Gönderen Konu: Asmed / B Grubu / Dr. Koray Erdogan - Alp Bayramoglu 5006 Grafts 8-9 Aralik 2021  (Okunma sayısı 52474 defa)

Kel Pacino

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam benim dusuncem ekim anında sizin mevcut köklerinize zarar verildiği yönünde, ekilenlerde beklentinin altında kalacak şekilde çıkmış. Bence konu tartışmaya kapalı, Asmed size ücretsiz revize yapmalı.

Bu arada yorumum size kötü hissettirmesin saçlarınızın mevcut durumu gayet güzel. Sizde zaten bu güzel halini çok daha iyi hale getirmek için bir yola girmişsiniz. Şu forumdaki herkesin hayali sizin gibi saçlara sahip olmak :)

Birde ben forumda sizin durumunuza örnek başka bir konu hatırlamıyorum yani saçları zaten iyiyken daha iyi olsun diye operasyona giren ama durumun olumsuz olması bununla mı ilişkili ve acaba literatürde böyle örnekler var mı onu da merak ediyorum, araştırmak lazım. Belkide saçları belirli bir seviyede iyi durumda olanlarında ekim yaptırması yanlış bir durumdur bilemiyorum.

Son olarak 15 ay olayını da çok anlamlı bulmuyorum, çoğu merkez revize kararını 12 ay dolunca söylüyor. Neden boş yere bir zaman kaybı daha yaşayıp sürecin uzamasından dolayı stres olasınız ki?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
abi dogallik guzel ona lafim yok. sonuc ortalamanin da altinda abi bunu sen de biliyorsun. saclarim ince telli evet ama dokulme yok. soyle ki bu durumu yasayan insanlar olarak hepimiz dokulmenin devam edip etmeyecegini anlayabilecek deneyime ve kapasiteye sahibiz. yasayarak goruyoruz yastikta dusta taradigimizda. yorumun icin tesekkur ederim ama revizelik olursam cok canim sikilacak ve olacak gibi de duruyorum. iste o zaman benden yine para mi isteyecekler ve surec nasil islicek beni bir seye ikna etmeye calisacaklar mi ? bunlari dusunmeden edemiyorum ve ucret talep ederlerse ya da bu sonuc iyi yeterli derlerse Asmed hakkindaki tum dusuncelerim yerle bir olacak ve bu durumdan asiri rahatsiz hissediyorum dusundukce. cunku ben her seyi ama her seyi en iyi sekilde yaptim. 2 yil oncesinden onlem almaya tedaviye basladim. ben bu ekimde benle alakali bir hata oldugunu dusunmemekteyim ve bu konuda israrciyim. orta ve tepeme kanal acan doktor Asmed'de degil baska bir firmada sac ekiyor. isin ozeti bu olsa gerek. hakkimi savunacagim umarim beni zorlamazlar.

Önemli olan senin mutlu olman kendi saçlarımın zayıflayıp dökülmen devam etmiş olarak düşünüyorum ben tabi doğru teşhisi asmed koyar
Saçların kötü değil beklenti saçların olduğu için daha iyi olması
Bunun dışında asmed in hastasısın zorlamacağın bir durum olmaz senin istediğin doğrultuda gereken yapılır kardeşim. Şöyle olur böyle olur diye konuşmaya gerek yok için rahat olsun.
Global Moderator

saciuzunkel

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Üstat bu kadar takviyeye rağmen nasıl kendi saçı zayıflayıp dökülsün, ki arkadaşta dökülmem yok demiş. Saç ektirmeden bu takviyeler ile yola devam etse belki daha iyi saçları olurdu, bilemiyorum. Daha tecrübelisin tabi ama ben yorumunu anlamadım :)
Önemli olan senin mutlu olman kendi saçlarımın zayıflayıp dökülmen devam etmiş olarak düşünüyorum ben tabi doğru teşhisi asmed koyar
Bunun dışında asmed in hastasısın zorlamacağın bir durum olmaz senin istediğin doğrultuda gereken yapılır kardeşim. Şöyle olur böyle olur diye konuşmaya gerek yok için rahat olsun.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Üstat bu kadar takviyeye rağmen nasıl kendi saçı zayıflayıp dökülsün, ki arkadaşta dökülmem yok demiş. Saç ektirmeden bu takviyeler ile yola devam etse belki daha iyi saçları olurdu, bilemiyorum. Daha tecrübelisin tabi ama ben yorumunu anlamadım :)

Her takviye her insanda işe yaramaz dostum
Takviye kullandım kesin dökülme durur diye bir durumda yok
Saçlar ince ekim öncesi e ekim yapılmış
Şuan ekilende çıkmış sonuçta az ya da çok bunu konuşmuyorum
 daha iyi olması gerek çok daha iyi .. ee nerede o zaman ekim öncesi saçlar şu an?
Sinsi dökülme devam etmiş diye düşünüyorum ekim de beklenen daha iyi sıklığı vermemiş
En azından ikinci ekim için tespit edilip duruma göre ekim yapılmalı.

Sonuçta kötü bir sonuç yok ortada daha iyi olmalıydı sonuç durum bu o yüzden revize olması gerek
Zaten asmed hata sebep aramaz hastasına karşı hastanın mutluluğunu hedefler gerekeni yapar.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2022, 12:36:18 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
 klasik basarısız b grubu ekimi.umarım kalan aylar daha iyi olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

pamira

• Sr. Member
sonuc kotu oldumu hatalarının arkasında dururlardı ama b grubu yapınca sanırım pek revizeye yanasmıyorlar dr alp oradan ayrılmış.dersin ben a grubu b grubu anlamam zaten dr alpin ekimler patladı ben gruplara değil asmede ektirdim revize hakkım dersin

Kesinlikle boyle dusunuyorum bende her seyi not alip oyle gidicem surec bitince bakalim neler olcak
  • Ekim Tarihi: 8-9 Aralik 2021 | 8 Mayis 2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 5006 | 1510
  • Medikal Tedavi Finasteride - Dutasteride
ASMED - 1.Sac Ekimim 8-9 Aralik 2021

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0

&

ASMED - 2.Sac Ekimim 8 Mayis 2023 (Revizyon)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31519.0

pamira

• Sr. Member
Hocam benim dusuncem ekim anında sizin mevcut köklerinize zarar verildiği yönünde, ekilenlerde beklentinin altında kalacak şekilde çıkmış. Bence konu tartışmaya kapalı, Asmed size ücretsiz revize yapmalı.

Bu arada yorumum size kötü hissettirmesin saçlarınızın mevcut durumu gayet güzel. Sizde zaten bu güzel halini çok daha iyi hale getirmek için bir yola girmişsiniz. Şu forumdaki herkesin hayali sizin gibi saçlara sahip olmak :)

Birde ben forumda sizin durumunuza örnek başka bir konu hatırlamıyorum yani saçları zaten iyiyken daha iyi olsun diye operasyona giren ama durumun olumsuz olması bununla mı ilişkili ve acaba literatürde böyle örnekler var mı onu da merak ediyorum, araştırmak lazım. Belkide saçları belirli bir seviyede iyi durumda olanlarında ekim yaptırması yanlış bir durumdur bilemiyorum.

Son olarak 15 ay olayını da çok anlamlı bulmuyorum, çoğu merkez revize kararını 12 ay dolunca söylüyor. Neden boş yere bir zaman kaybı daha yaşayıp sürecin uzamasından dolayı stres olasınız ki?

Revize olursa tamamen ucretsiz olmali. Ben parasinda degilim sadece benden kaynakli bir sorun oldugunu asla dusunmedigim icin bu halde olmamin sebebinin alp hoca olmasindan emin oldugum icin herhangi bir sekilde bedel odemek istemiyorum. Benden daha az acikligi olup ektirip mukemmel sonuc alanlar var. Ki bende 5000 ekiyolarsa orman olmasi gerektigini dusunmekteyim. Orman olmasin ona da okeyim de tepe asla boyle olmamali sizde biliyosunuz. 15–18 aya gelince de bir degisim olmayacak biliyorum ve zaman kaybi yasiyorum. Ama tum dediklerini yapip rahatca oraya gidip her dediginizi yaptim bekledim sabrettim demek icin boyle davraniyorum. Bana sunu yapmadiniz demesinler ve tum sorumlulugu ustlerine alsinlar diye

