Gönderen Konu: Asmed / B Grubu / Dr. Koray Erdogan - Alp Bayramoglu 5006 Grafts 8-9 Aralik 2021  (Okunma sayısı 52675 defa)

murattarum

• Hero Member
Ama iyi gundem oldu konun .bitsin artik bi konu 😅
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

pamira

• Sr. Member
zaten tekli ikili çok çıkmış saçlar resimdeki kadarda gür değil ama genede 5000 sayısını merkez genel uyguuluyor.arkadasın yerine olsam hazır yas 29 ilaç içiom  gelecektede pek dokulme gozkmuyor vermişim parayı ne ekerlerse kardır derdim.fazla saç goz çıkarmaz deyip sevinirdim.

1 aya 30 olucam. yaslanmak kar bu olayda sanirim. Avantajini kullanmaya devam. Hepinize tesekkur ederim tek tek ilgilendiginiz icin

Ama iyi gundem oldu konun .bitsin artik bi konu 😅

😃 peki
  • Ekim Tarihi: 8-9 Aralik 2021 | 8 Mayis 2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 5006 | 1510
  • Medikal Tedavi Finasteride - Dutasteride
ASMED - 1.Sac Ekimim 8-9 Aralik 2021

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0

&

ASMED - 2.Sac Ekimim 8 Mayis 2023 (Revizyon)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31519.0

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
incelmişler yok sayılsada 5000 ekilmezdi.en mantıklısı yas 20 değil ilaçta kullanıyor çok gür olsun dicemde zaten merkez 5000ini bir çok kişiye ekiyor.sonuca bak saçlar gidici değil ilaçta kullanıon gelecekte donor lazım olmaz çıksın ekilende

Ya emekli hocam Allah aşkına benim orta hattaki saçlarım daha gürken ıslak fotoğraf ve yoğun ışıkta çekilmiş fotoğrafları değerlendirirken gidici demiştiniz. İlaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor. 1 sene de finasterid kullanımı ile incelme seviyeleri bu noktadaysa ilerisi için problem olabilir @pamira için. Bende 29 yaşımda finasterid kullanmaya başladığımda aradaki farklı kendim biliyorum bende inanılmaz etki göstermişti. Ön çizgi ve orta hatta incelmeler var. 5000 ekilmesini ben onayladığımdan demiyorum ama incelmeler de var konu sahibinde ve sık bir sonuç istemişse 5000'de ekmişlerdir. Ben eminim donör stoğunu sorsa ekim için bir 5000 - 6000 daha da çıkartır Asmed. Farklı merkezler böyle donörü kullanamıyor Asmed'in farkı var bu konu da. Sakalsız ekim ile sırıtmayan donör kullanımı yapıyorlar ve başka hangi merkez yapabiliyor bunu?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

duman176

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sen 3 günde 1 al diğer günler fin biotin devam
Şu an süreçde bir sorun yok tepe zor alan olduğu için konusuyoruz ama yanlış anlayacaksan susalım dostum:)

Abi saç ekiminden 2 ay öncesinden kullanılması verteks için fayda sağlar mı? Ekimle beraber saçların tutma ihtimali yükselir mi?

emekli kel

• Hero Member
Ya emekli hocam Allah aşkına benim orta hattaki saçlarım daha gürken ıslak fotoğraf ve yoğun ışıkta çekilmiş fotoğrafları değerlendirirken gidici demiştiniz. İlaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor. 1 sene de finasterid kullanımı ile incelme seviyeleri bu noktadaysa ilerisi için problem olabilir @pamira için. Bende 29 yaşımda finasterid kullanmaya başladığımda aradaki farklı kendim biliyorum bende inanılmaz etki göstermişti. Ön çizgi ve orta hatta incelmeler var. 5000 ekilmesini ben onayladığımdan demiyorum ama incelmeler de var konu sahibinde ve sık bir sonuç istemişse 5000'de ekmişlerdir. Ben eminim donör stoğunu sorsa ekim için bir 5000 - 6000 daha da çıkartır Asmed. Farklı merkezler böyle donörü kullanamıyor Asmed'in farkı var bu konu da. Sakalsız ekim ile sırıtmayan donör kullanımı yapıyorlar ve başka hangi merkez yapabiliyor bunu?
5000 rakamı pamiraya ozel değil.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

titanic5

• Hero Member
Bu ekimi çok merak ediyorum. Güzel sonuçlanır umarım

obi

• Full Member
Saçlar Süper olacak inşallah takipteyiz

Cardozoo

• Hero Member
Son durum nedir?
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

pamira

• Sr. Member
Son durum nedir?

1-2 gun icinde 6.ay fotolarimi aticam

&

Cardozoo

• Hero Member
1-2 gun icinde 6.ay fotolarimi aticam
Merak ettiğim bir konuydu. Hala güncelleme yok :(
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Kel91

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Asmed bencede donörü en iyi kullanan merkez. 5000 kararı çok tartışılmış. Koray bey ekse bence harika olurdu ama alp hocanın ekimlerinde ciddi sıkıntı olmuş diğer konulardada. Yinede sıkıntı olursa asmed telafi edecektir

Cardozoo

• Hero Member
Asmed kapiyi 5.000 arti finanstan acarken hangi durumdu donoru iyi kullanan merkez oluyor acaba .mesela bana 4500 demisti + finans.
Finasteridi 1-2 yıl kullanıp sonra ekim yapmak lazım.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

pamira

• Sr. Member
paylasim yapicaktim tam asmed tatile girdi. bende acildigi gun 21-22 haziran gibi guncel fotolari atiyim diye atmadim. surecle alakali biraz canim sikkin aticam zaten yorumlarsiniz

&

422422werker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
kardeşim ben sana  ve burdaki tüm Arkadaşlara Önemli Tavsiyeler Ve Kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim 8 yillik  duzenli minoxil kullanicisiydim   minoxil ve DHT blokajlarinin finansterid vb.  tecrube ve bilgilerimi aktarmadan  önce  senin dökülmen ve saçindan bahsedeceğim sendeki biraz genetik birazda  kimyasal kullanımı birazda sıkıntı stres kaynaklı bir dökülme .  vitamin takviyesi ve masaj dışındaki herşeyi bırakarak kendine bir iyilik yap sebebini aşşağida anlatacagim.   Şimdi senin Saça ekim yapıldığında yani saç aralarına girildiğinde bir komplikasyon riski taşır oda ekilen kökler senin kendi saç köklerine zarar verebilir veya kendi saç köklerine ait beslenme kanallarına ( damarlar , vasküler demet kambiyumları vb) zarar verebiliyor veya kalıcı   hasar bırakabiliyor. bunun neticesinde beslenemeyen  yada yeterli beslenemeyen kendi saç köklerin hayatını kaybeder ama ekilenler genel itibariyle yaşaması beklenir.  FAKAT  ince bir nüans var  saç kökleri tamamen ölmüş birisine yapılan ekimde saç ekildiğinde damarsal yapılanma sıfırdan nizama uygun gelişir fakat sıklaştırma  yani saçlı bireylere yapılan ekimlerde var olan saç nedeniyle açık olan damar kanalları mevcuttur. bu alanlara   ekim yapıldığında vasküler demet kambiyumlarında hasarlar meydana gelebilir  demet kambiyumlarında fibrosis oluşumuna sebebiyet verebilir fibrosis dışında kanalların belli bir süre  hasar ile  şok yaşaması sebebiyle  kendi saç kökleri ve sonradan ekilen saç kökleri kanal kendini yenileyene kadar ölebilir hem ekilen hem kendi saçlarınızda kayıp yaşanabilir. Dolayisiyla saçli bireylere sıklaştirma yapilirken ya o damarsal demet kambiyumlarina ve köke dokunulmadan ekim yapilacak yada ustte anlattigim sonuclarin riski alinacak.  Peki vaskuler demet kambiyumlarina  ve sağlikli sac koklerine dokunmadan  bu ekim gerceklestirilip bu komplikasyonlar bertaraf edilebilir mi? Cevap şuanki teknoloji ve yöntemlerle malesef hayir . Biraz ekenin  tecrubesi  gerekli olabilir ama daha çok şans faktorü burda devreye  giriyor hekim istedigi kadar tecrubeli olsun bu yapıların  tespiti  göz ile yapilamaz mümkün değildir. Kisaca  Tüm bunlar  saçlı insanların saç ekimine hiç saçı olmayanlardan daha dezavantajlı konuma düşürmektedir....

Gelelim minoxil fin. Vb kimyasallara,   düzenli 8 yıllık minoxil kullanıcısı olarak şunu söyliyeyim minoxil tam bir fiyasko hem deriyi maf ediyor hemde içindeki alkol  saç yapısına yoğun hasar veriyor. Evet  kanlanmaya sebebiyet verir ama iyi birşey yaparken  aslında çok daha kötü birşeyde yapar alkol damar kireçlenmesine sebebiyet vererek kullanılan bölgedeki saç köklerini deforme edebilir..  buda saçlarda incelmeye devamli kullanimda saç kaybina sebebiyet verebilir ben bıraktım ve saçımda rahatladı saç derimde rahatladı bende rahatladım  hatta kaybettiğim saçlarımın minoxil kaynaklı olduguna nerdeyse eminim minoxil kullanan birçok kişiyi analiz ettim çoğu 1 2 seneden fazla kullanmış  çoğuda kelleşti malesef..  ayrica kedi derisinin minoxil ile temasında kedide yaşam kaybına varan  etkisi olduğu ortaya kondu .. kısaca bilim bu konuda zaten  detaylı araştırma yapılmadı diyor ek olarak   bilim şuanda bu DHT blokajini nizama  uygun ve saç folikülünun etkilendigi noktayla direk alakali sekilde engellemeyi bulmadi arkdslar genetik bu kadar gelişseydi gen haritamiz ortaya konabilseydi suan bu sac transferini degil  saç klonlamayi konuşurduk.  Dolayisiyla  O dht blokerlar bir erkegin ihtiyac duydugu hormonal yapiyi lokal degil kollektif biçimde tumuyle etkiliyor  ve sac kaybi tam onlenemedigi gibi genel sistematigi bozup kisa orta ve uzun vadede ortaya çıkabilecek  ağir komplikasyon ve hasarlara sebebiyet veriyor.  saç yapayim derken göz çıkartılıyor  malesef.  Peki  napacağiz düzenli vitamin desteği ve hergün düzenli saç mesajı ( silindir fön taragıyla bastırarak hareket ettir dermorollerden çok daha etkili ) bunun haricinde saç için hiçbirşey yapmayın yapabilecekleriniz bu kadar çünkü.. finansterit icin    bazıları işe yaradığını iddia eder ancak bu süreç şuna benziyor ornek verecegim anlasilsin diye ;   bak saç/sakal kestim şimdi  sanki daha kalın gözüküyor diye algiladigimiz psikolojik  plesebo etkisi ..  mesela burada   olay şu ,  saç kökten uca  doğru incelerek gider kesilen kıl uzarken kalın gibi gözükmesi bu yüzdendir. bunlar  mitolojiden ibarettir. tüylerin kesilmeside tüylere etki etmediği son yıllarda kanıtlandı mesela.  kıssadan hisse  kaş yapayım derken göz çıkartmayın arkadaşlar....   
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2022, 13:59:57 Gönderen: 422422werker »

Facebook Twitter Instagram