ama iyi birşey yaparken  aslında çok daha kötü birşeyde yapar alkol damar kireçlenmesine sebebiyet vererek kullanılan bölgedeki saç köklerini deforme edebilir..  buda saçlarda incelmeye devamli kullanimda saç kaybina sebebiyet verebilir ben bıraktım ve saçımda rahatladı saç derimde rahatladı bende rahatladım  hatta kaybettiğim saçlarımın minoxil kaynaklı olduguna nerdeyse eminim minoxil kullanan birçok kişiyi analiz ettim çoğu 1 2 seneden fazla kullanmış  çoğuda kelleşti malesef..  ayrica kedi derisinin minoxil ile temasında kedide yaşam kaybına varan  etkisi olduğu ortaya kondu .. kısaca bilim bu konuda zaten  detaylı araştırma yapılmadı diyor ek olarak   bilim şuanda bu DHT blokajini nizama  uygun ve saç folikülünun etkilendigi noktayla direk alakali sekilde engellemeyi bulmadi arkdslar genetik bu kadar gelişseydi gen haritamiz ortaya konabilseydi suan bu sac transferini degil  saç klonlamayi konuşurduk.  Dolayisiyla  O dht blokerlar bir erkegin ihtiyac duydugu hormonal yapiyi lokal degil kollektif biçimde tumuyle etkiliyor  ve sac kaybi tam onlenemedigi gibi genel sistematigi bozup kisa orta ve uzun vadede ortaya çıkabilecek  ağir komplikasyon ve hasarlara sebebiyet veriyor.  saç yapayim derken göz çıkartılıyor  malesef.  Peki  napacağiz düzenli vitamin desteği ve hergün düzenli saç mesajı ( silindir fön taragıyla bastırarak hareket ettir dermorollerden çok daha etkili ) bunun haricinde saç için hiçbirşey yapmayın yapabilecekleriniz bu kadar çünkü.. finansterit icin    bazıları işe yaradığını iddia eder ancak bu süreç şuna benziyor ornek verecegim anlasilsin diye ;   bak saç/sakal kestim şimdi  sanki daha kalın gözüküyor diye algiladigimiz psikolojik  plesebo etkisi ..  mesela burada   olay şu ,  saç kökten uca  doğru incelerek gider kesilen kıl uzarken kalın gibi gözükmesi bu yüzdendir. bunlar  mitolojiden ibarettir. tüylerin kesilmeside tüylere etki etmediği son yıllarda kanıtlandı mesela.  kıssadan hisse  kaş yapayım derken göz çıkartmayın arkadaşlar....   

Bu kadar uzun yazan ve çok bilmişlik yapan insanları sevmeyiz, ayağını denk al koçum

murattarum

• Hero Member
Hayırdır kardeş saç ekimi uzmanı filan mısın? Burası kafana göre ahkam keseceğin bir forum değil, yok dna yok mutasyon. Kaybol gözümüz görmesin

Sana hayirdir kardes niye yukseldik adam ugrasmis yazmis gercekleri anlatmis.begenmezsin olur bi ter.bak bakalim forumda millet neler yaziyor. Arkadas arastirma yapmis kendince belkide yanlisnsen dogrusunu yaz ozaman.deki finans cumlenderdin sifasi lokman ekimin tavsiyesi.ayrica hormon kismina katiliyorum vucut hormonlari bir zincirin halkalaridir dht baskilaninca dhtnin faydali oldugu butun foksiyonlarida baskiliyorsun.dhtyi biraz arastir sac dusmani olsada kitap yazilir ustune muhtelan finans kullanip polyanacilardansin ancak adama koybol tarzi paylasimin hic hos degil.dedigim gibi sende karsi tezini yaz deki finansin soyle zarari yok soyle faydasi var
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Sana hayirdir kardes niye yukseldik adam ugrasmis yazmis gercekleri anlatmis.begenmezsin olur bi ter.bak bakalim forumda millet neler yaziyor. Arkadas arastirma yapmis kendince belkide yanlisnsen dogrusunu yaz ozaman.deki finans cumlenderdin sifasi lokman ekimin tavsiyesi.ayrica hormon kismina katiliyorum vucut hormonlari bir zincirin halkalaridir dht baskilaninca dhtnin faydali oldugu butun foksiyonlarida baskiliyorsun.dhtyi biraz arastir sac dusmani olsada kitap yazilir ustune muhtelan finans kullanip polyanacilardansin ancak adama koybol tarzi paylasimin hic hos degil.dedigim gibi sende karsi tezini yaz deki finansin soyle zarari yok soyle faydasi var
Hintel banlamış bence uzatmaya gerek yok. Zaten asmedin ekimlerinede olumsuz yaklaşan, konuyuda kirleten bir arkadaşımızdı. Hak yerini buldu

pamira

• Sr. Member
Evet uzun zaman sonra beklenen guncellemeyi biraz umutsuz ve uzulerek yapiyorum; (6.5 ayda ne before-afterlar oluyor, hatta Asmed 6.ayda genelde before after'a cagiriyor. ben israrla sormama ragmen cagrilmadim)

Ekim sonrasi gecen gun sayisi : 196 (6.5 ay)
Tedavi : 1/4 proscar ve Solgar 5000 mcg biotin
Dipnot : Haziran 2020'den beri araliksiz her gun 1/4 proscar kullaniyorum (2 yildir) // Sac Ekimi oncesinde de 18 ay proscar kullanmis sekilde girdim

ONEMLI NOT : SIMDI YAZACAGIM ACIKLAMALARI IYI OKUYUN LUTFEN !

Part 1 (Uyanip yataktan kalkmis hicbir sekilde taranmamis dogal daginik sac [3.fotoda taradim saci]  // Benim ekim yaptirirken hayalim yataktan seyrek olmayan, hic bosluk olmayan bir kafayla kalkip direkt o kafayla disari cikabilmekti
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2022, 07:40:01 Gönderen: pamira »

&

pamira

• Sr. Member
Part 2 (Kuru Sac) // Acikligi kapatmaya calistigim sac modeli. Genelde de boyle yapiyodum zaten. On sac cizgimin dogalligi super ama halen dolmadigi dusuncesindeyim. O fotoyu da ozellikle bakip yorum yapin diye atiyorum

&

pamira

• Sr. Member
Part 3 (Islak Sac)

&

pamira

• Sr. Member
Arkadaslar Asmed'e guveniyorum. Hastalarina ozen gostermelerini, onlarin mutlu olmadan bu islemlerin sonlanmayacagi konusunda verdikleri garantilerin bilincindeyim. Fakat psikolojim alt ust olmus durumda. Ben tepe icin ekim yaptirdim. Tamam tepe en gec tepki veren bolge diyeceksiniz, daha erken bile diyebilirsiniz anlayabiliyorum. Fakat ben ekim oncesi 18 ay finasteride kullanmama ragmen tepe 6.5 ay da hala boyleyse umutlarimi baya baya yitirmeye basladim. Orta ve Tepe bolgesi kanallarimi acan Alp hoca'nin Asmed'den ayrilmasi, revize sayilarinin artmasi, hala klinige davet edilmemem zaten zor gunler gecirdigim su donemde iyice demoralize olmama sebep oluyor. Sakal kiran cikti hatta cene bolgemde 2 aydir var. Onun da konusunu acicam hatta. Kisaca; canim cok sikkin. Cevremde ki insanlar dalga gecmeye basladi bile. Psikolojik olarak kendimi inanilmaz korumaya calissam da bir yerlerden etkileniyosun illa ki. Ben halen surecin iyiye gidecegine inanmak istiyorum fakat bu dusunceye olan yatkinligim gun gectikce azalmakta. Bana sorarsaniz eger su 196 gune kadar ekimle alakali nasil bir gelisme oldu neler degisti diye ? Cevabim su olur ; On Sac Cizgim ekim oncesi haline gore biraz doldu ve gerileyen cizgim one alindi. (Cok dogal bi cizgi bu arada bu konuda 10/10 suphesiz) Ikinci olarak ; orta bolgem ve tepeye dogru giden kisim hatta vertex eski halime gore biraz doldu bunun farkindayim. Ama beklentimin cok cok altinda. Donor bolge planlamasi da mukemmel cok dogal ona da lafim yok. Ama 5000 graftin 6.5 aylik sonucu kesinlikle bu olmamali diye dusunmekteyim ve benim ekim oncesi halimi ilk sayfaya bakarsaniz eger anlarsiniz kel denilcek bi durumda degildim. Ben mukemmel bir sonuc bekledigim icin su an bu sekilde kotu hissediyorum zaten. Baya yuksek bi beklentiyle girdim bu olaya. Kisaca su an pek memnun degilim. Yorumlarinizi bekliyorum...

&

Korkusuz Korkak

• Hero Member
Öncelikle ekim öncesinde saçlarınızın durumu çok kötü olmadığı için beklentinizin yüksek olması normal. Ben de sizin yerinizde olsam bu kadar saçım varken bir de ekim yaptırırsam tam bir kapatıcılık sağlanır diye düşünürdüm. Ekim öncesinde tamamen saçsız olsaydınız şu anki durum sizi bu kadar endişelendirmezdi herhalde.  Ekiminiz henüz sonuçlanmadı, mutlaka saçlarınız gelişecektir ve daha iyi olacaktır. Asmed hastadaki gelişim durumuna göre kliniğe davet ediyor, sizi henüz çağırmamış olmaları sadece gelişiminizin yavaş olduğunu gösteriyor. Şahsi fikrim bu ekim büyük ihtimalle sizi tatmin etmeyecektir çünkü beklentiniz yüksek. Açıkçası bana da Asmed'in başarılı ekimlerinin biraz altında sonuçlanır gibi geliyor. İyi tarafından bakarsanız donör bölgeniz iyi durumdadır ve beklediğiniz sonuç olmasa bile en kötü ihtimalle ekim sonuçlandığında saçlarınız revize ile çözülebilecek bir seviyeye gelecektir.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

emekli kel

• Hero Member
 o saça o sayı sık ekim.profosyonel davranılması gerek.gür saça çok sayıda ekimler basarısız olabiliyor.damarları zedelediğin an çıkmaz.bakalım 2 3 ay daha gelişme olmazas revizeye gider.güçlendirici onerebilirlerdi minox prp falan onermemişler.beklicez gorücez
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Geçmiş olsun hocam, saçlar tutmamış gibi. İnşallah revize ile hallolur. Takviyeleri bırakmayın

Facebook Twitter Instagram