&

cod4ever

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam ekim öncesi daha iyi bir saçın varmış, ekilenler yüzünden şu anda kendi saçında da dökülmeler artmış.
Hiç gerek yokmuş bence ekime
  • Ekim Tarihi: 25.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Yasemin Gülgör Alfa Tıp
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 25
Aga E Biotin ( Günde 2 ad.)
Arginine Proteinocean 5000 mg   ( Günde 1 ad.)
Kiperin Collagen  ( Günde 1 Ad. )
Omega 3  ( Günde 1 Ad. )
Natures Supreme Multivitamin For Men
Calsimax 1000 ( Günde 1 Ad. )
Magnorm 365 ( Günde 1 Ad. )
Prozinc Plus Losyon ( Günde 2 kere )
EVOCAPİL PLUS Onarıcı Köpük Şampu

pamira

• Sr. Member

Abi bende ekim asamasinda var olan saclarim zarar gordu ekilenlerde (orta ve tepe) duzgun ekilmedi beslenemedi dusuncesindeyim. Cunku ben kendimi biliyorum ekim oncesi fin kullanmadigim zamanlar dokulmeler vardi kullanip 2 yil ekim yaptirdiktan sonra uzadiginda hala yastıgımda 2-3 tel sac goruyorum. Dusta yikanirken 5-10 tel o da bastirinca ıslak sac kuvvetiyle geliyor. Ben dokulmenin olmadigini soyluyorum. Eskisi gibi de cansiz degil saclarim. Sen gayet bilgili ve Asmed deneyimi olan birisin. Acikcasi ekim oncesi senin de yorumlarin dogrultusunda B grubunu secmistim. Asmed’e guvenin A-B-C farketmez bir daha gitsem C ye bile kendimi teslim ederim dedigin konu yorumunu hatirliyorum. Hatta operasyon esnasinda neden burasi dediklerinde senden bahsetmistim bu siteden bahsettim. Dogal olarak taniyolar biliyolar seni. Senin dusuncelerin cikar umarim ve sorun yasamam bende surecle alakali. Cunku itiraf etmeliyim ki bana klinige gittigimde bazi sebepler sunup sanki gecistirmeye calisicaklar gibi geliyor ve bunu yasamaktan bide bu operasyon sonucu ustune boyle bir seyle karsilasmayi dusunmek koyuyor. Umarim destek olurlar bana kosulsuz
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2022, 14:54:32 Gönderen: pamira »

&

pamira

• Sr. Member
Hocam ekim öncesi daha iyi bir saçın varmış, ekilenler yüzünden şu anda kendi saçında da dökülmeler artmış.
Hiç gerek yokmuş bence ekime

Arkadaslar ekim oncesi daha iyi sacim falan yok. Bunu bissuru cektigim fotolardan anlayabiliyorum. Buraya disari cikarken ki tarayip sekil verdigim en iyi sacli hallerimi atmiyorum. O zaman kafa karisikligi olabilir cunku iyi bir kapaticilik sagliyorum. Hem de islak sacla. Dustan cikip 5 dk bekleyip saclarimi sadece bir yonde tariyorum ve disari cikiyorum. Ekim oncesi bu asla mumkun degildi cok seyrek duruyordu. Ekimin bana getirdigi yararlar var evet ama beklentinin altinda baya. Kisaca eski halim bu halimden iyi olamaz imkansiz yani. Buraya en daginik kotu hallerini atip en dogal halini gostermeye calisiyorum size. Cunku hedefim en kotu halinde bile bi aciklik olmamasi uzerine kuruluydu bu ekim olayinda

&

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Revize olursa tamamen ucretsiz olmali. Ben parasinda degilim sadece benden kaynakli bir sorun oldugunu asla dusunmedigim icin bu halde olmamin sebebinin alp hoca olmasindan emin oldugum icin herhangi bir sekilde bedel odemek istemiyorum. Benden daha az acikligi olup ektirip mukemmel sonuc alanlar var. Ki bende 5000 ekiyolarsa orman olmasi gerektigini dusunmekteyim. Orman olmasin ona da okeyim de tepe asla boyle olmamali sizde biliyosunuz. 15–18 aya gelince de bir degisim olmayacak biliyorum ve zaman kaybi yasiyorum. Ama tum dediklerini yapip rahatca oraya gidip her dediginizi yaptim bekledim sabrettim demek icin boyle davraniyorum. Bana sunu yapmadiniz demesinler ve tum sorumlulugu ustlerine alsinlar diye

Dostum revize zaten ücretsiz olur sen asmed le konussana bu durumları önce:)
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Abi bende ekim asamasinda var olan saclarim zarar gordu ekilenlerde (orta ve tepe) duzgun ekilmedi beslenemedi dusuncesindeyim. Cunku ben kendimi biliyorum ekim oncesi fin kullanmadigim zamanlar dokulmeler vardi kullanip 2 yil ekim yaptirdiktan sonra uzadiginda hala yastıgımda 2-3 tel sac goruyorum. Dusta yikanirken 5-10 tel o da bastirinca ıslak sac kuvvetiyle geliyor. Ben dokulmenin olmadigini soyluyorum. Eskisi gibi de cansiz degil saclarim. Sen gayet bilgili ve Asmed deneyimi olan birisin. Acikcasi ekim oncesi senin de yorumlarin dogrultusunda B grubunu secmistim. Asmed’e guvenin A-B-C farketmez bir daha gitsem C ye bile kendimi teslim ederim dedigin konu yorumunu hatirliyorum. Hatta operasyon esnasinda neden burasi dediklerinde senden bahsetmistim bu siteden bahsettim. Dogal olarak taniyolar biliyolar seni. Senin dusuncelerin cikar umarim ve sorun yasamam bende surecle alakali. Cunku itiraf etmeliyim ki bana klinige gittigimde bazi sebepler sunup sanki gecistirmeye calisicaklar gibi geliyor ve bunu yasamaktan bide bu operasyon sonucu ustune boyle bir seyle karsilasmayi dusunmek koyuyor. Umarim destek olurlar bana kosulsuz

Onlar zarar görmez dökülecek ince saçlar ekim sonrası daha hızlı dökülür şokunda etkisi ile neyse sen asmedle konuş güzle bir konsültasyona gir ne dir ne değildir bakılsın sonrasında revize vs.
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
Kesinlikle boyle dusunuyorum bende her seyi not alip oyle gidicem surec bitince bakalim neler olcak
biraz daha gelişcek gelişmeyenide onlar ekicek.klasik b grubu zedelerdensin.ücretsiz revize olcak haliyle.hakkın bu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Dostum siz merkez ile irtibata geçin. Boş yere kafanızı "şu olursa? bu olursa?" gibi düşüncelerle meşgul etmeyin. Herhangi bir yerde saç ektirmediniz. Özellikle memnun olmadığınızı dile getirin ki merkez ona göre aksiyon alsın. Ayrıca ben yerinizde olsam revize yaptırısam bu  sefer minoksili süreç başını desteklemek adına kullanırdım. Rogaine 3 aylık bulabilrseniz bence bir Koray Hocaya bu durumu da danışarak fikrini alın derim. Zaten bir tepe bölgeniz sorunlu gözüküyor onu da Asmed çözer.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
konudaki tum yazilanlari okudum, dokulme tiplerimiz benzedigi ve ekimin ozellikleri nedeniyle. sonunda daha pozitif bir tablo gormeyi umuyordum, ancak surec bitmis degil tamamen. o yuzden biraz daha sakin kalmakta fayda var bence. birkac noktaya deginmek isterim:

- ozellikle crown bolgesinde ekimle sonuc almak cok kolay degil, sonuc vermesi de 18 ayi bulabiliyor diye biliyorum, yani en azindan o bolge icin gelisim potansiyeli var hala
- diffuse thinning olan bir kisiye, mevcutta ciddi miktarda saci varken yuksek adette ekim yapilmasina biraz hayret ettim. bunu neden diyorum:
1) ne olursa olsun bu bir ameliyat, herkesin bunyesi farkli ve her sey kagit uzerinde uygun olsa bile sonuc alinamayabilir. bu yuzden, sinirfli donor kapasitemiz de varken, ilk atista 5k kursun sikmayi ben cok dogru bulmuyorum (ozellikle diffuse thinning durumlarinda)
2) tek ekimde greft sayisi arttikca, derideki kan dolasimi icin rekabet artiyor iyilesme surecinde, bu da greftlerin sag kalma oranini dusuruyor. bir de sizin o bolgedeki mevcut saclari hesaba katinca tablo iyice karisiyor
3) bunlari goz onunde bulundurarak, asmed gibi bir yerin en azindan iki ekim planlamasini beklerdim. on bolgenize 2k ekip sonra gelisimi gorup ardindan 2. ekim ile tepeye girebilirlerdi. ilk ekimden zayif sonuc alinirsa ona gore ilerleme sansi dogardi.

malesef bu tip dokulmelerde sac ekimi ideal cozum olmayabiliyor ve ekimlerde dikkatli ilerlemek gerekiyor diye dusunuyorum, ki benim durumum da benzer. bu yuzden ekime cesaret etmeyip medikal tedavi ile ilerliyorum ben de bu asamada. umarim 18. aya kadar guzel bir comeback yasarsiniz da takip edenler rahatlar :)

ayrica asmed´in size karsi yaklasimini da takip edecegim, ilerideki bir tercihim icin cok belirleyici olacak, umarim ilgili ve saygili davranirlar

Facebook Twitter Instagram