Gönderen Konu: Manuel fue yönteminin avantaj ve dezavantajları nedir ?  (Okunma sayısı 3207 defa)

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Birçok arkadaş manuel fue yöntemini öneriyor. Bu yöntemin avantajları tam olarak nedir ? Ayrıca her manuel aynı değildir diye de bir düşünce var. Peki manuel de süperstar hekimleri bir tarafa bıraksak burada ismi geçen ortalama doktorların manuel ekimlerini düşünsek en kötü ne olabilir ? Yani dezavantajları nedir ? Greftlerin tutmama veya bozulma ihtimali mikromotora göre nedir ?
Tecrübeli arkadaşlar sebepleriyle kıyaslama yapabilir mi.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Manuel fue yönteminin avantaj ve dezavantajları nedir ?
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2017, 11:57:25 »
neden en kaliteli ekimciler manuel alıyor ona bak daha çok  grfet çıkar donor mahvedilmez motor fabrikasyondur ozensiz cart curt alırlar kafadan manuelde arkadaki kalınlar kaliteliler ozellikle secilerek alınır kıyaslanmaz ikisi
saçları ekmeydi dersin

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2017, 12:04:41 »
neden en kaliteli ekimciler manuel alıyor ona bak daha çok  grfet çıkar donor mahvedilmez motor fabrikasyondur ozensiz cart curt alırlar kafadan manuelde arkadaki kalınlar kaliteliler ozellikle secilerek alınır kıyaslanmaz ikisi
Peki dezavantajları neler ?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2017, 12:09:48 »
ben dezavantajını gormedim manuelin eskiden zate herkes manuel alırdı bu motor olayı 2007de falan yeni yeni çıkıyordu kaliteli ekimciler girmedi motor işine manuel kotu lsa duzgun eken yerler manuel almazzdı motor kullanırdı
saçları ekmeydi dersin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2017, 15:23:04 »
Manuel çıkarımdan Daha ileri. Bir teknik çıkmadığı sürece manuel alımın bir dezavantajı yok.. manuelden manuel e fark var denilmesinin sebebide bu işlem yenetek ve el becerisi ister her insan aynı tecrübeye aynı yetenege sahip degil ve kendini herkes geliştirmez.. manuel i daha iyi kullananlarda bu tekniği güncelleştirerek kendını bu noktoda çok fazla geliştirmişler bu durumda sonuçlara büyük +larla yansıyor Her manuel alım yapam çok başarılı sonuçlar almıyor malsef bu farkları sonuçlara bakarak anlamak mümkün. Bu teknigi en iyi kullananda sorarsan  tarmaşız  koray hoca.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2017, 15:30:40 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2017, 16:10:26 »
Özgür hocayla görüştüm bu konuyu, tecrübeli ve usta hekim ellerinde kullanılan mikromotorun verim konusunda hiçbir farkı olmadığını, mikromotor çıkmadan önce kendisi dahil tüm hekimlerin manuel yöntemle ekim yaptığını fakat çok düşük devirde ticari kaygı olmadan kullanılan mikromotorun manuel yöntemden hiçbir farkı olmadığını söyledi

Martineden1903

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2017, 19:13:12 »
Mikromotorla yaptir o zaman

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2017, 19:21:36 »
Mikromotorla yaptir o zaman
Şu anda aklımda öyle bir düşünce var niye tepki verdin ki hocam

Martineden1903

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2017, 07:16:30 »
Yok hocam yanlis anladiniz 😊

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2017, 10:32:05 »
Çok düşük dedigin Devir 10 bin devir  10 bin ile 60 bin devirler çalışıyor bu alet  10 bin devir ile dönen  bir metal kesi nin 'el hızıyla hissederek döndürülen  bir manuel ile aynı olucagını düşünmek bikere fizik kurallarına aykırı olur Tabi 10 bin devırlemi çalışıyorlar bilmiyorum 20 binde 30 binde olabilir
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2017, 10:36:45 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2017, 14:51:59 »
Çok düşük dedigin Devir 10 bin devir  10 bin ile 60 bin devirler çalışıyor bu alet  10 bin devir ile dönen  bir metal kesi nin 'el hızıyla hissederek döndürülen  bir manuel ile aynı olucagını düşünmek bikere fizik kurallarına aykırı olur Tabi 10 bin devırlemi çalışıyorlar bilmiyorum 20 binde 30 binde olabilir
Hocam sana çok net bir soru soracam. Sadece fikrini söylersen sevinirim. İki isim arasında kaldım. Özgür nalbant ve Serdar gökrem. İlla ki çok daha iyi isimler önerilebilir ama şimdiki koşullar buna el veriyor ve zamana yayılacak bir durumda değil. Ya şimdi ya hiç. Tecrübene dayanarak soruyorum. Sence hangisi ve neden ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2017, 18:52:57 »
Hocam sana çok net bir soru soracam. Sadece fikrini söylersen sevinirim. İki isim arasında kaldım. Özgür nalbant ve Serdar gökrem. İlla ki çok daha iyi isimler önerilebilir ama şimdiki koşullar buna el veriyor ve zamana yayılacak bir durumda değil. Ya şimdi ya hiç. Tecrübene dayanarak soruyorum. Sence hangisi ve neden ?
Ben sana teknıkler hakkında yada doktorlar hakkında bilgi verebilirim ama sana bu doktoru seç diyemem dememde dostum araştır kendı kararını ver. Forumda her sonuç var Başkalarının kararı ile hareket etme çünkü çocu kısının övdügü ekımı ben begenmıyorum misal yanı zevkler çok farklı.
Global Moderator

Umut_R

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Ağustos 2017, 20:17:13 »
Ben sana teknıkler hakkında yada doktorlar hakkında bilgi verebilirim ama sana bu doktoru seç diyemem dememde dostum araştır kendı kararını ver. Forumda her sonuç var Başkalarının kararı ile hareket etme çünkü çocu kısının övdügü ekımı ben begenmıyorum misal yanı zevkler çok farklı.
Hocam ben iki isim arasında kaldım. Aslında ismi netleştirmiştim ama donör bölgemin zayıf olması ve manuel alımda çok iyi sonuç alınabileceği gibi görüşler olunca ister istemez içimde bir şüphe oluştu. Şimdi Serdar gökrem ve Özgür nalbant var. Özgür nalbant a güveniyorum ama Manuel alım yapıyor diye Serdar gökremide takibe aldım. İkisi arasında ufak bir kıyaslama yapabilir misin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Ağustos 2017, 00:44:58 »
Hocam ben iki isim arasında kaldım. Aslında ismi netleştirmiştim ama donör bölgemin zayıf olması ve manuel alımda çok iyi sonuç alınabileceği gibi görüşler olunca ister istemez içimde bir şüphe oluştu. Şimdi Serdar gökrem ve Özgür nalbant var. Özgür nalbant a güveniyorum ama Manuel alım yapıyor diye Serdar gökremide takibe aldım. İkisi arasında ufak bir kıyaslama yapabilir misin

şimdı bırı manuel bırı mıkro dıyosun  bırı manuel yapıyo dıye mıkrodan daha ıyı sonuç olurmu  bunu bılmem ıkı doktorunda öyle aman aman ççok ıyı bır sonucunu görmedım ben 2 sınıde seçmem  oyüzden sana şu diyemem dememde dogru olmaz
araştırıp kendı kararın ile hareket et acelen yok karşim zamanla sındıre sındıre ver kararını geç olsun temiz olsun
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2017, 00:46:47 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram